Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 85 od 85

Tema: Operacija refluksa bubrega

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    101

    Početno

    Mi pijemo profilaksu od drugog dana života. U Klaićevoj su prepisali antibiotik, ali bez obzira na njega imali smo urinoinfekcije sve dok nismo dosli kod dr. C. Ona nam prepisala nitrofurantoin, probiotik i cranactin te od tada nismo imali ni jednu urinoinfekciju. Dva puta kodišnje se radi kks i jetrene probe. Ja osobno vjerujem u odluke doktorice. Ponekad me buni naša pedijatrica koja čini mi se baš i ne prihvaća mišljenje dr. C. i zahtjeva da odemo kod kirurga po mišljenje što mi još uvijek za sada odbijamo. Mislim da bi trebala pitat doktoricu što god te muči, vjeruj mi lijepo će ti objasniti. Ja obično prije pregleda napišem pitanja jer se tamo nikako ne mogu sjetiti svega šta me zanimalo

  2. #52
    meliss@ avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    zenica
    Postovi
    292

    Početno

    mi smo pili pancef u profilaxi 3 godine i svi su nalazi uvijek bili ok, uz probiotik i sok od cvekle za krvnu sliku svaki dan, jetrene probe uredne, ne brini, naviknućeš se na to.....pozz

  3. #53
    stelafran avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Sv. Ivan Zelina
    Postovi
    19

    Početno

    Ma muci me ta neizvjesnost sta mogu ocekivati jer sam na dopudtu za njegu pa barem da znam sta me ceka jos. Znaci cistografiju ste radili 1 godisnje?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    101

    Početno

    Da, bile su dobre

  5. #55
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    stelafran
    Jesu li vam bile jetrene dobre?
    Da, uvijek.
    Na nitrofurantoinu je, nisam napisala.
    UZV cistouretrografiju mi nismo uopće radili.

  6. #56
    stelafran avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Sv. Ivan Zelina
    Postovi
    19

    Početno

    Da li ima netko sa urodenom anomalijom tj. Podvostrucenje ili dupli ureter + refluks?

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj stelafran prvotno napisa Vidi poruku
    Da li ima netko sa urodenom anomalijom tj. Podvostrucenje ili dupli ureter + refluks?
    Mali od moje prijateljice ima dvostruki ureter, ali nema refluks. Normalo živi s tim, tako da mislim da nije problem dvostruki kanalni sustav već refluks.
    Javi se šta ste rješili. Sretno.

  8. #58
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    L ima urođenu uvećani bubreg
    dugo nisu bili sigurni da li je to posljedica refluxa ili ne
    od prošlog proljeća je sigurno da se takva rodila a funkcija je 45/55 što je odlično
    njoj je ruflux izgleda posljedica nervoznog mjehura koji je malo premali pa malo preveliki
    to kontroliramo redovitim piškejem i pijenjem

    sad ima skoro 8,5 g a za VUR znamo od 20 mjeseci
    Posljednje uređivanje od maxi : 05.11.2012. at 08:31

  9. #59
    meliss@ avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    zenica
    Postovi
    292

    Početno

    maxi, kakve ste sada? dugo se nismo dopisivale....M. je bila na kontroli, nestabilan mjehur je još uvijek
    pijelon proširen 7mm na d.bubregu
    trebala je na mikcioni nakon 3god., ali smo odbili iz opravdanih razloga
    ako je reflux ostao, operacija? deflux? kakvi su vaši planovi? kako ćete dalje?

    njoj je sad 7,5god

    srdačan pozdrav!

  10. #60
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    ništa nećemo
    obavili smo mikciju nakon dugo vremena, bila je sa 20 mjeseci i sa 7 godina, između svakih cca 1,5g uzv cistografija
    kontroliramo se i dalje kod dr.C u heleni, urin i uk po potrebi (bolest, temperatura), malo homeopatije, nije išla na bazen za provjeru plivanja-ispričnica od dr.C, ima bocu 0,5l i naredbu da to popije do ručka. e to je sad veći problem nego prije! pojavio se valjda neki predpubetretski revolt prema pijenju! počeli smo je plašiti operacijom, neroditelji, ali ne znam što joj drugo reći nakon godina i godina pijenja bez problema
    eto, i dalje je procjena II/III i II, uvećani bubreg, a inače zdrava k'o dren bez ikad ikakvih infekata
    odluka je da tako guramo doklegod nema infekata

  11. #61
    stelafran avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Sv. Ivan Zelina
    Postovi
    19

    Početno

    Maxi, znaci bez obzira sto ste radili uzv cistografiju ste isli na mikciju? Mi smo naruceni 19. Kod prof. Pa cu je zasipat pitanjima? Jel netko zna sto znaci "dromedary hump" u zagradi je napisano uz refluks na nalazu od uzv cistografije a ja to do sada uopce nisam primjetila na nalazu.

  12. #62
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    to bi bilo kao dvorogi bubreg? nikad čula
    mi smo išli na mikciju prije odluke o defluxu, da ne bi išla još jednom jer u bolnici drugo ne priznaju.

  13. #63
    meliss@ avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    zenica
    Postovi
    292

    Početno

    maxi, i kod nas je bio II/III i II, ne znam sad....sve se plašim da idem u pubertet s tim, uvijek sam zamišljala da ćemo mi to srediti do škole

    radili smo op krajnika sa starijom u dobi od 9, bila je idealan pacijent, dovoljno razumna, ne previše plašljiva, imala je neko povjerenje
    ovo nisu baš krajnici, ali kontam da im je lakše dok su mali sve ovo prolaziti...

    dr kaže da ne bi bilo dobro da ostane sa refluxom kao žensko....joooj, a nemamo petlje ni za mikcioni

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    101

    Početno

    Mene zanima dali tko zna koliko smije biti proširen pijelon tj. koliko milimetara smije biti? Ako se pijelon smanjuje to znači da se smanjuje refluks?

    Stelafran, mi smo radili ultrazvučnu cistografiju al nam dr. C. rekla da emo morati za par mj. i na mikciju

  15. #65
    stelafran avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Sv. Ivan Zelina
    Postovi
    19

    Početno

    19.smo naruceni na kontrolu i uzv pa cemo vidjeti sta ce reci! Gdje se radi ta mikcijska i koliko se ceka?

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    101

    Početno

    Mene zanima kolko često ste išli s klincima na kontrolu? Mi smo naručeni za kojih 3 mj a to mi se čini predugo

  17. #67
    stelafran avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Sv. Ivan Zelina
    Postovi
    19

    Početno

    mi mjesecno idemo na kontrolu urina i UK ali evo tek sad nakon 6 mj. na ponovni uzv i krvnu sliku. A za god dana ponovu na uzv cistografiju ili mikciju.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    101

    Početno

    I mi idemo mjesečno na kontrolu urina i UK. Mislila sam da se češće ide na uzv.

  19. #69
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Sto se uzv kontrole tice, mi idemo sad na 6 meseci, ali to zavisi od slucaja do slucaja i sta se prati. AKo se prati samo rast bubrega, onda nema potrebe za cescim kontrolama, jer ni dete ne izraste nesto posebno za 6m. Mi smo skoro recimo otisli posle 6m na kontrolu i bubrezi isti, ali nije ni malac imao neki intenzivan rast.

  20. #70
    stelafran avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Sv. Ivan Zelina
    Postovi
    19

    Početno

    Evo mi jucer obavili kontrolu. U principu sve po starom nije losije. Smanjila na prof. Profilaksu na pola i za mjesec dana ponovo na kontrolu jrr sujoj povisene jetrene. A za 6 mj. Opet uzv pa cemo vidjeti.

  21. #71
    Calista avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Preko bare
    Postovi
    515

    Početno

    Oli (11 mj.) ide u cetvrtak na kontrolu kod prof. C. ( lijevi bubreg - hidronefroza 4. stupnja, refluks 5. stupnja, dupli kanalni sustav i megaureter). Ne nadam se cudu, ali se nadam da nema pogorsanja...znam da je operacija neizbjezna , ali se nadam da nece morat prije proljeca.
    Na profilaksi je nifuretten tbl. (1/2 tbl. navecer) i mislim da ih dobro podnosi (jetrene OK)

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj Calista prvotno napisa Vidi poruku
    Oli (11 mj.) ide u cetvrtak na kontrolu kod prof. C. ( lijevi bubreg - hidronefroza 4. stupnja, refluks 5. stupnja, dupli kanalni sustav i megaureter). Ne nadam se cudu, ali se nadam da nema pogorsanja...znam da je operacija neizbjezna , ali se nadam da nece morat prije proljeca.
    Na profilaksi je nifuretten tbl. (1/2 tbl. navecer) i mislim da ih dobro podnosi (jetrene OK)
    Sretno u četvrtak, treba se nadati najboljem

  23. #73
    Calista avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Preko bare
    Postovi
    515

    Početno

    Hvala eva5 ...evo, opet je doslo do poboljsanja i predlozeno nam je da se ne javimo kururgu prije proljeca

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    101

    Početno

    Calista, super da je bolje. Kirurg će vam dalje reći kad je najbolje tempirat operaciju. Jeste razmislili u koju ćete bolnicu?

  25. #75
    Calista avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Preko bare
    Postovi
    515

    Početno

    Hvala
    za sada smo kod kirurga iz klaiceve pa mislim da cemo tamo
    Posljednje uređivanje od Calista : 22.11.2012. at 18:40

  26. #76
    stelafran avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Sv. Ivan Zelina
    Postovi
    19

    Početno

    Evo nas opet sa kontrole vec drugi puta su joj poviseni kreatinin i urea i prof. C. predlaze vise tekucine ali ona valjda nevjeruje kad joj kazem da S. popije vise od 3 litre dnevno vode i caja. Jel netko imao taj problem. Ponavljali smo jetrene i one su sad uredu ali ovo je sad jos vise nije puno ali je kreatinin 38, a urea 7,8. i opet za mj. dana kontrola.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Sony jeste li imali ikakvu bakteriju nakon operacije ?

  28. #78

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Citiraj Jenny_bo prvotno napisa Vidi poruku
    Sony jeste li imali ikakvu bakteriju nakon operacije ?
    Sad tek vidim temu i pitanje meni

  29. #79

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Ne,nije,hvala Bogu!

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav, curka ima 2 godine. Rodena je sa duplim mokracovodima obostrano. Do nedavno nije bilo refluksa, no na zadnjoj kontroli se pojavio. I to L 5, D 4. Kirurg je predlozio operaciju u srpnju. Da li mi moze netko opisat tijek oporavka nakon op? Uzasno se bojimo. Hvala

  31. #81

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,

    Vidim da nitko nije odgovorio na prethodni post s obzirom da nam curka ima obostrani refluks stupnja 3 i 4/5 molio bi Vas ukoliko možete reći kako je prošla operacija, koja bolnica, liječnik i sve ostalo što vam padne na pamet po tom pitanju.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima!
    Nasa curica ima obostrani reflux ll/lll i lll/lV, u 11.mjesec je imala zahvat defluxom u splitu kod dr. Pogorelica koji nije uspio, odnosno smanjio je reflux na ll i lll. Uz savjetovanje sa kirurgom odlucili smo se na klasican zahvat u ozujku u kojem ce joj napraviti korekciju oba uretera. Svaka informacija bi nam dobro dosla, posto vidim da na ovu temu nije dugo nitko pisao.
    P. S. Bili smo i ranije upuceni da je klasicna operacija puno uspjesnija od defluxa ali smo joj pristupili jer smo ipak davali sansu da ce uspjeti, samo da izbjegnemo klasican rez koji nosi vise rizika.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    122

    Početno

    Moja kćer je imala identične stupnjeve od rođenja i do 7. godine su se spontano smanjili na II/III obostrano. Radili smo deflux u Klaićevoj i tek od trećeg pokušaja je uspjelo pa nemamo iskustva s klasičnom operacijom no imam preporuku za sjajnu prof. Cvitković u Poliklinici Helena koja ju je pratila od rođenja i podržavala rješavanje VUR-a manje invazivnim metodama.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Peppy prvotno napisa Vidi poruku
    Moja kćer je imala identične stupnjeve od rođenja i do 7. godine su se spontano smanjili na II/III obostrano. Radili smo deflux u Klaićevoj i tek od trećeg pokušaja je uspjelo pa nemamo iskustva s klasičnom operacijom no imam preporuku za sjajnu prof. Cvitković u Poliklinici Helena koja ju je pratila od rođenja i podržavala rješavanje VUR-a manje invazivnim metodama.
    Bili smo i mi u prof. Cvitkovic 2 puta, u razmaku od godine dana. Prvi put je bio dogovor da pratimo reflux u nadi da ce se rastom korigirati posto nije imala ponovljene infekcije i u drugom nasem dolasku, nakon mikcije nam je preporucila da se savjetujemo s kirurgom za daljnje lijecenje jer je uvidjela da se reflux ne poboljsava i da se previse urina vraca u bubrege.
    Sad me buni ovako drugaciji pristup kod 2 identicna slucaja.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    122

    Početno

    Njoj se spontano smanjio na II/III, a nakon prvog defluxa na II, možda zato.
    Ako ste bili kod prof. Cvitković, onda vjerojatno znate koliko je bitno često pijenje i mokrenje - kod nas je krenulo to spontano smanjivanje tek kad smo pošteno uveli režim da i doma i u školi non stop pijucka i ide na wc, ali da popodne/navečer pije manje, navečer bez citrusa, čajeva i sličnih diuretika itd.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •