Stranica 89 od 155 PrviPrvi ... 3979878889909199139 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,401 do 4,450 od 7735

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #4401

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    275

    Početno

    krol hvala i svako dobro vam...pozdrav!

  2. #4402
    krol avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    113

    Početno

    hvala venera....nemojte odustajati...grehota je to uraditi ako ima i 0,01 % sanse i mogucnosti da se ode i da uspije....mucno je,bolno je,iscrpljuje i finansijski i psihicki,natezemo se do granica pucanja a i preko tih granica ali ja licno mislim da ne bih sutra mogao na miru umrijeti a da nismo do zadnjeg dana,atoma snage i sredstava pokusavali....

  3. #4403

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    275

    Početno

    O krol sad bih te izljubila jer i ja tako mislim,no moj suprug baš više i nije za pa sam onako na leru i gušim se pomalo u svemu....(a ja 1964.)

  4. #4404
    krol avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    113

    Početno

    ovo ti suprugu pokazi..


  5. #4405
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj MajaPOP prvotno napisa Vidi poruku
    cekamo FET u 9/2012, PFC...
    ima li vas još takvih?
    Mi imamo konzultacije u PFC-u 11.09.2012., nije postupak, ali nadamo se dogovoriti jedan...

  6. #4406
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj kismet prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo konzultacije u PFC-u 11.09.2012., nije postupak, ali nadamo se dogovoriti jedan...
    kismet, ja sam ti gore 11.09 na FET-u. možda se i sretnemo.

  7. #4407

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Nije valjda da i PFC sada traži da se dođe na konzultacije?

  8. #4408
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    Nije valjda da i PFC sada traži da se dođe na konzultacije?
    ja sam u 6mj bila u postupku i nisu tražili konzultacije, sve sam im mailom slala.

  9. #4409
    patuljchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    292

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam u 6mj bila u postupku i nisu tražili konzultacije, sve sam im mailom slala.
    Mi smo bili u PFC-u na konzultacijama zato što smo mi to željeli. I dr. L. je bome preko sat vremena s nama razgovarala, objašnjavala, odgovarala na pitanja, a obavili smo i gin. pregled. Tako da konzultacije nisu bez veze. Moram naglasiti da smo na kraju MI pitali koliko smo dužni, a ona nam je rekla da se konzultacije naplaćuju 100€, ukoliko želimo platiti. Nama plaćanje nije niti bilo upitno, ali nas je iznenadilo koliko je dr. bila ok. A i lijepo je kada prije samog postupka znaš s kim razgovaraš i tko će te liječiti. Nama je to dalo osjećaj sigurnosti. Ok, taj nas je izlet koštao cca 400 € (100 konzultacije, 200 put i 100 za tri dana u Pragu - cuga, hrana, smještaj i dr.), ali nije nam niti u jednom trenutku bilo žao. Preporučam svakome tko si može priuštiti da prije prvog postupka dođe na konzultacije!

    Pusa svima od patuljchice i juniorke!

  10. #4410

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    vjerujem da je svakako bolje ići na konzultacije, ali mi planiramo i tako ići 2-3 dana ranije prije postupka, pa tada možemo obaviti razgovor i sve pretrage koje oni još gore rade. tako sam se i s Mirnom dogovorila.
    mislila sam da sada i oni traže konzultacije prije, pa sam samo zato pitala.

  11. #4411
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    kismet, ja sam ti gore 11.09 na FET-u. možda se i sretnemo.
    Bluebella, ja sam blonda 1,84 m - ne možeš me fulati

  12. #4412
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj kismet prvotno napisa Vidi poruku
    Bluebella, ja sam blonda 1,84 m - ne možeš me fulati
    i ja sam blonda, nekih 14 cm niža
    u kojem hotelu ste?

  13. #4413

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Bok drage moje! Eto da vas malo pozdravim...čitam više manje stalno što se kod vas dešava ali kod mene ništa novo pa ništa i ne pišem. Vidim da se lagano zahuktava s odlascima u Prag pa ćemo i mi nadam se početkom 10. mjeseca gore. Držim svima fige !

    btwy. hoće pasti neka zg kavica u skorije vrijeme?

  14. #4414
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    leloo, za kavu uvijek, da pričekamo BBellu da se vrati s transfera (valjda neće baš biti ležarina po cijele dane)
    nadam se da će nam se sara69 javit, i da ćemo navijat za lijepu betu!
    (BBella, ako kismeti idu autom-eto prilike)

  15. #4415
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Bokić evo i mene nakon godišnjeg krečemo u akciju skupljanja novih nalaza.Od hzzo još nisam dobila niš sad 7.9 bu dva mjeseca pa bumo vidjeli.Zanima me da li je nekome hzzo odobrio bilo što od kad je izglasan ovaj novi zakon?Jer sad je opet sve legalno ali sam na papiru pa me zanima čemu se sad više nadat???Svim trudnicama sretno a putnicama i čekalicama puuunoooo strpljenja

  16. #4416

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    113

    Početno

    cure jedno pitanje... spremamo se za prag ... dali je netko bio u hotelu Bohemians ? dvoumim se oko rezervacije .. molim Vas vaša iskustva. ne tražimo neki komfor. bitno da je uredno, čisto, da ima internet... I to je to uglavnom. hvala vam.

  17. #4417
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sam blonda, nekih 14 cm niža
    u kojem hotelu ste?
    Nismo još odabrali hotel, MM je malo "zvicijan" što bi Primorci rekli, nikako se odlučiti...
    A sad, nadam se da nisam OT i molim malu pomoć od iskusnijih ; da li ima smisla skupljati dokumentaciju za HZZO i pokušati iskamčiti nešto od njih s obzirom da mi je AMH 3,7 nakon 4 lpsc i 2 kiretaže, 1 spontanog i cca, 1,5 godinu ležanja na ginekologiji( u više navrata, dakako)- za riječke doktore sam vrlo specifičan slučaj i neki su se tijekom mojih boravaka u bolnici i nakon svih silnih komplikacija složili da donacija ne bi bila loša ideja, naime, ja ne bih uopće smjela dirati u jajnike, odnosno, punktirati ih jer bi to moglo rezultirati 5,6,7.... operacijom i vađenjem istih-stvaraju mi se gnojni apscesi, SE i CRP skaču preko 100 i da dalje ne nabrajam, mogla bih roman napisati... Što mislite?

  18. #4418

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    25

    Početno

    Evo i mene malo. Priprema za FET za sada uspješno teče. Endo 14 dc je 12 mm. U srijedu letimo,a u četvrtak zakazan transfer. Ovaj put sam mirnija jer znam šta me čeka, samo molim Boga da smrzlići prežive i da ostanu kod mene. Jedno pitanje, pošto sam u avionu kad trebam staviti utrogestan, dali da ga popijem ili ne smeta ako ga stavim sat i pol kasnije ? Ima li još koga od srijede do petka u Pragu?

  19. #4419
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    lili, slobodno popijes utrice kad nisi u prilici vaginalno, jesi ih vec pila? nekima se jako vrti i spava kad ih popiju, meni ne, mozda da jednog popijes, a drugog stavis kad ces moci

  20. #4420

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

    Početno

    Citiraj kismet prvotno napisa Vidi poruku
    Nismo još odabrali hotel, MM je malo "zvicijan" što bi Primorci rekli, nikako se odlučiti...
    A sad, nadam se da nisam OT i molim malu pomoć od iskusnijih ; da li ima smisla skupljati dokumentaciju za HZZO i pokušati iskamčiti nešto od njih s obzirom da mi je AMH 3,7 nakon 4 lpsc i 2 kiretaže, 1 spontanog i cca, 1,5 godinu ležanja na ginekologiji( u više navrata, dakako)- za riječke doktore sam vrlo specifičan slučaj i neki su se tijekom mojih boravaka u bolnici i nakon svih silnih komplikacija složili da donacija ne bi bila loša ideja, naime, ja ne bih uopće smjela dirati u jajnike, odnosno, punktirati ih jer bi to moglo rezultirati 5,6,7.... operacijom i vađenjem istih-stvaraju mi se gnojni apscesi, SE i CRP skaču preko 100 i da dalje ne nabrajam, mogla bih roman napisati... Što mislite?
    ako je tebi donacija ok opcija, a obzirom na dijagnozu i vjerojatno poprilicnu lijecnicku dokumentaciju, ne vidim razloga zasto ne bi pokusala s HZZO
    s dobrom preporukom lijecnika moglo bi proci

  21. #4421

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    25

    Početno

    Mare hvala. Ipak se pomalo nadam da će ovaj put bit bingo. Sljedeća stvar koju ću nakon toga uraditi će biti da "skoknem" do Zagreba popiti s tobom kavicu jer takvu osobu kao što si ti želim upoznati. Nadam se da me nećeš odbiti još pogotovo ako budemo imale razloga za nazdraviti.

  22. #4422
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    lili, samo da to nisu prazna obećanja, bilo je takvih sličnih obećanja (prepoznat će se) pa ništa, sretno draga!!!!!!!!!

  23. #4423

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    70

    Početno

    lili bravo za endo. moj endo. nije ni doguro 8 na 16 -ti dan ciklusa .jučer su mi vraćene 2 blastice.
    poslije pola sata ustala i krenuli na avion,zatim tumbarali sa autobusom 4 sata,tako da smo cijeli dan proveli u vožnji.
    osoblje PFC kao što znate na visokom nivou,koliko da vam treba vremena za sve vam mirnoćom i strpljivošću objašnjavaju i sve želje ispunjavaju.
    lili svu sreću ti želim da ovoga puta uspije!!!

  24. #4424
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    sara, sjećam se jedne fet trudnoće na endo 6,5, sretno!!!!!!

  25. #4425

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    70

    Početno

    mare,hvala!

  26. #4426

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    25

    Početno

    Sara hvala na podršci. Dobar endo ne znači i uspjeh, čini mi se da je sve stvar sreće kao i općenito u životu. To je jedan tren kada sve kockice moraju biti posložene. Endo mi je uvijek savršen za transfer, pa opet ništa. I ja tebi draga želim sve sreću i da skupa s Marom popijemo pićence. Mare kod mene ne važi ona stara "obećanje ludom radovanje". Uostalom ako USPIJEM ja svakako moram doći u Zg kod dr., a naravno i do tebe. Ma napraviti ćemo mi pravi tulum, samo da sve dobro prođe.

  27. #4427
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    sara i lili, sretno i navijamo ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Bluebella, kismet, miny i sve ostale koje sitno broje za 9.mj ako sam propustila, želim uspješne pripreme!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    puse svima

  28. #4428

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima,

    ja sam nova na ovom forumu, iako već imam staža s mojom borbom od 2008.
    Spremam se u 10 mje u Prag,ali još se dvoumim između Pronatala i PFC.
    Vremena nemam, a niti snage za još puno pokušaja. Divim se nekim ženama koje su išle 5, 10 i 15 puta na stimulacije.
    Ja planiram još jednom sa svojim stanicama, a ako ne ide, onda na donaciju.

    Što mislite da li je bolje da idem odmah u PFC ili u Pronatal, gdje idu više starije kandidatkinje?
    ------------------------------------------------
    JA-1970, ok osim godina, MM-OAT
    2008 AIH
    2009 ICSI- VILI- ICSI. B=0
    2010 ICSI -VILI, VMT
    2012 ICSI -Maribor,B=0
    2012 FET- Maribor, B=0

  29. #4429
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Snježana, dobro došla i brzo se preselila na trudničke teme.

    Obje klinke su odlične, imaju liječnike i biologe sa velikim iskustvom i postižu vrhunske rezultate.

  30. #4430
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku

    Obje klinke su odlične, imaju liječnike i biologe sa velikim iskustvom i postižu vrhunske rezultate.
    X
    u obje klinike idu cure u najboljim godinama, ja pokušavam na stranici unositi dojmove o klinikama, slabije stojim s pronatalom, al popunit ću, al svi koji se vrate imaju samo riječi hvala za obje klinike.

  31. #4431
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    gledam listu i vidim da imamo jednu čehinju danas na transferu! sačekam s novom listom da nam se javi je li sve prošlo ok, pa da imamo barem jednu čekalicu ß u ovoj kolovoškoj pustinji

    lili, ~~~~ za dobre vijesti iz Praga!

  32. #4432

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    38

    Početno

    Evo da se i ja prijavim mi smo bili u 8.mj. u postupku u Pragu ali za sada nista pozitivno,nama ni Prag nije pomogo ,menstruacija vec stigla tako da nemoramo vadit betu,do toga mi jos nismo ni dosli posto je svaki postupak zavrsio sa urednom menstruacijom,pa tako i sada;

    nama su vratili 3.stanice nakon 48.sati ali one se ocito u tom stadiju stale sa razvojem;

    Mene bi zanimala iskustva cura koje su tamo bili na donaciji jajne stanice ? Dali ste i iz kojeg pokusaja ste uspijele ?
    Bile su dvije cure iz Srbije sa mnom gore i obje na donaciji naravno i jedna mi je rekla da je njenoj prijateljici uspijelo od prve ?!

  33. #4433

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    38

    Početno

    Mi smo bili u PFC-u ,ali eto za nas nista uspijesno

  34. #4434

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    70

    Početno

    erika2,žao mi je što ti nije uspjelo,a i sama sam doživjela dosta neuspjeha,pa znam kako se osjećaš
    moramo se boriti i nikako nesmijemo odustati .to iscrpljuje psihički,fizički financijski i na sve moguče načine.
    ovo mi je peti put da idem na donaciju.j.s i čekalica sam bete

  35. #4435

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    38

    Početno

    Hvala ti sara 69 na odgovoru,zelim ti da ti uspije konacno,nama su isto rekli da napravimo betu bez obzira na sve

  36. #4436
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Erika' zao mi je sto nije uspjelo, mpo je lutrija i ne zna se zasto ne uspije, nekima uspije od cetverostanicnih embrija, ko sto su bili tvoji, nekome od blastica petog dana,a rijetki su oni kojima nr ide nikako, nadajmo se da ce vam slijedeci put biti dobitan
    Sara i lili, sretnoooo

  37. #4437
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Draga Erika, evo ja sam slučaj uspješne donacije js iz prve! Želim svu sreću za idući postupak!
    Betočekalice, navijam za najljepše vijesti!

  38. #4438

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    38

    Početno

    hvala vam cure na podrsci

  39. #4439

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    25

    Početno

    BigBlue, sigurno si mislila na mene. Evo me već doma. I ovaj put je sve bilo OK, od odmrznuta 3 ostala su dva embrija s kojima su dr. jako zadovoljni, endo super transfer radila dr. Martina (jer se dr. Sonja još oporavlja) a i ona je bila prisutna i obavila svoj dio posla, a to je razgovor koji je meni jako bitan. Svaka njena riječ je na mjestu, a koliko samo topline i pozitive ima u toj ženi. Ma to zna puno vas jer se ne biste vraćale da niste osjetile ono što i ja
    , a to je da je uspjeh moguć samo ako ne odustanemo. BigBlue samo da mi se ostvari pola od tvog uspjeha. Sejla i tebi mnogo sreće, sara69 pridružujem ti se u čekanju, curama u pripremi želim sve naj, a ti Mare ako ovo moje dobro završi znaš šta si rekla, ja sam moj FET odradila.

  40. #4440
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Jos sam sa M. u bolnici pa nemam vremena citati sve. Do tada vam saljemo kolektivne ~~~~~~~~~~~~~~~

  41. #4441
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj Erika2 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se i ja prijavim mi smo bili u 8.mj. u postupku u Pragu ali za sada nista pozitivno,nama ni Prag nije pomogo ,menstruacija vec stigla tako da nemoramo vadit betu,do toga mi jos nismo ni dosli posto je svaki postupak zavrsio sa urednom menstruacijom,pa tako i sada;

    nama su vratili 3.stanice nakon 48.sati ali one se ocito u tom stadiju stale sa razvojem;

    Mene bi zanimala iskustva cura koje su tamo bili na donaciji jajne stanice ? Dali ste i iz kojeg pokusaja ste uspijele ?
    Bile su dvije cure iz Srbije sa mnom gore i obje na donaciji naravno i jedna mi je rekla da je njenoj prijateljici uspijelo od prve ?!
    Erika, i ja sam Riječanka i spremam se u Prag (zanima me donacija j.s.), nisam shvatila da li si bila s vlastitim stanicama u postupku ili (zar ne vraćaju kod donacije blastice ili barem morule)?
    Posljednje uređivanje od kismet : 01.09.2012. at 09:59

  42. #4442
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sam blonda, nekih 14 cm niža
    u kojem hotelu ste?
    Bluebella, jučer smo rezervirali hotel Klara, Prag o7 (blizu klinike), gdje vi odsjedate?

  43. #4443
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Da ne zaboravim, Sonja 29 curica je prekrasna, kao anđelić

  44. #4444
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj kismet prvotno napisa Vidi poruku
    Bluebella, jučer smo rezervirali hotel Klara, Prag o7 (blizu klinike), gdje vi odsjedate?
    vjerojatno Parkhotel, nisam jos nista rezervirala.
    Putujem sama ili sa frendicom. jos nemam bas tocan termin transfera, u utorak sam na uzv pa cu poslije znati sve.

  45. #4445
    pipi73 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    258

    Početno

    Drage cure veliki pozz svima...

    Citala sam vas malo i sve vas potpuno razumijem...
    Ja se u oktobru spremam u Pronata....po svoje smrzlice...prije 4 godine imali smo jedan uspjesan ICSI...curica je nase prelijepo cudo zivota...ostalo nam je 7 ekskimcica....i voljeli bi da se nasa mala porodica uveca...
    Ja imam par prakticnih pitanja ako neko ima zivaca i volje da odgovori
    Prosli put kada smo isli za Prag na aerodromu nas je cekao taksi koji je vozio nas covjek...imali smo njegov broj telefona ali negdje u nasoj selidbi to se zagubilo...da li postoji slicna solucija i sad..vidim da je od tada se dosta toga promijenilo...
    Dok sam vas citala ..cesto se pominje termin "uhvatiti stopericu" sto to zapravo znaci...
    Napominjem da ja idem na FEt
    Veliki pozz svima...svim trudnicama lijepu trudnocu zelim..svim cekalicama ogromne bete...

  46. #4446

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    38

    Početno

    Hi kismet,prvo zelim ti da ti put u Prag uspijesno prođe ,mi preporucamo hotel
    Park mi smo bili tamo i ok je hotel mi smo bili zadovoljni;
    Mi smo bili sa nasim stanicama zato je valjda vraceno na 48 sati ,neznam sto reci ,cure dvije koje su bile sa mnom donacija njima su vratili 4.dan;znaci ja sam imala punkciju u cetvrtak u subotu ujutro odmah vraceno kako je mare napisala i odgovorila 4.stanicni,a ove donorice su dobile dan kasnije,

    Cure moje sretno svima i drzite se

  47. #4447
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    pipi, postoje dvije opcije priprema za fet, jedna je u prirodnom ciklusu-kad se tvoj folikul prati uzv-om i kad naraste daje se štoperica zato da bude sigurno da će folikul puknuti, i onda nakon te ovulacije transfer bude nakon toliko dana koliko su stari embriji, druga je opcija da se pije estrofem od prvog dana ciklusa pa ne bude ovulacije, to će ti sve reći tvoja klinika, a ti nas pitaj ako bude nedoumica, Simo radi i dalje tako da i za njega pitaj u klinici ili ovdje cure.
    Što se tiče dana transfera nakon oplodnje-nema razlike da li se radi drugi, treći ili četvrti dan ako su embriji dobri, kao i nema razlike među embrijima da li su od vlastitih ili doniranih spolnih stanica. PFC ne preferira produženu kultivaciju (blastice), al naravno može ih se tražiti, ali embriolozi odlučuju pema razvoju embrija kad bi ih vratili.
    Sara, ti si tražila blastice? Da li se to onda više plati?
    Počinju postupci po novom zakonu, pa me zanima da li je već neko poslao zahtjev za odobrenje plaćenog doniranog postupka za Češku, i javite nam kako ide sa zahtjevima.
    Podsjećam sve nove članove i one koji nas samo čitaju na stranicu u mom potpisu, želja nam je olakšati put svima koji putuju prvi put, a pisati ću i tamo osnovno o MPO-u, iako je puno internetskih stranica posvećeno tome.
    Posljednje uređivanje od mare41 : 02.09.2012. at 18:03

  48. #4448
    MajaPOP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Wonderland
    Postovi
    190

    Početno

    Curke, evo i mene. Cekamo FET u PFC, sutra sam ponovo na UZ (13.dan ciklusa), 11.dan folikul je bio 14/15mm, a endometrij 8mm, no kazu-sutra opet na UZ pa cemo znati kad letimo za Prag, odnosno kad je ET.
    Neko spomenu da se ET radi 15/16. dan ciklusa. Mare41, ako primam stopericu npr. sutra, kad bi mi onda ET trebao biti? Ako su embrioni stari 3 dana, znaci da bi mi transfer trebao biti oko 16., jer sutra (13.dan cikkusa) ocekujem ovulaciju? Ciklusi su mi na 26.dan, u bocu. I ja i mm: sve OK, idiopate...disaster (ovaj FET je iz 3. IVF postupka. I jos nesto-ako su nam smrzlice smrzavali 2x, odmrzavaju ih tri po tri ili...? I da li, ako recimo od prva tri bude samo 1 odmrznu i ova 3,pa vrate vise ili? Uf, puno pitanja i nedoumica, a nada je jaca svakim danom

  49. #4449
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    marija, oni odmrzavaju embrije dan prije transfera, puste 24 sata da se podijele, tako da mislim da bi transfer bio 17.dan, vidjet cemo hoce tako biti, bas me zanima, a ne brini, nikad ne vrate samo 1 embrij, sretno!

  50. #4450

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    275

    Početno

    pipi73 Ja sam davno jednom neke od ovih naših predivnih cura dobila broj moba od taksiste Simo se zove ovo je taj broj nadam se da je još aktualan taj broj 00420602265299 .
    Provjeri još za svaki slučaj i sretno.
    Svim curkama puno pozdrava i uspjeha.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •