Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: intuicija?!

  1. #1
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno intuicija?!

    Ukratko:

    Idem danas na fax na ispit.I povedem ribicu i muža sa sobom da me pricekaju u parkicu kraj vrtica na Vrbiku.Mislim si -bar ce se poigrati vani dok je ljepo vrijeme.

    Parkic prazan.Samo na klupici sjedi neki cca 40 godina star muškarac koji mi se cini nekako cudan.Kao da mu nikako nije mjesto u tom parkicu.Sjedi najnormalnije na klupici.Ali meni nesto cudno.
    I ponovim si u glavi-ovog cu pokusati upamtiti da ga ako me tko bude o njemu nesto pitao, znam opisati.Inace uopce neprimjecujem ljude oko sebe i ako nekoga zelim upamtit moram se bas skoncentrirati.

    I odem ja na ispit a moji se ostanu igrati.Vracam se nakon cca sat vremena.parkic i dalje prazan.Onog lika nema.Samo moji.

    I veli mm----cudno, prisla mi je neka zena i pokazala policijsku znacku i sliku i pitala jesam li vidio tog i tog covjeka??!!ja ga nisam vidio pa mi je rekla da pripazim na djete jer je to pedofil koji se vrzma okolo!!!


    ŠOK.

    Prvi šok mi je pedofil na Vrbiku!
    Drugi šok mi je cinjenica da je meni taj covjek iz nekog razloga bio cudan i da sam se trudila upamtiti ga (jbg- moja je greska sto mm nisam rekla za osjecaj jer sam zurila na ispit)


    Pricam to danas kumi kojoj su neki dan zblokirali racun i izdali novu karticu zbog skiminga na bankomatu.I ona veli-tak sam ti ja onaj dan dok sam gurala karticu u taj bankomat pomislila da je otvor za karticu baš nekako "zrauban", i bas sam jos dugo o tom razmisljala.

    Intuicija?
    Kako?
    Zašto?
    Otkuda?

    Mame s Vrbika-pripazite na čovjeka srednjih godina ,sa tamnom kosom malo ispod uha, u crnoj odjeci sa zelenim prslukom poput onih ribickih.Mada vjerujem da nece dugo jer ga traze i prate.

  2. #2
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    strašno...uf, nadam se da su ga uhvatili.
    A sada dali je intuicija ili možda uočimo neke stvari koje se ne uklapaju i složimo(onak nesvjesno) na brzinu priču koja nekad drži vodu, a nekad ne(vjerovatno ove koje ne drže brzo zaboravimo)...

  3. #3
    Hajdi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    173

    Početno

    Verujem u intuiciju i u njenu moć. Ne dešava mi se često, u suprotnom bi bila vidovita Hajdi, ali uglavnom je nepogrešiva, ukoliko je osetim na vreme.

    Nekad prosto znam da će mi se tog dana dogoditi nešto ekstra dobro, neočekivano dobro. Ne znam, ujutru se pogledam u ogledalo, i znam da će nešto biti.

    Za loše nemam osećaj. Najgluplja situacija sa tim "osećajem" bila mi je jesenas, mala se igra napolju i ja je gledam i mislim: bože kako je velika, kako je slatka, kako je porasla, kako sam ponosna na nju (a nisam tip od takvih misli) i u sledećem sekundu ona se prevrće preko neke mini ogradice, pada pravo na glavu, pozadi, krv šikne, rezultat ušivanje i dve kopče na glavi.

    Za ljude sam nepogrešiva kad me zainteresuju (ti što me zainteresuju je možda 5% ljudi koje srećem).

  4. #4
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Ne znam za intuiciju, ali znam za jednog egzibicionista koji je redovito ordinirao u Vrbiku, u onom prolazu između Učiteljskog i vrtića. Direktno nasuprot vrtića, u grmu, sa spuštenim hlačama na koljenima, i obavljajući svoje. Moja frendica se jednom zaletjela prema njemu s kišobranom da ga opali, pa je u žurbi podigao hlače i pobjegao.

  5. #5
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    imam nepogrešivu intuiciju. ponekad se, čini mi se, graniči sa vidovitošću. uglavnom "znam" šta će mi se loše dogoditi, dobro redje predvidim.
    i procena ljudi mi je tačna. jedino ne valja što nisam uvek slušala taj svoj unutrašnji glas o osobama koje upoznajem.
    a za pedofila...brrrr. užas. mi smo prošlog meseca u našem mirnom kvartu imali slučaj silovanja osamnaestogodišnje devojke. iako dosta komotno puštamo decu na igranje i engleski, dok silovatelj nije uhapšen, svi smo živeli u nespokojstvu.

  6. #6
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    što sam starija, intuicija mi je sve jača, pogotovo kad se radi o procjenjivanju ljudi

    a pedofil - nadam se da će čim prije dolijati i da neće povrijediti nijedno dijete
    imam curu od 9 godina, koju sam tek nedavno počela puštati samu u školu i na dramsku (neposredna blizina kuće), ali svaki put kad malo zakasni, ja trtarim

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa Vidi poruku
    imam nepogrešivu intuiciju. ponekad se, čini mi se, graniči sa vidovitošću. uglavnom "znam" šta će mi se loše dogoditi, dobro redje predvidim.
    i procena ljudi mi je tačna. jedino ne valja što nisam uvek slušala taj svoj unutrašnji glas o osobama koje upoznajem.
    Ovo kao da sam ja pisala...za puno loših stvari sam unaprijed znala da će se dogoditi, trudnoće u obitelji uredno sanjam pa se vidi plusić na testu u roku dan-dva i takve neke stvari.

    Intuiciju jednom nisam slušala i fino sam se opekla.

  8. #8
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Možda bi ovu obavijest trebalo ponoviti na nekoj "prometnoj" temi? Mislim da je važna.

  9. #9
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/r...om/548080.aspx

    eto ga.to je taj.ali je jucer ocito bio drugacije obbucen.i pise da operira po Trnju a juces sam ga vidjela na Vrbiku.

  10. #10

  11. #11

  12. #12
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Izgleda da je priveden.
    Bilo sad na radiu.

  13. #13
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...-graani-218094

    najžalosnije je kaj će ga brzo pustiti i nikome niš....

  14. #14
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Meni je jako zanimljiva ova tema, ali kao tema o intuiciji (ja sam shvatila da je tema najprije o toj ljudskoj sposobnosti, ne primarno o ovom pedofilu kojeg se spominje).
    Jučer sam baš imala bliski susret s njom.
    Ujutro se spremam u zg, zajedno s mm-om i sinčićem. Nismo već dugo bili, a i trebamo nešto kupiti (nismo iz zg-a). Kroz glavu mi proleti misao niotkud - kako bi bilo da slučajno sretnem bivšeg (iz jedine prave veze prije veze s mm-om), nismo se vidjeli oko 10 godina, a prijateljica iz mladosti mi je nedavno rekla da ga je srela u zg-u (iako ni on nije iz zg-a).
    Šećemo mi od vlaške prema jurišićevoj, u gradu dosta gužva, baš je puno ljudi vani jer je lijepo vrijeme, gledam pred sebe i mislim što ću sve pogledat u trgovini prema kojoj idem, mm gura kolica s malenim, kad odjednom čujem poznat glas. Okrenem se - i ugledam: bivšeg .
    Istina je da sam ga jedva prepoznala, al jesam, čak sam mu u onoj žurbi i gužvi i mahnula.
    Intuicija??? Slučajnost??? Ne znam, al pod dojmom sam! Jaaaako čudan osjećaj: kao da sam znala da će se dogodit..
    PS. Da ne bi bilo zabune, on je samo bivši i to će uvijek ostati, i on i ja imamo svoje živote i više nas ni cijeli svemir ne bi spojio .

  15. #15
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    moja je intuicija nepogrešiva. jedino je problem što sam ja pogrešiva pa ne uspijem svaki put prepoznati taj ''glas''. al trudim se...

  16. #16
    _Candy Candy_ avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    di se nađem
    Postovi
    277

    Početno

    Vjerujem u intuiciju i uglavnom je prepoznajem kad je riječ o pozitivnom osjećaju. Ono kad jednostavno znate da će određeni događaj, dan, osoba biti u redu i završiti s dobrim ishodom. A inače sam jaaaaaako rijetko sigurna u išta.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    1

    Početno

    evo koja slučajnost. ja sam ga prije dva tjedna gledala sa prozora. obazirao se non stop oko sebe i buljio u djevojčicu od 4 godine koja se vozala na biciklu. hodao je amo- tamo gledavši jel ima koga oko njega. odmah sam skužila da nije normalan i potrudila sam se da ga upamtim. neki dan gledam tv i vidim čovjeka i govorim od kud ovog znam. kad sam čula vijest da je uhvaćen za pedofiliju- povezala sam o čemu se radi.
    užas

  18. #18
    TINAZG avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    Ja isto vjerujem u intuiciju... ja sam npr. u srednjoj školi imala jako izraženu intuiciju, točno bih znala koji predmet će me pitati u školi ili iz kojeg će biti iznenadni test.. nikad mi to nije bilo jasno, ali malo kad sam se prevarila... dobro došlo, jer sam uvijek najviše učila baš za taj predmet...

  19. #19
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj stanam prvotno napisa Vidi poruku
    moja je intuicija nepogrešiva. jedino je problem što sam ja pogrešiva pa ne uspijem svaki put prepoznati taj ''glas''. al trudim se...
    Isto je i kod mene...

  20. #20
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    ovo za pedofila je preprestrašno!

    a intuicija, ne znam kako ju objasniti
    no, znam da mi se puno, puno puta u životu dogodilo baš to, da pomislim neću desno, idem lijevo (figurativno) i baš mi ta odluka donese nešto dobro
    ja to pripisujem Božjoj providnosti

    jedan događaj nikada neću zaboraviti u svom životu
    MM i ja smo planirali dijete, krenuli u akciju, za deset dana kupim test - ništa.
    Odem do ginićke, kažem joj da planiramo (kasnila mi je i menga), pregleda me, kaže da ne vidi ništa - nema trudnoće, ali neka ne brinem, tek smo krenuli, mladi smo, bit će. Ako ne dobijem mengu u roku od deset dana neka dođem, dat će mi neke hormonske tablete da izazovu mengu da sve krene ranije (tada mi je ciklus bio malo poremećen).
    Dođem ja za 14 (ne 10) dana, uđem u ordinaciju i pitam sestru trebam li se skidati jer mi je ova rekla da će mi samo dati tablete. I kao, nije meni teško skinut se . Kaže ona, skinite se i čekajte u kabini. Sjela ja u kabini onako gologuza, uzela Jutarnji, čitam, listam..., a kod ginićke neki tip, trgovački putnik. I nikada izaći. I napokon dođem na red (pročitala cijeli Jutarnji), a ova mi se smije, kao, šta ste se skidali kad samo trebate tablete, ali dobro, kad ste već gologuzi, sjednite na stolicu da pogledam. A kad ono, DA, TRUDNI STE PET TJEDANA! Skoro sam pala sa stolice od sreće.
    A što da se nisam skinula, da mi je dala te tablete?

  21. #21
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a ja ko kekin, na šesto čulo sam gluha kao top

  22. #22
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Isto je i kod mene...
    Potpis na ovo!

    Moji prijatelji vjeruju da dobro procjenjujem ljude.
    Rekla mi je kuma da uvijek promatra moju reakciju na nove ljude koje upoznaje, kaže da ne grijesim.

  23. #23
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku

    jedan događaj nikada neću zaboraviti u svom životu
    MM i ja smo planirali dijete, krenuli u akciju, za deset dana kupim test - ništa.
    Odem do ginićke, kažem joj da planiramo (kasnila mi je i menga), pregleda me, kaže da ne vidi ništa - nema trudnoće, ali neka ne brinem, tek smo krenuli, mladi smo, bit će. Ako ne dobijem mengu u roku od deset dana neka dođem, dat će mi neke hormonske tablete da izazovu mengu da sve krene ranije (tada mi je ciklus bio malo poremećen).
    Dođem ja za 14 (ne 10) dana, uđem u ordinaciju i pitam sestru trebam li se skidati jer mi je ova rekla da će mi samo dati tablete. I kao, nije meni teško skinut se . Kaže ona, skinite se i čekajte u kabini. Sjela ja u kabini onako gologuza, uzela Jutarnji, čitam, listam..., a kod ginićke neki tip, trgovački putnik. I nikada izaći. I napokon dođem na red (pročitala cijeli Jutarnji), a ova mi se smije, kao, šta ste se skidali kad samo trebate tablete, ali dobro, kad ste već gologuzi, sjednite na stolicu da pogledam. A kad ono, DA, TRUDNI STE PET TJEDANA! Skoro sam pala sa stolice od sreće.
    A što da se nisam skinula, da mi je dala te tablete?
    Ako te to tjesi, mislim da trudnoci nista ne bi bilo... meni je jednom prilikom dr davala dabrostone (mislim) da "potakne" mjesecnicu (vise ne znam jesam li uzela ili ne) i na moje pitanje odgovorila je da ne bi skodilo trudnoci ako bi je bilo tada...

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ništa ne bi bilo, ko što kaže smedja, pače, samo bi dodatno zadebljalo endometrij, što je dobro za trudnoću.

    Mislim da oko "intuicije" ima puno onog što nazivaju "racionalizacija" - baš kao što pokazuje ovaj post od SikePike - tj. tumačenje da je sudbinski super bilo što se nije popilo tablete, jer bi u protivnom bila ugroza trudnoće, i da ju je neki glas "čuvao", a kad ono... i nije baš nešto super relevantno. Sori, SikaPika, tebe sam uzela kao primjer jer si zadnja i jer mi je bilo zgodno, nije ništa osobno.

    Ja isto ko Mile Kekin.

  25. #25
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a ja ko kekin, na šesto čulo sam gluha kao top
    I ja u klubu kekin, intuicija mi ne postoji, i to je kraj priče. Nažalost

  26. #26
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ništa ne bi bilo, ko što kaže smedja, pače, samo bi dodatno zadebljalo endometrij, što je dobro za trudnoću.

    Mislim da oko "intuicije" ima puno onog što nazivaju "racionalizacija" - baš kao što pokazuje ovaj post od SikePike - tj. tumačenje da je sudbinski super bilo što se nije popilo tablete, jer bi u protivnom bila ugroza trudnoće, i da ju je neki glas "čuvao", a kad ono... i nije baš nešto super relevantno. Sori, SikaPika, tebe sam uzela kao primjer jer si zadnja i jer mi je bilo zgodno, nije ništa osobno.

    Ja isto ko Mile Kekin.
    ajde, hvala Bogu, još si ja mislila, kako ginićka nije ništa komentirala!
    iako, ja znam da mene i moje najdraže uvije Onaj tamo gore čuva

  27. #27
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a ja ko kekin, na šesto čulo sam gluha kao top
    Veliki X. I ja isto.

  28. #28
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj smedja prvotno napisa Vidi poruku
    Ako te to tjesi, mislim da trudnoci nista ne bi bilo... meni je jednom prilikom dr davala dabrostone (mislim) da "potakne" mjesecnicu (vise ne znam jesam li uzela ili ne) i na moje pitanje odgovorila je da ne bi skodilo trudnoci ako bi je bilo tada...
    ček'...
    razmišljam o ovome jučer i kontam si, pa zar krvarenje ne može naštetiti plodu?

  29. #29
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    dabroston sam i ja pila u srednjoj školi da mi "izazove" mjesečnicu. a kad sam zatrudnila dr mi ga je prepisala zbog laganog krvarenja. dabroston se popularno zove i "čuvar trudnoće", ne znam što radi, učvršćuje plod, zadebljava maternicu štogod. bez brige, niš ti ne bi bilo ni da si ga popila, dapače.

  30. #30
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Ja ako i imam tu neku, kako vi kažete intuiciju, u većini je slučajeva pokušavam zatomiti jer bezobraznica jedna samo mi loše stvari sugerira

    Otkako sam prestala puno razmišljati i ne oslanjati se previše na te unutarnje glasove život mi je puno bolji i kvalitetniji. Jednostavno, odlučila sam sve prepustiti slučaju pa kako bude... Znam, može zvučati blesavo i neodgovorno, ali dosadašnje iskustvo me je naučilo da malo toga u životu možemo spriječiti. Koliko dobrog, toliko i onog lošeg
    Posljednje uređivanje od Bodulica : 20.05.2011. at 01:15

  31. #31
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Još samo moram nadodati da se je koji put nemoguće skroz oduprijeti tim unutarnjim glasovima koliko god se trudili, te se tako Bodulica više ne vozi avionom.

    Probala sam dva puta, ali taj glas je postao još glasniji i neda mi mira do te mjere da mi je svaki drugi san vožnja u čelinoj ptici koji završava...pogađate kako

    Sad, gdje tu prestaje intuicija, a počinje fobija pitam se ja

  32. #32
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    intuicija-ooo da itekako ju imam i vjerujem...no treba ju razlikovati od "unutarnjih" predpostavki, ppredrasuda ili npr.ljubomore (ako se radi o ljudima)....nažalost rijetko kad sam pogriješila-pogotovo kad su žene u pitanju a tad sam se debelo opekla........događaji, ispiti škola-apsolutno uvijek pogodim štra će biti na ispiti i onda baš to ne naučim onako jako dobro jer si mislim ma daj ajde ostavi se samosugestije i proekcija-ali kad dođem na ispit uvijek se lupim po glavi!!!!!!!!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •