Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Otvorena kuća za porode (babiška hiša) u Postojni

  1. #1
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno Otvorena kuća za porode (babiška hiša) u Postojni

    Naši susjedi su je doćekali, hočemo i mi?

    http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/dnevnik/1042437204

  2. #2
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    Prekrasno!!!
    Stvarno velika i važna stvar, nadamo se da ćemo i mi uskoro njihovim stopama. Možda Varaždin?

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Sjajno!

    Nadam se da ce i kod nas doci do promjena!

  4. #4
    gorka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    VG
    Postovi
    245

    Početno

    jos nekoliko zakonskih regilativa treba izmjeniti prije otvaranja ovakve pogodnosti i kod nas

  5. #5
    danchi79 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Klenovnik
    Postovi
    141

    Početno

    Kakva su iskustva?Da li je netko rodio u kući?Kolika je cijena i koji papiri su potrebni za dovesti bebu kući?

  6. #6
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    http://www.bolnisnica-po.si/porod-v-babiški-hiši

    Na linku mozes naci cijenik ( u grubo 100e dan plus 200e prisutstvo odabrane babice iz rodilista postojna)...

    Od papira ti treba medunarodna putovnica za bebu( za jednokratni prijelaz granice) kada se vracas kuci (napravi se u lj u hr ambasadi).

  7. #7
    REJA25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    45

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.bolnisnica-po.si/porod-v-babiški-hiši

    Na linku mozes naci cijenik ( u grubo 100e dan plus 200e prisutstvo odabrane babice iz rodilista postojna)...

    Od papira ti treba medunarodna putovnica za bebu( za jednokratni prijelaz granice) kada se vracas kuci (napravi se u lj u hr ambasadi).
    Koliko sam ja shvatila taj cijenik se odnosi na one sa slovenskim zdravstvenim osiguranjem, ako dolaziš iz druge države mislim da se cifra popne na nekih 1500-2000eura. NIsam 100% ziher ali proučavala sam i tu opciju pa koliko sam shvatila sa drugih foruma, ipak nije tako "jeftino" kako se čini... Čudi me da se u ove dvije godine nitko nije javio s iskustvom iz navedene bolnice....

  8. #8
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Sam porod u rodilištu (ne babiškoj kući) je oko 1500e (ako nemaš slo osiguranja). Kako ti nećeš roditi u rodilištu nego u kući možda dodje nešto jeftinije. Najbolje ti je da ideš tamo i pitaš..Ili nazoveš .

  9. #9
    more avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    zapadna Istra
    Postovi
    134

    Početno

    Evo friških informacija iz kuće za porode iz Postojne, danas sam bila na informativnom razgovoru (koji je obavezan barem mjesec dana prije termina).

    Nažalost, vezano za cijenu, REJA je u pravu. Plaća se sam porod 1500 eura bez obzira što ćeš rodit u kući za porode a ne u bolničkom rodilištu + 100 eura na dan apartman + 200 eura babica. Dakle dođe se ukupno na 2000 eura.
    Niti nije to nikakva kuća odvojena od rodilišta, kuća je jednostavno jedan apartman u prizemlju rodilišta. (Kako je samo jedan, ako je netko u njemu, ne možeš tamo rodit.) Tretira se kao da rađaš u njihovom rodilištu ali plus koristiš nadstandardnu uslugu.

    Papiri za bebu da se može izać iz Slovenije se mogu riješiti ili i u Postojni, samo što u Postojni taj ured ne radi svaki dan nego pon, sri i petkom.

    To je što se tiče cijene i papira za bebu, ako nekoga još nešto zanima neka pita!

  10. #10
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj more prvotno napisa Vidi poruku
    Evo friških informacija iz kuće za porode iz Postojne, danas sam bila na informativnom razgovoru (koji je obavezan barem mjesec dana prije termina).

    Nažalost, vezano za cijenu, REJA je u pravu. Plaća se sam porod 1500 eura bez obzira što ćeš rodit u kući za porode a ne u bolničkom rodilištu + 100 eura na dan apartman + 200 eura babica. Dakle dođe se ukupno na 2000 eura.
    Niti nije to nikakva kuća odvojena od rodilišta, kuća je jednostavno jedan apartman u prizemlju rodilišta. (Kako je samo jedan, ako je netko u njemu, ne možeš tamo rodit.) Tretira se kao da rađaš u njihovom rodilištu ali plus koristiš nadstandardnu uslugu.

    Papiri za bebu da se može izać iz Slovenije se mogu riješiti ili i u Postojni, samo što u Postojni taj ured ne radi svaki dan nego pon, sri i petkom.

    To je što se tiče cijene i papira za bebu, ako nekoga još nešto zanima neka pita!
    Draga More, hvala na informacijama.

    Imam još dva pitanja:
    1. kakva je neonatološka skrb? Naime, ova cijena je slična onoj kod recimo podobnika s tim da mnogi kritiziraju neonatalnu skrb jer navodno u slučaju "nedaj bože" djecu šalju u okolne bolnice.

    2. znaš li kako će biti s papirima sada kada uđemo u EU? Treba li nam tada putovnica za bebu?

  11. #11
    more avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    zapadna Istra
    Postovi
    134

    Početno

    1. Ha naravno da šalju, kad je to mala bolnica. Ko što iz, ne znam, rodilišta u Koprivnici šalju valjda u Zg. U slučaju 'nedaj Bože' u Postojni ide beba u Ljubljanu. (A troškovi ti onda naravno i raaaastu, ne dogodilo se nikome, najmanje zbog troškova.)
    2. E ne znam to, ali to je zbilja bio najmanji problem i do sada, izvadio bi se jednokratni putni list za bebu.

  12. #12
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    slovenke kad su rađale u austriju su morale samo čekat rodni list od tamošnjeg matičnog ureda, nisu trebale odlaziti u HR veleposlanstvo za putne isprave. valda će to tako biti nama.

    more, jesu ti rekli u postojni da ako je apartman zauzet (pa makar ne s porodom nego ako tamo obitelj boravi nakon porođaja za vrijeme dok su u bolnici) da onda nećeš moć tamo biti?

    koliko se činilo dobro riješenje svega mi se čini da je to samo fensi apartman kojeg masno platiš ako uopće dođeš do njega :/ ako već razmišljaš o odlasku u sloveniju zbog mekšeg poroda, razmisli o jesenicama, ima na rodin YT kanal predavanje jedne tamošnje liječnice, eva macun. slovenske doule jako hvale rodilište u jesenicama kao prijateljski prema obiteljima.

  13. #13
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Papire ne možeš srediti u Postojni (znam rodila sam tamo) nego moraš u Lj na veleposlaništvo (muž mora, ne trebaš ti, barem ja nisam trebala nego smo moju suglasnost faksirali). Nemam pojma kako će biti nakon 1.7. ali vjerojanto će još uvijek trebati neki dokument jer šengen još ne seli na hr-slo granicu ...

  14. #14
    more avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    zapadna Istra
    Postovi
    134

    Početno

    Danci - rekli su mi da ako je zauzeto, ideš 'gore' u bolnicu (apartman je u prizemlju rodilišta), u standardni bolnički smještaj.

    In love - po potpisu, rodila se zadnje dijete 2009., dakle očito se promijenilo. To su nam eksplicitno rekli (prije manje od dva mjeseca smo bili dragi i ja), da se sve može srediti isključivo u Postojni, ponedjeljkom, srijedom i petkom. Osim ako baš inzistiraš na utorku ili četvrtku, onda moraš u Ljubljanu : )

  15. #15
    more avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    zapadna Istra
    Postovi
    134

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku

    more, jesu ti rekli u postojni da ako je apartman zauzet (pa makar ne s porodom nego ako tamo obitelj boravi nakon porođaja za vrijeme dok su u bolnici) da onda nećeš moć tamo biti?
    Skužih da vjerojatno nisam jasno odgovorila. Da, ne možeš roditi u tom apartmanu ako je netko u njemu, a onda ti otpada cijela 'babiškina hiža' priča.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima!
    Ovo mi je prvi post na forumu (koji pišem, pročitala sam ih puno).
    Trudna sam 27 tjedana i ovo mi je prva trudnoća.
    Zanima me da li netko na forumu već ima iskustvo poroda u ovoj babiškoj hiši? Ozbiljno razmišljam o porodu tamo i svako iskustvo je dobrodošlo.
    Isto tako da li znate koja je razlika između poroda u klasičnom rodilištu u Postojni s planom poroda i smještajem u privatnoj sobi naspram prirodnog poroda u babiškoj hiši (nama se posebno sviđa mogućnost da mama, tata i beba budu smješteni zajedno)? Osim što je ovaj prvi malo jeftiniji...
    Možemo li dobiti neku refundaciju od našeg HZZO - a, budući da smo sad u EU i napravili smo one Europske zdravstvene?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •