Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 59

Tema: Operil u trudnoći

  1. #1
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno Operil u trudnoći

    Ja ću više poluditi s ovim nosom. Uvijek imam taj začepljeni nos, alergična sam na sve i svašta (valjda, testitala sam se prije 10 godina i tad su bile samo grinje aktualne ali zadnjih godina proljeće me ubija) i ne mogu disati na nos. Koristim dječji Operil i pomaže mi. Ginekolog mi je rekao da se smije ali da ne pretjerujem. Ali ja pretjerujem jer ne mogu drugačije, one priče da se smiju koristiti samo pet dana su nemoguće, ja ih koristim po dva, tri mjeseca pa onda, ako imam sreće, napravim pauzu nekih mjesec dana i sve ispočetka. A što vi mislite, odnosno što su vama vaši ginekolozi rekli u vezi toga? U apoteci mi je žena preporučila Meralys, isto dječje kapi, sastav kao operil ali puno blaže jer su razrijeđene morem. I pomogle su mi. Ali mi se sve to skupa čini previše.

  2. #2
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Ne znam što se tiče trudnoće, ali općenito dugoročno korištenje se ne preporuča, jer napravi više štete nego koristi; ponekad zna trajno isušiti sluznicu! Od malena se borim sa sinusima i sinusnim rinitisom, u 3 srednje sam bila ovisna o Operilu!!! Nos mi nije "funkcionirao" bez Operila, stalno začepljen, nisam mogla disati. A sve zato, jer sam ih mjesec dana koristila! Liječnica me šokirala s tom dijagnozom, ja mislila da se šali. Ali nije. Tek nakon 2 mjeseca nekorištenja, nos je "proradio" kako treba. Koristila Aqua Maris, parenje, Vicks ...nije pomagalo previše, ali jedino sam to smjela. Radi šta znaš, al kani se Operila

  3. #3
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ma mene samo brine mogu li naštetiti bebi, ja san već odavno raštimana čitava

  4. #4
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    hm mene to isto brine. Ja sada imam upalu sinusa i pijem antibiotik ali ne mogu leći u krevet bez bar malo operila. Dr je rekao da je taj dječji ok i njega koristim, ali me isto to malo brine.

  5. #5
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Mislim da je stetan u trudnoci i da ga treba svakako izbjegavati.

  6. #6
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    zašto misliš?

  7. #7
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Mislim da u malim količinama i ograničenom uporabom nije štetan, ali Trina šta ih više koristiš, više ti trebaju. A nisu preporučljive u trudnoći na duže vrijeme, čini mi se. Zato probaj nać šta drugo...fiziološka ili AMaris, parenje prije spavanja, Vicks gel ili Sinusan inhalator.
    Posljednje uređivanje od Smajlich : 19.04.2011. at 15:47

  8. #8
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A jeste čule za ovaj Meralis (children)? Ja nikad čula za njega ali ok je, da nebi sad ispao taj štetniji od ovog drugog

  9. #9
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Čula sam, ali mislim da je blaži od Operila. Ipak, što prirodnije, to bolje.
    Ps.Nije lako nama ovisnicima ...nema do Operila

  10. #10
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    samo aqua maris. ostalo je štetno.
    btw ja sam sebe divno sprdila sa kapima za nos. bila sam ko ti trina, ulijevala litre, a onda mi je hrskavica u nosu okoštila od tih s#anja. ne trebam ti pričati kako sada dišem...

    a u trudnoći mi iz nosa idu litre krvi i začepljen mi je već misec ipo...

  11. #11
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Oxymetazoline

    Patient Education
    Should not be used for self-medication for longer than 3 days, if symptoms persist, drug should be discontinued and prescriber consulted; notify prescriber of insomnia, tremor, or irregular heartbeat; burning, stinging, or drying of the nasal mucosa may occur

    Nursing Implications
    Spray/drops should not be used for >3 days without direct physician supervision

    Pregnancy Risk Factor : C

    CATEGORY C: Either studies in animals have revealed adverse effects on the fetus (teratogenic or embryocidal, or other), and there are no controlled studies in women, or studies in women and animals are not available. Drugs should be given only if the potential benefit justifies the potential risk to the fetus.

  12. #12
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    Čula sam, ali mislim da je blaži od Operila. Ipak, što prirodnije, to bolje.
    Ps.Nije lako nama ovisnicima ...nema do Operila

    Ma ja sam samoj sebi već lagano tragikomična. Trudna, pokušavam se ostaviti cigareta, aj ograničila sam se na 5,6 dnevno, grizem nokte i stavljam operil. Ko munjara nekakva, ovo dijete će mi biti malo nervozno, možebit

  13. #13
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja sam samoj sebi već lagano tragikomična. Trudna, pokušavam se ostaviti cigareta, aj ograničila sam se na 5,6 dnevno, grizem nokte i stavljam operil. Ko munjara nekakva, ovo dijete će mi biti malo nervozno, možebit
    Ma možda malo, hehe
    Posljednje uređivanje od Smajlich : 19.04.2011. at 15:58

  14. #14
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Probaj se raspitati ako gdje možeš nabaviti žutu kremu od dr Petrovića, to je na bazi propolisa i nekog bilja, meni spašava život, a rečeno je da nema štetnih utjecaja u trudnoći. Također se može koristiti i za druge stvari, a moglo bi dobro doći i kod hemeroida, raznih ranica i slično.

  15. #15
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Trina, kani se Operila... Što je previše, previše je!

    Moj ti je savjet fiziološka otopina ili morske vodice u spreju, malo ćeš se pretrpiti, dok se sluznica ne odvikne od Operila...

  16. #16
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Trina, o kako te razumijem, ja sam bila operil-addict. Posljedice - spržena sluznica (valjda). Moraš se s njega skinit, trudna-ne trudna, dovest ćeš se do faze da ćeš morat kapat svaku 2 h.

    Ja sam totalni nevjerni toma za bilo što što nije teška farma, ali mi je jedan otorinac prof.dr. rekao da se inhaliram fiziološkom... Ono, meni je to bilo ranga... vode koja pamti, ali kako nisu antibiotici više pomagali ono wth, probala sam.

    Pomoglo je, stvarno - kupila sam neki UZV inhalator i inhalirala se.

    Ja sam bila došla dotle da nisu više niti antibiotici pomagali, da se nije znalo je li to alergija ili bakterijski, tj. vjerojatno je bila alergijski oštećena sluznica pa mi je mala iz vrtića nosila svašta i to mi završavalo u mojoj slaboj točci - nosu. Za lergije su ti dizajnirani kortikosteroidni sprejevi, a la tafen, nasonex - oni su za dugotrajno korištenje jer su manje štetni po sluznicu nosa i za dugotrajno su, sve ovo drugo - operil, nasic, benil itd. - to se fakat ne smije dulje od 5 dana, što dulje koristiš, to će ti bit lošije a razmak između dva davanja manji jer će te manje držat.

    Morat ćeš na odvikavanje... A za alergiju probaj uzimat nešto drugo, ne znam kako se to kombinira s trudnoćom, ali operil nije za alergije (naučila sam na svojoj grešci).

    U trudnoći se savjetuje oprez s Operilom, što to konkretno znači... sigurno ne znači ovo kapanje svakih 3-4 sata, na što se sigurno nadođe upoterbom operila duljom od 5-6 dana, mislim da uzrokuje atrofiju sluznice (sori ako brijem i stručni termin je nešto drugo).

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.04.2011. at 17:44

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Imaš i neki rino-horn za tipa 200 kn u što se kapa slana voda, meni to nije bilo tako dobro kao to inhaliranje, a i akva maris mi je isto bio od toga lošiji.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.04.2011. at 17:45

  18. #18
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Upoznala ženu koja je prešla on the other side s operil-ovisnošću. Radile smo nešto zajedno, žena se morala poleć svaka 2 sata i ukapat kapi za kratkotrajno olakšanje, nos prepun polipa... i stalno je odgađala rješavanje, ono rađe kapi u nos.. (slobodno bi mogla nosit takav operil-bedž). Ali, oslobodit se ovisnosti je fakat moguće, ako sam mogla ja, može svako. Traje nekih 10-tak dana, u mom slučaju, ali uspije se. U međuvremenu - diši na usta.

    I dalje ja njega volim, malo sam sad prešla na nasic i to dječji, ali to su ono fakat fakat fakat rijetki petci... tipa... dan-dva tijekom 6 mjeseci, ali rađe uključim ipak inhalator, ono...sad ga se već bojim (operila).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.04.2011. at 17:49

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Piše koliko se sjećam u uputama i da podiže tlak, a to ti baš i nije pametno u trudnoći ...

  20. #20
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam od 6 mjeseci trudnoce dobrih 5 bila punog nosa. Po 3 dana bi bilo dobro pa opet neka nova prehlada. I da, koristila sam djecji Operil jer je to jedino pomagalo. Ali samo i jedino prije spavanja, preko dana sam nekako izdrzavala al kad legnem navecer i ne mogu disat ulovi me uzasna nervoza. Par puta dnevno sam ispirala nos s fizioloskom, onako ko i malcu, ona najveca sprica pa u nos tak da kroz jednu ulazi a kroz drugu izlazi a onda sam prije spavanja jos samo mrvicu Operila jer nisam s fizioloskom mogla ocistit nos dovoljno da disem na njega.
    Sad sam vec (da pokucam o drvo) neka 3 tjedna zdrava i nadam se da ce tako i ostat.

    Sto se tice ovisnosti, moja mama je bila teski ovisnik o Benilu, kapi koje su daleko jace kapi od Operila. Godinama je kapala nos bezbroj puta dnevno, doslovno bi se tresla ako nije imala kapi...Uzas! Srecom odvikla se nekako al joj se sluznica nikad nije oporavila...

  21. #21
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    probaj ispiranje rhino hornom.
    meni je dosta pomagalo (čak mi je bilo fora pustit u jednu nosnicu tu vodu, a kroz drugu teku potoci gnoja - nevjerojatno koliko toga ima u sinusima kad su upaljeni...)

  22. #22
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ja ću zdravo seljački kako su meni objasnili efedrin steže krvne žile, namjera je da to budu kapilare u nosu, ali ako ga se koristi dugo i u većim količinam može povisiti tlak, a kod male djece odnosno beba može imati i teže nuspojave
    Posljednje uređivanje od pikula : 19.04.2011. at 19:06

  23. #23
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mislim da tako rade sve te kapi - benil, efedrin, operil.... Vidi mogu li se te kortikosteoridne u trudnoći... Mislim da ti je najbolje ipak skidanje s operila pa će sluznica proradit - budi strpljiva - 10-15-tak dana to zna trajat, disanje na usta, ispiranje u kojoj god varijanti s nečim slanim/fiziološkim.

  24. #24
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Meralys nije ništa blaži od Operila, imaju jednak sadržaj aktivne tvari. Nije preporučljiv u trudnoći, ni dječji ni onaj za odrasle. Mislim da par dana korištenja 1-2 puta dnevno i nije neki rizik, ali par dana, ne stalno.
    Inače, ovisnost o kapima za nos je jako česta i ljudi se dosta teško odvikavaju.
    Probaj sa hipertoničnim otopinama soli kao npr Aqua maris strong.
    Rino horn je isto dobra ideja.

  25. #25
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ajme, znači ima nas više ovisnika. Sad sam prehlađena ko konj, zaštopana sam skroz, mislim da imam čak i nekakvu temperaturicu. Čim mi to prođe idem na odvikavanje, makar disala ko riba.

  26. #26
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Yes, bravo. Ono, fakat se može i to je definitivno ovisnost.

  27. #27
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Rhino horn,ja ga kupila u apoteci za 80kn,zakon stvar!!!
    Meni je on sastavni dio higijene,svako par dana njime ispirem nos da maknem bakcile ili ako osjetim da cu se prehladit isl...ne patim od alergija....
    Alergeni ti se udisanjem lijepe za sluznicu nosa i dlacice pa te iritiraju i onda ISPIRANJE sluznice pomaze jer uklanjas alergene!
    Nemoras fizioloskom,ugrij vodu sa soli i s time ispiri (pise ti u uputama od rhino)...malo ce peckat ako ti je iziritiran nos ali ce poslje bit bolje!
    Ako ti je isusen nos radi Operila kupi i Nisita mast,to je za odrzavanje vlaznosti sluznice nosa,super stvar a nije stetna!
    Operil se stvarno smije koristiti samo kratkotrajno jer uistinu jako ostecuje sluznicu nosa!

  28. #28
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam samo ko padobranac dosla cestitati Trini na trudnoci, vidim da je to ostalima vec stara vijest

    cestitam Trina

  29. #29
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Hvala ti mikka.

    ja pojma nemam što je to rhino horn, nemam niti ideju kako bi to moglo izgledati. Ali u svakom slučaju bi se isplatilo ako bi pomoglo. sad sam na aquamarisu ali ne mogu disati, kišem, pušem, grozno mi je.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Ma, iskreno, meni u prehladi nema do Operila (nije da sam baš pomogla savjetom).

    Mislim - akva maris, razne druge fiziološke, inhaliranje, rhino horni, itd., sve to mi je ništa u usporedbi s 'pravim' kapima za nos. Mislim, pomaže sve to privremeno, ali već nakon nekoliko trenutaka, sve opet isto (zaštopano), kao što je i bilo.

    Savjet - nemam, ali držim fige za uspješno skidanje s operila .

  31. #31
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti mikka.

    ja pojma nemam što je to rhino horn, nemam niti ideju kako bi to moglo izgledati. Ali u svakom slučaju bi se isplatilo ako bi pomoglo. sad sam na aquamarisu ali ne mogu disati, kišem, pušem, grozno mi je.
    voila :http://www.yogaprosess.com/croatia/rhinohorn.html
    Najgore je u startu ali izdrzi,sluznica nosa ce ti poslje bit zahvalna!

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ima još jedan novi preparat - hipertonična slana otopina. Francuski proizvod, ja to kupujem sinu alergičaru i stvarno je odlično. Mislim da se radi samo o tome da je otopina slanija od tjelesnih tekućina, pa potiče splašnjavanje sluznice na prirodan način. Odčepljuje nos vrlo efikasno i nema neka ograničenja na duljinu korištenja, koliko mi se čini.

    Evo linka: http://www.marimer.com/en/spray-hypertonique.html

    (U našoj ljekarni je to čak nešto jeftinije od Sterimara).

    Inače, rino horn je isto dobar, ali to je već rečeno.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.04.2011. at 16:06

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Je, nema do operila 5 dana, ali nakon 5 dana - horor od ovisnosti. Ono, da mi to neko priča, rekla bih jea right.... ono... ovisnost o andolima, ali fakat je tako.

    Rino horn ti je kao neki rog, komično izgleda, ima ga kupit u apotekama, u crvenoj ili plavoj boji, za cure ili dečke. Ovaj moj UZV je bio oko 800, ali meni je on najbolji, a rino horn... ne znam, ja bi imala dojam da su mi se još više začepile nosnice, što je nemoguće, jer je meni more super.

    Ti trebaš dugoročno rješenje za alergije, ako se stvarno o tome radi, a moguće da se fakat radi o ovisnosti o operilu, u kojem se sluačju definitivno trebsaš skinut s njega, prvih 10-tak dana je za poludit, a poslije nos proradi.

    Meni se nos začepi i u zadimljenom (od cigaretnog dima) prostoru... tj. ostala je ta alergična i osjetljiva sluznica, ali život bez operila s time da se diše na nos, je moguć.

  34. #34
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Evo da se javim. Daklem, od zadnjeg mog posta nisam stavljala Operil, znači čista sam 4 dana
    I nije bilo tako strašno kao što sam mislila. Prvi dan je bilo najgore, zaštopana, nervozna, nikakva...Stavljala sam aqua maris, ispirala tisuću puta dnevno a kad sam pošla leći-horor. Mislila sam da ću se udaviti ali odlučila sam progurati to i disati na usta dok god mi grlo ne ispadne od suhosti. Ali desilo se neočekivano i nos mi je tokom noći postao prohodan. Sutradan isto neobična stvar a to je da mi je nos počeo curiti, znači nije više samo zaštopan nego sam ga nakon sto godina uspila ispuhati. Svaki dan sve lakše i sad živim bez kapi jeeeeee! U međuvremenu sam saznala da je moja mama bila ovisna o istim kapima godinama (puno godina je u pitanju) a odvikla se u ratu za vrijeme jednog žešćeg graatiranja kad nije mogla doći do njih. I uspila je. Ali izgubila je njuh, kaže bar 80 %. Da mi je bar to prije rekla.


    Eto, baš san sretna. (toliko da vam za Uskrs idem pričati o svom nosu)

    Sretan Uskrs svima!!!
    Posljednje uređivanje od Trina : 24.04.2011. at 10:12

  35. #35
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Eto Trina, vidiš da je moguće....

    Bravo!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Bravo!

    Inače, sve preporuke za rog, moja mama se preporodila (nakon početne nevjerice).

  37. #37
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Bravo

    a ovo je živa istina
    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ali izgubila je njuh, kaže bar 80 %. Da mi je bar to prije rekla.
    ne, mislim na tvoju mamu, nego na gubljenje njuha zbog prekomernog korištenja kapi.
    imam na poslu jednu ovisnicu o operilu, dugogodišnju. ona uopće nema više osjetilo njuha, ništa, nula bodova
    milijun puta joj je zagorio ručak a da nije ni skužila, jednostavno više nikakve mirise ne osjeća

    ja mislim da bi sve vi ovisnice trebale malo razmisliti o posljedicama, i pokušat se skinut s tog sr.nja

    nedavno je na tv-u bio neki dokumentarac baš na temu ovisnosti o lijekovima, i ne biste vjerovale, ovisnost o kapima za nos je najrasprostranjenija

  38. #38
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    e da, još jedna ovisnost koja je možda još češća od ove, ali je nitko ne smatra ovisnošću, a to je ona o labellu?!
    koliko ljudi znate koji si mažu usnice svakih par minuta, jer su im inače suhe i nikakve? ja puno, puno previše takvih znam. ali probajte im reći da su ovisni?!

  39. #39
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    bravo Trina,vidis da se moze!trebalo je pregrmit taj prvi dan/noc i poslje je sve puno bolje!!!! jesi kupila rhino horn? jos kad njega pocnes koristiti...

    Puntica,ja imam 2-3 labela u svakoj od torba koju nosim pa jedan u banji jer nakon pranja zuba od kaladonta mi budu drama suha... i onda jos jedan na nocnom ormaricu ako zatreba...
    naviknula se usta na stalno podmazivanje i onda sam luda ako mi nije pri ruci....a vjerojatno da ih nemas bi poludio prva 2dn od osjecaja suhoce i zatezanja a kasnije bi se polako odviknuli...

  40. #40
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    naviknula se usta na stalno podmazivanje i onda sam luda ako mi nije pri ruci....a vjerojatno da ih nemas bi poludio prva 2dn od osjecaja suhoce i zatezanja a kasnije bi se polako odviknuli...
    ako se može trina skinut s operila možeš i ti s labela

    i ja sam bivša ovisnica o mazanju usnica. ali sad sam već godinama čista
    namažem usnice možda 2put godišnje. i nikad mi nisu suhe, za razliku od prije

  41. #41
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Još nisam čula za ovisnost o labellu.

    Moj nos je sve bolje, skoro pa je sasvim prohodan, bez ikakvih problema, ne mogu vjerovati da je trebalo samo par dana da se toga riješim. Još moram ovih 5 cigareta dnevno izbacit i onda sam tip top trudnica

  42. #42
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Osjetilo njuha se popravi valjda 500 puta kad prestanes pusiti. Barem je tako bilo u mojem slucaju.

  43. #43
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Kod mene nije. Zadnju trudnoću i dojenje nisam pušila 2,5 godine i sve je bilo isto. Ali moj njuh je sasvim ok, iako neću da mi sve to bude opravdanje za ne prestat pušiti. Ali gušt mi je neopisiv pa mi se još neda.

  44. #44
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Bravo, bravo, još jedna spašena "žrtva" (mislim - svima nam kažu ne dulje od 5 dana, ali teško tako) Operila . Rekla sam ti ja, i to sve isto, prvo zaštopanje, onda počne malo curkat, možeš ispuhat itd.. Ovo s labellom, to nisam primijetila. Ali, nekako... ipak je ovo s nosom ozbiljnije, ono... tako se meni čini da ne mogu bez sunčanih, a ipak mogu. Meni je nos malo ostao spržen, ali nema veze, nije baš da ne osjetim dim i zagoreno. Baš sam radosna zbog tebe, bez zafrkancije .

  45. #45
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    E, a ja sam se "skinula" s operila na jednom ljetovanju, jer me društvo zezalo na pasja kola pa mi je bilo neugodno toliko se tankat. A navukla se isto tako zbog alergijske podloge, pa skužila nešto što pali i da mogu disat i bila oduševljena prvi put kad sam ga ukapala, i teško mi se onda bilo odreć' disanja. Alergija je selidbom prošla tj. postala blaža jer u podlozi je i dalje alergijski rinitis (jako reagiram na duhanski dim, tj. automatski mi se u kafiću za sat vremena baš jakog dima začepi nos), a nos ipak funkcionira i bez operila.

  46. #46
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    nikad nisam kapala operil, al sam redovno imala gadno začepljeno sve i upale s ružnim glavoboljama.Život mi je spasio nosni tuš. doslovno.
    Izlijem litre te vode u nos, izađe svo smeće-ništa ne natiče, ništa se ne začepi.divota.

  47. #47
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Nosni tuš je taj rino horn, jel' da?

  48. #48
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Trina, drago mi je što si prestala koristiti Operil. Drago mi je da su ti cure u tome pomogle!

    Inače, pOjma nisam imala o tome da se može biti ovisan o kapima za nos niti da može biti tako ozbiljno.
    Istina, nos mi bude začepljen samo kada sam prehlađena - ono, u fazama - rijetko bistro, pa bijeličasto, pa žuto, zeleno (he he, znate očemu pričam), ali nisam nikada koristila nikakve kapi. Eventualno šnjofkala eterično ulje eukaliptusa. Upnem se cijela i ispušem koliko mogu.

    A labelo. Eh da, znam nekoliko takvih.
    Koristim balzam za usne, ali u zadnje vrijeme ako su mi suhe (ako budem baš na vjetru, više mi zimi to smeta), namažem s masti od propolisa.

  49. #49
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    parenje prije spavanja
    Koliko sam samo razmišljala kako parenje prije spavanja može pomoći nosu...

    Vezano uz rhino horn - nas je otorinac upozorio da pripazimo na količinu soli zbog isušivanja sluznice i prepisao je T. Nisita mast za vlaženje.

  50. #50
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa Vidi poruku
    Vezano uz rhino horn - nas je otorinac upozorio da pripazimo na količinu soli zbog isušivanja sluznice i prepisao je T. Nisita mast za vlaženje.
    E, da, moj je otorinac rekao da ništa, ali baš ništa ne može ići stalno - niti morska voda - osim fiziološke i tog UZV-a s čime se ne može pretjerati, s ostalim stvarima može, ovo inhaliranje fiziološkom može ići kao nekakva redovna higijena.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •