Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: ostvarivanje alimentacije u inozemstvu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno ostvarivanje alimentacije u inozemstvu

    eto dragi moji..

    kao što naslov kaze: ostvarivanje alimentacije u inozemstvu.

    Ja se upravo bacam u ovaj postupak, pa me zanima ima li netko kakvih iskustava ?

    nasla sam sve podakte o tome gdje, kako i kome podnijeti zahtjev., ali nalazi se na :http://www.dijete.hr/Dokumenti/novi%...inozemstvu.pdf

    Ako je netko prosao kroz ovo, da kaze kako ide procedura u praksi? dali je sve to jos sporije nego kada se radi o alimentacijama u zemlji, ili ima nade da ce se rijesiti u ovom životu?

    svaki savijet je dobrodošao

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno

    ima u zg negdje ured za inozemne alimentacije..progooglaj

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    nisam u zg., ali ni ne treba ti ured jer je porezna uprava valjda upravo tijelo koje u RH moze pokrenuti postupak za tebe ( sukladno konvenciji, ti kao osoba ne mozes sam pokretnuti taj postupak nego ga za tebe vodi upravo tijelo u toj drzavi koje ).

    osim toga.. ma nedam vise ni lipe mojih "tax dollars" za raznorazne urede i sluzbenike koji mi trebaju dati savijet i upute u ne mrdaju onom stvari, a sami i onako ne mogu pokrenuti nista.

    zanimalo me dali je netko prosao ovu proceduru?

    ja sam u medjuvremenu dobila savijet da nadjem odvjetnika u toj drzavi, jer da to ovako ide jako sporo... ali eto, nemam novaca ni za odvjetnika pa cu se ( kao i do sada ) sama baviti svojim stvarima.

  4. #4
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    samo sam ti došla , i reći da bi trebala uzeti odvjetnika u toj državi..jer s obzirom na administraciju naše države i postupke, trajati će jako dugo, tako da ti ta pomoć u državi nije za odbacit.. ali naravno financijski je neizdrživa...

    jedan topli prijedlog, ako imaš prijatelja koji je završio pravo i odradio onaj staž, pravno gledajući i on te može zastupati (znam jer sam upućena preko family o tome..)

    u ZG na pravnom faksu postoji savjetovalište gdje studoši uz nadzor profesora dijele pravne savjete besplatno... bio i prilog na tv-u o tome, a i bracek moj kaže da super funkcionira.. probat ću ti nabavit broj telefona da nazoveš i pitaš, ne može škoditi...

    to i mene čeka uskoro...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj andynoa prvotno napisa Vidi poruku
    .

    jedan topli prijedlog, ako imaš prijatelja koji je završio pravo i odradio onaj staž, pravno gledajući i on te može zastupati (znam jer sam upućena preko family o tome..)
    da, ali ne moze me zastupati u bosni, a ne moze me zastupati ni ovdje bez pravosudnog ispita.

    u svakom slucaju, ne bi bas dala da me neki student koji je ovog casa izasao sa faxa zastupa u icemu, a posebno ne necemu sto se tice prava

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    60

    Početno

    ah... tesko je traziti neka prava u Bosni (ako me razumijete). nekako mi je spominjanje prava i Bosne dva potpuno suprotna pojma, ali ako imas puno vremena slobodnog i ne znas sta ces sa njim - eto nacina da ispunis vrijeme, jer bas ce ti trebati i vremena i zivaca.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    eto me. nista od plana., i tamo kao i ovdje radi na crno, nije prijavljen, nema adresu, nema nista na svoje ime.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    eto dragi moji..

    kao što naslov kaze: ostvarivanje alimentacije u inozemstvu.

    Ja se upravo bacam u ovaj postupak, pa me zanima ima li netko kakvih iskustava ?

    nasla sam sve podakte o tome gdje, kako i kome podnijeti zahtjev., ali nalazi se na :http://www.dijete.hr/Dokumenti/novi%...inozemstvu.pdf

    Ako je netko prosao kroz ovo, da kaze kako ide procedura u praksi? dali je sve to jos sporije nego kada se radi o alimentacijama u zemlji, ili ima nade da ce se rijesiti u ovom životu?

    svaki savijet je dobrodošao
    Ja imam slicni problem i ne znam odakle bi pocela iskreno strah me je uopce ista poduzimati jer izgleda da se moj bivsi dobro pripremio i upoznao sa svim zakonima

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    HEJ. vidim da si nasla link.. e pa to je to., napravi kako sam ti odgovorila u tvojoj temi.

    ja sam za svog saznala da je tamo na crno, cak pod drugim imenom tako da mu ne mogu nista.

    ha reci, hoštapleri hodaju slobodni, a nama sjedaju ovrhe od hrt-a

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Vidim da je stari post ali sto se tice naplate alimentacije moze se uraditi u svakoj drzavi osim BIH , iako rade na crno u inostranstvu, ili su ime promjenili najvaznije je da su registrovani u zemlji i imaju azil ili drzavljanstvo.

    Ja sam tu da vam pomognem za savjete samo mi napisiti pm koja je zemlja nisam za sve zemlje ali mogu se ipak raspitati preko poznanstva a imate isto informacije na stranici Ministarstvo pravde , preko njih se salje zahtjev i traje dugo vremena a moze se poslati i licno u drzavu gdje znate da mu je boravak i puno brze se rjesava.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj majkalavica prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da je stari post ali sto se tice naplate alimentacije moze se uraditi u svakoj drzavi osim BIH , iako rade na crno u inostranstvu, ili su ime promjenili najvaznije je da su registrovani u zemlji i imaju azil ili drzavljanstvo.

    Ja sam tu da vam pomognem za savjete samo mi napisiti pm koja je zemlja nisam za sve zemlje ali mogu se ipak raspitati preko poznanstva a imate isto informacije na stranici Ministarstvo pravde , preko njih se salje zahtjev i traje dugo vremena a moze se poslati i licno u drzavu gdje znate da mu je boravak i puno brze se rjesava.
    zasto ne u BiH?

  12. #12
    zizi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Valjda zato što je tamo Divlji zapad, kao i u Hrvatskoj....sve imaš na papiru, ali u praksi, možeš samo sjesti i plakati...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Imam i ja slični problem moj ex se nalazi u njemačkoj možda ćak i ilegalno alimentaciju ne plaća od 4 mj 2011 molim vas pomoć

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1

    Početno

    http://www.dijete.hr/Dokumenti/novi%...inozemstvu.pdf -Probaj ići na ovu stranicu i nazvati tu Službu za inozemne alimentacije broj je na toj stranici ...a mogu ga i ja pronaći ako ga ne nađeš..ja danas zvala jer trebam ostvariti alimentaciju iz Italije...dakle slično...Ženska mi je sve lipo objasnila i poslala mailom sve što treba....nadam se da bude nešto od toga...
    Ako je tko ostvario alimentaciju preko ovog ureda neka javi....Pozzzzzzzz

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj taratena prvotno napisa Vidi poruku
    Imam i ja slični problem moj ex se nalazi u njemačkoj možda ćak i ilegalno alimentaciju ne plaća od 4 mj 2011 molim vas pomoć
    pa za pocetak trebas imati tocnu informaciju i podatke koji su ti potrebni da bi pokrenula bilo kakav postupak. znaci njegovu adresu na kojoj je prijavljen.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    nije istina. meni sestra rastavljena zivi u BIH. Rjesila skrbnistvo, susrete, alimentaciju, ovrhu za alimentaciju - sve u 2 god.
    Ja svog ganjam 6 god u Hrvatskoj pa jos nisam uspjela - ALI SAM BLIZU

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    21

    Početno

    Cure a kako to ide ,bivši mi je njemac i tamo živi i radi,čula sam da su tamo rigorozniji i da su na strani majke, no evo neznam ni od kud početi ni kako to ide,pa ako mi možete u par koraka objasniti?? Hvala vam

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    4

  19. #19
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Nastavno na temu, sad kad smo članica EU, nadam se da je postupak brži i jednostavniji...
    Zanima me ima li netko iskustva i odakle da počnem. Pravomoćnu sudsku presudu imam i znam da se otac djeteta nalazi u zemlji X. I to je sve. Da li je to dovoljno i kome da se obratim? Ili je ipak jednostavniji postupak naplate alimentacije od strane njegovih roditelja? I što je sa dugom?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Dobar dan, ja bi se nadovezala na ovu temu, pa ako netko zna odgovor.
    Dakle, 20.9.2016 sam rodila. Otac djeteta i ja nismo u nikakvoj vezi više. Otac djeteta od 2.2016 zivi i radi u Njemackoj, u građevinskoj firmi. Dosao je ovdje kada je beba imala tjedan dana da bi napravio test ocinstva, i odbio je otici sa mnom prijaviti dijete pa sam ja to otisla napraviti sama, dakle, nigdje se u papirima (dokumentima) ne spominje ime njenog oca. Naravno, DNK test je pokazao da je on otac, i dolazi oko Božića da bi maloj promjenili podatke. Dakle, oko alimentacije se nismo mogli dogovoriti, ja sam predložila 300-350 eura, na što je on rekao 'Da ja tebi toliko dajem, živio bi na cesti i nebi imao što za jest.'. Samo da napomenem, živi sa roditeljima koji su u braku, oba roditelja rade (otac radi u istoj firmi kao i on), te maloljetnom sestrom koja se školuje. Dakle, ja sam trenutno pristala na 200 eura koje on 'jedva' može dati, ali zanima me, s obzirom da on radi i živi u Njemackoj (to mu je mjesto stanovanja za stalno), kakva su prava mog djeteta na alimentaciju, koliko on mora placati. Puno bi mi znacilo ako netko zna nesto o tome ili ako netko zna gdje se detaljnije mogu informirati o tome. Samo da jos napomenem, sva moja mjesecna primanja su 1663kn porodiljnog. Unaprijed hvala!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •