Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 199 od 199

Tema: Kako da osvjetlam obraz pred svekrvom?

  1. #151
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Nudit ću se ja od sada svaki put. Perilicu sam joj mislila dati svoju i kupiti sebi novu jer znam 100% da ne bi prihvatila novu. Ovako mogu reći da mi moja više ne odgovara i da želim novu pa ako želi moju staru da ćemo joj rado dati.

  2. #152
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj pinguica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mi bili na ručku. Kad smo pojeli muž meni dodaje suđe da pospremim u sudoper, a ona mi brže bolje uzima iz ruke. Onda kad sam vidjela da ne ide bez pitanja onda sam rekla, poigrajte se vi malo sa malim, a mi ćemo vam oprati suđe, ali isto je odbila. Ali to je valjda to, vidim da je muž zadovoljan. Probat ću joj kupiti i suđericu, samo to je malo teže jer ima malu kuhinju, stvarno nemam predodžbu gdje bi je trenutno stavila.
    Iskreno, mislim da je to bila ono malo dramatizacija, tj. da si se bezveze mučila jer, da to stvarno želi, vjerujem da bi ti našla načina da ti u sve ovo vrijeme kaže, a možda je onako pred sinom to rekla u stilu jadna ja i mene ne cijene. Ali, ovo ti je moje leteće, bez stvarnog udubljavanja u problem.

    U svakom slučaju - glavu gore, i ne muči se toliko s odgojem, svako odgoj drugačije definira, vidiš da i nema konsenzusa na temu "pranje suđa u tuđoj kuhinji = dobar odgoj" jer nekima je nezamislivo da im se drugi prčka po kuhinji, nekima je to zadnji bastion obrane itd.

    Čekni malo ovo, možda ti da neke odgovore, tj. možda je tvoja sveki takva gatekeeper mom:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Gatekeeper_parent
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.05.2011. at 08:50

  3. #153
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Tj. možda je ona onaj tip - ajme, koliko imam posla, sve moram ja, ali ipak, kad se neko ponudi - ne prihvaća, jer je to njen turf i želi da joj ostane to jer "to je najbolje na ruke, i ja ću to", taj "model" je čest u ovim krajevima i dalje, čini mi se. Tj. to mi sve skupa djeluje malo pasivno-agresivno - da je išla reći sinu pa onda kad si promijenila šprancu, onda ne hvala, ipak ne treba itd.

    Ma, bitno je da je zatvoren krug, sve role odigrane, ti svakako uči djecu da pomažu jer pomgat se mora, jer ako nema pomoći, onda je neko "služavka", ali ono... take it easy on yourself, po meni, jer mislim da tu ima i tog "podteksta".
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.05.2011. at 08:53

  4. #154
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Evo već dva dana me hvali kako sam se lijepo ponudila. Kako se iznenadila... Očito joj to puno znači.

  5. #155
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj pinguica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo već dva dana me hvali kako sam se lijepo ponudila. Kako se iznenadila... Očito joj to puno znači.
    pingica, nisam ni mislila da ti to nećeš riješiti na najbolji mogući način!

  6. #156
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ajde super, iako je to sve nekako... za moj ukus "predramatično" - ono, pranje suđa i 5 godina i ponude, i odbijanje ponuda... Stay cool, pinguica.... i voli sebe i nemoj bit tako stroga prema sebi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.05.2011. at 09:00

  7. #157
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Koliko sam ja skužila (na kraju krajeva, to sada nije ni važno), pinguicina sveki ništa nije rekla NJM nego je on to sam zaključio. Vjerojatno poznavajući svoju mamu.
    Istina, ima tu drame, ali opet, kužim ženu, fora joj je da se P ponudi. A što da je odmah prihvatila da joj ova pere suđe. To bi joj bilo prebrzo. Ma, zapravo je smiješno što ovdje svi tako puno filozofiramo, čitamo neke znakove ponašanja i što oni zapravo znače (sad mi na pamet pada Srećko Horvat i njegova knjiga Ljubav za početnike)... stvarno je sve stvar odgoja.

  8. #158
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj pinguica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mi bili na ručku. Kad smo pojeli muž meni dodaje suđe da pospremim u sudoper, a ona mi brže bolje uzima iz ruke. Onda kad sam vidjela da ne ide bez pitanja onda sam rekla, poigrajte se vi malo sa malim, a mi ćemo vam oprati suđe, ali isto je odbila. Ali to je valjda to, vidim da je muž zadovoljan. Probat ću joj kupiti i suđericu, samo to je malo teže jer ima malu kuhinju, stvarno nemam predodžbu gdje bi je trenutno stavila.
    ma super, svaka čast.
    i ugodno si me iznenadila i na ovoj temi, bilo nas je dosta koje smo se čudile kako ti nije palo na pamet u 5 godina oprati sude, netko grublje, netko finije, a ti si sve to fino saslušala, mirno i diplomatski odgovarala. skidam kapu.
    ne sumnjam i da će neki puno veći problem od ovoga biti za tebe lako riješiv.

  9. #159
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    pinguica, ne mogu se oteti dojmu da te nekako stigla griza savjesti sad kad joj spremas jos jedno unuce i ocekujes od nje ono "sto joj je i ciniti " - pomagati vam.
    nemoj se ljutiti, molim te, ali za mene je jako cudno da nekome ko ti je toliko puta bio pri ruci, ne uzvratis makar sitnicom pranja posudja poslije rucka spremljenog za vas (a opet , otkud ja znam da je ti mozda ne pomazes na neki drugi nacin, finansije itd...)
    i jos nesto, ako ces da poklanjas sudjericu, pokloni novu- pa neka se ljuti ako bas mora

  10. #160

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Ja sam sa svojim već 20 godina. Niti jednom nisam svekrvi oprala suđe niti nešto drugo, niti ona meni (doduše sad obe imamo perilice,pa je li, nije ni čudo). Ona je bila domaćica cilog svog života i nekako sam stekla dojam da je to njen teritorij ,njeno carstvo i da je bolje da se držim podalje (meni ne smeta )

    Ali isto tako mislim da pomoć ne treba očekivati nego zatražiti. Manjak komunikacije i nakakvi unutarnji monolozi često odvedu stvar u posve krivom smjeru.

    Eto.

    P.S.

    Imam jednu molbu , trebala bih kontaktirati TEDDYBEARZ, a ne znam kako .(radi se o malim stvarima) Eto molim pomoć.



    [/QUOTE]

  11. #161
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj pinguica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mi bili na ručku. Kad smo pojeli muž meni dodaje suđe da pospremim u sudoper, a ona mi brže bolje uzima iz ruke. Onda kad sam vidjela da ne ide bez pitanja onda sam rekla, poigrajte se vi malo sa malim, a mi ćemo vam oprati suđe, ali isto je odbila. Ali to je valjda to, vidim da je muž zadovoljan. Probat ću joj kupiti i suđericu, samo to je malo teže jer ima malu kuhinju, stvarno nemam predodžbu gdje bi je trenutno stavila.
    Ti si jedna dobra snaha. Bitno je da suđe ipak nisi oprala. Ponuditi se, to da, ali oprati baš i ne treba.

  12. #162
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    a jel se muž od pinguice treba nudit za pranje suđa kod njene mame?
    X

    i svoje mame.
    Posljednje uređivanje od lasica : 15.07.2011. at 10:17

  13. #163
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Mojoj ide na nerve što sam ja full spora osoba a ona je extra ubrzana, pa kad me vidi da krečem u borbu sa suđem ili nečim, ona se pridruži i dok ja dignem 3 pjata sa stola ona je več sve drugo sredila. Vidim da bi ona najrađe da sam ja ubrzanija, uvijek me požuruje, uvijek mi drži predavanja kako tim tempom neću lako održavat kuću, djecu, imanje itd. Al ja se tješim da ću bar živce sačuvat + moja hektičnim radom po kući bježi od nekih problema koji je tište, što joj je teže u životu to ona više forsa samu sebe do iznemoglosti. Evo sad npr. temepratura 30 i kusur, nakon posla, sređivanja kuće, tetošenja muža i sinova, kuhanja itd. ona se navečer prije spavanja opušta uz peglanje...meni to npr ne mi ni u ludilu palo na pamet, ja rađe napravi ledenu limunadu, sjednem na taracu i buljim u prazno - ona za sebe nikad ne uzme takve momente jer nakon 5 sekundi "mirovanja" nju već uhvati nervoza.

  14. #164
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Opuštanje uz peglanje? Nešto tako se ne smije ni pisati, a kamoli raditi u mome poimanju svijeta.

  15. #165
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Opuštanje uz peglanje? Nešto tako se ne smije ni pisati, a kamoli raditi u mome poimanju svijeta.
    A baš! Apsolutno nezamislivo!

  16. #166
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Opuštanje uz peglanje? Nešto tako se ne smije ni pisati, a kamoli raditi u mome poimanju svijeta.
    To sam i ja mislila kad su mi klinci imali 2 i 3 godine. A sad sam okrenula ploču.... Sve u svoje vrijeme.

  17. #167
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    i moja se opušta uz peglanje. al moramo shvatit da su one odgojene i odrastale u drugo vrime. moja mater nije gledala tv uopće dok nije u penziju otišla io dok njih dvoje nisu ostali sami. drukčiji temo života su oni imali i njima je normalno bit u pogonu non stop.

  18. #168
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ma ja pegle tj. utije nisam viđela godinama
    Posljednje uređivanje od RozaGroza : 15.07.2011. at 18:18

  19. #169
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    utije LOL super turcizam

  20. #170
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Eh, vidim da sa takvim stvarima svi imaju problema.

    I mene je moja otpisala kao nesposobnu, pošto se ne laćam ni suđa ni ičega u njenoj kući. Niti više pitam treba li šta. Jer pitala sam, pitala u početku i bila svaki put otkantana. Da kleknem pa da molim da joj operem suđe? Neću!
    Prije nekih godinu dana se valjda pokajala što me odučila pomaganja u tuđoj kući, pa mi je rekla da ja ne moram njoj ništa pomagati, samo da skuham kavu kad netko dođe i pospremim suđe...kako sam je ja valjda čudno gledala, ispravila se pa mi rekla da se barem ponudim, a ona će reći da ne treba...znate ono-zbog svijeta

    Ali dobro, to što ne radim u njenoj kući mi ni najmanje ne smeta Smeta mi što ne radim ni u svojoj kući kad ona dođe. Kako živimo daleko jedna od druge, uvijek dođe na par dana. Počelo je to tako da sam ja radila u kuhinji, ona radila svoje, postepeno mi uzimajući iz ruku i ono što sam ja radila....i odjednom me totalno izgurala iz moje kuhinje. Ja kažem kako sutra kuham grah, dok sam ja ustala ujutro, grah se već kuha na šporetu...ja kažem koji ću kolač praviti sutra, dok dođem od prijateljice, kolač već napola pojeden... Nisam tip osobe da se guram i otimam s nekim za bilo što, pa sam u početku pilala svog muža i jela samu sebe, a onda vidjela da ne vrijedi i digla ruke i od vlastite kuće kad je ona tu. To vam je ono ko kod kuja- ona je dominantna kuja i mora biti svagdje glavna, a ja sam samo snaha

    Žene, nemojte se zamarati glupostima!

  21. #171
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Ninči, što se žališ ja bi rekla da sam danas planirala oprati prozore,
    sutra napraviti zimnicu, prekosutra srediti sve ormare generalno, i tako
    onda bi diskretno otišla nekim poslom u grad
    ipak glavna određuje kako i kad, zar ne?

  22. #172
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ninči, meni tvoja sveki zvuci kao jedna divna zena

  23. #173
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Ninči, što se žališ ja bi rekla da sam danas planirala oprati prozore,
    sutra napraviti zimnicu, prekosutra srediti sve ormare generalno, i tako
    onda bi diskretno otišla nekim poslom u grad
    ipak glavna određuje kako i kad, zar ne?

  24. #174
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Čitam neke od vas s čime se opterećujete. Joooj!

    Ja sam u početku kod svoje svekrve i oprala suđe, pomogla kod kuhanja...Isto i ona kod mene. A onda malo po malo, nekako (s obzirom da sam osoba koja voli raditi po svome i ne želim ničija petljanja sa strane,a ni sveki nije puno drugačija po tom pitanju....) smo došli na to da kad ja dođem tamo (što je jaaako rijetko u zadnje vrijeme) apsolutno ništa ne radim niti želim niti mislim. Podignem jedino tanjure sa stola. Ne pada mi na pamet petljati se u ičije kuhanje. A isto tako i kada ona dođe tu (još rijeđe, pogotovo od kada joj kćer ima dijete, pa jedva da i dođe kod nas). Moja kuhinja je moja kuhinja. Radije bi da mi muž pomaže oko ručka. Ili opere suđe nakon ručka.
    A najviše mi se zamjerilo kad smo jednom MM i ja došli k njima s kantom višnji, ja bila trudna. I tak došli mi, ja odmah rekla kako ću napraviti štrudlu od višnji i kako ću sama raditi tijesto. Da bi drugi dan ona s kćeri krenula u dućan i da koje tijesto da kupi. Kažem joj da ne kupuje ništa da ću ja raditi tijesto, na što je ona samo odmahnula glavom u stilu "Ma da, kako da ne, kakvo mješanje tijesta..." Mislim si ja ok, ajde, svejedno mi je, neka kupi to tijesto. I odjednom pita ona svoju kćer kaj im sve treba za štrudlu...Ja malo u čudu, hoću reći kaj treba za štrudlu, ali me prekinula na pola u stilu, kak nju ne zanima kak ja to radim, već kako one to rade, po svom nekom receptu...Samo sam nestala i nakon toga me ne ne dira ni tko kaj kuha ni ništa. Možda sam ja to sve još dramatičnije doživjela zbog ludih trudničkih hormona, ali opet s druge strane, mogle su to i ljepše. Mogla je reći otvoreno "Ovo je moja kuhinja, ti odmaraj, ti si gost, mi ćemo raditi štrudlu.." Puno bi mi draže bilo to nego da su me tako fino otkantale. Jer one sigurno to rade bolje.

  25. #175
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ana, i ja bi poludila na to, pogotovo u trudnoci...

    Moja sveki je neki dan konstatirala da ce mi opeglat posteljinu koju je pokupila sa strika. Malo se sokirala kad sam se ja nasmijala i rekla joj da ja ne peglam posteljinu pa ne vidim ni zasto bi ona.... Ona jos uvijek sve pegla...ko joj kriv

  26. #176

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ajed, ajde moja ima 77 godina i ima dečka, beat that, i to mlađeg od nje 20 godina koji sigurna sam je jako voli i slučajno joj se uselio,.....ah ta ljubav ne poznaje granice

  27. #177

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    gornji post je u čisto edukativne svrhe, da se vidi da uvijek ima i većih izazova od pranja suđa , miješenja kruha kolača , miješanja u odgoj i itd.

    rado mijenjam svoju prpošnu sveki za neku koja bi mi očistila stan i skuhala ručak, i nek prigovara i broji 24/7

  28. #178
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Hahahaha, dobra ti je sveki...Jao, vjeruj mi ja ne bi da i iko čisti po stanu, pogotovo ne sveki. Ne hvala! Nije da imam nekaj protiv nje, ne daj Bože, jednostavno....Ne hvala!

  29. #179
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Ninči, što se žališ ja bi rekla da sam danas planirala oprati prozore,
    sutra napraviti zimnicu, prekosutra srediti sve ormare generalno, i tako
    onda bi diskretno otišla nekim poslom u grad
    ipak glavna određuje kako i kad, zar ne?


    Ma nije baš da mi ona uzurpira cijelu kuću, ali kuhinju-zaboravim i kako se peku jaja kad je ona tu. U ostalim stvarima je slabo radišna, samo ono šta mora, a kuhinja joj je specijalnost pa joj je valjda ispod časti da joj kuha snaha pokraj nje žive i zdrave I vrt joj je bolna rana...pa se kad je ona tu moram kloniti i vlastitog vrta. Tako sad u dvorištu imam posađeno hrpu voćaka koje ne mogu ni vidjeti očima, a kamoli jesti-npr.mušmulu...ali eto ona voli mušmule

  30. #180
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    ajed, ajde moja ima 77 godina i ima dečka, beat that, i to mlađeg od nje 20 godina koji sigurna sam je jako voli i slučajno joj se uselio,.....ah ta ljubav ne poznaje granice
    šta si ti, snaha od Joan Colins?

  31. #181
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    šta si ti, snaha od Joan Colins?
    Ma ne vjerujem da Joan Collins ima tako starog dečka.

  32. #182
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa Vidi poruku
    Tako sad u dvorištu imam posađeno hrpu voćaka koje ne mogu ni vidjeti očima, a kamoli jesti-npr.mušmulu...ali eto ona voli mušmule

    da čovjek ne povjeruje
    ma super što ti to tako možeš ignorirati, ja sam preveliki živac za takvo što

  33. #183
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    A s vremenom oguglaš pa si misliš: "Ma samo nek me ne tuče!"

  34. #184

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ninči, tvoji komentari su mi genijalni

  35. #185
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    joj te svekrve, sve su vam one iste, svaka čast izuzecima
    ja i moja smo si.... ovisno o vremenu i njenom raspoloženju..... više alergične jedna na drugu,
    njoj ništ ne paše kod mene, no mene vam to više ne tangira, s godinama sam oguglala na sve to....
    dok dođe k nama je gost, dvorimo ju ko groficu, jer ta nikad nije pitala jel mogu i da li mi treba kakva pomoč, no ok mogu ja to sve sama i ne volim kad mi se netko miješa
    tako i ja kod nje, eventualno skuham kavu ako me zamoli i pokupim tanjure poslije ručka dok nas pozove, to je dva puta godišnje!
    dok kod moje šogorice, pere prozore, pegla, kuha, peče kolače koj god hočete !
    i ja svam vam na kraju zaključila, nek one rade i pričaju kaj god hoče samo si vi budite dobre s njihovim dragim sinovima i to vam je to!

  36. #186

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pinguica, ti si meni fenomenalna!
    Strašno mi se sviđa tvoja iskrenost, tvoje izravno i jednostavno opisivanje svojih mana i prednosti. Malo tko je spreman sebe tako sagledati, a kamoli još i drugima s takvom lakoćom govoriti o vlastitim propustima ili nepopularnim potezima. Pa onda još i bez imalo uzrujavanja primati komentare na samog sebe. I pokušati vidjeti sebe iz tuđeg kuta, naučiti nešto iz tih komentara, a čini mi se da ti upravo to radiš.
    Ja mislim da ćeš ti naći dobar način za riješiti ovu situaciju.
    Potpis. Mislim da ćeš ovakva daleko dogurati, svaka ti čast.
    Imam i ja u ovom što naučit: Složim ja suđe, a kad mi čuva dijete počisti mi sve živo.....bude me sram, a i bude mi, pa šta se muči, al lijepo je doć u čisto ))))))
    trebam uhvatiti vremena isčitat cijeli topic

  37. #187
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    ajed, ajde moja ima 77 godina i ima dečka, beat that, i to mlađeg od nje 20 godina koji sigurna sam je jako voli i slučajno joj se uselio,.....ah ta ljubav ne poznaje granice
    Ajoj, optimizam je nedostatak informacija.... Suosjećam.... Ja sa svojom imam miroljubivu aktivnu koegzistenciju (dođe to s godinama), pa nemam kaj napisati na topicu, samo čitam.

  38. #188
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    malo čitam... uf, pa to se ništa nije promijenilo!!!!
    moja seka je od svoje svekrIve dobila za rođendan peglu i dasku za peglanje. a živjeli svi skupa. ha? kakva poticajna sredina ))

    nego, cure... svaka od vas koja ima sina je buduća svekriva. nekoć svekčad nisu pisala po kompjutorima, forumima i koječemu. sve su divanile uz kavicu, ogovarele i blabla, a sada već pišu prije nego su to postale.

    nego, ima li slučajno koja svekrva ovdje na rodi da se oglasi?
    nema?čudnamičuda!
    hm... neka metafaza...

  39. #189
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Annie Kad me moja sveki toliko inspirira!

    Eh da... ja ću (ako Bog da) biti svekrva puta 2 i valjda ću se sjećati grešaka svoje sveki :/ Meni je super moja sveki....ona nam od početka govori: "Ako budem ko moja svekrva, molim vas ubijte me!", a ne moram vam ni napisati da je skoro pa ko ona Kako živi sa svojom svekrvom, s vremenom je pokupila od nje one najgore osobine, koje baš njoj idu najviše na živce. Al ne kuži ona to....iako joj je već MM rekao na tu njenu rečenicu: "Trebali bismo te onda odmah ubiti!"
    Znam kako otkad imam djecu trudim se shvatiti ih vraćanjem u svoje djetinjstvo...a nekad mi je stvarno teško shvatiti ih, uz najbolju volju! Tko zna kako ću se onda danas-sutra moći vratiti u prošlost da bih shvatila svoju snajku :/ Živi bili pa vidili!

  40. #190
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    e pa kadsvi svoje gadite, jamoram reć : meni je moja super. a i živjeli smo zajedno 4 god. malo dosadna koji put,al prava je rokerica. eto, ima i takvih , nisu sve vištice.

  41. #191
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    e pa kadsvi svoje gadite, jamoram reć : meni je moja super. a i živjeli smo zajedno 4 god. malo dosadna koji put,al prava je rokerica. eto, ima i takvih , nisu sve vištice.
    rekla sam ja da svaka čast izuzecima
    al nažalost možemo ih izbrojit na prste jedne ruke!

  42. #192
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Ja sam se kod mojih svekija( PRVI PUT u posjeti) ponudila oprati sudje sto su oni sa odusevljenjem prihvatili. Pa sam joj pomogla pocistiti pod od mrvica sa nekakvom krpom . Onda sam otisla fino u kupatilo i htjela preprati malo tu krpu i tako ODVALILA CITAV LAVABO , jer sam pritiskala krpu kao mahnita. Nekako sam ga uhvatila i koljenima drzala da se bar ne razbije . Narednih puta kada sam pomagala : iscupala sam staklena vrata od komode za televizor dok sam glancala ; prosjekla sam crijevo za vodu na bodljikavu zicu kada sam im htjela zaliti cvijece, slomila sam staklo u frizideru kada su me zamolili da spustim lubenicu . Inace sam stvarno hitra i spretna osoba i ovakve stvari mi se desavaju samo kod njih . Vise mi ne daju da im pomazem

  43. #193
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno


    dobro si se izvukla, hehehehe

  44. #194
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Betty prvotno napisa Vidi poruku
    Vise mi ne daju da im pomazem
    Pa i ovo je dobar način za riješiti se pomaganja.

  45. #195
    ivana_4 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    103

    Početno

    Slušaj, vjerojatno će i njoj u životu koji put zatribati tvoja pomoć, jer ne postaje mlađa, tako da će godinama neke stvari sve teže i teže obavljati....
    Ja da san na tvom mistu, kad ti svekrva dođe i kaže kako je oprala ovo, kako je očistila ono, lipo bi joj rekla, ma znate što, bome su i vaše ruke zaslužile penziju bar na nekom polju. Ja bi vam vrlo rado, ako mi dozvolite kupila perilicu suđa. To je sveta stvar i svaka je žena zaslužuje u kući, štedite vodu, struju i ruke... pa ćeš viditi...
    pusti sad 5 godina koje su prošle, sigurno će ti budućnost doniti itekako prilika da joj vratiš ono što je ona tebi pomogla..

  46. #196
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ja se sutra spremam svekrvi prati prozore i sve drugo što se ubraja u generalku... Muža ne vodim, on doma čeka majstora (pukla neka cijev u zidu kod susjeda pa moraju provjeriti i kod nas).

    Sve ima svoje. Kad sam ja ležala u bolnici na čuvanju druge trudnoće, ona se preselila k nama i brinula o mom starijem sinu (tada jednogodišnjaku) i mužu koji je radio.

    Sad su se stvari okrenule. Ja i dalje više volim kod nje peglati nego gledati televiziju....

    Naravno, nije bilo ovako od prvog dana, morali smo naći mjeru.

    A za ravnotežu, drugi tjedan idem k mami isto u pomoć oko generalke... Dođe to s godinama. One su pomagale dok su mogle i dok su djeca bila mala, a sad mi uskačemo oko problematičnih kućnih poslova i općenito logistike (odvesti doktoru, obaviti nabavke i slično). I odavno više ne važemo tko je zadnji put kuhao/prao suđe i slično...

  47. #197
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj Betty prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se kod mojih svekija( PRVI PUT u posjeti) ponudila oprati sudje sto su oni sa odusevljenjem prihvatili. Pa sam joj pomogla pocistiti pod od mrvica sa nekakvom krpom . Onda sam otisla fino u kupatilo i htjela preprati malo tu krpu i tako ODVALILA CITAV LAVABO , jer sam pritiskala krpu kao mahnita. Nekako sam ga uhvatila i koljenima drzala da se bar ne razbije . Narednih puta kada sam pomagala : iscupala sam staklena vrata od komode za televizor dok sam glancala ; prosjekla sam crijevo za vodu na bodljikavu zicu kada sam im htjela zaliti cvijece, slomila sam staklo u frizideru kada su me zamolili da spustim lubenicu . Inace sam stvarno hitra i spretna osoba i ovakve stvari mi se desavaju samo kod njih . Vise mi ne daju da im pomazem
    Joj, ovo je za odvalit'.

    Ipak, kao i u svemu u životu, kako kaže i Peterlin, važna je mjera.
    Toga se pridržavam i tako želim i nadalje kad jednog dana i sama budem nekoj ženici sveki.
    Al' žarko želim da ne budem to u doslovnom značenju riječi (sve-kriva) plus in balkaniše vej.
    Posljednje uređivanje od Marna : 29.07.2011. at 17:03

  48. #198
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Betty
    Kad malo bolje razmislim- ja sam si jednom skoro odrezala prst kad sam joj pomagala pa možda nije ni čudo da mi otima poslove iz ruke

    Da naglasim-ne blatim ja svoju svekrvu- čak naprotiv-uvijek govorim da je ok zena...mislim da je kod nas to više sukob generacija i nerazumijevanje iz istog razloga. Vjerojatno je tako kod većine.

  49. #199
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Betty, baš si me nasmijala!
    Često sam i ja kod svojih bila majstor kvariša.
    TAko sam jednom htjela očistiti sifon dok nisu bili kod kuće pa se ispostavilo da sam ga previše očistila, odnosno maknula kamenac koji je čepio rupe. Moram li reći da je sveki morao promijeniti kompletan sifon, a za dva tjedna je i tako trebala biti generalka svih vodovodnih instalacija u kući. Mislim da me je htio zatući nekim alatom.
    Jednom sam odvalila ručicu od veš mašine.
    Ma, i hrpu drugih stvari, porazbijala suđa...

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •