Stranica 155 od 155 PrviPrvi ... 55105145153154155
Pokazuje rezultate 7,701 do 7,735 od 7735

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #7701
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Evo pošto pfc nije dobio od hzzo ništa moj postupak u 12mj odgođen do daljnjeg....sad definitvno.

  2. #7702
    AAL6 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    34

    Početno

    Uistinu mi je žao. Neznam što ti reći, znam da nije lako

  3. #7703
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Ah bilo je za očekivat!Sad čekam strpljivo dalje!

  4. #7704
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Nažalost čini mi se da če ovo sa HZZO-om potrajati, tako da nam ne gine vlastitim sredstvima u Prag, znate li da li bar lijekove pokriva HZZO ili se baš sve plača?
    Posljednje uređivanje od florjan : 22.11.2013. at 08:48

  5. #7705
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Ima li netko ovdje tko je pravnik ili tako nešto da sagleda problem sa pravne strane i strane ustavnih prava, da se možda sa nekavom tužbom ili nečim ubrza rješavanje ovog našeg problema, jer trenutno je jako ružno imaš li novaca imaš i šanse za potomke, nemaš novaca `ko te šiša, hvala to moja domovino "stvarno sam ponosan što sam Hrvat"
    Posljednje uređivanje od florjan : 22.11.2013. at 08:56

  6. #7706

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Citiraj florjan prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost čini mi se da če ovo sa HZZO-om potrajati, tako da nam ne gine vlastitim sredstvima u Prag, znate li da li bar lijekove pokriva HZZO ili se baš sve plača?

    florjan, ako ideš o svom trošku, plaćaš sve sam - nažalost.

  7. #7707
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    florjan, ako ideš o svom trošku, plaćaš sve sam - nažalost.
    Kolika je cijena lijekova za IVF zna li netko, možda netko konkretno i gdje su najjeftiniji u hrvatskom okruženju?

  8. #7708
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Ovo me sad tako sve rastužilo jer nevidim izlaz...sirotinjo i Bogu si teška...

  9. #7709
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    danas sam dobila informaciju da se jedan par upravo nalazi usred postupka u CZ, i to u PFC-u. Prošla je punkcija donorice, čekaju transfer, danas su im javili iz PFC-a da mogu nastaviti liječenje samo uz vlastiti trošak unatoč rješenju s HZZO-om i unatoč drugačijem dogovoru s PFC-om svih ovih dana.

    Situacija je stvarno loša, dopis iz HZZO-a je potpuno prazno i ništa nisu rekli konkretnoga (osim što navodno nije problem u nepodmirenim računima).

    Cure (i dečki), ovo treba u medije, javite se ako ste spremni istupiti makar i anonimno i progovoriti o trenutnim problemima s HZZO-om!

  10. #7710

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    ... i ja sam čula kako se po našim klinikama šuška da će se prekinuti suradnja s Pragom...

  11. #7711

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj florjan prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko ovdje tko je pravnik ili tako nešto da sagleda problem sa pravne strane i strane ustavnih prava, da se možda sa nekavom tužbom ili nečim ubrza rješavanje ovog našeg problema, jer trenutno je jako ružno imaš li novaca imaš i šanse za potomke, nemaš novaca `ko te šiša, hvala to moja domovino "stvarno sam ponosan što sam Hrvat"
    florjan
    ako idete o svom trošku u prag sve plaćate sami, uključujući i lijekove.
    mi smo samo za insiminaciju potrošili 11.000,00 kn

    mi gdje god smo krenuli, zapeli smo, nisu nam htjeli potpisati zahtjev pa smo otišli o svom trošku. i ići ćemo opet o svom trošku na proljeće dok skupimo lovu.

  12. #7712
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Odeš u inozemstvo po vlastito dijete jer ti tvoja zemlja to neće osigurati a onda ti kasnije ta ista tvoja zemlja govori tvom djetetu, kojeg ne bi ni bilo da nisi bio uporan i potrošio brdo novaca, s kim i kako će živjeti i na kakve referendume hodati. Ma FUJ!!!

  13. #7713

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Na ono HZZO-ovo pismo sam mislila ovako odgovoriti:

    Poštovani,

    zahvaljujem se na Vašem odgovoru!

    U dopisu od 19.11.2013 se ne radi isključivo o mom slučaju i zahtjevu, već kako je navedeno, dopis je poslan u ime nas pacijenata (do sada nas je ca. 15 parova, koji smo uključeni u ovu akciju), koji smo se liječili u klinikama u Pragu, a koje nas zbog navodno neplaćenih računa i zakonskih prepreka navedenih u dopisu, ne primaju na daljnja liječenja, dok se situacija ne riješi.
    Ako, kako u Vašem dopisu tvrdite, češke klinike, a mislim na Pronatal i PFC, nisu ugovorne klinike HZZO-a, molim Vas informaciju koje klinike za potpomognutu oplodnju u inozemstvu jesu, kako bismo mi pacijenti mogli razmisliti o eventualnoj promjeni klinike, te se mogli nastavili liječiti na teret HZZO-a kao i do sada.
    Još jednom naglašavamo da ćemo sa sigurnošću izaći u medije, budući da nam je trenutno uskraćeno naše zakonsko pravo na daljnje liječenje u inozemstvu za teret HZZO-a.

    U očekivanju Vašeg odgovora!

    S poštovanjem,


    *ono sa 15ak parova sam tako iz glave napisala - nemam pojma koliko nas je...

    Toliko mi se sve gadi da nemam inspiracije. Ako netko ima bolju ideju, nek se javi.
    Gadi mi se što uopće živim u ovoj državi, u kojoj moram nekog moljakati za nešto što je moje zakonsko pravo... a izgleda da ni zakon više nije mjerodavan...
    šteta što nema smiley koji povraća, jer mi je baš do toga kad ovo pišem.

  14. #7714
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Ja bi još samo naglasila da se radi o donacijama spolnih stanica jer će sigurno opet naći nešto da izbjegnu konkretan odgovor.

  15. #7715

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    I da, ako ćemo ići u medije, da li ne netko od vas, tko se već duže liječi u PFC-u, "dobar" s Mirnom i mogao je pitati da li bi nam dala pismenu izjavu o tom zašto nas ne primaju trenutno na postupak preko hzzo-a. I naravno reći joj da bi to dali na uvid novinarima...

  16. #7716

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Citiraj tikica_69 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi još samo naglasila da se radi o donacijama spolnih stanica jer će sigurno opet naći nešto da izbjegnu konkretan odgovor.

    Evo, naglasila
    "...molim Vas informaciju koje klinike za potpomognutu oplodnju sa donorskim stanicama u inozemstvu jesu,..."

  17. #7717

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    97

    Početno

    bmaric....šalji

  18. #7718
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Bmarić šalji ovo više ovako neide.Sva sam se naježila čitajući ovo..mislim da nas je i više od 15parova.Zanima me sam što je sad s našim rješenjima koja su pozitivna ali nam još nisu poslana?!Meni je odobren IVF ICSI PGD!? OVO MORA U NOVINE...!

  19. #7719
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    U potpunosti se slažem bmaric šalji pa da vidimo

  20. #7720

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    dopis poslan

  21. #7721

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    55

    Početno

    curke, čitam i ne vjerujem svojim očima, ja sam svoj postupak završila u 8 mj. i sad sam htjela ponovo predati zahtjev u 12 mj. jer više nemam smrzlića, ne znam šta sada napraviti, ja sam taman dobila rješenje kad smo ušli u EU i bila na postupku u 8 mj., provjerit ću baš s klinikom da li je plaćeno sve, putni troškovi su mi sjeli na račun, ja inače idem u Pronatal ali u Č.Budejovice, uvrstite i mene u parove koji trebaju donirane stanice

  22. #7722
    TinTin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    Evo jos jednog ocajnog para...
    Zahtjev poslan prema hzzo u 7. mjesecu jos cekamo rjesenje.
    U pitanju je fet dobiven donacijom. Zna li netko koliko kosta fet (vracanje smrznutih) u PFC-u?

  23. #7723
    Žabac avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    38

    Početno

    Citam i ne vjerujem. Ja sam bila u 6mj. na postupku FET iz donacije (na srecu uspjesnom) i sad cekam svoju malu srecicu. Posto imamo jos smrzlica u PFC-u, planiramo kasnije i po drugu bebicu i u potpunosti vas podrzavam. Ovo sto se dogada je grozno i vjerujem da ima vise parova u ovim borbama i mozda bi u medije trebalo sa vecim brojkama i nas koji smo uspjeli i koji i dalje planiramo i ne zelimo da se ta mogucnost uopce uskracuje bilo kome! Mozete slobodno i mene ubrojiti u parove koji se i dalje zele lijeciti u inozemstvu.

  24. #7724
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    tintin, majalina, žabac, javite mi se na mail da vas mogu kontaktirati (u potpisu)
    Žabac, jako mi je drago da trudnoća lijepo napreduje, a lijepo si ovo rekla i potpisujem te skroz (osim što mi već imamo našu srećicu a vaša je na putu )
    drago mi je da nas ima sve više
    bmaric, i za dopis
    Posljednje uređivanje od sejla : 23.11.2013. at 08:05

  25. #7725
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    dopis poslan
    Bravo!

    Borite se da ne bi završili kao i sve žene starije od 42. godine.

  26. #7726

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    afrika
    Postovi
    257

    Početno

    Fet kosta 600 eura tako je bilo u 6 mjesecu

  27. #7727
    ORNELKA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    SLAVONIJA
    Postovi
    38

    Početno

    Tin, Tin, moja kolegica upravo se juče vratila iz CZ. Išla je o svom trošku. Fet dobiven donacijom košta 3.800,00 eura, ali njoj nije uspjelo 1. puta, a sad je išla po smrzliće i naplatili su joj 600 eura. To je zadnja i točna cijena. Plus troškovi smještaja i sve ostalo.

    Lp

  28. #7728
    medeni avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    176

    Početno

    Dragi moji, ne znam što reći, rijetko sam na forumu ali nakon ovih vijesti zaista sam u šoku.
    Ubrojite i nas, htjeli bi u (skoroj) budućnosti po seku ili bracu, smrzlića nemamo, trebamo donaciju spermija.Divna domovina, borba za prvo dijete je bila lavovska a sada nam predstoji borba s Golijatom. Pokažimo da nas ima i da nas neće ušutkati s nekoliko šturih odgovora.

  29. #7729

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    70

    Početno

    Pozdrav svima.nisam bila umogicnosti da vam se javim.malo bolnica malo kuci.posto svaki dan pomalo krvarim pa moram da mirujem.citam vas i zao mi je kroz sve sto prolazite.mi smo isto platili 3800e donaciju j.s a et 600e put hotel i drugo.strasno je skupo.cure sretno

  30. #7730
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    3800 € postupak sa doniranom js ili se stanica plaća posebno (600€)? Sorry nemam pojma o tim cijenama a vrlo je izgledno da će nam taj cjenik uskoro trebati. Koliko se plaća donacija embrija?

  31. #7731
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Sneki,

    a hzzo? ako bi išli na donaciju zašto ne bi tražili da vam hzzo plati? dok se vi odlučite, i ako se odlučite ova situacija sa neplaćanjem postupaka donacije će se srediti. nadam se da će se srediti...

    inače moja poznanica koja je prošla donaciju i sama je plaćala kaže-donacija+ troškovi puta i smještaja = 5000 eura približno

  32. #7732
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    danas sam dobila informaciju da se jedan par upravo nalazi usred postupka u CZ, i to u PFC-u. Prošla je punkcija donorice, čekaju transfer, danas su im javili iz PFC-a da mogu nastaviti liječenje samo uz vlastiti trošak unatoč rješenju s HZZO-om i unatoč drugačijem dogovoru s PFC-om svih ovih dana.

    Situacija je stvarno loša, dopis iz HZZO-a je potpuno prazno i ništa nisu rekli konkretnoga (osim što navodno nije problem u nepodmirenim računima).

    Cure (i dečki), ovo treba u medije, javite se ako ste spremni istupiti makar i anonimno i progovoriti o trenutnim problemima s HZZO-om!
    Baš me zanima kako je taj jadan par prošao jer to se u ovoj situaciji moglo desit svakom...

  33. #7733
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    podsjećam sneki i nove na info na prvoj stramici http://forum.roda.hr/threads/65073-P...uta-u-ČEŠKOJ cjenik je stari, al to je otprilike plus minus
    a i ljubazna metlarica bi mogla naići, pa da te ino prenese, ako naiđe

  34. #7734
    AAL6 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    34

    Početno

    Samo šalji upite bmarica. Sličan upit sam poslala i ja. Kako odgovora iz pravne službe HZZO nema, namjeravam ga sutra ponovno proslijediti ibiti dosadna dok ne saznam išta. Bilo kakvu informaciju odmah prenosi svima. Zajedno smo jači!!!!

  35. #7735
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •