Stranica 105 od 155 PrviPrvi ... 55595103104105106107115 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,201 do 5,250 od 7735

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #5201

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    11

    Početno

    Evo i mi se jucer vratili iz Praga. U cetvrtak je bio transfer dva osmostanicna embrija, a sada nam preostaje cekanje bete 22.12. Malo sam se prehladila i dobila temperaturu, nadam se da to nece jako smetati. Hvala jos jednom svima na podrsci i lijepim zeljama. Ljubim vas sve

  2. #5202
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj nana 72 prvotno napisa Vidi poruku
    transfer dva osmostanicna embrija. Malo sam se prehladila i dobila temperaturu
    Točno tako je počela i naša avantura.... sad odbrojavamo do poroda

  3. #5203
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    nana, sretno!
    tiki, kiss danas!

  4. #5204
    pipi73 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    258

    Početno

    Nana.....mislimo na vas i sve najbolje zelimo

    Tikice pa ti bas brojic sitno...nesto se ne razumih ranije....ma sva sam nesto smusena...jos malo pa pjesma pocinje ...Veliki poljubac i vama

  5. #5205

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    20

    Početno

    nemojte se jutiti sto cu ponovit pitanje pokusat cu ici na sarm i na racun malog broja muzeva na forumu) fala van unaprid
    zdrave bile!

    da li je potrebno po vama sve imunoloske pretrage napravit prije pocetka postupka Mpo ( u nasem slucaju donacije)?

    Te vidim da dosta zena ima problema sa trombofilijom....koliko je to opasno za trudnocu te koje ljekove (ako?) treba koristiti?

    Hvala vam svima,

  6. #5206
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    emocija, koliko se sjećam, nisu me iz Praga tražili da obavljam detaljne imunološke pretrage (za donaciju js)....
    Nemam tih problema pa mislim da će se javiti netko sa vlastitim iskustvom, tko se više razumije....

  7. #5207

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    hvala cure na podrsci!!!

  8. #5208
    medeni avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    176

    Početno

    Emocija,ja sam imala genetske predispozicije vezane za trombofiliju i spomenula sam dr. u Pragu pa je rekao da obavezno obavim te pretrage.Soc. ginekolog mi je dala uputnice ali je rekla da se te pretrage(jako su skupe)rade nakon neuspjelih-trudnoća koje se ne iznesu do kraja i to nakon tri(!) puta.Ali bez problema mi je dala uputnice na preporuku Praga.Eto- kod nas ne vrijedi "bolje spriječiti nego liječiti".Možda da prvo provjeriš obiteljsku anamnezu.Toliko od mene, nisam neki stručnjak na ovom području, nek se jave drugi.Nama je na kraju trebala jača doza folne kiseline.Sretno vam!

  9. #5209
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    emocija, ja bi preporucila da napravite, pfc to bas ne dozivljava, a nikad se ne zna da li nam treba heparin ako se ne naprave nalazi,
    evo da i ovdje javim da cekamo duplice

  10. #5210
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Mare česitkeeeeeeeeeee!Cure ostale da vam čekanje što prije prođe i nam javite svoje ogromne bete!

  11. #5211
    pipi73 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    258

    Početno

    Mare...cestitam vam do neba....sve najljepse...Bog je zaista veliki...uzivajte draga..

  12. #5212
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    Mare čestitam od srca !!!! evo Ksenija mi je javila i tako me je obradovala! drži se!!!

  13. #5213

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    307

    Početno

    Čestitke Mare!

  14. #5214
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    mare41 čestitam na duplićima

  15. #5215
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    Mare,

  16. #5216

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

    Početno

    draga durda hvala sto si me stavila u potpis, potrudit cu se

  17. #5217
    Shadow2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    280

    Početno

    Cestitam Mare41 od srca!!! I isto zelim svima nama cim prije!!!

  18. #5218

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Mare ~~~~~~~

  19. #5219
    prag_mm avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj nana 72 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mi se jucer vratili iz Praga. U cetvrtak je bio transfer dva osmostanicna embrija, a sada nam preostaje cekanje bete 22.12. Malo sam se prehladila i dobila temperaturu, nadam se da to nece jako smetati. Hvala jos jednom svima na podrsci i lijepim zeljama. Ljubim vas sve
    nana 72

    Za prehladu i temperaturu se nemoj brinuti.Moja draga ženica je fasovala upalu pluca na poćetku trudnoce a sad grlimo našu Mariju.
    Samo hrabro naprijed.

  20. #5220
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    mare, evo da i ovdje poskočim za bliziće
    OKNP, jedva čekam da nam i ti što prije objaviš lijepe vijesti

  21. #5221

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    mare cestitam na bliznicima :D

  22. #5222

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    20

    Početno

    fala vam cure na savjetima....jos cu se ja nac i pitat il pilat ) ne brinite ....
    Odlucili smo da cemo ic na sve pretrage radi nase sigurnosti....

    Sejla pozdravlja te moja Lipotica puno......

    Mare saljem Cestitke!!!!!!

    pozdrav i sretno svima !
    Posljednje uređivanje od emocija : 11.12.2012. at 14:25

  23. #5223

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Cure, pitanje: jeli tko od vas radio donaciju js bez kontracepcije ciklus prije, samo isao sa MOCK ciklusom pred ciklus donacije.
    Znaci probni estrofem + progesteron i nakon menge odmah ponovo estrofem i direktno u ciklus donacije?

  24. #5224

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    3

    Početno

    drage cure,
    spremam se za pfc, pa molim cure koje su radile probni ciklus prije donacije js, samo pitanje: jeste li odmah nakon probnog sa estrofemom isli u pravi ciklus sa estrofemom bez kontracepcije?
    Kada ste uzimali decapeptiyl ili neku drugu supresiju od 1.dc ili?
    Puno hvala

  25. #5225
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Iva70, ja sam tako išla Kad i u kojoj klinici planirate zahvat? Sretno

  26. #5226
    pipi73 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    258

    Početno

    Ja sam danas vidjela moju bebu sve je u najboljem redu...srcana radnja,rukice,nogice...medena je...mirna poprilicno..Pitala sam ih da li je moguce da joj cujem pokrete, one koje sam cula prosle nedelje ...ona kaze ...beba je suvise mala ( 6 cm) za to...mora da je bilo nesto drugo...Termin mi je 24 juna...

    Rezultat sa kombinovanog testa je 1 : 1560...tako da sam malo odahnula...Danas mi je 12 + 1...

    Sejla...Mare ..svi ostali veliki poljubac

  27. #5227
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Bravo pipi za zdravu bebicu a za nekoliko ćeš ju tjedana početi i osjećati, rekla si da si prvu kćerkicu oko 20-og tjedna ako se dobro sjećam, ali ne mora biti isto....ma samo nek je dobro

  28. #5228

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    3

    Početno

    sejla,
    planiramo pfc u veljaci, a reci samo kad onda ide decapeptyl, jer da sam isla sa kontracepcijom, isla bi 1.dc sa decapeptylom?
    To znaci ostaje isto, od 1.dc estrofem + decapeptyl?

  29. #5229
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    iva, ja sam pila samo Estrofem od 1.d.c. i Duphaston u drugom dijelu ciklusa radi usklađivanja sa donorkom. Decapeptyl nisam trebala jer moji jajnici ne proizvode js i nemam ovulacije, tako da neznam kada ga trebaš uvesti, ali iz klinike ćeš dobiti detaljne upute na vrijeme.
    Posljednje uređivanje od sejla : 15.12.2012. at 09:33

  30. #5230
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj iva71 prvotno napisa Vidi poruku
    sejla,
    planiramo pfc u veljaci, a reci samo kad onda ide decapeptyl, jer da sam isla sa kontracepcijom, isla bi 1.dc sa decapeptylom?
    To znaci ostaje isto, od 1.dc estrofem + decapeptyl?
    Iva, ja sam bila na donaciji i imam ovulaciju koja se Decapeptylom suprimira- dakle, kao što si i zaključila od 1-7 dana ciklusa Decapeptyl 1x dnevno (u pakiranju i je 7 injekcija, već pripremljenih za aplikaciju, vrlo je jednostavno) uz Estrofem, u pravilu 3x 2 mg dnevno.
    Ja sam započela s injekcijama onaj ciklus kad sam prokrvarila iza zadnje tablete Yasmina, dakle, oni će ti reći koji točno dan prekinuti s OHK da bi na ciljani dattum započeo tvoj ciklus, sinhroniziran s donoričinim ciklusom.
    Ako što trebaš, javi se, puno sreće!

  31. #5231
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    kismet, saljem puse!
    iva, cure su ti sve rekle, al dobit ces od klinike tocne upute na mail

  32. #5232
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    kismet, saljem puse!
    iva, cure su ti sve rekle, al dobit ces od klinike tocne upute na mail
    Mare hvala, nadam se da ćeš me zaraziti s malo trudničke (vilinske) prašine, pusa i vama troma

  33. #5233
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    saljem sve-prasine, zagrljaje, puse, i drzim fige!

  34. #5234

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Dobila sam upute iz klinike, ali mi Mirna ostavlja mogućnost izbora da idem sa MOCK - testnim predciklusom pa onda direktno na donaciju ili da ciklus prije budem na kontracepciji. Ovaj MOCK ciklus ide sa estrofemom, a onda bi islao ciklus sa donatorkom.
    Kako sam nova u svemu ja sam izabrala ovaj testni kako bi vidjela kako cu reagirati - odnosno kakav ce mi biti endometrij.
    Eto, ako netko ima vise iskustva ili je morao birati pls neka mi se javi...
    Inace imam jos uvijek redovan ciklus, ali je AMH 3,2, pokusavala sam IVF sa vlastitim ali nije islo, 42g.

  35. #5235
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    iva71, ja sam stalno do probnog ciklusa bila na kontracepciji, kako bih redovito dobivala M. Probnu terapiju mi nisu odredili iz Pronatala, nego sam ih ja pitala bi li bilo dobro da pred zahvat odradim ciklus estrofemom kako bi se vidjelo kako reagiram (a i da mi se endometrij stigne zadebljat, jer ga kontracepcija stanjuje...), i oni su se složili! Iz osobnog iskustva, mislim da je ok probati, u svakom slučaju škodit ne može!
    Posljednje uređivanje od sejla : 16.12.2012. at 14:28

  36. #5236
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    i ja preporucam probni, tako da si sigurna pa onda prema planu

  37. #5237
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Cure jel se zna kad u PFC odlaze na godišnji?Trebat ču im javit neke informacije pa znam!Pusa svim trudnicama a nama putnicama punoooooo sreće

  38. #5238

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Klinika ne radi od 21.12 do 2.1. Dr Lazarovske nema i taj prvi tjedan u siječnju. Mirne nema od sada pa do 2.1 tako da za sve info pisati gđi Vignjević.

  39. #5239
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Evo danas sam se čula s Pronatalom, pa da napišem za one koji nisu sigurni. Smrzlići se od oplodnje čuvaju dvije godine besplatno, nakon toga se godišnje uplaćuje 100 E.

  40. #5240
    pipi73 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    258

    Početno

    Bas sam razmisljala o ovome...Sejla hvala....mene je izgleda bio zakacio stari cjenovnik...

  41. #5241
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    ja upravo se ulogirala da napišem ovo za smrzliće jer sam se čula s pronatalom pa vidim sejla upravo javila sejla

  42. #5242

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    ja jučer bila u zg, išla po lijekove u petrovu, i na kraju ništa nisam napravila. dr. kaže da ne razumije zašto su iz pfc-a dali protokol sa gonalima i cetrotid, kad je kod mene sve ok. dogovorili se da ga danas nazovem u 11:00 sati, jer je jutros sa povjerenstvom razgovarao o mom protokolu i oni su se složili da prvo napravim aktualne nalaze progesterona (21., 23. i 25. dan ciklusa) i ako sve bude ok, onda mi neće dati nikakvu stimulaciju, znači postupak u prirodnom ciklusu, a ako nalaz ne bude ok, onda će mi dati samo klomifene.
    ne znam što da radim?????? jeli tko imao ovakvu situaciju????? baš sam razočarana

  43. #5243
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    bmaric, žao mi je što si u ovakvoj situaciji, pogotovo što si morala dolazit u zg, a kad ono.... U te protokole se ne razumijem jer nisam prolazila ništa slično pa se ne želim miješati, ali ne znam, mislim da iz Praga nebi odredili neki protokol samo tako, bez razloga, opet se kod njih obavlja zahvat.....jesi li slala mail pfc-u i objasnila situaciju, pitala ih za mišljenje?
    Nadam se da ćeš ubrzo sve riješiti, drži se i bit će sve ok na kraju
    Posljednje uređivanje od sejla : 18.12.2012. at 12:36

  44. #5244
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Bmaric, pa kud sad to!? Sto oni misle, da dr u pfc daju protokole tek tako jer im se svidja. Ne mogu vjerovati da ovi nasi sad koce, tko je tu lud!? Ja sam imala protokol s menopurima/cetrotide s kojim se nacelno slozio moj gin, no iskreno meni je to bilo manje bitno. Iako, ja sam sama kupovala lijekove pa nije bilo takvih problema. Iskreno se nadam da ce se to brzo razrijesiti jer ti uopce nisu potrebne takve stresne situacije sada. Drzim fige!

  45. #5245

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    hvala vam cure na podršci!!!
    rekao mi je dr. da je došlo do nekih promjena i da sada moraju paziti koje lijekove daju sa stimulaciju. ako se sa jeftinijim lijekovima može postići isti učinak, onda oni daju te jeftinije, a u mom slučaju to su klomifeni. ako imam normalnu ovulaciju, svi nalazi uredni, onda bez stimulacije.
    kontaktirala sam i sa pfc-om, objasnila im situaciju i rekli su mi da oni šalju samo "prijedlog" stimulacije, u mom slučaju to je standardni protokol koji se daje kod AID-a. ako moj mpo dr. smatra da mi nije potrebna ta stimulacija, onda je to njima ok. rekli su mi da mogu i u spontani postupak, a i mogu s klomifenima, ovisno o rezultatu progesterona... njima se samo trebam javiti 1. dan ciklusa i 8. dan nakon uzv i onda će se odrediti dan inseminacije.
    Romi, i ja sam razmišljala da sama kupim lijekove, ali to je oko 3000 kn... njih ću radije ostaviti da imam za drugi put ići u Prag, jer se ja od inseminacije baš ne nadam puno.

    jeli netko zna da li bar klomifene mogu dobiti bez recepta, samo na preporuku pfc-a i koliko koštaju? onda bi bar s njima na svoju ruku (uz dogovor s pfc-om) radila stimulaciju...

  46. #5246
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    bmaric, evo pratim i nije mi jasno:
    -vi idete na inseminaciju (AID), a u PFC je standarnda terapija u takvom slučaju protokol sa gonadotopinima? kako izgleda prijedlog tog protokola?

  47. #5247

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    2.-7. dan gonal 50 IU (prva 2 dana po 2 ampule, ostatak po 1 ampulu) + 6. i 7. dan cetrotide 0,25 mg po 1 amp.

  48. #5248
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    koliko folikula ciljaju dobiti za inseminaciju?

    što se događa ako budeš imala recimo 3 ili 4 lijepa velika folikula? prelazi se na IVF ili?

  49. #5249

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    meni su iz hzzo-a odobrili za početak samo inseminaciju. na osnovu toga i naravno mojih nalaza su mi iz pfc-a poslali taj protokol i danas mi rekli da je to uobičajeni protokol za inseminaciju, ali da se može ići i klomifenima a i bez stimulacije.
    nemam pojma što se dogodi ako bude više folikula, ali sumnjam da prelaze na IVF, jer mi to hzzo ne pokriva... možda bi i uradili IVF ako sama platim postupak...

    ne znam na koliko ciljaju, ali vjerujem da ne ciljavu na više od dva...

    ja se u sve te lijekove ne razumijem, samo radim kako mi oni kažu, jer smatram da sve što rade trebaju raditi za moje dobro!
    on je jednostavno protiv ove stimulacije, jer kaže (citiram) "čemu zagrijavati vodu da vrije, ako već sama od sebe vrije?!" i da ništa više neću postići, mogu samo sebi naškoditi......

  50. #5250
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    e kad bi naši mpo dr. kužili pfc metode onda bi oni bili toliko uspješni a pdf potpomognuta u Češkoj bi se ugasio s dolaskom novog zakona...a nije tako...pfc protokol ti je odredila dr.L, a ona itekako zna šta je stimulacija...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •