Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: stenjanje i grčenje non stop

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    2

    Početno stenjanje i grčenje non stop

    pozdrav curke.. molim za pomoć.. Bebač je star 3i po tjedna, isključivo ga dojim i imao je stolicu skoro nakon svakog podoja, sada se sve promjenilo, naime već 2 tjedna kaka 1-2 na dan (stolica žuto-zelenkaste boje, kašaste konzistencije- boja i konz. isto kao prije problema). Ni to nije toliki problem nego konstantno napinjanje, stenjanje i plač..čak i na siki ponekad plače i stalno prducka..Slabo i podriguje, mučimo se svakako samo da izbaci zrak.. od sveg tog napinjanja i bljucka dosta.. To ga budi iz sna.spava max 20 min pa plač.
    Ja jedem pretežito juhe, piletinu,pire i rižu, pazim da nije začinjeno... na početku problema sam izbacila mliječne proizvode, sada sam ih ponovo uvela zbog kakanja (kefir, dukat sensia sa šljivom , musli sa jogurtom..) Dajem mu bio gaia kapi ali to ništa ne pomaže, masiramo trbuščić, vježbamo nogicama, nosimo se na trbuhu.. dali je to od moje prehrane i kako da mu pomognem??

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja ne bi rekla da je od prehrane, iako mozda mu ipak smetaju mlijecni proizvodi. mislim da bi pomoglo cesto nosenje i hodanje, i neki bespelenaski trikovi, tak da izbaci taj visak zraka (imas podforum bespelenastvo pa pogledaj ako te zanima). sto se hrane tice ne moras paziti na zacine, mozes jesti sve sto ti pase osim ako bas primjetis da mu smeta.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Evo linka na najnoviji od priličnog broja sličnih topica - nadam se da ćeš naći barem utjehu, ako ne i rješenje: http://forum.roda.hr/threads/65230-Z...1to-pla%C4%8De

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    dok ti se ne javi netko stručniji u vezi dojenja, mislim da ti se radi o tipičnim grčevima. I ja sam tad još uvijek dojila i baš u tim tjednima je moja curica zahtjevala nošenje non stop, a često ni to nije skroz pomagalo. Moje osobno mišljenje je da nema neke hrane koju ti možeš pojesti a da se baš tako manifestira na bebi, jedino ako ti je beba intolerantna na laktozu, ali mislim da bi se to onda manifestiralo i prije. Probaj se smiriti i podijeliti brigu o bebi s još nekim, šušti joj lagano na uho, beba će ti sama signalizirati koji joj pokreti pašu, probaj smanjiti buku i svjetlo po kući, moja bi se tako nekako smirila pa bi spavala na meni ili suprugu prsa na prsa i nikako drugačije. I ja sam bila stalno u stresu da možda mogu nekako pomoći, ali glavna stvar je da pokušaš prihvatiti to kao nešto što mora biti i jedino što možeš napraviti je nosati bebu i biti stalno s njom...ako bebi odgovara nošenje nabavi neku nosiljku sling ili slično. U njoj možeš dojiti ali su ti i ruke slobodne pa možeš i ti jesti, piti, ići na wc a da je beba stalno s tobom. Moja bi u slingu jako brzo zaspala i to ju je također lijepo smirivalo, valjda bi je podsjećalo na maternicu.
    nije od prehrane, samo nosi i nosi i nosi...proći će to brzo

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Samo treba vrijeme, pa će probavni trakt tvoga sina postati sposoban nositi se sa probavom hrane. To je novorođena beba i sve je još u fazi prilagodbe na vanjski svijet. Nema veze što jedeš, ako je to uobičajena hrana. I nemoj davati te kapi. Ništa to ne pomaže, može baš biti suprotno. Ide se na to da dojena beba ne dobiva ni vodu, ni čaj, onda pogotovo ne treba lijekove.
    Samo ga nosaj, nađi položaj koji mu paše, puštaj muziku, pleši, ljuljaj, sve da mu bude udobnije. malo zaboravi na sebe i na to što padaš s nogu, jer bebi trebaš ti. Devet mjeseci je tvoje tijelo radilo sve za njega: disalo, probavljalo...ne može on sve lagano naučiti u trenu kad se rodio.

    Samo malo strpljenja. Sa tri mjeseca će sve ovo biti iza vas, a do tada...nosaj, voli, ljubi i strpljenja do neba.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 25.07.2013. at 17:45

  6. #6
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Potpisujem Beti. Imali smo iste probleme,samo kod mene uopće nije kakao. Strpljenja, proći će preko noći

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    2

    Početno

    hvala na odgovorima.
    evo bila na prvoj kontroli..malac lijepo napreduje, u mj. dana je dobio kilu i narastao 7 cm. Pedica isto kaže da je to normalno i da mu dajem samo Biogaia kapi jer su one probiotik. rekla je još pošto su velike vručine da mu dam malo čaja od komorača.. probala mu dati al on to povrati .
    Sada ga podižem utijekom podoja podrignuti..nevjerojatno je koliko zraka ima u sebi.. ali nije mu lakše i dalje se isto napinje. Sada nam je još gore.. evo treći dan nije kakao..
    Primam savjete kako da se ja hranim, što bi mu pomoglo protiv bolova i za stolicu? (da ili ne mliječno...)

  8. #8
    Mikana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Venezia
    Postovi
    5

    Početno

    pozdrav svima, nakon mnogo čitanja baš ovdje sam odlučila da počnem druženje sa Rodama.. kad me vide sa mojom bebom koja je jučer napunila mjesec dana,kažu " ah ljepo mlada majko.." istina je da nisam mlada majka,već majka cure od 12 god. sina od 9 i sad male princeze od mjesec dana... i ja isto imam problem sa grčevima,dojenačkim kolikama... i čini mi se da mi je potreban samo odmor..naspavati se i da će sve biti u redu, a onda moja princeza počne plakati uz grčenje i vrištanje,uz suze i neutješne uzdahe,i uhvati me panika,zaboravim da sam sve to već prošla,strah pred njenim bolom sječe me sa svakim njenim vriskom i osjetim nesigurnost... pa se sjetim da majka može sve,da majka osjeti svoje djete,da majčin glas može pomjeriti planine..i ako majka nije pribrana,sigurna u sebe,ako sebe nestavi na zadnje mjesto..nema uspjeha.. sve podržavam savjete,svega ima,može se na svaki način pomoći svome djetetu.. samo taj način treba pronaći.. podjelila bih svoje iskustvo sa drugim djetetom iako po svemu čini mi se da će biti tako i sa ovim... dojila sam prvo dvoje do njihovih 8 mjeseci starosti,poslje sam doslovno ostala bez mljeka preko noći.. dojim i sada svoju princezu i nenamjeravam prekinuti,pokušavam spavati dok ona drema( ubija oko između grčeva), a raditi po stanu s njom u naručju, snalaziti se bez nerviranja i "podrške" okoline da treba ovako ili onako, prilagođavam se njoj a ne sebi i drugima ( hvala Bogu što mi dragi ima razumjevanja ) sa drugim djetetom,mojim Princem,mučila sam se do njegovih 10 mjeseci starosti,plakala kad je plakao i on, neuropedijatrica ga je nazvala razmaženim a mene optužila za to, da sam ga navikla na ruke i da sad imam djete koje samo želi da se drži... znajući da nije tako šutila sam i sama krenula u potragu sukladno njegovim simptomima, danju je sisao i spavao ljepo uz normalne periode buđenja,dobijao na težini u nekim granicama normale,dojila sam ga uz pomoć silikonskih nastavaka jer sam ja imala problem s bradavicama, ali noći... resident evil... vrištanje,bacanje,plač,grčevi toliko jaki da bi mi se u naručju grčio i izvijao da ga ja nisam mogla držati,sjedila bih na sigurnosti kreveta cijelu noć u slučaju da bi mi ispao... dok nisam naišla na članak o alergiji na mljeko i zatražila testiranje... koje mi je i potvrđeno..moje djete se patilo toliko dugo jer meni kao majci koja svoje djete poznaje najbolje nitko nije vjerovao,
    da bi od dana testiranja i potvrde na alergiju,uz preporuku pedijatrice specijaliste dobila na recept prilagodjeno mljeko koje neću imenovati ovdje.Od prvog trena kad je počeo piti to mljeko grčevi su nestali,noći su bile bajka,dani još ljepši... poslje treće godine života alergija se polako povukla,postupno sam mu počela davati kruće prerađevine mljeka,sir,vrhnje,da bi danas jeo sve.. Malo sam ga odužila pisajući,ali neznam ni kad ću opet imati ovih sat vremena slobodnih dok moja princeza ubija oko, dodat ću samo da i ona ima grčeve,da slabo podriguje nakon podoja,da prducka vječno,stolicu ima jednom dnevno ili je nema, mokri prilično,problem joj je vječno začepljen nosić koji dreniramo same uz fiziološku i pumpicu,dodat ću još i to da moje djete reagira mnogo i na vrijeme,ako je dan miran i potpuno sunčan kao danas,ona će biti anđelak,ako se sprema na kišu ili kiši,bit ćemo obje pred ludnicom od nemira,bolova,plača...pokušavati iz trena u tren ostati smirena i pribrana majka je teško ali sve se to isplati...svaki osnjeh,svaki novi glas mog djeteta tjera me da budem jača za nju... valjda me neće nitko izbaciti odavdje zbog romana što sam napisala ali moje iskustvo samoće uz djecu,mog truda i moje ljubavi čini da mogu djeliti sa vama svoje misli..hvala...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •