Stranica 12 od 116 PrviPrvi ... 210111213142262112 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 5754

Tema: Potpomognuta u SPLITU

  1. #551
    nea0902 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    318

    Početno

    Mislim da ti je Poljak dosa s go bas danas i da radi popodne, za Šparca sam sigurna da radi ali je jutro. Imaju 4d Uzv mislim da je on odlican. Cula sam da je dr P pretrpan tako nek zove i bas kaze da je hitno.

  2. #552
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    hvala puno , nadam se da ce nas moci primit bez termina

  3. #553
    nea0902 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    318

    Početno

    Zvrcni ih i reci da je hitno, ne virujem da te vas nece primiti. Nadam se sa ce sve biti ok

  4. #554
    slava77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    188

    Početno

    crvenkapice popodne ti je poljak, jutros sam ja kod Šparca bila..

    jedno pitanje za cure....da li moram ponavljat testiranje krvne grupe, rh-a i indirektnog antiglobulinskog t. sad u trudnoći s obzirom da sam to radila u 3 misec prije postupka?
    mislim to se ne mijenja pa pretpostavljam da ne, jedino ako doktori žele da bude novijeg datuma :ne zna:

  5. #555

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    276

    Početno

    crvenkapice,jesi li se uspjela naručiti? Ja sam zvala večeras,Poljak je poslijepodne, naručena u srijedu.

  6. #556

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    slava i ja imam isti "problem"
    prije par mjeseci sam radila sve testove za postupak, a sad moj ginekolog kaze da moram ponovit krvnu grupu i rh faktor...
    nesto je promrmljao da se antitjela mogu promjenit u trudnoci!?
    ma dobro, prezivjet cu jos jedno bockanje

    p.s. bas mi fali ekipa iz cita

  7. #557
    slava77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj Ovan prvotno napisa Vidi poruku
    slava i ja imam isti "problem"
    prije par mjeseci sam radila sve testove za postupak, a sad moj ginekolog kaze da moram ponovit krvnu grupu i rh faktor...
    nesto je promrmljao da se antitjela mogu promjenit u trudnoci!?
    ma dobro, prezivjet cu jos jedno bockanje

    p.s. bas mi fali ekipa iz cita
    hvala ti....jer ja sam njemu samo prikačila onaj stari nalaz i on je to pogleda ne vidjevši datum nalaza...tek mi je kasnije sinulo da možda tribam ponovit pretragu

  8. #558
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    nismo bili u Cita, mislili smo ako u ZD kazu isto ali hdB u ZD ginicka veli sve ok , sve kako treba biti ....ljuta sam da tako mogu pogrijesit na losem uzv krivo vidjeti i tako te isprepadat ...pusa vam

  9. #559
    bubi33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    ni tu ni tamo
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    nismo bili u Cita, mislili smo ako u ZD kazu isto ali hdB u ZD ginicka veli sve ok , sve kako treba biti ....ljuta sam da tako mogu pogrijesit na losem uzv krivo vidjeti i tako te isprepadat ...pusa vam
    Supeeeer!!!!!

  10. #560
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ma bravo kapice!!
    ako ste rh - a muž rh + ko što smo mi bili radite indirektni coombsov test tj. test senzibilizacije u 12., 28 i 34 tt. nakon poroda se odmah testira beba i ako je beba rh + (moje su obje bile) dobijete rogham inekciju i za pola godine nakon poroda opet radite test senzibilizacije.

  11. #561
    slava77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    ma bravo kapice!!
    ako ste rh - a muž rh + ko što smo mi bili radite indirektni coombsov test tj. test senzibilizacije u 12., 28 i 34 tt. nakon poroda se odmah testira beba i ako je beba rh + (moje su obje bile) dobijete rogham inekciju i za pola godine nakon poroda opet radite test senzibilizacije.
    hvala pinky...ja sam plus i muž je plus...i koliko ja kužim mi nismo u "rizičnoj skupini"...jesam u pravu?

  12. #562
    nea0902 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    318

    Početno

    Baš mi je drago da je sve ok crvenkapice

  13. #563
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj slava77 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala pinky...ja sam plus i muž je plus...i koliko ja kužim mi nismo u "rizičnoj skupini"...jesam u pravu?
    jesi

  14. #564
    slava77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    jesi
    hvala puno

  15. #565
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    ma bravo kapice!!
    ako ste rh - a muž rh + ko što smo mi bili radite indirektni coombsov test tj. test senzibilizacije u 12., 28 i 34 tt. nakon poroda se odmah testira beba i ako je beba rh + (moje su obje bile) dobijete rogham inekciju i za pola godine nakon poroda opet radite test senzibilizacije.
    Pinky ista situacija je kod nas ja B- a muž B+ a Jelena 0+ primila rogan nakon poroda ali mi niko nije rekao da radim taj test senzibilacije 6 mjeseci nakon poroda. Radila sam ga u 12,28 i 34 tjednu trudnoće.

  16. #566
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Kapice superrrrrrrr da je sve ok.

  17. #567
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Citiraj rozalija prvotno napisa Vidi poruku
    Pinky ista situacija je kod nas ja B- a muž B+ a Jelena 0+ primila rogan nakon poroda ali mi niko nije rekao da radim taj test senzibilacije 6 mjeseci nakon poroda. Radila sam ga u 12,28 i 34 tjednu trudnoće.
    Piše ti na onom papiru koji dobiješ pri kontroli da se radi i 6 mjeseci nakon poroda, ja sam ga isto smetnula s uma.. inače, cure, ako ste negativne, a muž pozitivan, nije loše ni napomenuti nakon poroda, ja sam to nekako taktički izvela:Ne bih se htjea miješati u vaš posao, ali ne sjećam se da sam dobila injekciju..sreća pa je stvarno bio srdačan doktor i dobro da sam pitala jer uistinu mi je nisu bili dali..
    Jučer smo bili u Cita, i mališan s nama, rekoše nam da dođemo dogodine po seku !
    Pinky, ima li gdje kakvih sličica bebica? Često mislim na vas!! Javlja li se Matto, nisam u tijeku, ovo lito me svašta nešto ispogađalo, ali neću kukati !!

  18. #568
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Citiraj Concepcion prvotno napisa Vidi poruku
    Napokon sam se i ja registrirala.
    Pa da se ukratko predstavim.
    Prve konzultacije odradene u dr. Š, ali bez nekog konkretnog dogovora i plana. Ja sam ok, mm ima oligo 3 stupnja. Saznanja nas je "lupilo" prije pola godine, mm pije bioastin s minimalnim pomacima na bolje. U braku 4 god., trenutno skupljamo kn za prvi postupak i pokušavamo se odlučiti između cita i Praga.
    Poz
    Ovo me malo podsjetilo na naš slučaj pa da te ohrabrim: kod mene je sve bilo uredno osim što sam malčice starija , a kod mm-a oligo 3. stupnja i to svega 20 tisuća spermija, rekoše nam da možemo slobodno računati kao da je nula. Pio je sve i svašta, bilo je pomaka do 2 milijuna, ali ipak vam preporučam da napravite spermiogram u Cita, velika je razlika u temeljitosti nalaza, tako smo saznali da su i deformirani, dok nam na firulama nikad nisu gledali morfologiju zbog malog broja. Uglavnom, odlučili smo se za Cito, digli kredit i sada uživamo u našem sinčiću - uspjeh iz prve, a i ja sam lakše podnijela postupak jer mi je sve blizu.Sretno i tebi i svima!!
    Posljednje uređivanje od goa : 26.08.2011. at 11:52

  19. #569
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Citiraj Concepcion prvotno napisa Vidi poruku
    Napokon sam se i ja registrirala.
    Pa da se ukratko predstavim.
    Prve konzultacije odradene u dr. Š, ali bez nekog konkretnog dogovora i plana. Ja sam ok, mm ima oligo 3 stupnja. Saznanja nas je "lupilo" prije pola godine, mm pije bioastin s minimalnim pomacima na bolje. U braku 4 god., trenutno skupljamo kn za prvi postupak i pokušavamo se odlučiti između cita i Praga.
    Poz
    I ja ti savjetujem da u cito pokušate,dosta su stručni,stalno se usavršavaju

  20. #570
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Concepcion prvotno napisa Vidi poruku
    Napokon sam se i ja registrirala.
    Pa da se ukratko predstavim.
    Prve konzultacije odradene u dr. Š, ali bez nekog konkretnog dogovora i plana. Ja sam ok, mm ima oligo 3 stupnja. Saznanja nas je "lupilo" prije pola godine, mm pije bioastin s minimalnim pomacima na bolje. U braku 4 god., trenutno skupljamo kn za prvi postupak i pokušavamo se odlučiti između cita i Praga.
    Poz
    Conception, dobrodošla!
    Ja sam se isto dvoumila između Cita, Praga, Austrije, Slovenije... na koncu sam za prvi pokušaj odabrala Cito... čisto da vidim kako ću reagirati... Troškovi su puno niži, nema razlike u kvaliteti, Cito ima sjajan lab, fantastičnog embriologa... još da nije ovog zakona!
    Oprosti, koliko imaš godina?

  21. #571
    tonka86 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    58

    Početno

    Drage moje,narucena sam na hsg u cita ,kakva su vasa iskustva? uh vec me vata trta,trebam li popit nesto prije protiv bolova,koliko traje taj pregled?

  22. #572
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    tonka86 valjda piješ već antibiotike,koje je meni sestra bila zaboravila reć da pijem, ja sam prije popila doma normabel,za opuštanje mišića,tamo sam dobila injekciju Voltarena i to je to,ali ja sam ga radila u cita prije 2god,mada nevjerujem da su nešto promjenili po pitanju anestezije. Ponesi obavezno uloške,ja sam prokrvarila odmah poslije,i ako te tješi sve bude gotovo za 5min,bar je meni tako bilo u Poljaka,ako nije i kraće trajalo,bolilo je,neću te lagat ali šta se mora za bebača nije teško

    sretno!!

  23. #573
    slava77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    188

    Početno

    tonka...i ja sam prije 2 godine radila hsg u cita...meni je Šparac prepisa sumamed. mislim da sam ga počela pit dan prije postupka...kad dođeš tamo daju ti inekciju za bolove....i mene je isto bolilo al sva srića brzo je prošlo, traje samo par minuta....taj dan sam još osjećala laganu napuhanost i lagane bolove u stomaku i to je to...sritno

  24. #574
    tonka86 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    58

    Početno

    Fala vam cure na odg.,pocela sam pit antibiotike i cak moram stavljat vaginalete za svaki slucaj...

  25. #575
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Cure vrijeme je da nakon najnovijih izjava Milinovića još jednom pokažemo da nismo ovce. A za ovo zaista ne treba puno vremena (ja sam svoje pismo napisala za 10 minuta), a sve nas se tiče. Pokrenimo se i tražimo Milinovićevu javnu ispriku za protekle dvije godine, detalji na linku
    http://forum.roda.hr/threads/67641-T...-javnu-ispriku!

  26. #576
    slava77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    188

    Početno

    možda sam malo off topic ali ovde najlakše dobijem odgovore na moja pitanja
    planiram ić na 4d ultrazvuk u 23 tjednu....da li je to dobro razdoblje za otić na 4d, koja je cijena u Cita i jel se dobije kakav dvd ili samo par slika?

    hvala na odgovoru

  27. #577
    Concepcion avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj goa prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo me malo podsjetilo na naš slučaj pa da te ohrabrim: kod mene je sve bilo uredno osim što sam malčice starija , a kod mm-a oligo 3. stupnja i to svega 20 tisuća spermija, rekoše nam da možemo slobodno računati kao da je nula. Pio je sve i svašta, bilo je pomaka do 2 milijuna, ali ipak vam preporučam da napravite spermiogram u Cita, velika je razlika u temeljitosti nalaza, tako smo saznali da su i deformirani, dok nam na firulama nikad nisu gledali morfologiju zbog malog broja. Uglavnom, odlučili smo se za Cito, digli kredit i sada uživamo u našem sinčiću - uspjeh iz prve, a i ja sam lakše podnijela postupak jer mi je sve blizu.Sretno i tebi i svima!!
    Hvala na podršci. I nama je cito bio prva opcija, samo sam se ja strasno razočarala u pristup dr.šparca, minimalna objašnjenja, potpuni nedostatak ambicije da se eventualno ustanovi razlog lošeg spermiograma, za cca 10 min smo bili van..

    Nisam ni sama više pametna, neznam jeli on imao loš dan ili sam ja previše očekivala nakon svih vaših oduševljenih postova.
    E i na izlazu nam je dobacio da nije potrebno da suprug ubuduće dolazi nego samo ja.

    I sad neznam da idem opet kod njega ili kod poljaka i šta da mislim?

  28. #578
    Concepcion avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Conception, dobrodošla!
    Ja sam se isto dvoumila između Cita, Praga, Austrije, Slovenije... na koncu sam za prvi pokušaj odabrala Cito... čisto da vidim kako ću reagirati... Troškovi su puno niži, nema razlike u kvaliteti, Cito ima sjajan lab, fantastičnog embriologa... još da nije ovog zakona!
    Oprosti, koliko imaš godina?
    Hvala Mojca

    Kako su troškovi niži?? Racunala sam Prag-Split i razlika nam je u trošku puta i smještaja cca 500€ s tim da bi u pragu obavili i još neke dodatne pretrage i dijagnostiku koja kod njih nije moguća (pgd) i to bi nas koštalo cca 2000€ s ljekovima isto kao i u cita - a naravno nema "debilinović" ograničenja??

    p.s. Ako netko zna sigurno? Navodno je "debilinović" u predizbornom duhu ukinuo ograničenje broja oplođenih stanica i zamrzavanje embria?

    Ja 30, mm 31

  29. #579
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Nije debilinović ukinuo ništa on samo priča da će čak ženama sa onkologije dozvolit oplodnju više od 3js,a zamrzavanje embrija nije spominjao. Samo ime mu kaže koliko je lud,ne bi ja ništa očekivala od njega nego kada prestane bit ministar.
    Ne znam kakva ti je to računica da te razlika dođe 500EUR,mene je sada cjelokupni postupak IVF+injekcije sveskupa koštalo 8000kn,mislim da bi me najmanje duplo koštalo da sam išla u Prag,jedino mi se sada poklopilo da je bio kratki ciklus,brzo došla punkcija a i transfer,pa manje injekcija trebalo. Inače sam postupak u cito ivf+icsi je 5000kn,tako napišu na računu ivf+icsi.

  30. #580

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    4

    Početno

    Cure iz Splita, molim vas za pomoć.
    Trebam vaditi nalaze za FSH, LH, PRL, TSH i AMH. Na uputnici mog ginekologa piše Nuklearna medicina, tek sam to vidila, a mislila sam da se vade u Centralnom laboratoriju.
    Znate li je li sve to na Nuklearnoj? I drugo, kroz koliko budu nalazi gotovi?

    Hvala i pozdrav!

  31. #581
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    je to ti je na nuklearnoj, samo se amh vadi u centralnom jedino ako se sta nije promjenilo od 4mj,
    a nalazi ti budu za 10 dana a amh za mjesec cak

  32. #582
    slava77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    188

    Početno

    u kojem terminu se vadi krvna grupa i rh faktor na križinama?
    jel od 7-10 h?

  33. #583
    Concepcion avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj KLARA31 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije debilinović ukinuo ništa on samo priča da će čak ženama sa onkologije dozvolit oplodnju više od 3js,a zamrzavanje embrija nije spominjao. Samo ime mu kaže koliko je lud,ne bi ja ništa očekivala od njega nego kada prestane bit ministar.
    Ne znam kakva ti je to računica da te razlika dođe 500EUR,mene je sada cjelokupni postupak IVF+injekcije sveskupa koštalo 8000kn,mislim da bi me najmanje duplo koštalo da sam išla u Prag,jedino mi se sada poklopilo da je bio kratki ciklus,brzo došla punkcija a i transfer,pa manje injekcija trebalo. Inače sam postupak u cito ivf+icsi je 5000kn,tako napišu na računu ivf+icsi.
    Znači debilinović mlati praznu slamu i budi lažne nade u ionako napaćenih žena! Krasno!

    Računica nam je veća jer mi nemožemo na ivf samo icsi preeeloši su nam plivači.
    Uglavnom na njihovom cjeniku stoji stavka ivf+icsi (bez ljekova) -10000kn i ista stavka s iznosom 8000kn, + spermiogram 300kn + ljekovi i možebitni IMSI... tako sam došla do cca 2000 €. Naravno u kalkulaciju sam uzela veću cjenu postupka. E sad ako znaš koja je caka s ova dva ista postupka a različitim cjenama, stvarno bi mi značilo?

    I što ima znači neuspjeli pokušaj postupka?? Kad nedođeš do transfera ili??

    Hvala

  34. #584
    peugeot206 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    101

    Početno

    Pozdrav svima. Ma imam jedno pitanjce - danas mi je 13-ti dan nakon transfera. Vratili su mi dva smrzlića treći dan. Jutros sam napravila test i pokazao mi je jednu crticu. Svejedno ću sutra otić vadit betu. Zanima me da li se ijednoj desilo isto a da je beta 14-ti dan bila ok jer se nadam da je nekim čudom test pogriješio.

  35. #585
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    [QUOTE=Polly;1955042]Cure iz Splita, molim vas za pomoć.
    Trebam vaditi nalaze za FSH, LH, PRL, TSH i AMH. Na uputnici mog ginekologa piše Nuklearna medicina, tek sam to vidila, a mislila sam da se vade u Centralnom laboratoriju.
    Znate li je li sve to na Nuklearnoj? I drugo, kroz koliko budu nalazi gotovi?

    samo ti se TSH vadi na nuklearnoj, i to prođeš onaj glavni ulaz u bolnicu i prođeš još i slijedeći ulaz do tog glavnog, pa skreneš odmah iza kantuna zgrade, tu ti se vadi štitnjača (čini mi se da sam ga čekala 2-3 dana, maximalno 7, nisam sigurna to je bilo prije mjesec i pol) a sve ostalo vadiš na istu uputnicu u onom mikrobiološkom pored hitne i svi ti budu odmah sutradan osim AMH. Kod njega ti ovisi koji datum u mjesecu si došla izvadit, mislim da to šalju negdje i radi se npr krajem mjeseca pa tebi nalaz dođe na šalter negdje početkom idućeg ili tako nešto, reći će ti to laborantica kad ti bude vadila krv.
    nadam se da si skužila, ovo sam tako nabacala da i sad i sama jedva razumijem što sam napisala
    Posljednje uređivanje od venddy : 08.09.2011. at 12:08

  36. #586

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    4

    Početno

    Skužila sam hvala
    Al već sam zvala sestru da mi da samo uputnicu za AMH odvojeno za Centralni, a ovo ostalo za Nuklearnu da ostane. Tako da imam dvije, valjda će bit ok

    Mislila sam da se krv za TSH i ostalo vadi sada tamo gdje je bio prije stari ginekološki, al su opet promijenili? Nema veze, idem ujutro pa ću pitat na informacije. Hvala još jednom svima!

  37. #587
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Citiraj Concepcion prvotno napisa Vidi poruku
    Znači debilinović mlati praznu slamu i budi lažne nade u ionako napaćenih žena! Krasno!

    Računica nam je veća jer mi nemožemo na ivf samo icsi preeeloši su nam plivači.
    Uglavnom na njihovom cjeniku stoji stavka ivf+icsi (bez ljekova) -10000kn i ista stavka s iznosom 8000kn, + spermiogram 300kn + ljekovi i možebitni IMSI... tako sam došla do cca 2000 €. Naravno u kalkulaciju sam uzela veću cjenu postupka. E sad ako znaš koja je caka s ova dva ista postupka a različitim cjenama, stvarno bi mi značilo?

    I što ima znači neuspjeli pokušaj postupka?? Kad nedođeš do transfera ili??

    Hvala
    Kako si vidila 8.000kn kad je 5.000kn,kažem ti meni na računu piše IVF+ICSI 5.000kn. IMSI ćeš nadoplatit još posebno. Najbolje ti je otić na dogovor,nemožeš sve ovako napamet. Meni se sviđa u cito šta možeš doć i reć ja bi tu stimulaciju i to je to. Ja sam zatrudnila sa klomifenom+4injekcije Menopura (12ampula)+2 Citrotide i jedan embrij mi vraćen,a nisam sa 2 vraćena uz stimulaciju od 20-ak Gonala+10-15 Decapeptila.
    Neznam šta se događa u cito kada dođe do neuspjelog pokušaja.

  38. #588
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Citiraj peugeot206 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Ma imam jedno pitanjce - danas mi je 13-ti dan nakon transfera. Vratili su mi dva smrzlića treći dan. Jutros sam napravila test i pokazao mi je jednu crticu. Svejedno ću sutra otić vadit betu. Zanima me da li se ijednoj desilo isto a da je beta 14-ti dan bila ok jer se nadam da je nekim čudom test pogriješio.
    Vadi betu,pa se javi. Sretno!!! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  39. #589
    Concepcion avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj KLARA31 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako si vidila 8.000kn kad je 5.000kn,kažem ti meni na računu piše IVF+ICSI 5.000kn. IMSI ćeš nadoplatit još posebno. Najbolje ti je otić na dogovor,nemožeš sve ovako napamet. Meni se sviđa u cito šta možeš doć i reć ja bi tu stimulaciju i to je to. Ja sam zatrudnila sa klomifenom+4injekcije Menopura (12ampula)+2 Citrotide i jedan embrij mi vraćen,a nisam sa 2 vraćena uz stimulaciju od 20-ak Gonala+10-15 Decapeptila.
    Neznam šta se događa u cito kada dođe do neuspjelog pokušaja.
    Vodila sam se za njihovim cjenikom na webu, al ako tebi piše manje kunica super to znači da idući mjesec možemo ić po bebe

    Hvala klara odlučili smo da cemo idemo prvo u cita pa onda u prag...

    Ništa idem se naručit ponovno na konzultacije :držite fige:

  40. #590
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    [QUOTE=venddy;1957489]
    Citiraj Polly prvotno napisa Vidi poruku
    Cure iz Splita, molim vas za pomoć.
    Trebam vaditi nalaze za FSH, LH, PRL, TSH i AMH. Na uputnici mog ginekologa piše Nuklearna medicina, tek sam to vidila, a mislila sam da se vade u Centralnom laboratoriju.
    Znate li je li sve to na Nuklearnoj? I drugo, kroz koliko budu nalazi gotovi?

    samo ti se TSH vadi na nuklearnoj, i to prođeš onaj glavni ulaz u bolnicu i prođeš još i slijedeći ulaz do tog glavnog, pa skreneš odmah iza kantuna zgrade, tu ti se vadi štitnjača (čini mi se da sam ga čekala 2-3 dana, maximalno 7, nisam sigurna to je bilo prije mjesec i pol) a sve ostalo vadiš na istu uputnicu u onom mikrobiološkom pored hitne i svi ti budu odmah sutradan osim AMH. Kod njega ti ovisi koji datum u mjesecu si došla izvadit, mislim da to šalju negdje i radi se npr krajem mjeseca pa tebi nalaz dođe na šalter negdje početkom idućeg ili tako nešto, reći će ti to laborantica kad ti bude vadila krv.
    nadam se da si skužila, ovo sam tako nabacala da i sad i sama jedva razumijem što sam napisala
    to se onda nesto mjenjalo od 4mj

  41. #591
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Držim fige Tamo na internetu piše i anestezija posebno pa kažem ti meni je sve to skupa bilo 5.000kn.

  42. #592

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj KLARA31 prvotno napisa Vidi poruku
    Držim fige Tamo na internetu piše i anestezija posebno pa kažem ti meni je sve to skupa bilo 5.000kn.
    Bilo ti je 5000jer je to bio polustimulirani,prirodni ciklus,a stimulirani je 10 000

  43. #593
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Ne znam baš inaa,koja je razlika njima u cijeni kada nisam u njih uzimala injekcije. Isto im je kupila ih 15 ili 40 ako ih nisam kupila u njih?! Išla sam u Sinj u ljekarnu Poljak jer je Citrotide samo bio 30kn jeftiniji, ovitrelle sam tamo platila 230kn a u Cito sam prije plaćala 300kn,znači isplati se zaletit do Sinja.

  44. #594

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj Concepcion prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na podršci. I nama je cito bio prva opcija, samo sam se ja strasno razočarala u pristup dr.šparca, minimalna objašnjenja, potpuni nedostatak ambicije da se eventualno ustanovi razlog lošeg spermiograma, za cca 10 min smo bili van..

    Nisam ni sama više pametna, neznam jeli on imao loš dan ili sam ja previše očekivala nakon svih vaših oduševljenih postova.
    E i na izlazu nam je dobacio da nije potrebno da suprug ubuduće dolazi nego samo ja.

    I sad neznam da idem opet kod njega ili kod poljaka i šta da mislim?
    ja nekako ne mogu virovat u ovo što pišeš, a i vidim da sad opet ideš na konzultacije......sretno ovaj put

  45. #595
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Draga Concepcion i sama sam se borila sa lošim spermiogramom 2 god i nijedan doktor mi nije dao objašnjenja,svašta sam se naslušala-vitamini hoće pomoć,neće pomoć,nužna operacija varikocele,netreba operacija varikocele,zdravija prehrana...bla,bla,najiskreniji je čini mi se bio doktor na firulama koji je rekao da ne zna zbog čega spermiogram varira i da do danas nije dovoljno istražen uzrok pada količine i kvalitete spermija u muških,to je došlo do toga da je 50% neplodnosti uzrok u njih. Kad sam u cito dobila nalaz normozoospermie,nakon 3mj šta je bila oligoastenozoospermia očekivala sam od njih objašnjenje kako tako varira! Ali ga naravno nisam dobila,jedini je odgovor bio pa savršen je nalaz zašto se preispitujete sada. Mislim se ja zato što da se nisam sama potrudila sa svim i svačim isprobavat i velika volja muža da me posluša ne bi bio tako dobar.

  46. #596

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj KLARA31 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam baš inaa,koja je razlika njima u cijeni kada nisam u njih uzimala injekcije. Isto im je kupila ih 15 ili 40 ako ih nisam kupila u njih?! Išla sam u Sinj u ljekarnu Poljak jer je Citrotide samo bio 30kn jeftiniji, ovitrelle sam tamo platila 230kn a u Cito sam prije plaćala 300kn,znači isplati se zaletit do Sinja.
    ne znam ima li ikakve razlike kada uzimaš terapiju kod njih ili ne,ali i na cjeniki imaš cijene posebno za prirodni,a posebno za stimulirani postupak. Ja sam prošli pu pripremila 11000 za ICSI+TESSA ali mi je sestra naplatila 6000.U prvi zren sam pomislila de je pogriješila,pitam ponovo da budem sigurna ona kaže:"polustimulirani icsi+tessa
    Sada samu stimuliranom i već su mi rekli da će ovaj put koštati više.

  47. #597
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj KLARA31 prvotno napisa Vidi poruku
    Neznam šta se događa u cito kada dođe do neuspjelog pokušaja.
    ako nema transfera, platiš nešto sitno tipa 1000-1500 kn
    i da, razlika u cijeni polustimuliranog/prirodnog i stimuliranog postupka je velika, baš u samom postupku, razlika u cijeni lijekova ( zbog veće količine ) je još + na veću startnu cijenu postupka.

    edit: krivo sam citirala, Concepcion je pitala za neuspjeli postupak
    Posljednje uređivanje od prima : 11.09.2011. at 20:15

  48. #598
    slava77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj KLARA31 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Concepcion i sama sam se borila sa lošim spermiogramom 2 god i nijedan doktor mi nije dao objašnjenja,svašta sam se naslušala-vitamini hoće pomoć,neće pomoć,nužna operacija varikocele,netreba operacija varikocele,zdravija prehrana...bla,bla,najiskreniji je čini mi se bio doktor na firulama koji je rekao da ne zna zbog čega spermiogram varira i da do danas nije dovoljno istražen uzrok pada količine i kvalitete spermija u muških,to je došlo do toga da je 50% neplodnosti uzrok u njih. Kad sam u cito dobila nalaz normozoospermie,nakon 3mj šta je bila oligoastenozoospermia očekivala sam od njih objašnjenje kako tako varira! Ali ga naravno nisam dobila,jedini je odgovor bio pa savršen je nalaz zašto se preispitujete sada. Mislim se ja zato što da se nisam sama potrudila sa svim i svačim isprobavat i velika volja muža da me posluša ne bi bio tako dobar.
    i mm je u 3 uzastopna aih-a spermiogram varira od turbo dobrog do turbo lošeg...kad sam pitala dr. pa kako to on je samo reka da milijun i jedan čimbenik na to utječu....al šta sigurno znam da mu je Bioastin uvik pomaga jer mu je nakon njega spermiogram bia odličan .....

  49. #599
    Concepcion avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    ja nekako ne mogu virovat u ovo što pišeš, a i vidim da sad opet ideš na konzultacije......sretno ovaj put
    A zamisli kako je meni bilo nakon svih vaših odusevljenih upisa.. Al smo ja i mm nesto razglabali i odlučili pokušat još jednom pa cemo vidit. .

  50. #600
    Concepcion avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj KLARA31 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Concepcion i sama sam se borila sa lošim spermiogramom 2 god i nijedan doktor mi nije dao objašnjenja,svašta sam se naslušala-vitamini hoće pomoć,neće pomoć,nužna operacija varikocele,netreba operacija varikocele,zdravija prehrana...bla,bla,najiskreniji je čini mi se bio doktor na firulama koji je rekao da ne zna zbog čega spermiogram varira i da do danas nije dovoljno istražen uzrok pada količine i kvalitete spermija u muških,to je došlo do toga da je 50% neplodnosti uzrok u njih. Kad sam u cito dobila nalaz normozoospermie,nakon 3mj šta je bila oligoastenozoospermia očekivala sam od njih objašnjenje kako tako varira! Ali ga naravno nisam dobila,jedini je odgovor bio pa savršen je nalaz zašto se preispitujete sada. Mislim se ja zato što da se nisam sama potrudila sa svim i svačim isprobavat i velika volja muža da me posluša ne bi bio tako dobar.
    Sve znam, od cetriri doktora nitko nista suvislo nije predložio osim jednog koji nam je savjetovao da negubimo vrijeme na operaciju varikokele... Međutim mene vise zabrinjava nedostatak volje kod mm i činjenica da on sve dublje i dublje tone u depru, a nisam ni ja puno bolja jedan dan sam super a drugi dan se rasplacem kad vidim autosjedalicu u autu do... Kako vrijeme odmice sve me strah kako će se to odrazit na nas brak.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •