Stranica 2 od 116 PrviPrvi 12341252102 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 5754

Tema: Potpomognuta u SPLITU

  1. #51
    metkovk@ avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    metkovic
    Postovi
    159

    Početno

    AB draga drzi se

  2. #52
    anabanana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    444

    Početno

    O Boze jako mi je zao AB........

  3. #53
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Draga moja AB, žao mi je što se tako desilo, odmori se malo, smogni snagu i u nove pobjede, tvoje malo pile tebe čeka, samo još malo strpljenja. Od srca ti želim da uskoro nam objaviš prekrasnuuuuuuu brojku bete i da ubrzo držiš svoju malu bebicu u naručju. Drži se draga.

  4. #54
    aleksandraj avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    953

    Početno

    AB, nema se tu što reći, žao mi je jako jer me tvoja beta izuzetno obradovala

  5. #55
    TwistedQ avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    236

    Početno

    AuroraBlu, žao mi je..

  6. #56
    sildad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    428

    Početno

    A šta reći na ovo AuroraBlu. Veslila sam se tvojoj beti, a sad mi je iskreno žao. Znam da nema riječi utjehe. Drži se.

  7. #57
    slava77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    188

    Početno

    aurora

  8. #58
    sissy75 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Brač
    Postovi
    170

    Početno

    Evo još jedna nova među vama ako me primate i molim zažmirite na greškice. Danas mi je 9dnt i luda sam od misli i primisli.
    Ovo mi je prvi ivf i to kod dr.Budimira na Firule. Vratili su mi 4ero stanićni embrij i jedan 2stanični i malo sam u komi zbog toga jer su mi rekli da se nisu djelili baš najbolje. Molim malo utjehe i vaših iskustava

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Takodjer, jos jedna nova medju vama i pozdrav svima. Zadnje dvije godine sam citala vasa iskustva i fino ste nas uputile na Cito. Do sada smo gubili vrijeme i novce na druge klinike. Bili smo na postupku IVF+ICSI prije 7 tj. i napokon smo dobili cetveroznamenkastu betu i naponon docekali prvi UZV. Za sada je sve ok! Imamo jednu bebicu koja se dobro scupila za mamu i cije srce vec pravilno kuca. Zelim da se i vama ispune vase zelje. Ja se nadam da ce i dalje sve proteci kako treba i za koju godinu ponovo. Za bilo kakva pitanja, stojim na raspolaganju, bit ce mi drago da svojim iskustvom mogu kome pomoci. LP

  10. #60
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sissy75 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo još jedna nova među vama ako me primate i molim zažmirite na greškice. Danas mi je 9dnt i luda sam od misli i primisli.
    Ovo mi je prvi ivf i to kod dr.Budimira na Firule. Vratili su mi 4ero stanićni embrij i jedan 2stanični i malo sam u komi zbog toga jer su mi rekli da se nisu djelili baš najbolje. Molim malo utjehe i vaših iskustava
    Sissy, sretno i dobrodošla. Ako je transfer bio 3. dan, i nisu baš najbolji, doduše, previše sam u ovoj igri da bi bilo što isključila, nešto je samo više, a nešto manje vjerojatno. Jel' tražiš iskustva baš s Firula, ili može i drugo? Kojka ti je dg i koliko imaš godina? Inače, imaš cijeli topic s ikustvima kako se ko osjeća nakon transfera, tu je, na prvoj stranici. Sretno, sreća je, na kraju, skoro pa najpotrebnija, ma gdje bio i koju dg .i dob imao!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.05.2011. at 14:32

  11. #61
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ab, ja se nekako još nadam da ćemo svi poskočiti od sreće danas...

    dobro nam došle snježo i sissy!
    budući da smo upozorene da se držimo pravila, sissy, molim te javi se na ovaj topic, bit će ti puno lakše izdržati iščekivanje sa ženama koje prolaze isto. nadam se da će se bebice čvrto uhvatiti za mamu!

    http://forum.roda.hr/threads/65105-N...ansfera!/page2

    snježo, drago mi je da su ti naša iskustva pomogla i čestitam na mrvi! kad je termin?
    ajde javi nam se i ovdje pliz:

    http://forum.roda.hr/threads/58242-M...7amo.../page17

  12. #62
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    ab, ja se nekako još nadam da ćemo svi poskočiti od sreće danas...
    Na žalost, osim ako se ne radi o gruboj grešci laba, to je, po meni, biokemijska, tj. tako mali rast ne može se "izvući" da završi dobro, sad je sva nada da što manje traje priča, a ne bi trebala, po ovome bi trebala zavrišti na biokemijskoj, tj. ne bi trebala trudnoća ići dalje i komplicirati se u dijagnoze blighted ili missed, po meni. AB, drži se, riječi su... ono... totalno prazne sad .

  13. #63
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Ina, dobro sam prošla, beta pada, za koji dan će i m.

    Snježo, dobrodošla i čestitam

    Sissy, ako ti sada ne uspije, prebaci se što prije u Cito!
    Posljednje uređivanje od AuroraBlu : 02.05.2011. at 15:25

  14. #64
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj snjeza prvotno napisa Vidi poruku
    Takodjer, jos jedna nova medju vama i pozdrav svima. Zadnje dvije godine sam citala vasa iskustva i fino ste nas uputile na Cito. Do sada smo gubili vrijeme i novce na druge klinike. Bili smo na postupku IVF+ICSI prije 7 tj. i napokon smo dobili cetveroznamenkastu betu i naponon docekali prvi UZV. Za sada je sve ok! Imamo jednu bebicu koja se dobro scupila za mamu i cije srce vec pravilno kuca. Zelim da se i vama ispune vase zelje. Ja se nadam da ce i dalje sve proteci kako treba i za koju godinu ponovo. Za bilo kakva pitanja, stojim na raspolaganju, bit ce mi drago da svojim iskustvom mogu kome pomoci. LP
    pozdrav novim curama

    sissy pratimo se na temi "nakon transfera"
    a pitanje za snjezu, koliko embrija je vraceno i koji dan ? Cestitam !!!!

  15. #65
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj AuroraBlu prvotno napisa Vidi poruku
    Ina, dobro sam prošla, beta pada, za koji dan će i m.
    .

    Sissy, potpisujem AuroruBlu, Firule... nisu još pravo krenule, a IVF je laboratorijski sofisticirana stvar, recimo, u MB-u ti vjerojatno te čevterostanične i dvostanične 3. dan ne bi ni vraćali, osim na tvoje inzistiranje. Postupak iz prve uspijeva 30%, znači 70% žena ne uspije iz prve, i to je za ono kad je prije bilo, kad se moglo oplodit sve stanice, a ne samo 3, sad su ti postoci u Hrvatskoj još i teži i zato treba baš ubost kužere i iskusne... ako si ikako to možeš priuštiti.I, naravno, ni tad niko ništa ne garantira, ali šanse su ipak veće, donekle, najveće bi bile da se prijaviš odmah negdje di ti smiju oplodit sve, ali opet.. neko neće uspit u nekom super mjestu, nego baš u off mjestu, tako da je to sve malo i ruski rulet.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.05.2011. at 15:28

  16. #66
    sissy75 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Brač
    Postovi
    170

    Početno

    hvala Ina33! Imam 35 god. Dijagnoza svašta pomalo začepljen lijevi jajovod, prije 5god.trudnoća(prirodna) završila u 11t missed ab. nakon toga ništa. Muž uredan a od 4mj.'09 me vodi dr.Budimir na Firule. Odlučio se odma na ivf valjda zbog godina
    i tako sam imala 7 folikula(gonal i decapeptil) iz njih izvadili 6 stanica,samo 2 zrele i oplođene i onda mi na dan transfera kažu da se ne dijele baš najbolje, stislo me grlu ali kao nebi mi ih vračali da nema nade i tako sam sad na najgorem čekanju u životu,sve mi je stalo..Par dana nakon transfera ona tupa bol kao pred mengu me ulovila oko 14h i nije puštala cijelu noć.
    Sike se napuhale pa ispuhale i tako sad 9dnt nula bodova ikakvih simptoma. Osim onih ludila od utrogestana

  17. #67
    sissy75 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Brač
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    .

    Sissy, potpisujem AuroruBlu, Firule... nisu još pravo krenule, a IVF je laboratorijski sofisticirana stvar, recimo, u MB-u ti vjerojatno te čevterostanične i dvostanične 3. dan ne bi ni vraćali, osim na tvoje inzistiranje. Postupak iz prve uspijeva 30%, znači 70% žena ne uspije iz prve, i to je za ono kad je prije bilo, kad se moglo oplodit sve stanice, a ne samo 3, sad su ti postoci u Hrvatskoj još i teži i zato treba baš ubost kužere i iskusne... ako si ikako to možeš priuštiti.I, naravno, ni tad niko ništa ne garantira, ali šanse su ipak veće, donekle, najveće bi bile da se prijaviš odmah negdje di ti smiju oplodit sve, ali opet.. neko neće uspit u nekom super mjestu, nego baš u off mjestu, tako da je to sve malo i ruski rulet.
    Da sam bar u situaciji da mogu birat ali nažalost opcije su mi očajno male s obzirom da smo trenutno podstanari i da sređujemo kučicu za preselit se nadam se iza ljeta. Do tad mora bit ovako kako je jer sam dala otkaz na poslu da bi mogla dolazit u st toliko puta a nisam mogla na bolovonje zbog politike firme u kojoj sam radila,ugovori na mj.dana itd. Čula sam dosta dobrih iskustava iz kbc-a tako da ću pričekat još malo a ima i dosta cura koje su otišle iz cita?!

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    AB

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Ab

  20. #70
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    AB BAŠ MI JE ŽAO

    Citiraj sissy75 prvotno napisa Vidi poruku

    a ima i dosta cura koje su otišle iz cita?!
    s bebama da, npr. ja

    šalu na stranu, nisam čula da je itko otišao iz cita jer je htio (zbog nestručnosti ili slično) već samo jer je morao (nedostatak novaca za sve te skupe postupke).

    na stranu to što sam njihov pacijent, ali oni su stvarno jedan od najuigranijih (ako ne i naj) i definitivno, što se tehnike tiče, najopremljeniji u hr (ne znam sad kakav je šimunićev centar, ali za razliku od šimunića poljak je ČOVIK.)
    Posljednje uređivanje od Pinky : 03.05.2011. at 11:08

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5

    Početno

    ejj, cure pozdrav svima! nova sam ovdje iako vas čitam već neko vrime! molim vas da mi pomognete sa savjetom: naime, ja i mm dvije godine radimo na bebi i ništa, napravili smo sve pretrage kod dr. P i sve je u redu, rekao mi je kad se vidimo slijedeći put da ćemo se dogovoriti za laparoskopiju. ono što mene zanima da li je potrebno raditi laparoskopiju prije inseminacije obavezno ili je moguće preskočiti je s obzirom da je dosad sve bilo u redu. Sorry na dugom postu

  22. #72
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    pozdrav Marijeta
    HSG ili laparo prije AIH DA , jer ne znas kakvi su ti jajovodi , dali su zacepljeni i džaba onda inseminacija ako jesu
    sretno

  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5

    Početno

    hsg mi je napravio i sve ok. prohodni su, pa sam mislila možda bez laparoskopije, jer baš zbog posla ovo ljeto nemam vremena za oporavljanje od operacije, a htjela bi pokušati što prije, hvala

  24. #74
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    na stranu to što sam njihov pacijent, ali oni su stvarno jedan od najuigranijih (ako ne i naj) i definitivno, što se tehnike tiče, najopremljeniji u hr (ne znam sad kakav je šimunićev centar, ali za razliku od šimunića poljak je ČOVIK.)
    Moj prvi neiskusni i neinformirani susret s MPO je bila poliklinika IVF, nije mi bio Šimunić već dr. Dmitrović, (tad nisam ni znala da to još netko drugi radi privatno) pobjegla sam od tamo glavom bez obzira jer je sve vrištalo na "daj pare" i površnost.
    Npr. htjela me uzeti u postupak u prirodnom ciklusu bez da je vidjela briseve (ja sam ih imala, ali su mi ostali doma, vjerovala mi je na riječ, a prvi put me tad vidjela), a najgore nisu mi tražili ni HIV ni hepatits!! To što nisu tražili ni pravno ni psih. savjetovanje je manji problem... samo govori o njihovom statusu u ovoj državi i o tome da mogu raditi što im padne na pamet.
    Nakon tog iskustva sam postala opreznija i obišla Vili, Maribor i Cito. Svi su bili neusporedivo brižljiviji i pedantniji. Odlučila sam za Cito, njihov lab i čarobnjak u njemu su prevagnuli kod donošenja odluke. I nisam pogriješila.

  25. #75
    slava77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    188

    Početno

    marijeta možeš onda na inseminaciju ako ti je hsg uredan...tako sam i ja napravila, nisu mi tražili laparoskopiju..
    Posljednje uređivanje od slava77 : 03.05.2011. at 14:08

  26. #76
    slava77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    188

    Početno

    evo mene sa još jednim pitanjem jer sam se upravo nečega sitila vezano za laparoskopiju...kad je dr. P meni ispunjavao onaj obrazac za IVF pitao me je da li ste napravili laparoskopiju, ja sam odgovorila ne, i on me je nekako čudno pogleda i zavrtija glavom i nastavija ispunjavat obrazac...to mi je malo čudno izgedalo al računam reka bi mi čovik ak je to nužno...
    ja sam radila hsg i on je ok, nikad mi niko od njih nije reka za laparoskopiju....kod mene su svi nalazi uredni i u granicama normale....nisam pametna jel ta laparoskopija toliko bitna?
    Posljednje uređivanje od slava77 : 03.05.2011. at 14:16

  27. #77

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala! Sritno svima!

  28. #78
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj slava77 prvotno napisa Vidi poruku
    evo mene sa još jednim pitanjem jer sam se upravo nečega sitila vezano za laparoskopiju...kad je dr. P meni ispunjavao onaj obrazac za IVF pitao me je da li ste napravili laparoskopiju, ja sam odgovorila ne, i on me je nekako čudno pogleda i zavrtija glavom i nastavija ispunjavat obrazac...to mi je malo čudno izgedalo al računam reka bi mi čovik ak je to nužno...
    ja sam radila hsg i on je ok, nikad mi niko od njih nije reka za laparoskopiju....kod mene su svi nalazi uredni i u granicama normale....nisam pametna jel ta laparoskopija toliko bitna?
    meni je hsg bio uredan i nitko mi laparo nije spominjao. već nakon hsg-a na aih. i čak mi je prvi aih bio uspješan, na žalost loše završio, ali beta je bila tu.

    edit: uspješan aih sa samo 1 folikulom prije inseminacije. pa se onda pitam šta bi bilo da sam onda znala za heparin...
    Posljednje uređivanje od Pinky : 03.05.2011. at 14:27

  29. #79
    slava77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    meni je hsg bio uredan i nitko mi laparo nije spominjao. već nakon hsg-a na aih. i čak mi je prvi aih bio uspješan, na žalost loše završio, ali beta je bila tu.

    edit: uspješan aih sa samo 1 folikulom prije inseminacije. pa se onda pitam šta bi bilo da sam onda znala za heparin...
    meni je taj aih stvarno kao bingo.....na to gledam sad kad ih imam 3 iza sebe....a tada sam za svaki mislial evo to je taj dobotni....
    iz kojeg si ti puta uspila zatrudnit?

  30. #80
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    meni ni dr. P. a ni dr. Š. nisu spominjali laparo i nisam nikakav takav obrazac ispunjavala
    hsg obavila i sve ok , 100x sam se pitala dali sam trebala i laparo ....mozda jesam da budem mirnija , tko zna kakvo je stanje doli
    i laparoskopija je 100% tocna a hsg 70%
    s njom se stvarno vidi i otkrije sve, i oporavak uopce nije dug ( tako kazu), za 2 dana si doma , za 10 dan vadis konce
    sad i mene zanima zasto te salju na laparo

  31. #81
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj slava77 prvotno napisa Vidi poruku
    meni je taj aih stvarno kao bingo.....na to gledam sad kad ih imam 3 iza sebe....a tada sam za svaki mislial evo to je taj dobotni....
    iz kojeg si ti puta uspila zatrudnit?
    iz osmog - 3 aih 1. biokemijska, 4. icsija - 1. biokemijska, 5. icsi - trudna.

    kapice, ne možeš na ivf bez potpisanog obrasca, garant si ga potpisala

  32. #82
    slava77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    188

    Početno

    crvenkapice nisam ja ispunjavala nikakav obrazac nego dr.P...to je kao onaj tvoj karton kod njih na kojem pišu svi tvoji nalazi i broj dosadašnjih postupaka...
    mene prija iz dojčlanda stalno nagovara da idem na laparo.....jer je ona odma nakon nje zatrudnila prirodnim putem...a prije toga godinama nije mogla...

  33. #83
    slava77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    iz osmog - 3 aih 1. biokemijska, 4. icsija - 1. biokemijska, 5. icsi - trudna.

    kapice, ne možeš na ivf bez potpisanog obrasca, garant si ga potpisala
    skidam kapu, zaslužila si ta dva srčeka

  34. #84

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Moj prvi neiskusni i neinformirani susret s MPO je bila poliklinika IVF, nije mi bio Šimunić već dr. Dmitrović, (tad nisam ni znala da to još netko drugi radi privatno) pobjegla sam od tamo glavom bez obzira jer je sve vrištalo na "daj pare" i površnost.
    Npr. htjela me uzeti u postupak u prirodnom ciklusu bez da je vidjela briseve (ja sam ih imala, ali su mi ostali doma, vjerovala mi je na riječ, a prvi put me tad vidjela), a najgore nisu mi tražili ni HIV ni hepatits!! To što nisu tražili ni pravno ni psih. savjetovanje je manji problem... samo govori o njihovom statusu u ovoj državi i o tome da mogu raditi što im padne na pamet.
    Nakon tog iskustva sam postala opreznija i obišla Vili, Maribor i Cito. Svi su bili neusporedivo brižljiviji i pedantniji. Odlučila sam za Cito, njihov lab i čarobnjak u njemu su prevagnuli kod donošenja odluke. I nisam pogriješila.
    Mi smo se isto odlučili za cito, i drago mi je šta su većinom pozitivna iskustva...nisam mislila zacatavat ovdi, ali još nemogu slat pp...koliko dođe ivf u cita?

  35. #85

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5

    Početno

    mislim da je s laparoskopijom baza to što nekako potaknu, odnosno stimuliraju, jajnike na pojačanu aktivnost

  36. #86
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Većinu postupaka sa cijenama ima ovdje http://www.cito.hr/hrv/kontakt=cjenik.html

  37. #87
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Marijeta prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je s laparoskopijom baza to što nekako potaknu, odnosno stimuliraju, jajnike na pojačanu aktivnost
    Marijeta, ne znam kakva je kod tebe situacija, ali meni je dr P. spominja laparoskopiju kao vjerojatnu opciju prije ivf zbog policističnih jajnika, da ih "očiste" od cista, da lakše podnesu stimulaciju i smanji vjerojatnost hiperstimulacije.

  38. #88

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Marijeta, ne znam kakva je kod tebe situacija, ali meni je dr P. spominja laparoskopiju kao vjerojatnu opciju prije ivf zbog policističnih jajnika, da ih "očiste" od cista, da lakše podnesu stimulaciju i smanji vjerojatnost hiperstimulacije.
    znam da da je to jedna od svrha laparoskopije, kao i uklanjanje mioma, polipa i slično, a valjda i nekako stimulira rad jajnika, međutim, nisam doktor u svakom slučaju pokušat ću na AIH bez toga pa eventualno kasnije ako ne uspije -
    laparoskopija

  39. #89
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    AB
    Citiraj sissy75 prvotno napisa Vidi poruku
    Do tad mora bit ovako kako je jer sam dala otkaz na poslu da bi mogla dolazit u st toliko puta a nisam mogla na bolovonje zbog politike firme u kojoj sam radila,ugovori na mj.dana itd.
    sad je kasno, ali iz mog iskustva puno je lakše organizirati mpo uz posao kad si u cita, otkaz definitivno nije potreban. firule su mi po tom pitanju bile extra komplicirane, baš sam se iznenadila,stara sam radnica na poslu i imam puno kredita za naplatu, al firule su mi popile lijep dio zaliha. nadam se da se situacija popravlja, ja sam bila nekako na počecima, meni takva organizacija izgleda neodrživa.

    Čula sam dosta dobrih iskustava iz kbc-a tako da ću pričekat još malo a ima i dosta cura koje su otišle iz cita?!
    i ja sam ih srela na firulama,ima ih definitivno, i direktno sam pitala za objašnjenje takvog stava, svodi se na to da je subjektivni dojam u cita bio da su orjentirani na izvlačenje što više novca iz pacijentice. moj dojam nije takav, vidim brdo ljudi koji se slažu sa mnom, ali mi ne pada na pamet da nekog uvjeravam da je ovako ili onako. svi odlučujemo za sebe, nekom se očito nije dogodio klik sa dr u cita, a to je bitan faktor, pa je onda i bolje da su na nekom drugom mjestu, i drago mi je da imamo kakvu-takvu alternativu privatnim postupcima .

  40. #90
    TwistedQ avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    236

    Početno

    Ja sam u Cita priko četiri godine i prošla sam laparaskopiju, 3 stimulirana postupka i fet. Nikako se ne mogu složiti da su orjentirani na izvlaćenje što više novca jer su u mom slučaju u više navrata naplatili manje nego što su trebali.. A sve ovisno o njihovom viđenju uspješnosti postupka na dan transfera. Curica koju nosim je rezultat za mene najjeftinijeg postupka do sada - unatoć jakoj stimulaciji dobili smo samo dvi zrele stanice

  41. #91
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ni ja se ne slazem s tim, jer sam ih ja molila (tako reci ) da idemo na aih, a dr. su me uvjeravali da je to bacanje novaca u tada nasem slucaju sa losim spremiogramom,sama sam htjela 3x aih ,
    također me je dr. P nagovorio da napravimo HBA test pa tek da vidimo jeli potreban PICSI a ja htjela to jednostavno preskocit, tako mi je usparao 1500kn jer ipak nismo trebali tu metodu

  42. #92
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ma definitivno nisu orjentirani na izvlačenje love iz pacijenata. samo ću reći da je dr. p LJUDINA. ali ko što je rekla prima, kome ne klikne, bolje da traži klik negdje drugdje. meni nije kliknilo na firulama i u ljubljani, pa sam se vratila na cito. i nisam požalila.
    i moje bebice su rezultat najjeftinijeg postupka - hzzo bebe hehehe, ni kune me nisu koštale, štedljivice moje

  43. #93
    sildad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    428

    Početno

    Svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali kao pacijent Cita već deset godina mislim da sam ih dobro upoznala, zapravo tamo sam kao doma. Nikad, ali baš nikad nisam imala dojam da mi tamo netko želi izvuć pare, dr. P. me nagovarao da radim HSG i laparaskopiju u bolnici jer šta ću plaćat kad mogu to dobit besplatno. Svaki put bi mi smanjio cijenu postupka. Za HSG sam se nažalost pokajala šta nisam radila u njih, jer iskustvo iz bolnice je prestrašno. To nikome nebi preporučila. U cijeloj svojoj IVF karijeri defintivno stojim iza toga da je taj HSG bio nešto najstrašnije šta sam doživjela, gore od bilo koje punkcije ili bilo čega drugog. Tad sam prvi put spoznala šta znači povraćati od bolova. Preporuka svim curama - napravite to u Cita. Nakon jako negativnog iskustva u bolnici sa HSG-om, užasno sam se bojala ići na laparoskopiju, ali to je bilo peace of cake nasuprot HSG-u. Oporavak je bio jako brz, već 3. dan sam bila vanka i šetala, za 5 dana sam bila na poslu. I još nešto za cure koje imaju dilemu HSG vs. laparoskopija - HSG mi je pokazao da je sve u redu, na laparoskopiji totalno začepljen desni jajovod. Toliko o pouzdanosti HSG-a.

  44. #94
    slava77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    188

    Početno

    i ja se isto slažem sa curama, relativno sam nova citašica prema njima al niti u jednom trenutku nisam osjetila da izvlače novce od mene...
    moj primjer su ljekovi za stimulaciju, dr. mi je preporučio jednu drugu ljekarnu da ih nabavim jer su tu jeftiniji nego kod njih...moga je jednosatvno reć otiđite kod sestre S. i kod nje kupite sve i ja bi to bez razmišljanja napravila...

  45. #95
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Slažem se sa svime izrečenim u korist Cita. Ja sam u svojih sitnih 4-5 posjeta ne-platila 1 spermiogram i 1 folikulometriju, da ne spominjem da me dr forsira sa ciljanima koji su besplatni, ne želi raditi bespotrebni aih koji se plaća, a i potiču email-ove i tel. pozive za rješavanje svih dilema/problema, nasuprot često bespotrebnom dolaženju, plaćanju konzultacija, trošenju dragocjenog vremena (sa obje strane).
    Ma, oni su jednostavno UČINKOVITI!

  46. #96
    bubi33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    ni tu ni tamo
    Postovi
    102

    Početno

    Moje iskustvo je, takodjer, pozitivno.Nikada nisam osjetila da mi izvlace novac, dosta puta mi je naplacena niza cijena za postupak, a neke preglede i konzultacije nisam placala.
    Dr. P. je zaista super covjek!

  47. #97
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    HSG u kbc firule necu ni komentirati , vec sam pisala o tome , uzas
    a svjedok sam kako se sestre ponasale prema curi koja je imala laparo,rekle su nam da smo djetinjaste jer kukamo ,ma.....sutit cu radije

  48. #98
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Moram se nadovezati u obranu Cita: mi smo bili na jednom jedninom postupku i naplatili su nam znatno nižu cijenu postupka nego smo očekivali, ni dan danas nam nije jasno zašto, ali smo im jako zahvalni na tome.
    To što se dobije u Citu: osobni pristup, ljubaznost, toplina i podrška se ne mogu platiti nikakvim novcima.
    Novac definitivno nije misao vodilja u Citu, za razliku od mnogih drugih lječnika (i van MPO-a).

    Spomenuti ću samo ex ginekologicu (poznatu privatnicu u Zg) kod koje sam počela voditi trudnoću, koja me planirala paralelno s njenim pregledima slati na dodatne kontrole kod uvaženog kolege u bolnicu i uredno mi naglasila: "nagradite ga, isplatiti će vam se". Ma fuj!

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    evo da se i ja nadovežem na ove hvalospjeve o Citu, doduše nemam što puno za dodati osim ponoviti da ni ja nikada, ali apsolutno nikada nisam imala osjećaj da mi žele izmusti lovu, uvijek sam bila rado primljena, saslušana u više navrata i telefonski, u dva navrata me je dr. P primio (pacijentica sam dr. Š.), jednom zbog nekog sitnog krvarenja na samom početku trudnoće (s tim da je to bila nedjelja), a jednom jer nisam jedno popodne osjetila bebicu...... bez ikakvih problema, dapače rekao je da bi volio da više žena misli o tome koliko im se bebice javljaju, jer on svaki put protrne kad mu žena dođe i kaže "ma nisam osjetila bebu ima 2-3 dana" , nije ništa naplatio, a trebao je jer me je oba puta pregledao, a da ne govorim o mom dragom dr. Š. i njegovim utješnim riječima kada sam punktirala moju jednu jedinu staničicu iz koje se rodila moja ljubav najveća .... e to je onaj klik o kojem Prima i Pinky govore i nema tog kbc-a koji to može platit
    Posljednje uređivanje od Blekonja : 05.05.2011. at 00:59

  50. #100
    slava77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    188

    Početno

    e da potvrdim ono šta je Mojca napisala...ista stvar se i nama desila....duplo smo manje platili za postupak nego šta smo mislili da će nas doć...tako ja mislim da i ptičice na grani znaju da su Citaši the best

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •