Stranica 88 od 155 PrviPrvi ... 3878868788899098138 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,351 do 4,400 od 7735

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #4351
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno sejla



    sreto dalje!

  2. #4352
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    Sejla, presretna sam zbog vas

    p.s. slala sam mail u PFC, gđi Danici prije 3 dana. još mi niko nije odgovorio ništa...koliko ste vi čekale na odgovor? (ja sam k'o na iglama)

  3. #4353
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    pozdrav svim curama na forumu posebno mari i oknp..
    nije me dugo bilo, jednostavno ne stižem od malene upaliti komp.
    malo sam sad provrtila zadnje postove da vidim što se događa, vidim dosta novi cura, trudnih i u postupku, pa želim svima puno sreće i uspijeha da dočekate i vi svoju bebicu ili više njih!
    komentirala bih baš ovo u vezi očiju što je mare rekla..evo naša mare ima plave oči a ja imam zelene muž smeđe i nitko u našim obiteljima nema plave a donorka bi trebalo da je odabrana po mojim očima tj zelenim..

  4. #4354
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    prag, ja imam zeleno-sive, a muž tamno smeđe oči i imamo dva plavooka djeteta. Od naših stanica. Genetika ti je čudna, radi po pravilima, ali voli ih primijeniti kako joj se čini ljepše. Samo neka sretno raste vaša plavooka curica.

  5. #4355
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Hvala vam što ste me natjerale na čitanje o boji očiju jer sam naučila nešto novo, što se nije znalo u vrijeme dok sam ja učila o tome:
    The once-held view that blue eye color is a simple recessive trait has been shown to be wrong. The genetics of eye color are so complex that almost any parent-child combination of eye colors can occur.
    u svakom slučaju-da se vratimo na stara/osnovna učenja o naslijeđivanju: plave oči spadaju u grupu svijetlih, i među njima zelena boja je dominantna nad plavom,što znači da su osobe sa zelenom bojom heterozigoti, i roditelji sa smeđim očima i zelenim očima mogu imati dijete s plavim očima. Što ti je znanost, stalno grabi naprijed.
    http://www.sciencedaily.com/releases...0222180729.htm
    Posljednje uređivanje od mare41 : 12.08.2012. at 11:29

  6. #4356
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Mare, ja bih pristala i na jedno plavo i na jedno smedje, samo nek mirisi na mojim rukama
    Dobili smo konacno i posljednji nalaz - mikrodelecije i nalaz je uredan, sve ok. Jos jedno mjesec dana i nazad smo na VV da vidimo sto ce reci urolog za biopsiju. Iako je A rekao da ukoliko mikrodelecije budu u redu da bi onda svakako trebalo na biopsiju...eh, sada treba sacekati. Zao mi je samo sto to sve skupa ide puzevim koracima.
    Pozz cure i decki

  7. #4357

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    70

    Početno

    evo samo da vam javim da sam danas bila na mjerenju endometrija 9-ti dan ciklusa i on je 4,9 mm.skroz je nizak,pasu mi danas povećali dozu na 12mg
    e sada kakve su mi šanse za dalje neznam,a u petak trebam da napravim još jedan UZ.

  8. #4358
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    sara, porast ce do petka, estrofem napravi svoje, bit ce sve ok, vidjet ces

  9. #4359

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    70

    Početno

    mare, neznam šta da mislim .do sada sam uzimala 10mg ni to nije bila mala doza,a sada 12mg.nikad mi nije bio ovako tanak endom.
    u petak ima i donatorka UZ.
    šta ima kod tebe? planiraš li šta za ovu godinu
    dali se još netko od cura sprema za ovaj mjesec na VTO u Prag

  10. #4360
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    sara, ma imate vremena do punkcije za endo, bit će ziher...
    mislim da nećemo više u ovoj godini, al sad bi se ovdje trebalo polako zahuktavati za prag, pa, kao što si rekla, čekamo putnike da nam se jave...

  11. #4361
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj lili66 prvotno napisa Vidi poruku
    već sam dogovorila FET 30.08. rezervirala avion za 29.08. i trebam samo poletiti za Prag. Veselim se što ću ga ponovno posjetiti mada bi bilo bolje da je u nekom drugom aranžmanu, ali šta je tu je, sudbini se ne može pobjeći iako ja to nastojim, prkosim joj i prkosit ću dok ne dođem do željenog cilja.
    sretno!!!!!!!

  12. #4362

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    25

    Početno

    Mare, Mare, legenda si. Ako se tebi sreća ne osmjehne onda stvarno nema pravde na ovome svijetu. Ja se pripremam za Prag, ali moja očekivanja su daleko manja nego prvi put. Idem, kako bi rekli naši stari predajem sve u Božje ruke, pa šta bude. Vidim da smo mi nemoćni i da naša velika želja i medicina nisu mjerilo uspjeha. On odozgor dijeli karte, a vjerujem da ćemo i mi dobiti aduta samo trebamo znati čekati.Za sada ide sve po planu, čekam kontrolu UZ i pravac Prag. Još jednom ti hvala što misliš na mene i javit ću se, a i svim ostalim curama SRETNO

  13. #4363
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    lili66 sretno
    nadam se da će ovaj put biti dobitni.. vrijeme je da se malo poprave statistike na češkom forumu.

    i ja se spremam za manje od mjesec dana gore.... pa šta bude.

  14. #4364

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    25

    Početno

    Bluebella hvala, i ne "pa šta bude", nego MORA BITI. Vrijeme je da popravimo statistiku i dokažemo da i FET- ovi mogu biti uspješni

  15. #4365
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj lili66 prvotno napisa Vidi poruku
    Bluebella hvala, i ne "pa šta bude", nego MORA BITI. Vrijeme je da popravimo statistiku i dokažemo da i FET- ovi mogu biti uspješni

    ja stalno govorim MORA BITI pa ne bude ... tak da ovaj put nek bude šta bude

  16. #4366

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    25

    Početno

    Kad bolje razmislim možda si ti u pravu jer kad puno očekuješ, a ne ostvari se, povratak u realnost je mnogo teži pa kako ti kažeš i ja ću NEK BUDE ŠTA BUDE. He, he, kako lako mijenjam mišljenje

  17. #4367
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    držimo palčeve sad za tebe a za mene kasnije

  18. #4368

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    25

    Početno

    Čini mi se da će nam ovaj put trebati puno palčeva zato sve cure molim da nam budu podrška i palčeve visoko u zrak.

  19. #4369

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    70

    Početno

    dali je netko od vas bio na transferu subotom ili nedeljom u PFC?
    kod nas je punkcija u srijedu ,a ja sam mislila i ići na blastociste,ako bude išlo sve po planu.
    svima curama sretno koje se pripremaju za postupak MPO!

  20. #4370
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    uh, postali su malo teški na vikendima, rade, al ono što moraju, a malo su teški i za blastice, morat ćeš to pitati Mirnu, kakav je endo?

  21. #4371
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    uh, postali su malo teški na vikendima, rade, al ono što moraju, a malo su teški i za blastice, morat ćeš to pitati Mirnu, kakav je endo?
    sara69 po meni uvijek treba slušati preporuke doktora kad je u pitanju transfer, jer znaju što rade. ali ako ti je rezultat dobar, a oni ipak ne žele ići na blastice jer zamisli pada vikend onda ih traži obrazloženje.

    a ovo "teški na vikendima" i teški na "blasticama" mene ne bi baš previše zanimalo, jer za postupak smo im ostavili ne tako malih 2900€

  22. #4372
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    teški znači da to nisu prije radili, a sad će pokušati izbjeći vikend ako ide, al kad ih se traži naravno da rade, a na blastice idu samo u slučaju većeg broja embrija, inače imaju dobre uspjehe s transferima 2. dan (kao kod nas na VV), i 3. dan i 4. dan (a i isto tako i zamrzavaju pa rezultati budu dobri).

  23. #4373

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    70

    Početno

    u petak mi je bio end. 7,2mm,ali do srijede bi trebao biti puno bolji.
    taj mi vikend već zadaje muke ,i meni se čini da izbjegavaju transfere
    mislim da su veće šanse za blastice,jer do sada su mi vraćali 2-3 dan i o toga ništa.
    pokušaću da se dogovorim da to bude 4 ili5 dan stari embriji taman da mi ne ostane nijedan za vratiti
    mislim da za svoj novac možeš tražiti što hoćeš,a ne da te ograniče.
    cure hvala vam što ste sa mnom razmjenile vaša razmišlanja!

  24. #4374

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    70

    Početno

    jeli nam sejla živa!
    evo bi je pitala koji dan, koliko star embrijo vraćen ,i dali vikendom u Pronatalu tade transfere?
    Bluebella,lili66 jeste li već krenuli sa pripremama

  25. #4375
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    nisam krenula sa pripremama... nemam sta pripremiti
    1 d.c. se moram javiti Mirni, 11d.c. uzv, putujem kad mi Mirna kaze. ona ce mi rezervirati hotel, endimetrij ce se sam pripremiti, ja dodjem po svoje tockice i vratim se nazad.
    jedino ovaj put idem solo jer dragi ne moze ... al cak mi to i ok

  26. #4376

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    25

    Početno

    Pripremam se od prvog dana ciklusa sa 3x1 estrofem od 2mg, 24.08. kontrola endometrija i ako sve bude OK 3 dana pred transfer tj. 30.08. početi sa utrićima 3x2. Ja još dodatno uzimam C vitamin, folnu i matičnu mliječ. Škoditi ne može, može samo pomoći, a nastojim živjeti što mirnije " bez stresa" koliko je to moguće, pa sam na godišnjem.

  27. #4377
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Citiraj sara69 prvotno napisa Vidi poruku
    jeli nam sejla živa!
    evo bi je pitala koji dan, koliko star embrijo vraćen ,i dali vikendom u Pronatalu tade transfere?
    Bluebella,lili66 jeste li već krenuli sa pripremama
    Evo sejla je živa Mučnine još uvijek, dosta sam smršavila, ali bitno da mrvica lijepo napreduje
    Radilo se o blastici (još imamo 7 zamrznutih)! Meni je transfer bio u srijedu tako da nisam sigurna za vikende, ali mislim da bi trebali, ako baš nekome tako pada....

    Cure šaljem vam puse i želim svu sreću!!!!! Mislim na vas i pratim koliko mogu!
    Posljednje uređivanje od sejla : 19.08.2012. at 21:50

  28. #4378

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    70

    Početno

    sejla, još malo pa će mučnine prestat,bitno je da bebuška napreduje,a ti češ lako nadoknadit kilažu
    evo se pakujemo, i sutra put pod noge ,pa šta da dragi bog
    sretno svim trudnicama da trudnoću iznesu do kraja,onima koji su postupcima ,koje se bore sa papirologijom, i bilo sa čime drugim nek je sretno!

  29. #4379
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    sejla ne brini za kilazu. i ja sam dosta gubila u početku a sada i pored povračanja svih devet mjeseci dobila 6,5 kg. Bitno je da bebica napreduje.
    sara,lili,Bluebella sretno i držim

  30. #4380

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2

    Početno

    cure...samo na kratko...sta god da vam kaze dr.Sonja,poslusajte je.Samo se opustite i nemojte se nis brinuti sto po meni je najbitnije.Ta doktorica je vrh genekologije.Nakon 15 godina vapaja i 10-12 IVF-a po Makedoniji,Srbiji,Hrvatskoj,Sloveniji...dr.Sonja je uspjela.Pre 40 i nesto dana nam se rodila IVANA.Nasoj sreci nema kraja.Zelim vam sve najljepse.

  31. #4381
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Em, čestitam i ovdje!!!!!
    sara, sretno!

  32. #4382

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    27

    Početno

    ema cestitam!!! Ja sam nova na ovom forumu ali vas pratim vec duzeg vremena jer i ja imam problem oko ostvarivanja trudnoce.Bili smo na konusultacije u Pronatalu i tamo su nas divno precekali,zanima me ako moze neko da mi kaze gde mogu da nagem u Srbiji flastere Estrahexal TTS 100 ili Estraderm TTS 100,ili njihova zamena kao Climara ili Estradot jer u Makedoniji gde zivim njih nema,potrazila sam ih u Grckoj,tamo ima ali trazili su mi recept i nisam mogla da ih uzmem.Dali ima neko iskustvo sa primjenom ovih flastera ako moze neko da mi pise hvala unaprijed!

  33. #4383
    Cassie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    97

    Početno

    Čestitke Em&Jas i sretno našim trudnicama!

    Sara, sretno!!!!

    Kod nas još ništa novo... čekamo da nam se jave iz Pronatala jesu li našli donorku.

  34. #4384
    Lua avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    474

    Početno

    Suen,pitaj da ti emailom/faxom pošalju recept za lijekove i onda ih kupi u Grčkoj...ja sam tako u Italiji uzimala. Sretno!

  35. #4385
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Lua
    Suen, ja ću se još raspitati na drugom forumu, al ovo što je rekla Lua funkcionira svugdje (bar bi trebalo)

  36. #4386
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Suen, odgovorile su mi cure da znaju jednu ljekarnu u beogradu u kojoj ima estrofema, a za flastere ne znaju (rijetko se koriste).
    Cure, dr L je ruka u gipsu, al radi.

  37. #4387

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    27

    Početno

    Hvala na odgovoru Mare i Lua nadam se da cu naci na taj nacin sto cu potraziti preko faksa da mi posalju recept, estrofem ima i kod nas ali flastere nema. Dali ima neko iskustvo sa tim flasterima jer kod mene je problem tanak endometrium uvjek, i pored upotrebe estrofemima on ostaje tanak.Prosla sam 3pokusaja VTO ali uvjek isto emrioni dobri i pored moje vozrasti(42 god)a endic tanak.Sad smo se odlucili na donaciji jer po ubegenju doctora sto je mladja js to je embrion bolji da prezivi.MM sve okej problem je u meni i nikako da ga resim.O usvajanju deteta mm nece da razgovara jer oboje se nadamo da cemo uspeti ovim putem al borba je veoma teska.

  38. #4388
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    suen, a koju dozu estrofema si dosad uzimala? sjećam se samo jedne forumašica da je koristila flastere, ne dolazi već duže tu, mislim da joj je taj postupak s flasterima bio dobitni.

  39. #4389
    Bubzi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    112

    Početno

    ]
    Suen, evo sam dobila info od cure koja je koristila flastere u 6 mjesecu dok je bila u postupku u PFC.
    Znači, u Zagrebu je uzimala Estrofeme 3x2 ali joj endo po dolasku u Prag nije bio zadovoljavajući. Dr Lazarovska joj je prepisala flastere Estrahexal i ona ih je kupila u Pragu. Uzimala je estrofem + staviljala flastere i dok je čekala transfer endo joj se popravio.

    Nije joj uspjelo zbog loših zametaka ali endometrij je bio dobar.

  40. #4390

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2

    Početno

    hvala svima...ak treba nekome pomoc...slobodno

  41. #4391

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    27

    Početno

    mare uzimala sam u toku postupaka 3x3mg,posle poslednjeg postupka oko 3-4mjeseci napravila sam probni postupak da se vidi kako reagira endic sa max dozu od 12mg bilo je oko 7mm na 13 dan merenja sa ultrazvukom tako da neznam dali ce ovi flasteri nesto pomoci oko toga...nadajmo se...hvala Bubzi na informaciji, dali mogu naci Estrahexal u Srbiji ima li neko saznanja jer u Grckoj nema, samo njihova zamena?:

  42. #4392
    MajaPOP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Wonderland
    Postovi
    190

    Početno

    cekamo FET u 9/2012, PFC...
    ima li vas još takvih?

  43. #4393
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    ima ima

  44. #4394
    MajaPOP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Wonderland
    Postovi
    190

    Početno

    Zna li neko koliko se mora ostati u Pragu kad se ide na FET?

  45. #4395
    MajaPOP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Wonderland
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    ima ima

  46. #4396
    krol avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    113

    Početno

    mi ostali dvije noci......doputovali popodne,sutradan FET prekosutra kuci i bingo....

  47. #4397
    MajaPOP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Wonderland
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj krol prvotno napisa Vidi poruku
    mi ostali dvije noci......doputovali popodne,sutradan FET prekosutra kuci i bingo....
    Cool za bingo!
    A koji dan ciklusa se FET obicno radi, ako mi je ciklus npr.26 dana?

  48. #4398

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    275

    Početno

    Krol---Pozdrav vam i iskrene čestitke na uspjehu i da vam sve i dalje bude super.
    Čitala sam malo unatrag porukice i oduševilo me vaša porukica i u konačnici uspjeh-Bogu hvala na tome.
    Ako nije tajna mogu li znat koje godište je tvoja draga mi smo pomalo u poodmakloj dobi ušli u sve to ali uvijek se nadaš.....i nama je prošli put u PFC-u uspjelo no kratko je trajala sreća nažalost dobila sam krvarenje i sve je krenulo kako ne treba.
    Oprosti što ovo pitam ,valjda mi nećeš uzeti za zlo-hvala ti sretno vam bilo pozdrav vam.

  49. #4399
    krol avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj venera3 prvotno napisa Vidi poruku
    Krol---Pozdrav vam i iskrene čestitke na uspjehu i da vam sve i dalje bude super.
    Čitala sam malo unatrag porukice i oduševilo me vaša porukica i u konačnici uspjeh-Bogu hvala na tome.
    Ako nije tajna mogu li znat koje godište je tvoja draga mi smo pomalo u poodmakloj dobi ušli u sve to ali uvijek se nadaš.....i nama je prošli put u PFC-u uspjelo no kratko je trajala sreća nažalost dobila sam krvarenje i sve je krenulo kako ne treba.
    Oprosti što ovo pitam ,valjda mi nećeš uzeti za zlo-hvala ti sretno vam bilo pozdrav vam.
    1968

  50. #4400
    krol avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj MajaPOP prvotno napisa Vidi poruku
    Cool za bingo!
    A koji dan ciklusa se FET obicno radi, ako mi je ciklus npr.26 dana?
    nama na isti kao i obicni transfer....ako sam dobro skontao prvi dan menstruacije plus 15-ak dana....gadjaju plodni dan u prirodnom ciklusu cini mi se

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •