Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 63

Tema: Krštenje - dar

  1. #1
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno Krštenje - dar

    Uskoro nas očekuje krštenje maloga nećaka i na sto sam muka jer nemam pojma što bismo mu kupili. Eh, da je cura, ne bi bilo problema. Nakit i riješen problem. Ali, što darovati dečkiću za njegovo krštenje. Forumašice, podijelite svoje ideje sa mnom i olakšajte mi muke Htjela bih mu pokloniti nešto što će imati i kao uspomenu, a ne samo novac.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Moji dečki su isto dobili nakit - uglavnom privjeske za lančić, zlatnike, od kumova isto lanac s križićem... ne sjećam se da li je bilo ičega još. Danas su već veliki, ali omiljena zabava je "prekapanje kase" u kojoj se čuva njihovo zlato. Ponovili smo već puno puta tko im je što darovao, pa već dugo znaju i sami.

  3. #3
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    mi smo za jedno krstenje gledali ove zlatnike, odustali smo na kraju, trebalo se naruciti, a jos je mislim na cijenu isao i pdv, ne sjecam se. ali mi je bas ok poklon, neobicno, ima trajnu vrijednost. ima dolje cjenik pa pogledaj.

  4. #4
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Ja sam kao i tua gledala te zlatnike i to kupila nećaku. Zlatnik kralja Zvonimira, jer je on Zvonimir. A moji klinci su dobivali nakit i novce.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Po meni su zlatnici idealan poklon u ovakvoj situaciji - uspomena i trajna vrijednost.
    Osim ovih "bančinih" ima ih i u manje više svim zlatarnama, iako Dodić u Dubravi i ona zlatarna u Masarykovoj imaju daleko najveći izbor.
    Meni je zgodno za krštenje kupiti zlatnik s krstionicom.

  6. #6
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Za krštenje i Swarovski ima prekrasnih figurica i privjesaka.
    A meni je, osobno, jako lijepi poklon gravirani kristal ili, dosta jeftinije, gravirano staklo. Moja prijateljica je za krštenje djeteta dobila graviranu kocku kristala sa slikom svog djeteta. Prekrasno!

  7. #7
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    ova ideja sa zlatnicima mi se baš sviđa, zašto se toga nisam prije sjetila?

    ja imam 2 dečka, radili smo krstitke za najuže članove obitelji (dakle samo bake djedovi stric teta i mi), dobivali smo ugl. novce.
    od kumova smo dobili za 1. sina križ od stakla i anđela od stakla (imaš takvih stvari u onim knjižarama na kaptolu), a za 2. sina križ i dječju bibliju. (mi smo inače inzistirali da ne bude nekih velikih poklona, ne volim kad se kumove optereti na taj način pa im je biti kum više pokora i žalost nego veselje).

  8. #8
    thratinchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    57

    Početno

    Mi smo dobili sliku andjela od E. S. Svaline i novce....super poklon, slika ima trajnu vrijednost, a ostaje kao uspomena. Postoje Swarovski andjeli od kristala, meni osobno jako lijepi. Frendica je kao poklon svojem kumcetu platila profesionalno fotkanje - trajna uspomena i za bebeca i za ostatak obitelji. A zlato....osim vrijednosti ne vidim nista lijepo u tome.........ja osobno ne bi nikada to kupila nikome za poklon....ni u kojoj prilici osim ako znam da je ta osoba luuuda za tim a kamo li babacu.....

  9. #9
    Calista avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Preko bare
    Postovi
    515

    Početno

    Zlatnik ili nesto od zlata...vise kao uspomena nego prava vrijednost (znam da sam ko klinka obozavala gledati zlato...) Iva je dobila puno zlata, u svaku kutijicu smo stavili cedulju sa datumom i tko joj je poklonio tako da cemo znat i za par godina.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Sada ima u ponudi malih "dječjih" krunica od bijeloga zlata, to mi je prekrasno.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Ja sam svom kumčetu kupila privjesak mali križić, dala lovu (100 EUR) i još jednu meni super stvar kao uspomenu: keramički ovalni tanjur, na kojem su podaci od djeteta (visina, težina i vrijeme rođenja), u pismenom i crtanom obliku, a u sredinu se stavi djetetova slika. To sve ide na zid.
    Ovak mi je malo teško objasniti kak to zgleda, al ak vas zanima, mogu poslati sliku.
    To radi jedna curka doma u fušu. Super izgleda i fenomenalna je uspomena. Na kraju su se na krstitkama svi popiknuli na to i bili oduševljeni!

  12. #12
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Divne ste, hvala vam.
    Zlatnika se uopće nisam sjetila, ali slike ES su mi genijalne, samo ne znam kako će reagirati za par godina. A možda se ipak previše opterećujem
    Hvala Poslije Uskrsa krećem u obilazak. Javljam

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    109

    Početno

    Meni nisu baš zanimljivi pokloni šta će dite koristiti tek za 20 godina.. Najlipši poklon mom bebaču bio je veliki auto koji je dobio od tete, a oči su mu se zasjajile više od bilo kojeg zlata ili zlatnika na svitu! E to je trajna uspomena za nas, a više mi vridi taj trenutak njegove neizmjerne sriće nego sto lančića..

  14. #14
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Mozda ovak nekaj??

  15. #15
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    ajd stavi sliku,mene interesira

  16. #16
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam svom kumčetu kupila privjesak mali križić, dala lovu (100 EUR) i još jednu meni super stvar kao uspomenu: keramički ovalni tanjur, na kojem su podaci od djeteta (visina, težina i vrijeme rođenja), u pismenom i crtanom obliku, a u sredinu se stavi djetetova slika. To sve ide na zid.
    Ovak mi je malo teško objasniti kak to zgleda, al ak vas zanima, mogu poslati sliku.
    To radi jedna curka doma u fušu. Super izgleda i fenomenalna je uspomena. Na kraju su se na krstitkama svi popiknuli na to i bili oduševljeni!
    ajde stavi sliku mene interesira kako to izgleda!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj anitak prvotno napisa Vidi poruku
    ajde stavi sliku mene interesira kako to izgleda!
    Budem. Danas navečer kad se vratim s posla.

  18. #18
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Moja je sestra mom malcu za krštenje kupila malu pločicu s anđelom čuvarom, pozlaćena, ručni rad. Prekrasna je! Od kumova je dobio lančić s križićem od bijelog zlata...osobno mi se to ne sviđa, a i pari mi se ženskasto, al dobro. Super mi je ideja zlatnik. Ja sam svom kumčetu Luciji kupila lančić, privjesak i naušnice od bijelog zlata, tortu i predivnu radosnicu koja ima CD sa uspavankama...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

  20. #20
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Traži login.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 23.04.2011. at 13:20

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Traži login.
    Sorry, prvi put stavljam slike na to pa sam malo zbunjena.
    Username je umiljata, a pasword malinska

  22. #22
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry, prvi put stavljam slike na to pa sam malo zbunjena.
    Username je umiljata, a pasword malinska
    Baš je fora.

  23. #23
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Mi smo dečkima kojima smo bili kumovi na krštenju kupovali narukvice od bijelog zlata sa pločicom i ugraviranim imenom i datumom krštenja. Čista klasika, ali danas stvarno ima lijepih jednostavnih MUŠKIH () narukvica za dječake, tako da neće izgledati ni demode ni ženskasto, a biti će lijepa uspomena.

  24. #24
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    meni je zlato i nakit za bebe u bilo kojem obliku katastrofa.... već mi se sad diže kosa na glavi od pomisli da bi mi mali drugi tjedan mogao dobiti neki primjerak za krštenje... stvarno ne vidim ništa lijepo u komadu nakita za djecu
    kad se krstila H. dobila je ni manje ni više nego 5 pari naušnica iako sam svima naglasila da ne trebaju ništa kupiti, a pogotovo ne bacati lovu na zlatne gluposti... i svi po redu su se nacrtali u crkvi sa zlatnim naušnicama i sad to stoji u ormaru do ko zna kada
    pretpostavljam da ih nikada nece ni nositi jer nije tip za nakit

  25. #25
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Moji su dobili velike kožne albume za slike na kojima je "ugravirano" (printano u zlatnoj boji) njihovo ime i neki tekstić, datum... rađeno po narudžbi.
    Nakit mi je ok za curke ali za dečke.... kaj će oni s tim? Nit će to ikad nositi niti gledati s nostalgijom, cure su drugačije... bar ja mislim tako.

  26. #26
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    srebrni pribor za jelo-nož, vilica, žlica sa njegovim inicijalima, savršeno, to mu je super, uglavnom s njima jede, sliku, krunicu srebrnu, sličicu anđela s njegovim imenom

  27. #27
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Citiraj hm prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni su zlatnici idealan poklon u ovakvoj situaciji - uspomena i trajna vrijednost.
    Osim ovih "bančinih" ima ih i u manje više svim zlatarnama, iako Dodić u Dubravi i ona zlatarna u Masarykovoj imaju daleko najveći izbor.
    Meni je zgodno za krštenje kupiti zlatnik s krstionicom.
    Jel zna netko koje su otprilike cijene tih zlatnika?

  28. #28
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Sada ima u ponudi malih "dječjih" krunica od bijeloga zlata, to mi je prekrasno.
    jel netko zna gdje bi mogla pogledati za ove krunice i kako se kreću cijene?

  29. #29
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    ima u Vlaškoj dućan "Baš slatko" koji prodaje takve tanjure

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    45

    Početno

    Meni za dečka nije zgodno zlato, stajat će. Vise sam za predmete uporabne vrijednosti. Moji su dobili bestek sa ugraviranim imenom, im tih dječjih jako zgodnih. Koristimo ih svaki dan. Naši su iz Mullera. Dobili smo i sliku i to mi je bolje nego zlato. Visi na zidu i često se spominje prigoda kad

  31. #31
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Citiraj tua prvotno napisa Vidi poruku
    Jel zna netko koje su otprilike cijene tih zlatnika?


    od oko 1000 pa na dalje.ovisi tko je na poleđini i valjda koja godina. Mi ih imamo nekoliko od onih malih do malo većih.

  32. #32
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Jao, hvala dragom Bogu pa nismo dobivali niti zlato niti zlatnike i slične đinđe. Dobili smo neku robicu, tenisice nike, hranilicu, onaj autić na guranje, bicikl tokolicu, psića sveznalicu, i sl. poklone koje smo super koristili . Zlato ne nosimo nitko i ne znam što bi s tim, a klinci u zaltu, popotovo žutom su mi.
    Najbolje mi je unikatna krsna sviječa, ali ne cinfrasta, nego jako moderna koju smo dobili od kumova.
    http://svijece.net/

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Jao, hvala dragom Bogu pa nismo dobivali niti zlato niti zlatnike i slične đinđe. Dobili smo neku robicu, tenisice nike, hranilicu, onaj autić na guranje, bicikl tokolicu, psića sveznalicu, i sl. poklone koje smo super koristili . Zlato ne nosimo nitko i ne znam što bi s tim, a klinci u zaltu, popotovo žutom su mi.
    Najbolje mi je unikatna krsna sviječa, ali ne cinfrasta, nego jako moderna koju smo dobili od kumova.
    http://svijece.net/
    Pa nije zlato zato da ga klinci nose.... Moji filistri imaju svatko svoju vrećicu i unutra stoji njihovo zlato (od rođenja, krštenja, rođendana, uspomena na sad već preminule članove obitelji...) Ne pada im na pamet da to nose, a ni nama da ih na to potičemo. Ali vole po tome prebirati i točno znaju što je od koga - to je uspomena i oblik kapitala. Nek stoji zlato - nikad se ne zna hoće li zatrebati.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.03.2013. at 08:08

  34. #34
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    najdraži poklon koji je moj sin dobio su bile manžete za košulju, onako starinske slične ovima. http://www.google.hr/imgres?um=1&hl=...21&tx=77&ty=71
    jako lijepo izgledaju na košulji

  35. #35
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ma to je stvar prioriteta i ukusa.
    Ja imam takvu kutijicu sa sojim zlatom, i nikad ga nebi prodala,ali ne služi baš za niš..
    Malena je dobila jedan lijepi lančić sa križićem i to neka ima ako bude htjela jednom nositi na neka važnija događanja,mali ima nešto i među ostalim dvije zlatne narukvice...
    Stvar ukusa,ali meni je bolje kupiti nešto u toj vrijednosti što bi moglo biti i korisno tipa biciklić i sl.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Meni je lijep poklon koji smo dobili za curice, a da nije nakit niti zlatnik, bio srebrni okvir za slike. To moze biti i za decka. Stavili smo u svaki sliku cura kao beba, super su uspomena i korisni.
    Kad mi idemo na krstitke ja obicno pitam jel nesto zele ili trebaju, pa se vodim time.

  37. #37
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Svi smo različiti, ja volim zlato iako za ove prigode rado poklonim neku super tortu ( najavim roditeljima da na to računaju zbog organizacije) i novce. Poklanjala sam lančić s križićem ( curica) koji se može nositi kad odraste, svevremenski dizajn.
    Za dečka mi je predobra ideja sa starinskim manžetama! I dukat !
    i investicijsko zlato http://www.edisongold.com/sl/zlate-p...te-palice.html

  38. #38
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mislim si da li da napisem ili ne... po mom misljenju u danasnje vrijeme najbolji poklon koji se moze dati djetetu je uplata na njegovu stednju. ili davanje roditeljima da oni kupe djetetu sta mu treba.

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    mislim si da li da napisem ili ne... po mom misljenju u danasnje vrijeme najbolji poklon koji se moze dati djetetu je uplata na njegovu stednju. ili davanje roditeljima da oni kupe djetetu sta mu treba.
    Pa istina je to! Ne znam zasto bi se ustrucavala! Napises cestitku, unutra stavis novac i gotovo. Alternativa je pitati roditelje. Zlato je isto ok, ali ima manu - ako je nakit, onda ga se ljudi obicno tesko rjesavaju u slucaju hude sile... Novac je za vecinu ok u ovakva vremena, ali lako se moze dogoditi i da ljudi jednostavno nemaju, pa je u tom slucaju neka radosnica ili komad odjece isto ok. Bitno je da je od srca.

  40. #40
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pa da al potrosis i 100-200kn na komad odjece, a to je sto po sto na racunu.
    istina je da je najbitnije da je od srca, no iz iskustva, dobijale su cure odjecu koju nisu nikad obukle jer su fulane velicine/godisnja doba. pa ti zao. i poklona i svega. a znas da je od srca. zapravo, svaki je.

    sto se nakita tice, imam skrinjicu koju imam. ne nosim ga, vecina ili nije moj stil ili mi je preveliko, a opet, to sto kazes, ne rjesavas ga se, pa samo stoji. i ceka moje kceri da vidim hoce li ih one nositi.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    mislim si da li da napisem ili ne... po mom misljenju u danasnje vrijeme najbolji poklon koji se moze dati djetetu je uplata na njegovu stednju. ili davanje roditeljima da oni kupe djetetu sta mu treba.
    slazem se u potpunosti, no ja ipak volim da ostane jos nesto osim novca koji se potrosi i vise ga nema. isto je i s odjecom. zato mi je ova ideja s tanjurom, mala Biblija ili tomu slicno preslatka (naravno ak nije preskupo)..poklonis to za uspomenu, a novce susnes roditeljima.

  42. #42
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    novci

  43. #43
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    aliana79 i xxx imate P P.
    I ja bih molila kontakt, bas mi je simpaticno i kreativno

  44. #44
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Aaaaa, krasni su tanjuri.
    Moze kontakt na pp?

  45. #45
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Molim vas da više ne tražite i ne dilate informacije o tanjurima.
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 23.07.2013. at 19:16

  46. #46

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas da više ne tražite i ne dilate informacije o tanjurima.
    nema frke, al može objašnjenje zakaj?

  47. #47
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Naravno.
    Na forumu nije dozvoljeno reklamiranje u komercijalne svrhe, a u postovima se nije dalo zaključiti da ta cura tanjure izrađuje besplatno.
    Uz to, pretpostavljam da ih naplaćuje na crno, ne plaća poreze i sl. i to ne želimo podržavati ni na koji način (osobno smatram da nam je država bzvz i da bi trebali imati nekakav model oporezivanja malih kućnih radinosti koji bi dopuštao da se ovakve stvari naplate legalno, a da pri tome nitko ne ostane bez gaća od količine poreza koje treba platiti ili ugušen pravilima i propisima, ali do tada, odabir Rode (pa tako i Rodina foruma) jest da ne podržavamo rad na crno).

  48. #48

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    imaš pravo, ne radi ih zabadava

    e sad da li plaća porez ili ne, to stvarno ne znam, nikad ženu vidjela ni čula.

    ali svakako ćemo se pridržavati pravila Foruma.

  49. #49
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Evo muž i ja smo uskoro kumova na krštenju. Zanima me koliko iznos bi se trebao dati ili koliki poklon kupiti? Imam par ideja ali neznam dali je to ok. Mislili smo kupiti autosjedalicu od 9-18 i to maxi cosi nije niti najeftinija a niti najskuplja. I mogu na rate tako da si olakšam. Sad sviđa mi se ideja da platimo profesionalnog fotografa za krštenje samo ne znam kolika mu je cijena. Zlato i zlatne stvari ne dolaze u obzir jer ni oni sami ne nose zlato, a i meni to nekako nije u điru.
    Kakav je protokol? Dali trebamo kupiti i svijeću ? Hmmm šta još treba ?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Corina, za krsnu svijecu i kosuljicu najbolje da se dogovoris s roditeljima djeteta, tj. pitas ih sto oni tocno ocekuju da ti kao kuma obavis. Ja sam recimo ocekivala samo da se pojave u dogovoreno vrijeme u crkvi Neki svecenici vole vidjeti kumove i prije krstenja, nas nije trazio. Sto se tice svijece i kosuljice, ja sam za prvo dijete sve sama nabavila a za drugo je bio dogovor da ce kuma jer je ona tako zeljela. Kuma je ispekla i tortu, a pokloni su oba puta bili djecja Biblija i nakit (mi smo svu opremu imali). Nadam se da sam pomogla!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •