Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 211

Tema: Koliko kg se izgubi neposredno nakon poroda?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno Koliko kg se izgubi neposredno nakon poroda?

    Jest da sam tek u 34. tjednu, ali me zanima koliko kg se izgubi neposredno nakon poroda?
    (Ajde, utjesite me :wink: )

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    ne znam kako druge cure, ja sam izgubila 10 okruglih
    preostalih 3 u slijedećih dva mjeseca

    onda sam u slijedećih 10 mjeseci natukla natrag cca 8 kg

  3. #3

    Početno

    ovisi kakve si građe...
    ja sam u svim porodima izgubila sve odmah......(nije ni bilo puno, s prvom 9, s drugom 16, s trećom 11 kg) a to što sam kasnije natukla 10 kg je već druga priča..

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ja sam izgubila 15, u sljedećih 5 mjeseci još 5, ostalo mi još8-10.
    (Pa ti izračunaj koliko sam dobila )

    Inače, čula sam i priče da su se žene vratile iz rodilišta s manje kg nego kada su ostale trudne!

  5. #5
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    u trudnoci dobila +23kg. iz rodilista dosla sa 14 manje. ostalih 9 sam cuvala cijelu godinu, ali nisam ni pokusavala nista da ih izgubim. kad sam pocela raditi u prva 3 mj se otopilo 6kg, u slijedeca 3 jos preostale 3.

    i opet sam bila na svojih 53kg (na 172cm).

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Egemama ne nabijaj nam komplekse glede visine i težine.. :D :D :D
    Ja sam 1. put izgubila 14 kg, a drugi put 10.[/quote]

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Ja sam izgubila 15, u sljedećih 5 mjeseci još 5, ostalo mi još8-10.
    za boga miloga ženo, pa kolicka si onda bila prije???
    Nema te šta vidit, baš sam neki dan komentirala kako si šlang... :?
    (šta bi onda ja rekla???)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    za boga miloga ženo, pa kolicka si onda bila prije???
    Nema te šta vidit, baš sam neki dan komentirala kako si šlang... :?
    (šta bi onda ja rekla???)[/quote]

    Baš si me oraspoložila. Hvala na komplimentu
    Muž me svaki dan mjerka i pita kada ću u teretanu U staru robu uopće ne stanem.

  9. #9
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    U trudnoći sam dobila 24 kile, od kojih 7 zadnjih 2-3 tjedna (a 10 dana sam prenijela). Drugi dan nakon poroda sam s dvije cimerice iz sobe po Petrovoj bauljala hodom Đon Vejna da pronađemo vagu, a vaga rekla - osam kila manje. Meni bed, ja se nadala barem 10, al ajde... Negdje 3 dana nakon što sam došla doma iz rodilišta, vaga kaže minus 16!!!!
    Stvar je bila u tome da sam tek onda skužila da sam nakupila bila dosta vode, naime - splasnuli mi gležnjevi, stopala i listovi pa sam se sjetila da ja doista i nisam inače bila tak ogromna kao zadnjih tjedana, a i non-stop sam pišala na litre vode. E, da... prvih tjedan dana slabo sam imala i apetit, malo sam previše brinula i tak.
    Nažalost, nije dugo potrajalo (mislim na smanjeni apetit :D )....

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja dobila 15 kila, nakon poroda izgubila 5 (zara je bila tocno 3 kg), i evo u 3, 5 mjeseca sam se vratila na tezinu prije trudnoce (znaci izgubila sam tih preostalih 10 kila) :D

  11. #11
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Dobila 13-14, neposredno nakon poroda izgubila 8-9, ostatak u mjesec-dva-tri, ne znam točno jer su preostale kile ostale u cicama a cice se smanjivale ne znam kojom brzinom :?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    na porodu otislo 10 ,3 kile do sad kuci i jos ostalo 7,8 sta ocu skinit a apetit mi se nije ni mrvu smanjija nego se jos i poveca. volim jest :wink:

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    108

    Početno

    ja sam truba za racunat pa cu ti ovak rec: u trudnoci sam natukla +17kg, a zatrudnila sam sa 59kg. e, a doma sam dosla i stala na vagu te imala 61kg. sad imam 60.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG-Dubrava
    Postovi
    243

    Početno

    Zatrudnila sa 60
    Otišla rodit sa 73
    Došla doma sa 68 (- 5 kg) a Sara bila 2800
    Sad (nakon 16 mj) imam 56

  15. #15
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    U trudnoci sam dobila 16 kg, a 5 dana nakon poroda imala sam oko 12 kg manje. Sad se vec dugo nisam vagala (bojim se sto ce vaga reci - po odjeci sam ok, svakodnevno setam sa Erin (klokanica ili kolica) po 2h, ali zato jedem dosta slatkog!), no smoci cu za to hrabrosti ovih dana...

  16. #16
    willy

    Početno

    U trudnoci sam dobila 13kg, i to do 7. meseca, posle toga ni 1kg.
    Mesec dana posle porodjaja imala sam samo 10 manje, a na preostalih 3 sam dodala jos 3 preko zime i jos uvek se borim sa tim.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    Ja u trudnoci imala + 19. Kad sam izasla iz rodilista, vagala se i imala 12 kg manje. Ostalo jos 7 i ne micem se ni deku manje evo vec tri mjeseca.

  18. #18
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Na porod sam otišla s + 13, doma se vratila s -8 i sad nakon mjesec dana s užasom ustanovim da sam u međuvremenu dobila 2 kile iako se ova mala slatkica zdušno trudi pocicat dušu iz mene :D :D :D

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    25

    Početno

    u trudnoći sam dobila 13 kg, bila sam niti debela niti mršava.
    u rodilištu sam izgubila 10 kg i onda mi je još ostalo 3 kg za skinuti, međutim ja sam na to dodala (dojila sam i bila stalno gladna) još 3 kg, uglavnom počela raditi i sve se otopilo.
    ma sve to ode, evo sad jedem ali idem na aerobic, tai-bo pa sve ode inače neznam kakva bih bila uz takvu količinu prehrane :D

  20. #20
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    I ja sam stalno gladna, i ne trebaju me, zapravo, čuditi te dvije kile...pa nije moja beba superman da može pocicati sve što joj majka vrijednim zubima natuče

  21. #21
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    S porodom sam izgubila 15 kila, ali sam u godinu dana poslije dodala 10. Skoro sam došla do porođajne težina kad sam se malo skockala i uz groznu djetu uspjela skinuti tih 10 kila, a dalje ni makac. Pa onda tako s drugim djetetom, a što će biti sad s trećim, bolje da ne mislim.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    64

    Početno

    Ja sam posle 8 dana u porodilištu stigla kući sa 20 kg manje.

    Beba bila teška 3.150, ostatak kažu voda

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    42

    Početno

    Ja sam u trudnoći dobila samo 12 kg i skoro sve je otišlo na porodu. 1-2 kg ostale i otišle par mjeseci kasnije. Danas 8.5 mj. kasnije vratila se na svoju kilažu od prije poroda.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Dakle, 10-tak je normalno, zvuci dobro.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    S porodom sam izgubila 15 kila
    A koliko si dobila u trudnoci? (i zanima me koliko je Brankica dobila, kad je usppjela izgubiti ni manje ni vise nego 20!

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    ali sam u godinu dana poslije dodala 10. Skoro sam došla do porođajne težina kad sam se malo skockala i uz groznu djetu uspjela skinuti tih 10 kila, a dalje ni makac. Pa onda tako s drugim djetetom, a što će biti sad s trećim, bolje da ne mislim.
    Na taj dio poslije poroda nisam racunala :?

  26. #26
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    U prvoj trudnoći sam dobila 20. Znači zbrojiš i oduzmeš, u drugu trudnoću sam ušla s 10+, dobila 17, pa su mi ostale 2, pa sam opet natukla jedno 6, pa sad u treću ulazim s 18+ nego u prvu. Grozno, ne?
    A sve je počelo kad mi poslije prvog poroda 5+ nije ništa posebno značilo jer "ja ću dojiti pa ću to skinuti bez problema". Aha, možeš misliti.

  27. #27

    Početno

    U prvom porodu dobila sam 15 kg, izgubila 10 i 5 kg vukla sve do drugogo poroda, tada sam dobila opet 15 ali sam izgubila sve s tim da ima još viška i posla

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno

    Dobila 11 u trudnoći. Na porodu tj. u rodilištu otišlo 9. Ove preostale dvije jedna po jedna u 2 mjeseca.

  29. #29

    Početno

    Zatrudnila s 56kg
    dobila 22 u trudnoći
    došla doma i vagala se - 65...taman za moju visinu od 177cm

    dva mjeseca kasnije i još sam na 65...valjda imam dobar metabolizam :D

  30. #30
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    u prvoj trudnoci uvecala se za 18kg, doma iz rodilista dosla s 14kg manje. u slijedecoj godini dijetom u osam mjeseci skinula 23kg (imala sam pred trudnocu dobrih 20 viska...)

    nakon godinu dana samoinicijativno se uvecala opet za nekih 18kg pa zatrudnila. u toj trudnoci uvecala se za nekih 9-10kg, iz rodilista opet doma dosla sa 14kg manje. bila na istoj kilazi skoro godinu dana i u 3-4mj samo od sebe skinula nekih 5-6.

    opet sam 10ak kg veca ostala, nadam se da cu ih nekad uspjet skinut...

  31. #31
    deana

    Početno

    Ja prvi put dobila samo osam kg, bila jako bolesna poslije poroda pa sam izgledala kao hodajuci les ( tako mi svi govorili, a ja nikad nisam bila sretnija zbog svoje kilaze- lude zene!!!). Drugi put ( moram naglasiti nesto sto je jako bitno, prvi put imala 23 godine, a sad 37) natukla 18 kg., poslije poroda u dvije sedmice izgubila 12 ( voda), bebac sad ima pet i pol mjeseci, a ja imam jos 4 kg viska. Ne bavim se sportom, jedem dobro i svaki dan , nazalost, i slatkise. Posto samo dojim, to je valjda od toga.

  32. #32
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja sam dobila 13 u trudnoći, iz rodilišta izašla sa 8 manje, preostalih 5 otišlo u prvih mjesec dana.

  33. #33

    Početno

    u trudnoći sam dobila +11,došla doma sa 8 manje.ostale 3 kg. sam izgubila u prva dva mjeseca!sad imam 2 manje nego kad sam zatrudnila ali cice su i dalje skoro 2 broja veće :D

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Prije trudnoce imala 60 kg, u trudnoci dobila 17 kg, znaci 77. Izasla iz porodilista sa 70 kg, treci dan imala 64 kg, pet mjeseci kasnije jos uvijek 64 kg

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    francuska/ novi sad
    Postovi
    16

    Početno

    Zatrudnela sa 54kg, u trudnoci dosla do 66kg, tri dana posle porodjaja sam imala 58kg, a posle sest nedelja opet 54kg. :D

  36. #36
    margita

    Početno

    zatrudnila sa 57, u trudnoci dobila 15kg,s tim da zadnja 2 mjeseca nisam kresila ni malo, kuci dosla sa 64kg-znaci sa 8 manje,pa mi naglo opao apetit i u 2-3 dana dosla na 60kg,ali nakon toga sam se tjerala jesti radi dojenja i sad imam 62kg(3 i sitno nakon poroda) ,ali jedem dosta....kad prestanem dojiti skinit cu i tih 5kg mislim bez problema...ustvari vec pomalo vjezbam kad mi luka dopusti

  37. #37
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    nakon oba poroda 8-9 kg.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    sweden
    Postovi
    106

    Početno

    nemogu da vjerujem da se porodom izgubi i do 10 kg!! :shock: To mi tak zvuci nevjerojatno!Eeee da se i ja tak otopim prek noci.. kao Snjesko.. i vratim se doma kao Barbi vitka i visoka sa usnulim zamotuljkom... 8)

  39. #39
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Priznala + 20 kg u trudnoći, na porodu izgubila do 15 kg, trenutno na + 2kg (znači ukupno -18 kg)...Ne stoji mi loše osim špeka oko trbuha (i voća (narančina kora) po nogama)...

    A ove tonaže koje su gube u porodu stvarno su zanimljive... No nesreća u toj sreći oko gubljenja tona po porodu je da uopće ne kužiš da si izgubila i kg jer se jednako bucasto (barema ja) osjećaš. Jedino ti nedostaje miš u buši...

  40. #40
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Prvi put išla roditi sa 59, došla doma sa 52, a za 2-3 tjedna spala na 46 (od mojih inače stalnih 48 kg). Trebalo mi je 4 godine da natučem te jadne 2 kile da bih došla na svoju normalnu težinu i na nešto naličila. Sva roba koja mi je bila dobra prije trudnoće, sada je bila kao na štapu. Taman kada sam natukla te 2 kg, ostala sam po drugi put u drugom stanju i ovaj put ista priča, samo što mi kćerka ima 18 mjeseci pa još nisam uspjela nabaciti niti jednu kilu. Još uvijek na 46. Žao mi moje lijepe i skupe garderobe koja samo visi u ormaru, ali bolje tamo nego na meni :D

  41. #41
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Iridana...
    Šuti!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno

    U trudnoci sam dobila +13, u rodilistu izgubila 7.
    Sa mnom u sobi je bila cura koja je u trudnoci natukla +30 kg, a u radilistu je izgubila 15.
    Tako da si ja nekako racunam: na porodu i prvih dana izgubis cca pola od onoga sto dobijes.

  43. #43
    lidac2004

    Početno

    pocela sa 68,dosla do 85 ,vratila se doma sa 76,nakon dva mjeseca imam 74 i nikako nece dolje

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    počela sa 72 na 176 visine, otišla rodit sa 96 ili 98 (nisam se vagala taj zadnji dan ), u porodu izgubila 10 kg, slijedećih nekoliko dana još 6 kg, a ostatak u prva dva mjeseca..sad sam se opet udebljala i imam 76 kg.. al' sam njupala za blagdane...mljac, mljac...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Ja zatrudnila sa 58, dobila 23, na porodu izgubila samo 6-7, kroz par dana još kilu-dvije, ostalo oko 15 s kojima sam krenula u borbu (uspješno okončanu) par mjeseci prije povratka na posao. I sve je bilo ok do nedavno....natukla sam 5-6 kila

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    98

    Početno

    Izgubila 10 na porodu. 19 more to go!

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    98

    Početno

    Uh, kakav lapsus!!! - 9 more to go!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Prvi put dobila 16, iz rodilišta nakon tjedan dana došla s 13 manje.
    Drugi put dobila 17, izgubila sve u rodilištu!
    Između trudnoća i posebno nakon ove druge natukla kila ko niko i sad imam par kila više nego kad sam išla na prvi porod. Još malo pa ću biti kao na drugome...
    Tak da niš ne znači koliko ti ostane poslije poroda....

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Zatrudnila s 57, otišla rodila sa 79 (hm koliko bih tek imala da sam izdržala do kraja trudnoće). Porodom izgubila 6.5, a od tada uz svu muku još 5 kg.

  50. #50
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    natukla kila ko niko i sad imam par kila više nego kad sam išla na prvi porod. Još malo pa ću biti kao na drugome...
    Tak da niš ne znači koliko ti ostane poslije poroda....
    Nazalost, ovo potpisujem.
    Kad sam dosla kuci, imala sam 6 kg vise od moje idealne tezine (u trudnoci dobila 16 kg). Mjesec dana nakon toga, pocela sam se naglo debljati, i sad sam jakoudaljena od moje idealne tezine

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •