Stranica 153 od 155 PrviPrvi ... 53103143151152153154155 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 7,601 do 7,650 od 7735

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #7601

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    valiana, hvala na update-u!
    sad se samo možemo nadati da PFC neće tražiti plaćanje postupaka predračunom, jer ćemo se tek onda svi načekati.

    a to što se tiče "načina plaćanja", stvarno nemam riječi i ne razumijem o kakvom se načinu plaćanja radi! kao da do sada nisu plaćali pa ne znaju na koji način platiti. ili više ne znaju da li platiti u eurima ili u krunama...

  2. #7602
    MajaPOP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Wonderland
    Postovi
    190

    Početno

    Drage moje suborke i suborci, oni koji ste uspjeli ili jos uvijek cekate svoj "red", znajte da cuda postoje! Ja sam, unatoc nemanju lijevog jajovoda, prirodno ovulirala s te strane i ostala spontano trudna! Sta sam radila, a sto nisam ostalih mjeseci i godina: pila Brojsov caj, pila mjesavinu lana, meda i vode zbog mioma, radila ashtanga jogu (ona je vjerujem odradila mehaniku) i jako se molila! Drzim vam svima fige, a vi meni da na 1. UZ vidimo

  3. #7603

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    27

    Početno

    Neka je sa srecom Maja POP da uskoro vidis ja nazalost nemam dobre vjesti prokrvarila sam u 5tt jos sam u shoku ali to je to dok traje tuga a onda cemo planirati dalje...

  4. #7604

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    suen zao mi je!
    MajaPOP cestitam!

  5. #7605
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Cure vi koje planirate preko hzzo u Prag zaboravite do daljnjeg.Hzz nije platio Pragu od 7mj i oni ne primaju nove pacijente.Ja sam trebala ići u 12.mj ali za sad to otpada!Rečeno mi je da če vidjet još ali dok im hzz ne isplati da sigurno neče nikog neče uzet.Stvarno je lijepo živjet u Hrvatskoj na papiru imaš sva moguća prava a kad nekaj trebaš zaboraviiiii.

  6. #7606

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    treba dignuti buku oko toga i dati u novine, pa će se brzo riješiti.

  7. #7607
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Tako je treba dignuti medijsku buku, HZZO i dalje izdaje rješenja (mi trebali dopunu zahtjeva, drug odlazak) poslali smo upit Mirni pa će mo vidjeti što će odgovoriti, ali nisu oni gore krivi, vani je nepojmljivo da se faktura ne plati u roku "odmah", treba HZZO stisnuti jer naši slučajevi su specifični i svaki dan jako puno znači

  8. #7608

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    florjan, jeste vi već dobili novo rješenje?
    HZZO prima zahtjeve, ali koliko znam još ne šalje rješenja, dok se ne sredi situacija sa klinikama.

  9. #7609

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    i da, navodno je problem i u tome što je po češkom zakonu donor anoniman, a po našem ne, pa se i oko toga spore.

  10. #7610
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    florjan, jeste vi već dobili novo rješenje?
    HZZO prima zahtjeve, ali koliko znam još ne šalje rješenja, dok se ne sredi situacija sa klinikama.
    Tražili nas da dopunimo zahtjev (spec. nije dobro napisao) i danas ponovo predali, a od predaje zahtjeva do rješenja sa zahtjevom za dopunu mislim da je prošlo 15-20 dana, i sada dalje čekamo.
    Jer se zna tko točno rješava taj dogovor s klinikama, mislim točno osoba u HZZO-u?

  11. #7611
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    koja zavrzlama se događa, čitam I ne vjerujem. ovakve su stvari moguće samo u našoj državi valjda...

  12. #7612
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Kažem ja imam termin 12.12 u pfc ali mislim da ga mogu zaboravit.Rješenja su sva rješena i čekaju slanje ali ne dok ne srede financije s hzzo!Neznam cure mislim da neče biti laka borba kao da nemamo dosta problema inače još i ovo...I nemamo mi vremena na bacanje...nama je svaka sekunda i postupak bitni za naš ciljj...Baš sam i tužna i živčana

  13. #7613
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Citiraj valiana prvotno napisa Vidi poruku
    Kažem ja imam termin 12.12 u pfc ali mislim da ga mogu zaboravit.Rješenja su sva rješena i čekaju slanje ali ne dok ne srede financije s hzzo!Neznam cure mislim da neče biti laka borba kao da nemamo dosta problema inače još i ovo...I nemamo mi vremena na bacanje...nama je svaka sekunda i postupak bitni za naš ciljj...Baš sam i tužna i živčana

    Zna li itko imenom osobu ili osobe koje su u HZZo-u zadužene za dogovor sa klinikama ili za plačanje, da se ide direktno u glavu, mailovi, dopisi, telefonski pozivi!?!

  14. #7614
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    A klinike valjda imaju neke svoje referente koji nisu i naši..jer naše slučajeve rješavaju pravnici tj,izdaju nam potpise na rješenjima.A za plačanja je vjerojatno neko drugi.Ali treba pitat sam trebamo se ujedinit jer sam jedan da zivka niš od toga.Gospođe s kojima sam ja razgovarala su jako ljubazne i susretljive...sretno nam bilo cure!

  15. #7615
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Jer netko zna koga iz udruge roda ili netke druge udruge da li postoji mogućnost da službeno iz neka udruga plus mi pojedinačno uputi dopis ili pitanje u HZZO ili glasnogovorniku Korkutu, jer ovako ako se to ne pogura to če trajati minimalno 6mj do 1g. pogotovo sada oko Božića

  16. #7616
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Joj nemoj me tak plašitDo Božiča ču posijedit!A treba pokrenut neku akciju...

  17. #7617

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Drage moje,pa ovo je užas čitam i ne vjerujem,naježila sam se.Tužna sam i bijesna,pa stvarno nemaju stida!!

  18. #7618

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    mislim da je ovo sigurno krenulo iz ministarstva, a ne samo hzzo. treba se obratiti ministarstvu.
    žalosno je što se događa i što nam rade. u ovakvim trenutcima me sram reći da sam iz hr!

  19. #7619
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    i da, navodno je problem i u tome što je po češkom zakonu donor anoniman, a po našem ne, pa se i oko toga spore.
    odakle ovaj info? može bmaric i na PP, ali daj please javi. Ako je tome tako, sami sebi skaču u usta jer je Zakon po donaciji vrlo eksplicitan i traži da donor bude poznat još od 2009.godine a od te godine HZZO odobarava postupke na teret HZZO-a u CZ!?

    Što se tiče ostalog, shvaćam bijes i ljutnju, time nećete ništa riješiti nego treba agirati. Organizirajte se, u novine može, tko je od vas spreman izaći sa svojom konkretnom pričom da ne možete u postupak s doniranom gametom od ljeta?

  20. #7620

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    ne mora na pp, ali forumašicu, koja mi je to rekla, ne bi imenovala, ako ona to ne želi.
    uglavnom, to mi je jučer rekla jedna forumašica, koja se čula sa svojim mpo dr. on joj je rekao da tu ima svega između hzzo-a i klinika, između ostalog da je problem u anonimnosti donora, tj. što je po češkom zakonu donor anoniman, a po našem nije.

  21. #7621
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Shvaćam ja problematiku u potpunosti i generalno, držeći se zakona su u pravu - ali kao što rekoh, sami se tog zakona nisu držali 4 pune godine, ne znam što im sad bi da promijene mišljenje osim način da se na to vade i time uštede sredstva koja su išla na postupke s doniranim gametama u CZ.

    Ali nema veze, oni trenutno stopiraju takve postupke, a to nije dopustivo, pa opet pitam, tko je spreman ići u novine s tim?

  22. #7622
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Pozdrav
    nažalost nemam novosti. HZZO-u su poslane sve fakture od srpnja, redoslijedom kako su pacijenti dolazili, ali uplate nema, zato naša uprava ne želi primati nove pacijente, jer dug je već visok.

    Vaše garantno pismo tj. rješenje o plaćanju još nismo primili. Zvat ću ih ponovno danas, ali našoj upravi više nije dovoljna usmena riječ iz HZZO-a, potrebno je podmiriti dugovanje da bi mogli primati nove pacijente.

    Jako mi je žao što ste vi kao pacijenti u nezgodnoj situaciji glede planiranja putovanja. Možda bi bilo najsigurnije odgoditi do trenutka kad budemo imali službeno rješenje i uplatu od HZZO-a.
    Eto to je meni Mirna danas odgovorila.Pozdrav

  23. #7623

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    đurđevac
    Postovi
    37

    Početno

    pozdrav
    što se tiče Pronatala u Pragu tam je sve ok.
    tamo je plaćeno za postupke

  24. #7624

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    baš sam htjela pitati što je s pronatalom... hvala monika2208 i veliki pozdrav!

    hahahahaah, i vidim čim su se spomenule novine, nitko više ne piše .
    ja sam spremna ići s tim u novine, ali anonimno, jer samo uži krug ljudi zna našu situaciju. trebali biste mi napisati što želite da kažem za novine, ne znam da li mogu dobiti informaciju od administratora rode koliko točno "forumaša" imamo i možda imate i podatak koliko od nas ide na oplodnju van. ipak su to neki bitni podatci...
    a valiana, tebe bi zamolila, ako ćemo s ovim ići u novine, da pitaš Mirnu, pošto si ti s njom kontaktirala i tebi je rekla kako hzzo nije platio, da je pitaš da li možemo to uopće reći za novine, jer će hzzo sigurno znati o kojoj se klinici, ili klinikama radi kada pročitaju u novinama

  25. #7625

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    307

    Početno

    Ovo je strasno,mi smo imali srece i uhvatili zadnji voz!
    Cure sretno u natezanju,stvarno ih moze biti sram. Sve su pokrali i sad ce jos i to ukinut da mogu i to ukrasti. Uzas a problem je kaj o toj donaciji svi sutimo zbog srama kad smo okruzeni ljudima kakvima jesmo,uzas!

  26. #7626

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    marijakr, mislim da nas većina zbog donacije ne šuti zbog srama - mene osobno nije niti malo sram - već ne želim da ikad itko u bilo kakvom razgovoru, prepirci ili svađi mom mužu nabaci kako nije biološki otac. ja u biti samo njega štitim, jer znam da njemu, kao sigurno i većini, nije jednostavno.

  27. #7627
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Slažem se bmaric, naravno da nije sram u pitanju anonimnosti nego prvenstveno okolina, tako da je najbolje da o donaciji što manje ljudi zna, zato bi trebalo izači službeno preko neke udruge i neutralnih osoba, jer ako je problem u našem zakonu o anonimnosti donora, mi smo u začaranom krugu, kod nas banke prazne (znamo zašto), ne smije se materijal uvoziti, a vani su donatori anonimni, što nas dovodi u bezizlaznu situaciju sa našim HZZO-om i državom, točnije mislim da su nam definitivno ugrožena temeljna ljudska prava na liječenje, postupak postoji ali ti ga država brani

  28. #7628

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    florjan, slažem se u potpunosti

  29. #7629
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Potpisujem bmaric i donacija i sve ostalo je kod nas bauk.Kad saznam s Mirnom javim!

  30. #7630
    mare77 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    39

    Početno

    Meni su ovih dana iz Pronatala odgovorili pozitivno ali tek moram predati zahtjev u hzzo...dakle tek slijede problemi. Cure ima li koja s područja Osijeka da mi se javi u pp imam neka pitanjca??

  31. #7631

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    307

    Početno

    Pa to sam i misla na okolinu samo sam se krivo izrazila. Kako god al vam svima od srca zelim da se to cim prije rjesi. Pozzzz!

  32. #7632
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    prije svega treba definirati uopće koji je razlog prestanka plaćanja od strane HZZO-a i zašto se ne izdaju rješenja više, a to možete upravo vi kao pacijenti, zatražiti službeni odgovor od HZZO-a - ne telefonom nego mailom.

    Novine? Ne može udruga Roda napraviti ništa ako nemamo stvarne osobe - makar i anonimno - kojih se to tiče, kojima je pravo na liječenje uskraćeno! Udruga Florijan su za MPO pacijenti, volonteri, koji sami idu kroz postupke, koji također imaju bitku s IVF-om, kojima trenutno također je uskraćeno pravo na adekvatno liječenje zbog opće štednje, jer se koriste vrlo slabe stimulacije umjesto pune stimulacije - cijene postupka su snižene za gotovo 50% u odnosu prije 3 godine.

    bmaric, mislim da nije moguce saznati uopce broj onih parova kojima je potrebna donacija gameta, to se ne može izvući na forumu, jedino da prebrojite na ovoj temi sve vas koji ste se javljali kroz neko vrijeme i koji ste odlazili ili planirate odlazak u CZ na postupak s doniranim gametama. Od Rode se može naravno dobiti podatak o broju registriranih forumaša, ali nije MPO jedina tema na Rodinom forumu, mnogo je tema ovdje od dojenja, poroda, preko MPO i posvajanja....... ne znam čemu bi služio taj podatak.

    Organizirajte se, rekla sam već, izmijenite kontakte bar vi između sebe, saznajte sve što treba od HZZO-a, tad se možda da nešto napraviti, ali novinari iz nekog iskustva neće objaviti ništa bez dokaza (službenog maila HZZO-a kad će Vaš slučaj biti riješen ili zašto se Vaš slučaj ne rješava) i bez osobne priče (makar i anonimno).

  33. #7633
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Razgovaralan sam s PFC mi osobno nemožemo ništa osim čekati.Moraju se uskladiti zakoni tj moraju odlućit da li čemo mi biti tretirane po Hrv.zakonu ili po Češkom.Ako se odluče za Hrv.zakon onda nam hzzo sve plača a ako bude po Češkom zakonu onda plaća samo dio.A drugi problem je plaćanje koje hzzo nije rješio od 7mj.Eto zbog toga ne primaju nove pacijente dok se sve to riješi.A mi smo osuđene na čekanje a do kada to se nezna....

  34. #7634

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Kadauna, smatram da je taj podatak bitan kako bi se uopće vidjelo da se tu ne radi o 10-ak parova, već da je taj broj jako velik. Dok se sama nisam našla u ovoj situaciji, a mi idemo na donora, nisam mislila da to baš pogađa veliki broj ljudi. S toga mislim da je taj podatak bitan za objaviti da se uopće vidi o kojem broju ljudi se ovdje govori, bar oni koji su prijavljeni na forum, a točan broj je sigurno puno veći.

    Ako netko ima mail HZZO-a, pošaljite mi ga na pp, pa ću im ja pisati i tražiti pismeni odgovor, a onda možemo u novine.

    Ponavljam još jednom, mogu ja ići u novine, nije problem.

    Dok ne stigne odgovor od HZZO-a, možete razmisliti da li želite u ovom svemu sudjelovati - predlažem da to ipak bude sve anonimno.
    Kada (i ako) krenemo u novime trebat će mi vaše kratke priče odn. o kakvoj se donaciji kod vas radi, koliko puta ste bili na postupcima i kakvim, s kojim problemima ste se susretali i sl.
    Ako se slažete, a to mi možete navesti u pp, vaše priče bi objavila u novine, naravno anonimno. Oni koji ne žele da se njihova priča objavi u novine, napišite mi to, pa ću sve takve slučajeve sumirati i dati im općenite informacije o svemu.

    Eto, za početak molim e-mail od HZZO-a ako netko ima, a ostalo ćemo onda u hodu.

  35. #7635
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Bravo bmaric, odlično za kretanje u akciju. Mislila sam na općeniti broj forumaša i forumašica na Rodinom forumu, ne znam čemu taj podatak služi ako ga želiš dobiti kako si napisala, taj podatak je dohvatljiv, to nije problem ali nema baš nekog smisla taj podatak navoditi..... jer je mnogo žena na forumu, većina bez problema neplodnosti, bez potrebe za IVF-om ili inseminacijom, bez potrebe za doniranim gametama.

    Problem je doći do podataka o forumašima koji su registrirani samo zbog donacija gameta, taj podatak ne možeš izvući na forumu preko amdinistratora jer nitko ne mora pri registraciji na forum navoditi zbog čega se prijavljuje, ne mora ostaviti niti može podatak da je tu zbog donacija gameta, taj podatak evenutalno možete kao što sam rekla izvući brojeći vas forumaše koji ste se upravo na ovoj temi potpomognuta u Češkoj javljali kroz protekli period. To možete ručno izračunati.

    Stvarno mislim da se može dići malo medijske prašine, ali se morate organizirati zato bmaric bravo za akciju.

  36. #7636
    Vlatka35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    55

    Početno

    Velik pozdrav svima! Potaknule ste me da se uključim! Jedna sam od mnogih kojoj treba donacija JS, pa neka se zabilježi za početak!
    Tek krenula, a već zapelo kolko vidim. Taman počela prikupljati dokumentaciju..

  37. #7637
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    NajaPOP, čestitam od srca na spontanoj trudnoći Javljaj nam novosti i želim sreću do kraja!!!!!!!
    suen žao mi je....
    Vlatka, dobro nam došla (nas dvije se znamo )

    Strašno je ovo s hzzo-om....Mene nisu kačila negativna iskustva, ali ako ikako mogu pomoći u problemima s donacijom, pišite mi....sretno drage moje
    Posljednje uređivanje od sejla : 14.11.2013. at 06:55

  38. #7638
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Besplatni info telefon

    Obvezno osiguranje 0800 7979
    Dopunsko osiguranje 0800 7989
    Bijeli telefon Ministarstva zdravlja 0800 7999

    fax: 01/4812-606

    Radno vrijeme: 8.00 - 16.00



    Pitanja i odgovori

    Smatrate li da je neko pravo građana ugroženo nezakonitim ili nemarnim radom tijela državne uprave i tijela s javnim ovlastima, molimo, obratite se pučkom pravobranitelju

    ombudsman@ombudsman.hr

    Evo ovo sam nasla na stranicama hzzo-a , ako ikako može pomoći...
    možda bi bilo najbolje pisati Nenadu Korkutu ( glasnogovorniku) ali I ministru
    mene to sada trenutno ne kaci , ali podrska svima !!

  39. #7639
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Super da je akcija pokrenuta ali nemogu to bit samo nas dvije!?Mislim da nas je više od dvije u ovim problemima!Ja idem opet zvat hzzo bmaric će pisat...zato cure uključite se!

  40. #7640

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    97

    Početno

    drage moje....meni dr nije ni htio potpisati zahtjev pa sam otišla u Prag o svom trošku...i bio je neuspješan

    ne prolazim ovo kao vi, ali ako treba šta, tu sam...
    bmaric...uvijek možeš računat na mene....

  41. #7641
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Angely4you prvotno napisa Vidi poruku
    drage moje....meni dr nije ni htio potpisati zahtjev pa sam otišla u Prag o svom trošku...i bio je neuspješan

    ne prolazim ovo kao vi, ali ako treba šta, tu sam...
    bmaric...uvijek možeš računat na mene....
    ajme Angely4you, tko tebi i na kakvu dijagnozu nije htio potpisati zahtjev za postupak u Pragu?

  42. #7642

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    ajme Angely4you, tko tebi i na kakvu dijagnozu nije htio potpisati zahtjev za postupak u Pragu?
    Kadauna, ja sam ok, imam operaciju na maternici iza sebe, al veći problem je u suprugu. Ima Klinefertov sindrom i dok ne obavi biopsiju (a to je mišljenje genetičara, btw zbog kojeg nemamo odobrenje) ne možemo dobiti potpisan zahtjev.

    Razočarani u naše zdravstvo i prava odustali smo od takve muke, radije ćemo biti na kruhu i vodi pa skupiti lovu nego patiti se, suza i suza sam izronila, gdje god sam došla zalupila su mi se vrata, kao da tražim nešto na što nemam pravo...

  43. #7643
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    moram priznati da ne kužim skroz, tko vas je tražio biopsiju? Genetičar ili MPO stručnjak? I zašto?

    A biopsiju ne možete u HR napraviti, sorry što gnjavim, ali premalo o ovome znam....

    Jeste išli kod kojeg MPO stručnjaka?

  44. #7644
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Svi koje kaće trenutačni problemi s donacijom i hzzo-om, pišite mi na mail, valentinica88@gmail.com. Nekako ćemo se skupiti i organizirati da pokušamo riješiti situaciju.

  45. #7645
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Bmaric je napisla već nekaj i terbamo se udružit i djelovat jer ak mi nečemo a bogme neće ni oni nekaj za nas napravit!

  46. #7646

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    moram priznati da ne kužim skroz, tko vas je tražio biopsiju? Genetičar ili MPO stručnjak? I zašto?

    A biopsiju ne možete u HR napraviti, sorry što gnjavim, ali premalo o ovome znam....

    Jeste išli kod kojeg MPO stručnjaka?

    Genetičar je napisao svoje mišljenje da je moguće napraviti biopsiju testisa i zbog tog mišljenja mpo doktor nije smio potpisati zahtjev.
    Biopsija se može napraviti kod nas, ali muž ne želi, a i mpo doktor nam je rekao da nema smisla raditi ju, to mi je rekla dr i u pragu.

    Nismo išli nekom drugom, idem u prvom mjesecu, ali dok rješavam opet sve to ispočetka ići ću o svom trošku u 3 mjesecu u prag...do tad ću skupiti nadam se lovu

    Mislim da ću sad u petrovu....

  47. #7647
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    drage moje, jako mi je zao sto cujem te glupe vijesti u vezi hzzo,te se nadam da ce se to sto prije i sto pozitivnije rjesiti! nego, ima li na forumu onih koji su u pripremama za PFC? ja evo cekam pocetak ciklusa, pa onda idem sa bocanjem dicapeptylom.....imate li nekih savjeta kako sto lakse prezivjeti to bockanje???

  48. #7648
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Bokić evo ja terbala s ovim ciklusom u PFC ali kako se odgađa niš od toga morat ču čekat bolja vremena.Ja sam ti najveća kukavica što se tiče inekcija i ako sam ja preživjela svi če!.Uopće ne boli meni su gore nus pojave takva vrućina me opali da bi strgala sve sa sebe,Ali prođe!Sretno u svkom slučaju!

  49. #7649
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Valiana, uzas zaista je to sto se desava za hzzo, ali kod nas u BiH nije nikad ni bilo govora da bilo sta plate, bar lijekove....a da ti ne pisem o NE podrsci od kompletne okoline a sto se tice boca, prezivjet cemo, to je sigurno, jako smo mi zenske )

  50. #7650
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Danas sam opet zvcala hzzo i opet kažu da je PFC krivac jer im nije dostavio način na koji da im plate!Ja više neznam osim da vidim da smo nemoćne!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •