Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 57 od 57

Tema: Mucanje

  1. #51
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ako dijete muca , a mucanje je uobicajeni u obitelji ocito da ima predispoziciju ( genetsku) za to plus primjer po kojem uci doma. Dakle, meni se taj pristup njemackih terapeuta cini skroz razuman jer ne pristupaju mucanju kao tragicnoj greski prirode koju po svaku cijenu treba ispraviti sto prije. Obzirom da je mucanje vrlo povezani sa emocionalnim stanjem taj pristup mi se cini vrlo razuman u ovoj situaciji obzirom na dob i obiteljsku podlogu djeteta.
    Posljednje uređivanje od sirius : 05.03.2021. at 22:00

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    10

    Početno

    Da i ja tako mislim!! Zato smo i mi odmah odlučili reagirati i probat ćemo riješit problem u startu. Tko zna možda se riješi i sam od sebe...

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ako dijete muca , a mucanje je uobicajeni u obitelji ocito da ima predispoziciju ( genetsku) za to plus primjer po kojem uci doma. Dakle, meni se taj pristup njemackih terapeuta cini skroz razuman jer ne pristupaju mucanju kao tragicnoj greski prirode koju po svaku cijenu treba ispraviti sto prije. Obzirom da je mucanje vrlo povezani sa emocionalnim stanjem taj pristup mi se cini vrlo razuman u ovoj situaciji obzirom na dob i obiteljsku podlogu djeteta.
    Upravo zbog te obiteljske situacije i jesmo zabrinuti,al pristup nakon jednog posjeta i na temelju samo razgovora sa roditeljima, znači dijete nisu ni čuli, dobiti savjet da sa djetetom počnemo pričati o toj temi(znači dijete ima 34mj) da joj skrenemo pozornost na njezino mucanje i da ga pokušamo "omekšati" mi se nikako nesviđa!! Oni tvrde da to nema veze sa disanjem i dali dojam da su oni vec sad zaključili da je u pitanju trajno mucanje.. Meni se tu ništa ne čini razumnim!! Istina možda grješimo i možda je ovaj pristup bolji od onog kojeg su nam savjetovali u Varaždinu!! Biti roditelj je najteži posao. Kako sam i sama bila napisala nedao Bog većeg zla od mucanja. Moj suprug muca također od svoje 3 godine, danas je on jedna izrazito jaka osoba, naučio 2 strana jezika(muca dok i njih priča), ima super posao i vjerujem da ga je i ta "mana" učinila takvim kakvim je...al znam i tu njegovu stranu priče da mu je kroz djetinstvo bilo izrazito teško i mislim da to nitko svome djetetu neželi....

  4. #54
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj Mamimamija prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo zbog te obiteljske situacije i jesmo zabrinuti,al pristup nakon jednog posjeta i na temelju samo razgovora sa roditeljima, znači dijete nisu ni čuli, dobiti savjet da sa djetetom počnemo pričati o toj temi(znači dijete ima 34mj) da joj skrenemo pozornost na njezino mucanje i da ga pokušamo "omekšati" mi se nikako nesviđa!! Oni tvrde da to nema veze sa disanjem i dali dojam da su oni vec sad zaključili da je u pitanju trajno mucanje.. Meni se tu ništa ne čini razumnim!! Istina možda grješimo i možda je ovaj pristup bolji od onog kojeg su nam savjetovali u Varaždinu!! Biti roditelj je najteži posao. Kako sam i sama bila napisala nedao Bog većeg zla od mucanja. Moj suprug muca također od svoje 3 godine, danas je on jedna izrazito jaka osoba, naučio 2 strana jezika(muca dok i njih priča), ima super posao i vjerujem da ga je i ta "mana" učinila takvim kakvim je...al znam i tu njegovu stranu priče da mu je kroz djetinstvo bilo izrazito teško i mislim da to nitko svome djetetu neželi....

  5. #55
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Mamimamija prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo zbog te obiteljske situacije i jesmo zabrinuti,al pristup nakon jednog posjeta i na temelju samo razgovora sa roditeljima, znači dijete nisu ni čuli, dobiti savjet da sa djetetom počnemo pričati o toj temi(znači dijete ima 34mj) da joj skrenemo pozornost na njezino mucanje i da ga pokušamo "omekšati" mi se nikako nesviđa!! Oni tvrde da to nema veze sa disanjem i dali dojam da su oni vec sad zaključili da je u pitanju trajno mucanje.. Meni se tu ništa ne čini razumnim!! Istina možda grješimo i možda je ovaj pristup bolji od onog kojeg su nam savjetovali u Varaždinu!! Biti roditelj je najteži posao. Kako sam i sama bila napisala nedao Bog većeg zla od mucanja. Moj suprug muca također od svoje 3 godine, danas je on jedna izrazito jaka osoba, naučio 2 strana jezika(muca dok i njih priča), ima super posao i vjerujem da ga je i ta "mana" učinila takvim kakvim je...al znam i tu njegovu stranu priče da mu je kroz djetinstvo bilo izrazito teško i mislim da to nitko svome djetetu neželi....
    Ne znam sto znaci omeksati mucanje, ali oni su lako moguce u pravu kod drugih stvari. Ako cijela obitelj muca gotovo sigurni je u pitanju neka predispozicija koja se naslijeduje . Jednako kao sto se moze dobiti plava boja ociju ili klempave usi.
    Dakle, pitanje je koliko se to, kada i do koje mjere moze popraviti. Vazno je da se pri tom silnom popravljanju ne pokvare druge stvari.
    Ne kazem da djetetu ne treba pokusati pomoci i olaksati mu , ali agresivno koncentriranje ispravljanja mucanja u ovoj dobi i ovim okolnostima ( jaka predispozicija, dvojezicnist i dob) moze itekako imati stetne posljedice na razvoj govora i samopouzdanje. Osim toga ako djetetov otac muca dijete ne vidi to kao nista lose nego kao ocevu osobitost i normalu. Ne znam da li razumijes sto ti zelim reci. Imam iskustva sa ispravljanjem drugih prirodenih osobina koje su zapravo poteskoce ( poremecaj paznje , disleksija) i nikad stvari nisu crni bijele. Ako postoji sklonost i osobitost za nesto to se nikad ne moze (recimo) potpuno ispraviti nego se moze djetetu pomoci da zivi s tim.
    Posljednje uređivanje od sirius : 06.03.2021. at 08:28

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    10

    Početno

    Evo da se kratko javim da smo sada u nekoj dobroj fazi vec 1 tjedan. Tu I tamo se kroz dan zamucka koja riječ. Možda je to zatišje pred buru, ali u živimo dok traje! Logopedica je sada okrenula priču I savjetuje da joj ne skrećemo pozornost na poteškoće! Eto nadam se da će brzo doći I 5mj da obavimo to savjetovanje u Varaždinu!

  7. #57

    Datum pristupanja
    Aug 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Prošlo je više od godine dana od zadnjeg posta i planiranog savjetovanja u Varaždinu.. može update na situaciju

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •