Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: kakav prvi bicikl

  1. #1
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno kakav prvi bicikl

    Postala je nauka kupiti djetetu bicikl,te sa pedalama,te bez,sa pomocnima...

    glavna dilema mi je da l sa pomocnima ili nesto tipa like a bike.

    radi se o dvogodisnjaku, dosta visokom i jakom dececu

    ako moze koji prijedlog pa pomagajte
    Posljednje uređivanje od call me mommy : 20.04.2011. at 03:53

  2. #2
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Ja se isto uključujem u temu. Moje kumče vrlo skoro slavi drugi rođendan i mislili smo joj kupiti bicikl. Za prvi je dobila triciklić i znam da se jako voljela voziti na njemu.
    Cura je isto dosta velika i jaka. Ali ja bi definitivno neku varijantu s pomoćnim kotačima koji se poslije lako skinu. Isto me interesiraju prijedlozi i zanima me jel bicikl uopće dobar poklon za dvogodišnjakinju ili da tražim nešto drugo?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    ovisi o djetetu
    moji nisu htjeli blizu bicikala do negdje 4. godine iako smo imali i guralicu, triciklić, s pomoćnim ... gurali smo, nosili, vukli bicikle ... ma užas... nisu htjeli vrtiti pedale...
    na kraju je maleni s 4. godine dobio ride-a-bike i nakon godine dana jedan dan sjeo na veliki bicikl bez pomoćnih i odeee

    dakle iz mog iskustva za 2 godine je još prerano, ali ako je baš želja tu, onda ove bez pedala
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 20.04.2011. at 09:00

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    S 2 godine je mojeg zanimao samo like a bike, do nedavno (sa cca 3.5 g), sjeo je na obični bicikl i vozi ga bez pomočnih.
    To brzom učenju su kumovale godine vožne like a bike.

    Ako kupuješ obični bicikl, svakako gledaj da je čim lakši, kočnica na pedalama, lagano spuštanje, dizanje sjedala, volana,...

  5. #5
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Meni je beskrajno zao sto mu je prvi biciklic onaj s pomocnima a ne like a bike. Al sad si ne mogu priustit ovaj drugi a i nema smisla kad se obozava vozit na ovom s pomocnim.
    Moj glas definitivno ide za like a bilke.

  6. #6
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moj f je dobio bicikl s pomocnim za 2. rockas. prvo ga nije fermao, pa ga je poceo pomalo voziti. s nepune 4 godine (3 god i 9 mj) smo skinuli pomocne i u 15 minuta je naucio voziti. ja sam doslovno 3 puta potrcala za njim i to je bilo to. sad ima skoro 5 i vec dugo se vozi sam, na svom bajku, po gradu, do vrtica i tako. vozi taj bajk kao da je sraso s njim

    to je moje iskustvo. a za like a bike sam cula da ih je kasnije problem naviknuti na pedale, da ih nece.

  7. #7
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    b je strasno zainteresiran za bilo kakve voznje bilo cega,tako da se nadam da ce biti dobar poklon.
    kada vidim ponudu u gradu mozda lakse odlucim,,kolko kuzim ili hoce ili nece a onda nema veze je l like a bike ili bajk ko bajk,je l s pomocnim ili ne.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Ja se isto već neko vrijeme spremam kupiti mom malom prvi pravi bicikl. Ima dvije i pol god. Do sad je imao guralicu i motor sa pedalama, ali se na pedale nije nikad navikao. On i motor gura kao guralicu. Prvo sam mislila kupiti sa pomoćnim kotačima, ali kad sam vidjela u trgovini da uopće ne kuži pedale, skoro da sam odustala.

    Možda je ipak za nas rješenje biciklić bez pedala.

    Jedan tata izveo je naš parkić svoja dva klinca stara 3,5 god koja voze takve like a bike i rekao mi je da im je to super, jer mogu i po travi i nemaju nikakvih ograničenja, a sa običnim biciklom nemogu.
    E sad, gdje kupiti, kakav, koliko koštaju...?

  9. #9
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Ja nebi like a bike, nekako mi se to ne sviđa baš. A osim toga, moje kumče je i na tricikliću već lijepo pedalirala, tako da se nadam da bicikl onda neće biti pogreška.

  10. #10
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku

    Ako kupuješ obični bicikl, svakako gledaj da je čim lakši, kočnica na pedalama, lagano spuštanje, dizanje sjedala, volana,...
    evo mi kupili,,bas je lijep,ak nadem sliku stavim,metalia u karlovcu,da pomognem odmah,,400 kn.

    pazili na sve osim na to da volan da skroz okrenuti oko osi,sto mi se bas ne svida,bilo bi sigurnije da ne.

    e sad, torpedo kocnica,malac ju odmah skuzio,ali pedaliranje ne,,no danas je tek prvi dan pa imamo vremena za vjezbanje.


  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    53

    Početno

    eto i mi smo kupili našem mališanu ( 2god i 3 mj) biciklić bez pedala i prezadovoljni smo, juri s njim po travi, cesti, parku. ima dobru ravnotežu tak da mislim da budemo pomoćne kotače preskočili. kupili smo ga na akciji u NKD-u za 220 kn.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    cure, da li neka zna kakav je ovaj:
    http://shop.magma.hr/Turbo-Limac/Bic...4/Product.aspx

  13. #13
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    mi imamo taj x-kid iz turbo limača, možda čak speedy 12
    Naše iskustvo je da je težak, teško se okreću pedale tj treba imati snage za pedaliranje, L ga je počeo voziti nešto prije 4 rođendana i sad smo u potrazi za većim
    (Hervis ima akciju 30% popusta na bicikle) http://hervis.hr/rsync_hervis_hr/pdf/letak11.pdf

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    savjet za bicikl s pedalama, a da je lagan/okretan? i da je "primjeren" (donekle) klincu od 2,5 godine...

  15. #15
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    cure, da li neka zna kakav je ovaj:
    http://shop.magma.hr/Turbo-Limac/Bic...4/Product.aspx
    Mi imamo takav i super je! Sven ga vozi od neke 2,5 godine bez problema. Sad smo mu skinuli pedale i pomocne pa ima improvizirani like a bike

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    cure, da li neka zna kakav je ovaj:
    http://shop.magma.hr/Turbo-Limac/Bic...4/Product.aspx
    Slažem se s antigonom - bicikl je stvarno težak za pedaliranje, tako da dijete uopće nije imalo volju biciklirati, vidno se mučio.

    Sad smo taj Speedy zamijenili Schwinn-ovim Gremlinom - pravi preporod, lako se pedalira, dijete ga obožava i non stop bi bio na biciklu. Gremlin doduše ima kotače od 16", pa ne znam je li primjeren za 2,5-godišnjaka. Moje dijete ima 3,5 godine i visok je oko 107 cm.

  17. #17
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    kinka gdje ste kupili schwinna, intersport?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj antigona prvotno napisa Vidi poruku
    kinka gdje ste kupili schwinna, intersport?
    Nije bilo u Intersportu. Kupili ga nakon duge potrage ovdje: http://cms.dinamic.hr/index.php?opti...434&Itemid=578

    Cijena: 899kn - 10% za gotovinu

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    ajde još koja preporuka!
    Zar su svi cca 750 na gore?

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    44

    Početno

    Može li mi netki dati informaciju zašto se rame dječjih bicikala rade od čelika,, a ne od aluminija. Svi ovi koje sam gledala mi djeluju preteško.

  21. #21
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    nisu svi, neki su lagani, al svi su teži od odraslih radi stabilnosti
    inače, ja mislim da bicikli iz TL-a ne valjaju ništa, ovi kojekakvi Speedy, xkid....koji nisu Giant i ini.
    Imali smo ga i to je teško i loše.
    Ja bi za početak kupila LikeAB, pa bolji bicikl.

  22. #22
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    mi smo kupili schwinn tiger, prije toga je vozio like bike 2 godine. dobio je bicikl za 4.rođendan i doslovno sjeo i odvezao se na njemu, bez pomoćnih. tiger je super, v.ga obožava, ali je malen, a dosta skup, v. nije krupno dijete pa ja nisam imala dileme da li da ga kupim, ali ako je klinac mali veći za svoju dob pametnije je kupit gremlina.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Kakav bicikl kupiti djetetu od 2 godine???

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Kakav bicikl kupiti djetetu od 3 godine???

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •