Stranica 3 od 155 PrviPrvi 123451353103 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 7735

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #101
    patuljchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    292

    Početno

    goga bravo za male dupliće!

    Što se tiče mene - malo sam se ispuhala... i zaključila da ako sam do sad slušala doktore - i dalje ću! Beta je dosta visoka, pa je (valjda) došlo do rane implantacije (ako sam ja dobro osjetila i "prevela" ono što cure pišu po forumu, mislim da se naša mrvica "uhvatila" već 3dnt ). Nadamo se najboljem, a što bude - bit će - tako i onako ne možemo više na ništa utjecati ...

    p.s kako je bilo jučer na kavici? Jako mi je žao da vam se nisam mogla pridružiti - sljedeći put plaćam piće ! (sva sreća da je ovaj podforum mali)

  2. #102
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    patuljček, blastice se tako rano fataju, čekamo s tobom uzv i računamo na čašćenje, a meni je MD rekao da ću na čašćenje potrošit ko na jedan postupak(ko mi kriv kad me ima svugdje), kava je bila mala, ali slatka, al zamalo nas otpuhalo

  3. #103
    glacova avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    goga,pa to je prekrasno!!!

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

    Početno

    Bas si mogla doci patuljcice, imale smo cvijece u kosi kao djeca cvijeca, Doduse cvijeca je bilo i u pivi, pa smo morale brzo popiti

  5. #105
    goga69 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Wien
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj glacova prvotno napisa Vidi poruku
    goga,pa to je prekrasno!!!
    Hvala draga moja,jeste krasno samo da i tako ostane(ipak ima tu malo rezerve i straha),ali u svakom slucaju smo pozitivni!!

  6. #106
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    bravo goga!!!!

  7. #107

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    97

    Početno

    bravo goga za bliznce,ima li sta lepse.

  8. #108
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Goga hura za dvojceke!!!

  9. #109
    goga69 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Wien
    Postovi
    141

    Početno

    Hvala curke .....i vama zelim istoa11

  10. #110
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    Citiraj Ona koja nije pisala prvotno napisa Vidi poruku
    Bas si mogla doci patuljcice, imale smo cvijece u kosi kao djeca cvijeca, Doduse cvijeca je bilo i u pivi, pa smo morale brzo popiti
    u mojoj nije

  11. #111
    olea77 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    420

    Početno

    goga,super vijesti pa to je baš lijepo.

  12. #112

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    97

    Početno bravo

    Bravo goga, odusevila si me

  13. #113
    faith79 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    93

    Početno

    GOGA sve čestitke od srca.....takve super vijesti nama čekalicama ulijeva još više nade...
    SELA čujem da si u pragu kad i ja, ja sam od 06.06.-12.06

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Goga bravo, bravo za male blizance! Uživaj u trudnoći!
    Svima na ovoj temi veliki i sretno u postupcima!

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    275

    Početno

    Goga čestitam ......super vijest za sve nas!

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    275

    Početno

    Faith......znači ti već znaš u koje si vrijeme tamo,kako putujetš......idete autom ili si rezervirala let?

  17. #117
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Faith nemoj mi coprati-ja bih trebala biti u Pragu sad u maju.
    Ali zivot mi samo sipa panjeve pred noge,pa sam se i danas malo spotaknula..Endo ne raste

  18. #118
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Sela, šta je danas 12. dan? Koliki je endo? Hoćeš pojačat dozu?

  19. #119
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    13.ti.Preporuka dozu pojacati 2x2(8 mg).

  20. #120
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    Sela draga,navali na ciklu i ananas uz estrofem,bit će sve u redu ,ni moj nije baš bio za suradnju al smo ga uspjeli dotjerati.
    Samo kratki rezime,predala sam ispravan zahtjev,dan iza toga sam predala i prigovor te molbu za požurnicu obzirom da je drugi dan nakon mog predanog zahtjeva(onog na neispravnoj tiskanici)napisan dopis meni da to treba ispraviti ali je taj isti njihov dopis poslan tek mjesec dana kasnije(valjda nisu imali za poštarinu),pa mi je rekla teta tamo nek to lijepo napišem i predam,uglavnom to je jučer predano a jutros su me zvali da kaj nemam noviji nalaz spermiograma jer možda će to konzultanti tražiti,i sad kaj da napravim,nitko do sad nije uopće tražio ništa od mm-a jer je kod njega sve u redu,i ja njoj kažem kako to nije uopće bilo upitno obzirom na problematiku kod mene,i sad ne znam da li da ga ide raditi ili da pričekamo!?
    e da i kaže meni žena koja me zvala da to ide kod tri konzultanta,a ja sam mislila da ak ja predam sa potpisom od jednog mpo specijaliste onda oni šalju kod još dvojice,po tome se nisam trebala gnjaviti i lovit doktoricu nego mi je to mogao i moj ginekolog?znate li vi šta o tome

  21. #121
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    ja sad pričam sa sestrom kak su me zvali i rekli za spermiogram,a ona meni veli a kaj je to!!!!OKNP-jel ti poznato!!!!Blaženo im bilo svima koji ništa ne znaju i nisu trebali znati o tome

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

    Početno

    Da, tako je i moja frendica sa dvoje male djece pitala, a sto ti je to endometrij. Blago neznalicama.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    275

    Početno

    O draga đurđa zbilja nisu pri pameti.....uh što bih sada....ne znam što da ti kažem što je pametno...sačekati ili možda uraditi i taj spermiogram pa kud puklo da puklo,mada nema logike i ni zdravog razuma.....

  24. #124
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Djurdja prijedlog za lijecenje mora potpisati bas MPO lijecnik,ja isto svog bivseg gina
    jednom pitala jel bi potpisao jer je uz to sto je obicni gin i specijalist opstreticije i jos kojesta
    ali je rekao da ne moze.Medjutim ne sjecam se tocno tko,ali netko je na ovom forumu rekao da
    je prosao potpis obicnog gina na prijedlogu.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    275

    Početno

    Draga Sela tebi sretno.....ma bit će sve dobro sa endo porast će uz novu dozu!

  26. #126
    opa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    257

    Početno

    meni je potpisao moj dr.socij ginekolog jer na rješenju nije naznačeno dr.specijalist ginekolog MPO već samo dr.specijalist ginekolog koji ima ugovor sa hzzo-m a to je naš socij.ginekolog i prošlo je,danas sam išla predati rješenje i otpusno pismo na hzzo za povrat putnih troškova ,a ova na hzzo me otkantala do sljedećeg tjedna jer je dobila moje rješenje kad i ja(10,03) i još ga nije uspila obraditi jer ima puno puno posla

  27. #127
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    Citiraj opa prvotno napisa Vidi poruku
    meni je potpisao moj dr.socij ginekolog jer na rješenju nije naznačeno dr.specijalist ginekolog MPO već samo dr.specijalist ginekolog koji ima ugovor sa hzzo-m a to je naš socij.ginekolog i prošlo je,danas sam išla predati rješenje i otpusno pismo na hzzo za povrat putnih troškova ,a ova na hzzo me otkantala do sljedećeg tjedna jer je dobila moje rješenje kad i ja(10,03) i još ga nije uspila obraditi jer ima puno puno posla
    ma znala sam da je netko predao od soc. i zato sam to i komentirala,znači ipak može
    kako si ti draga, uživaš li na ovom našem toplom sunčeku

  28. #128
    faith79 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj opa prvotno napisa Vidi poruku
    meni je potpisao moj dr.socij ginekolog jer na rješenju nije naznačeno dr.specijalist ginekolog MPO već samo dr.specijalist ginekolog koji ima ugovor sa hzzo-m a to je naš socij.ginekolog i prošlo je,danas sam išla predati rješenje i otpusno pismo na hzzo za povrat putnih troškova ,a ova na hzzo me otkantala do sljedećeg tjedna jer je dobila moje rješenje kad i ja(10,03) i još ga nije uspila obraditi jer ima puno puno posla
    opa dušo, pa kaj ne znaš kolko imaju oni posla...???
    venero odluka je pala,idemo autom...
    sela sorry kriva informacija.....šaljem ti , ne ne coprati.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    76

    Početno

    Meni je odgovorila glasnogovornica HZZO-a, citiram: "Poštovana, doktor specijalista iz ugovorne poliklinike može dati prijedlog za upućivanje na liječenje u inozemstvo - pri tome doktor daje prijedlog samo za liječenje za koje ima specijalizaciju u okviru djelatnosti, a ugovor ovog Zavoda sa zdravstvenom ustanovom mora pokrivati tu djelatnost."

  30. #130
    opa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    257

    Početno

    Dobro,dobro sam malo me muče ovi bolovi ali sve ok,nadam se da će biti nešto
    ako ne ne gine mi 9 mj opet iznova

  31. #131
    faith79 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj đurđa76 prvotno napisa Vidi poruku
    Sela draga,navali na ciklu i ananas uz estrofem,bit će sve u redu ,ni moj nije baš bio za suradnju al smo ga uspjeli dotjerati.
    Samo kratki rezime,predala sam ispravan zahtjev,dan iza toga sam predala i prigovor te molbu za požurnicu obzirom da je drugi dan nakon mog predanog zahtjeva(onog na neispravnoj tiskanici)napisan dopis meni da to treba ispraviti ali je taj isti njihov dopis poslan tek mjesec dana kasnije(valjda nisu imali za poštarinu),pa mi je rekla teta tamo nek to lijepo napišem i predam,uglavnom to je jučer predano a jutros su me zvali da kaj nemam noviji nalaz spermiograma jer možda će to konzultanti tražiti,i sad kaj da napravim,nitko do sad nije uopće tražio ništa od mm-a jer je kod njega sve u redu,i ja njoj kažem kako to nije uopće bilo upitno obzirom na problematiku kod mene,i sad ne znam da li da ga ide raditi ili da pričekamo!?
    e da i kaže meni žena koja me zvala da to ide kod tri konzultanta,a ja sam mislila da ak ja predam sa potpisom od jednog mpo specijaliste onda oni šalju kod još dvojice,po tome se nisam trebala gnjaviti i lovit doktoricu nego mi je to mogao i moj ginekolog?znate li vi šta o tome
    đurđa, s mojim mužem je isto sve ok, spermiogram sam predala uz zahtjev star od 2008.godine i bil je prihvaćen, odobrili su. jedino me PFC tražil friškog, pa smo ga sad napravili...

  32. #132
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    ovo je čudo,svaki put se iznenadim kad čujem kaj su neke u pfc-u tražili a nas pod milim bogom niš!!!
    ma ne znam,još se mislim šta da napravim,pet minuta ga šaljem na spermiogram,sljedećih pet ne,pa opet ispočetka

  33. #133
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    može pitanje: jel se cikla i ananas mogu i prije početi tamaniti ili tek kad se krene u postupak? mislim kad budemo planirali, pa onda u tom ciklusu ili mogu i koji mjesec prije?

  34. #134
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    često se sjetim,zna li netko šta nam je sa marti78,mislim da nam je od nje krenula informacija da nam hzzo plaća postupak

  35. #135
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Citiraj m arta prvotno napisa Vidi poruku
    može pitanje: jel se cikla i ananas mogu i prije početi tamaniti ili tek kad se krene u postupak? mislim kad budemo planirali, pa onda u tom ciklusu ili mogu i koji mjesec prije?
    Nekako bih laicki odgovorila da mozda i nema nekog efekta puno prije poceti piti jer se endo ljusti na kraju svakog ciklusa,
    u principu trebalo bi krenuti sa prvim danom novog ciklusa u abnormalno oblokavanje ciklom.Sto sam ja ovaj puta propustila
    oslonivsi se na magicne tabletice.I zato -sipak.U listopadskom lanjskom postupku nisam napravila takvu gresku,na dan donat.
    punkcije endo mi je bio cista 9,na transferu 10..Ali popila sam valjda svaki dan bocu od 0.70.
    Danas sam se tako isšokirala jer smo vec maltene platili hotel od subote(fet je bio ocekivan u pon/uto)-mislili smo malo
    setuckati i uzivati u praskim ljepotama.
    Ni u peti da mi endo nece narasti 1 mm u dva dana.Ni u peti da bi mi endo mogao raditi problem.Muz koji ide sa mnom
    vec je upisao tih par dana godisnji.ja sam uzela tocno isplanirani godisnji(koji sam btw jedva dobila).
    Poucak: a)cure koje idete na FET(KET) nemojte bookirati karte ni hotele unaprijed dok vam se ne potvrdi termin.
    b)pijte barem pola litre soka od cikle dnevno
    Svima cmokic

  36. #136
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    ja kad sam tražila da mi potpiše MPO specijalist dr Tandara pri Splitskom KBC odjel Humane reprodukcije nije mi htjeo potpisati, uz obrazloženje da se to može samo u Klinikama u Zagrebu..moš misliti..
    onda sam našla na internetu ovaj zakon o lječenju u ino i po njemu sam otišla u MPO privatnika CITO i oni su mi potpisali i to mi je uvaženo jer imaju ugovor s HZZO..jer da sam išla u ZG to bi potrajalo..a zašto me ovaj odbio - čisti bezobrazluk..




    citat iz Pravilnik_o_pravima_uvjetima_i_nacinu_koristenja_z dravstvene_zastite_u_inozemstvu


    Rješenje iz stavka 1. ovog članka donosi se na osnovi zahtjeva osigurane osobe, odgovarajuće
    medicinske dokumentacije, obveznog prijedloga za upućivanje na liječenje u inozemstvo doktora
    specijalista, odnosno liječničkog konzilija ugovorne zdravstvene ustanove u kojoj se osigurana osoba liječi
    s prijedlogom jedne ili više inozemnih zdravstvenih ustanova koje mogu obaviti traženo liječenje, te
    nalaza, mišljenja i ocjene liječničkog povjerenstva Direkcije Zavoda koje je obvezno prije donošenja
    ocjene o upućivanju na liječenje u inozemnu zdravstvenu ustanovu pribaviti mišljenje doktora specijalista
    – konzultanata koje, na prijedlog ministra nadležnog za zdravstvo, posebnom odlukom imenuje ravnatelj
    Zavoda.

    Prijedlog za upućivanje na liječenje u inozemstvo iz stavka 2. ovog članka doktor specijalist, odnosno
    liječnički konzilij ugovorne zdravstvene ustanove u kojoj se osigurana osoba liječi mogu dati samo u
    okviru svoje djelatnosti, a daju ga na tiskanici »Zahtjev i prijedlog za upućivanje na liječenje u
    inozemstvo« čiji je oblik i sadržaj tiskan uz ovaj Pravilnik i čini njegov sastavni dio.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    afrika
    Postovi
    257

    Početno

    Sela zao mi je sta sad pred put imas to nerviranje,ali sta ces valda ce endo narast transfer more bit i do 24 dc.Jedino je tesko to sa godisnjim i hotelima.Ja sam bila sama u Pragu za ET jer nam je bilo tesko dati jos 1000 eura ekstra za avio kartu za MM i sve je dobro zavrsilo uz 15 satni put i tegljnje prtljage tako ako budes isla sama kojim slucajem u Prag nije to neki problem,
    JA sam od pocetka bila na 2x2 estrofem i evo,skoro sam 3 mjeseca tako.i tebi zelim isto.
    Ja sam prije portupka trazila od dr.L da koristim i estrogenske flastere u kombinaciji za tabletama a postoji i estrogenski gel, jer sam zakljucila da svi ti hormoni puno bolje djeluju preko koze i progesteroni naravno vaginalno.Ali dr,L je odgovorila da su mi estrofemi dovoljni ja bas nisam tako mislila ali nisam imala izbora jedino sam kad sam tamo vec dosla trazila recept za crinone gel.
    zelim ti od da sve bude dobro i da dobro zavsi

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    275

    Početno

    Sela baš tako nemoj se sekirati ako se ET radi i do 24 dana ciklusa kako Pretorija veli onda još ima nade da endo se podeblja.
    Pretorija sretno u tvom blaženom stanju...nadam se da si nam dobro?
    Čekaj kažeš išla si sama u Prag ,jel to znači da si ovaj put uspjela iz smrznutih ili sam ja krivo shvatila?

  39. #139
    olea77 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    420

    Početno

    cure imam pitanje,od moje kolegice knjigovođa kaže da se povrat od hzzzo-a za liječenje u inozemstvu koje pokrivaju zbog ne mogučnosti liječenja u hr u mom slučaju donacija povrat možemo zatražiti u roku 3 godine.
    jel znate nešto o tome?
    ja sam 2009 god. išla na dvije inseminacije AID i pred sobom imam račune za to kao i račune za ovitrelle.
    ne znam ako je to tako jel bi imalo svrhe tražiti povrat?
    inaće sam ok nema nikakvih siptoma danas bila kod gin.po uputnicu za betu i idem idući tjedan vaditi.jedva čekam da vidim rezultat da mogu planirati dalje.
    Sela žao mi je što te endo zeza ali biti će dobro.tako je to ne možeš ništa sigurno planirati za put.
    mi sada kada smo išli pred Uskrs nismo mogli ništa rezervirati jel do zadnjeg nismo znali pa smo jedva našli hotel za jedno noćenje ali bio je uskrs i sve je bilo puno.
    mene toliko u zadnje vrijeme mući žgaravića i pećenje u grlu valda zbog stresa kakva će biti beta.

  40. #140
    patuljchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    292

    Početno

    olea, da ne pričam napamet, još jednom sam provjerila... Tvoja prijateljica nije u pravu. Pravilnik izričito propisuje:
    Ĉlanak 27.
    Osigurana osoba koja je sama dogovorila termin u inozemnoj zdravstvenoj ustanovi i na lijeĉenje
    u inozemstvo otišla bez rješenja o upućivanju na lijeĉenje u inozemstvu iz ĉlanka 22. i 24. ovog Pravilnika
    nema pravo ostvariti to lijeĉenje na teret sredstava obveznog zdravstvenog osiguranja.

    Dakle, ako nisi imala rješenje kad si išla gore - nema povrata!

    Poz!

  41. #141
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    Sela, žao mi je za endo, al držim fige da bude sve o.k.

  42. #142
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Hej cure,bas ste drage..ma popustilo me,cool sam,oblijevam se carobnim sokom i naravno da
    mora uskoro dosegnuti carobnu brojku 8!!
    Cini mi se da me od povecane doze estrofema pocinje glava boljeti(jucer i danas),ali da se izdrzati.
    Pusa

  43. #143
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Sela, držim ti fige da endo ipak dobro naraste i da se ne brineš više oko toga! Pij i jedi puno ananasa. Meni je on prošli put puno pomogao! I sretan ti put draga moja!
    Posljednje uređivanje od Snekica : 06.05.2011. at 18:23

  44. #144
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Hej Sneki ma zakasnila sam sa ananasom,mislila sam da mi ti prirodni dodaci terapiji nece trebati.
    Hvala na pozdravima i lijepim zeljama!

  45. #145
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Olea za zgaravicu kazu neki da moze biti najraniji znak trudnoce!!!

  46. #146
    olea77 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    420

    Početno

    patuljchica,da išli smo samovoljno jer tada nisam znala da može i na teret hzzo-a,u tom slučaju ništa a ja se mislila malo opriti ha,ha...
    Sela iz tvojih usta u božje uši,čula i ja ali se baš ne uzdam u to.
    bumo videli idući tjedan.

  47. #147
    Iva Mia 2009 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Ravnica :-)
    Postovi
    732

    Početno

    Curke može jedno pitanjce, ako u nalazu s-grama nema uopće progresivnih "plivača"...jel to znak da moramo na donaciju...a pokretnih je 50%???

  48. #148
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    Pitala sam svoju soc.gin. hoće mi moći napisati resept za estrofen kad budem išla po smrzliće, jer mi je to rekla dr L. u mailu kad smo se dogovorali za FET.
    a ona kaže pa može, al samo ako dr to izričito traži, kao to su isto hormoni, pa nije to samo tako, činilo se da misli kako bi ja na svoju ruku to uzimala.
    kako ste vi to rješavale, pomislila sam da pitam da mi dr ili Mirna u mailu pošalju amb.list u kojem piše da dr to preporučuje, je mi je već prije moja soc.gin. rekla da mora imati neki papir na osnovu čega mi daje uputnice i recepte.

    što se tiće cikle i anansa; jel dovoljno kupiti sok od cikle i anansa?

  49. #149
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Cikla i ananas su savršeni za endometrij, no moraju biti svježi, ne konzervirani, kuhani ili ukiseljeni. Dakle možeš kupiti sok od svježe cikle (ima super u DM-u, u tetrapaku, ali i u svim dućanima u bocama) ili je sama istisnuti kroz sokovnik ako imaš. Ananas je najbolje kupiti svjež i rezati ili raditi sok od njega. Meni je ovo dvoje jako pomoglo. Također kažu da je dobar i svježi grejp.

    Malo upadam, ali pratim vas i navijam za vas iz sveg srca.

  50. #150
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    ValaMAla, hvala.
    jednom sam kupila mislim u Intersparu sok od cikle, uf. grozan okus, al izdržala sam.
    što se anansa tiće često kupim Jusi sok od anasa, al sam i sama pomsilila da to baš i nije to.
    Grejp nastojimo često jesti, kao i naranče po zimi, i sad jabuke.

    nemam sokovnik, al se sječam da mi je tata nekad davno pravio sok od cikle, jabuke i mrkve, jako dobrog okusa, jer jabuka i mrkva poboljšaju grozan okus cikle.

    moram se početi pripremati....

    bila sam sad na nekim pretragama u bolnici 8 dana su mi vadili krv i urin. i rezultat je: sve super, ALI jako povišen kolesterol i moram na dijetu. terapiju mi neće sad dati zbog planiranja trudnoće, ali nakon toga su rekli da ću obavezno morati.
    sad istražujem ishranu, al vidim da se mi 85% zdravo hranimo.
    jedini je problem što sam prestala ići na aerobik i totalno se zapustila u tom smislu.
    nabavila sam orbitrek.

    malo sam se rasipala, al moram to s nekim podjeliti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •