Stranica 11 od 65 PrviPrvi ... 9101112132161 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 3227

Tema: Potpomognuta na SV. DUHU

  1. #501
    Iva Mia 2009 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Ravnica :-)
    Postovi
    732

    Početno

    ajmeeeeeee trudniceeeeeee....Maslina i Nina 70 čestitaaaaaaaaaaaaaam....

    Nina 977 žao mi je draga

    Pusu veeeeliku šaljemo s Jadrana

  2. #502
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Cure hvala od
    Svim trudnicama želim da sve bude super do kraja, a onima koje to nisu da uskoro postanu. Pusa.

  3. #503
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Imam jedno pitanje: danas mi sestra nije znala reći da li da nastavim uzimati Decortin (1/2 tabletice) jer joj se nijedan dr nije javio. Na kraju je zaključila da ga ipak uzimam. Ima li koja od Vas sličnu terapiju? Pitam jer je moja dr. opće prakse malo skeptična prema Decortinu (nije objasnila zašto)
    Posljednje uređivanje od nina70 : 09.08.2011. at 17:43

  4. #504
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Nina70 - čestitam, čestitam, čestitam!!!!
    Nisam par dana bila uz komp pa mi je promaklo, ali od srca čestitam!!!

    Nažalost, ne mogu ti odgovoriti jer ne znam....

  5. #505
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Maslina 1973 i ja tebi čestitam od srca. Nadam se da ćemo izdržat do kraja
    Žao mi je zbog druge Nine jer kad sam ja bila na punkciji, vi ste bile na transferu i mislila sam..... kad je vama upalilo onda će možda i meni.

    Hm, opet jedno važno pitanje....šta je sa sexom? MM je već lud od apstinencije

  6. #506
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    nina 70...sa sexom još malo pričekajte...bar do prvog pregleda..još malo apstinencije..

  7. #507
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Vidiš, a on misli da sam to izmislila

  8. #508
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Nina70 cestitam

    Sa sexom pricekajte dok ne vidis sta ce ti dr reci, za utjehu kod mene je susha vec 5 mjeseci i tako ce biti vjerojatno do kraja trudnoce

  9. #509

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj nina70 prvotno napisa Vidi poruku
    Vidiš, a on misli da sam to izmislila
    ja nisam dobila zeleno svjetlo skroz do 16tt sa prakitčki urednom trudnoćom.... mislim da će ti se muž morati naviknuti da ne bude baš bilo akcije..

  10. #510
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj nina70 prvotno napisa Vidi poruku
    Maslina 1973 i ja tebi čestitam od srca. Nadam se da ćemo izdržat do kraja
    Žao mi je zbog druge Nine jer kad sam ja bila na punkciji, vi ste bile na transferu i mislila sam..... kad je vama upalilo onda će možda i meni.

    Hm, opet jedno važno pitanje....šta je sa sexom? MM je već lud od apstinencije
    Hvala ti I meni je žao zbog Nine i zbog još jedne cure koja nije na forumu, ali se nadala i ja skupa s njom. Nadam se da će obje uskoro ugledati plusić i visoku betu
    Ništa od seksa...
    Sutra idem na prvi UZV pa ćemo vidjeti je li sve na svom mjestu, u redu i kako se treba ponašati dalje - što se smije, a što ne

  11. #511
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj bugaboo prvotno napisa Vidi poruku
    Nina70 cestitam

    Sa sexom pricekajte dok ne vidis sta ce ti dr reci, za utjehu kod mene je susha vec 5 mjeseci i tako ce biti vjerojatno do kraja trudnoce
    Hvala ti
    Ajme, 5 mjeseci??? Ma nisam nikakav manijak ali......

  12. #512
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj MASLINA1973 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti I meni je žao zbog Nine i zbog još jedne cure koja nije na forumu, ali se nadala i ja skupa s njom. Nadam se da će obje uskoro ugledati plusić i visoku betu
    Ništa od seksa...
    Sutra idem na prvi UZV pa ćemo vidjeti je li sve na svom mjestu, u redu i kako se treba ponašati dalje - što se smije, a što ne
    E da, sve ih ispitaj. I molim te pitaj za Decortin (ako se sjetiš

  13. #513
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Jesen82 prvotno napisa Vidi poruku
    ja nisam dobila zeleno svjetlo skroz do 16tt sa prakitčki urednom trudnoćom.... mislim da će ti se muž morati naviknuti da ne bude baš bilo akcije..
    Ma šta je najgore u tom slučaju mi ne gine drugi način zadovoljavanja potrebe mm ..........kako će prasac uživat!

  14. #514
    mishica_zg avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    106

    Početno

    ajme meni imam osjećaj da me nema danima koliko postova )))
    drage trudnice čestitam od srca <3 <3
    a one koje to nisu...ma bit ćemo ))

    a što se tiče lijekova...ja sam na redu idući tjedan....jupiiiiiiii
    možda i ja do kraja godine pišem lijepe vijesti )))

  15. #515
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    mishica to su super vijesti!!! samo nek lijekovi stižu!

  16. #516

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Cure,puno vam hvala na moralnoj podršci.Odlučila sam uzet pauzu do Maribora ,moram se malo psihički odmoriti od postupaka i negativnih beta koje su se zaredale.
    Moram priznat da me lagano napušta optimizam.

    Našim trudnica još jednom čestitke!

    Pusa svima i neka bude plodna jesen!

  17. #517

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    10

    Početno

    Pozdrav svima!
    Prvi puta sam na forumu, do prije par dana sam čitala kako se sirotice mučite, sve te potpomognute, iščekivanja, sve mi je to bilo žalosno, ali i strano..
    U pon. smo saznali, nakon 2 godine braka, da suprug ima oligoasthenozoospermiju, valjda se tako piše, nebitno.. Od tada sam oči izgubila tražeći informacije šta me sve dalje čeka! Već smo našli 3 bočice vitamina koje pije, izbacio alkohol, cigarete ne uspijeva
    ali to nije tako strašno.. Ja se nekako nadam da bi se nalaz idući mogao popraviti! Da li je to moguće? U 9.mj se spremamo ponovit nalaz na SD, u nadi da će biti bolje, i planiram tamo dalje tražiti savjete, kontrole jer je mama operirana tamo i sviđaju mi se na SD doktori.. U međuvremenu idem privatno u Beta Plus čuti i njihovo mišljenje..
    Inače nalaz uopće ne kužim, piše progresivno pokretnih 1 mil, pokretnih 2 mil., u mjestu mislim 1 mil.. Ugl. Slaba pokretljivost, i slabi broj.. Ali na dnu piše da je min 35% morfološko ok?? Šta god to značilo.. Jako slabo sveukupno, koliko sam shvatila. Muči me dilema, mladi smo, ali ne želimo godinama pokušavati na inseminacije ukoliko su šanse stavrno nikakve! Uostalom privatno to i košta, previše, a ne znam da li je netko na sv. duhu išao na inseminaciju, koliko se čeka, koliko često se često može pokušavati godišnje? Pijem po preporuci svoje nemarne ginekologice klomid, ona je otišla na g.o., tako da moram sada privatno folikumetriju da nebi imala previše folikula, tada se za svaki slučaj moramo suzdržavati odnosa.. Tako su barem rekli na dv duhu.. Ne znam koje su mi mogućnosti na inseminaciji privatno, da li da dajem 3000-4000 kn za to, nemamo novaca za bacanje, ali ne želimo da nam to stane na put, makar dizali kredit! Šta će nam novci ako nemamo djece.. Da li čekati 9 mj na SD ili pokušati čim prije makar i platili masno..? Uglavnom, zanimaju me iskustva, koliko su te inseminacije uspješne, sa njegovim nalazima, ja na klomifenu prošli mj imala 3 folikula lijepa, ali šta kada o njemu ovisi.. Barem sam ja zdrava, barem nešto, i mladi smo..Ali godine lete.. Nadam se da imate koji savjet za mene, tj, sigurna sam u to, i ispričavam se na ovolikom tekstu, ali to je još malo šta bi sve ispitivala Pozdrav svima..

  18. #518
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Mayana,dobro nam došla na naše stranice..ja ne znam jesam li dobro shvatila iz tvog posta,vi odrađujete ciljane odnose ili..??
    Što se tiče inseminacije ili AIH skraćeno...da li si radila HSG ili prohodnost jajovoda??ako nisi ne možeš na AIH jer ne znaš da li su jajovodi prohodni za AIH moraju biti..
    inseminacija ima mali postotak uspješnosti,pa mi je glupo da bacaš novce a 9.-i mj.ti je sad na vratima..ja sam za AIH čekala 1mj..odmah po dogovoru sa dr.možeš u postupak..privatno na AIH ne bih išla nikad..
    koje pretrage si ti radila,koliko imate godina...jeste već bili na SD??
    I NEMOJ SE USTRUČAVATI,PITAJ SVE KAJ TI NIJE JASNO,TU SMO DA POMOGNEMO I SVE SMO U ISTOJ KAŠI!!
    pozzz i sretno!!

  19. #519
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    mayana dobrodošla!

    kao što ti kaže kiara79 svi smo u istoj kaši i samo pitaj. ni ja nisam dugo ovdje, od početka ove godine (isto uz 2,5 g braka). imamo vrlo slične nalaze, nakon nekoliko mjesece vitamina i 3 spermiograma nalaz se malo popravio po pokretljivosti i volumenu. nama na SD-u nisu ni predložili AIH. DR. je odmah rekla da idemo na postupak potpomognute (IVF).kao što kiara kaže mislim da su šanse s AIH-om male.
    i ja sam razmišljala ići privatno, jedna moja kolegica je išla privatno pa me nagovarala. no došla sam do zaključka da to mogu u svakom trenutku i da želim prvo probati ovako, šta bih odmah platila kad možda uspije i bez toga. u međuvremenu mi je i kolegica otišla na SD.

    sretno i pozdrav!

  20. #520

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    mayana dobrodošla!

    Ja sam dvije inseminacije odradila privatno,svaka po 1500 kn.Sada mislim da je to bacanje novaca jer na Sv.Duhu možeš obaviti besplatno i ići svaki mjesec ako treba.Prije inseminacija sam radila HSG da se vidi da li ih ima smisla raditi..Vidim da planiraš ići u Beta plus na konzultacije,to je sigurno dobar izbor jer tamo radi dr.B i dr.-ica D. koji su odlični liječnici i sigurna sam da će ti sve još dodatno pojasniti i uputiti što bi bilo najbolje za tebe.

    Sretno i javljaj novosti!

  21. #521
    mishica_zg avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    106

    Početno

    dobrodošla mayana ))

    kako kaže moj omiljeni pjevač....princip je isti sve su stalo nijanse ))
    tako smo ti i mi ovdje, ja sam s curama već 5 godina u istom sosu, al zadnjih par mjeseci sam se tek malo aktivirala ))

    bit će sve ok i kako cure kažu, nemoj na inseminacije bacat novce, probaj prvo kod naših omiljenih doktora, 9 mjesec je za par dana ))

    e da....malama...koji si broj za lijekove??? ja sam 215 i idem u utorak po lijekove )))

  22. #522
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Sad sam i ja malo prolistala pa vidim da sam previdjela pitati za Decortyn... Nina70, oprosti... Znam da se uzima obavezno do bete, ali poslije... I nije neka pomoć.

    Bila sam jučer na UZV, GV na svom mjestu, za 8 dana opet UZV da se vidi što je unutra. Naravno, opet prethodi iščekivanje, ali se nadam najboljem
    Kupati se mogu, od odnosa se i dalje treba suzdržavati, i dalje Crinone gel, magnezij i FolicPlus.

    Mayana, cure su ti sve točno rekle. Iznimka (barem u par slučajeva) je da se pokušalo s inseminacijom bez HSG da se ne gubi vrijeme. I sretno, sretno!!!

  23. #523
    Iva Mia 2009 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Ravnica :-)
    Postovi
    732

    Početno

    Maslinaaaaaaaaa znam taj osjećaj .... zapravo je punooo teže živjeti od UZV-a do UZV-a .... nego onih 12 dana do bete....a što ćeš to je tako samo misli neka budu pozitivne

    Jedan morski poljubac vam šaljemo

  24. #524
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    mishica, ja sam 290. obzirom da si ti sad, kroz mjesec i po-dva bi i moji mogli doći. to je ranije nego što sam se nadala

    pozdravček!

  25. #525
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    drage moje,
    sad sam došla sa SD-a. išla po nalaz pa odmah pitala za listu lijekova. sve koje zanima stanje moram vam reći da mi sestra nije rekla baš lijepe vijesti. 30 brojeva koje je zadnje naručila nisu potpisali (glavešine) stoga nisu ni naručeni tako da kaže da će opet imati kašnjenje. meni je rekla da računam 10-11 mjesec.
    bokić.

  26. #526
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    to bi taman bila moja tura ...kad nam linalena neće napisati listu ko zadnji put...to mi je bilo baš fora, nekak vidiš s kim si...sad bu ona savjesno išla posložit listu, znam ja to... ; )

  27. #527
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj MASLINA1973 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam i ja malo prolistala pa vidim da sam previdjela pitati za Decortyn... Nina70, oprosti... Znam da se uzima obavezno do bete, ali poslije... I nije neka pomoć.

    Bila sam jučer na UZV, GV na svom mjestu, za 8 dana opet UZV da se vidi što je unutra. Naravno, opet prethodi iščekivanje, ali se nadam najboljem
    Kupati se mogu, od odnosa se i dalje treba suzdržavati, i dalje Crinone gel, magnezij i FolicPlus.

    Mayana, cure su ti sve točno rekle. Iznimka (barem u par slučajeva) je da se pokušalo s inseminacijom bez HSG da se ne gubi vrijeme. I sretno, sretno!!!
    Maslina, nema veze za decortin. Uzimam malu dozu pa valjda neće škodit. Ja se ne sjetim pitat za sebe, a kamoli za drugog Znaš, još od prošli put te želim pitati kako to da si tako rano išla na UZV. Mene su naručili tek krajem mjeseca, a ET smo imale samo sa 4 dana razlike (ako se ne varam)? U svakom slučaju drago mi je da je sve super prošlo

  28. #528
    modesty4 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    436

    Početno

    Cure znate li do kojeg se broja stiglo za lijekove?
    Ja imam broj 243, pa ne znam da li već da zovem ili trebam još čekati!
    Hvala

  29. #529
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    Citiraj modesty4 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure znate li do kojeg se broja stiglo za lijekove?
    Ja imam broj 243, pa ne znam da li već da zovem ili trebam još čekati!
    Hvala
    modesty,
    iznad ovog posta smo baš o tome razgovarale. danas mishica diže 215. meni je sestra u petak rekla da je za 30 brojeva stala narudžba. ne znam do kojeg broja točno su stali. zovi ih za svaki slučaj.
    pozdrav!

  30. #530

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    10

    Početno

    Pozdrav kiara79! Baš mi je teško kada čitam tvoj potpis.. nadam se da će i tebi jednog dana pokucat sreća na vrata! Šta možeš nakon samo 2 AIH tražiti odmah ICSI? Još učim.. Da li tko zna koliko AIH rade u SD? Mi imamo ciljane odnose, eto, bila sam u petak u beta plus klinici, žena kaže nemoj još na inseminacije, mlada si.. Kužim ja to sve, ali isto tako znam da vrijeme leti..Ovaj tjedan pokušavamo prirodno, pa na more, a nakon mora idem na SD , nisam još krenula tamo jer su svi na g.o.
    Imate curke pravo, neću bacat lovu na to privatno, kada idem u 9.mj na SD. Imam 28 godina, M 27.. Znam mladi smo ali za čas ću imati i 30.!
    Ma idem ja na HSG odmah u 9 mj, i briseve sve obaviti prije toga obavezno! I sve idem u bolnicu neću ništa plaćati, tko zna kada će mi zatrebat lova..
    Blesavo mi je čekat i pokušavat prirodno, prošli mj sam imala 3 lijepa folikula, ovaj mj 5.. Ako sada ne uspije, čemu se baš ne nadam, šta imam čekati, i AIH daje male šanse.. Ne znam, ne želim naivno čekati ..MalaMa vidjet ćemo kakav će suprugu uz vitamine nalaz biti. Pazi ovo rekla mi je doktorica u beta plus klinici da ga ne mučim previše, da ništa neće previše pomagati kod poboljšanja nalaza.. To mi je čudna izjava kada vidim da je mnogima bolje uz vitamine i apstinenciju od alkohola.. Znači da se nalaz može popraviti.. Čudno da su vam odmah predložili IVF? Vidjet ćemo šta će meni reći! Slažem se da je bezveze bacat novce na privatne klinike.. Idem dalje čitati šta pišet, pa se javim nakon godišnjeg! Velik pozdrav curke!!

  31. #531

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    10

    Početno

    Hvala na dobrodošlici! Bila sam kod dr. Romane , navodno je to čak njezina klinika.. Eto ona kaže da možemo i prirodno uspjeti.. Valjda kada je vidjela da smo mladi se sažalila da me odmah šalje na AIH
    Ali čitajući vaše postove, mislim da ću ja jako brzo krenuti na AIH, još se nećkam jer su mi 2 doktora dala drugačija mišljenja, tako da su me malo zbunile, na SD su rekli odmah na AIH, u beta plusu da pričekam do kraja god... I tako, sada MM i ja idemo prirodno ovaj mj, tj uz klimifen 5 folikula, on se nada ja baš i ne.. Idem na more, opušteno, pa ćemo vidjeti nakon mora šta će ekipa na SD reći! Ne razumijem još jednu stvar, ona štoperica, to se daje kod AIH, da se potakne ovulacija, tj. pucanje folikula? Da li se to radi samo radi tajmiranja AIH ili zašto? Ako ja imam ovulaciju i inače, kako to povećava moje šanse?

  32. #532

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    10

    Početno

    Razmišljam sada malo i gledam šta pišeš.. Mislim da je nada jedino što te tjera naprijed, bit će bolje, odmori pa će ti želja opet doć sama od sebe i krenut češ dalje Jednom mora uspijeti!! Eh da, jedno pitanje, kako nisam pratila ništa od događanja šta se tiče MPO, jer do sada nisam znala da će mi možda zatrebati, šta je točno naš dragi ministar zabranio u RH? Zamrzavanje? Postupak potpomognute je moguć kod nas?? Pojma nemam.. a vidim da ti ideš u Maribor pa zato pitam!

  33. #533

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    10

    Početno

    MajaMa, slabo se snalazim na forumu, ko neka neuka baba se osjećam A na internetu sam par sati svaki dan, ali nisam nikada forume posjećivala.. Pitance, koliko moraš čekati na SD IVF? I šta sa tim lijekovima, zašto se piju uopće? Koliko se dugo čekaju.. prikupljam info prije godišnjeg .. Slažem se da ne treba plaćati privatno, sve smo to ionako godinama plaćale, da barem sada bude koristi od toga! Kod kojeg si doktora naručena na SD? Ja planiram kod Ujevića, dobila sam od urologa preporuku pa eto idem njemu ako uspijem..
    pozdrav i sretno na 1. pokušaju!!

  34. #534

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    10

    Početno

    uopće ne kužim odakle ova reklama na mom postu .. pih..

  35. #535

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    10

    Početno

    Hvala i tebi na dobrodošlici, toliko se slabo snalazim da moram sve po redu pročitati da uopće shvatim tko mi je sve odgovorio ) Uf što ne volim forume .. hihi
    Imate pravo nisam plaćala ovaj mj,. inseminaciju, privatno bi brisevi, hsg i sve to koštalo preko 4000 kn! Idem ja lijepo ovaj mj prirodno pokušati, makar se ne nadam previše..Pa u 9 mj SD, dalje ću vas izvještavati..Vidim i vi čekate lijekove, puopće ne razumijem za šta su ti lijekovi.. koliko se cca čekaju?
    Hvala na pomoći, sretno sa IVF!!!!

  36. #536
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    eto curke, friška vjest da nemre biti friškija, 5 min stara, prvo sam mm javila- ja sam 246, ljekići su stigli, nije problem u ljekovima nego u decapeptylu koji će mi skompletirati za 2 tjedna, mašem repićem od sreće...znači nije sve odbijeno, nego ti dec., ali i to bu stiglo kroz tjedan- dva, jeeeej, baš me razveselila sestra J.

  37. #537
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    Citiraj inana prvotno napisa Vidi poruku
    eto curke, friška vjest da nemre biti friškija, 5 min stara, prvo sam mm javila- ja sam 246, ljekići su stigli, nije problem u ljekovima nego u decapeptylu koji će mi skompletirati za 2 tjedna, mašem repićem od sreće...znači nije sve odbijeno, nego ti dec., ali i to bu stiglo kroz tjedan- dva, jeeeej, baš me razveselila sestra J.
    inana, sad me ovo skroz zbunilo. meni je sestra (ne znam koja, jer ih još ne poznam, plava, kosa ispod uha, s naočalama) rekla da 290 računam za 10,11 mjesec. sad mi je to čudno da ću oko 2 mjeseca čekati 45 brojeva
    svašta

  38. #538
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    Citiraj Mayana prvotno napisa Vidi poruku
    MajaMa, slabo se snalazim na forumu, ko neka neuka baba se osjećam A na internetu sam par sati svaki dan, ali nisam nikada forume posjećivala.. Pitance, koliko moraš čekati na SD IVF? I šta sa tim lijekovima, zašto se piju uopće? Koliko se dugo čekaju.. prikupljam info prije godišnjeg .. Slažem se da ne treba plaćati privatno, sve smo to ionako godinama plaćale, da barem sada bude koristi od toga! Kod kojeg si doktora naručena na SD? Ja planiram kod Ujevića, dobila sam od urologa preporuku pa eto idem njemu ako uspijem..
    pozdrav i sretno na 1. pokušaju!!
    mayana,
    lijekovi za IVF ti trebaju da bi folikula i jajnih stanica bilo više, dakle dobivaš hormone i određene lijekove kojima dr. kontroliraju ovulaciju itd. da ne idem u detalje. što se tiče čekanja, čekaš lijekove, o njima ovisi kad ćeš u posutpak. ja sam npr. krajem 5 zapisana na listu kao 290 i vjerojatno ću u jesen (10-11) mjesec doći na red.
    što se tiče doktora U., nisam sigurna da je on MPO doktor, ja sam se naručila kod doktorice T, ona je mlađa, a stariji i iskusniji i hvaljen doktor je dr B. ( ne znam smijem li pisati imena na forumu pa ćeš morati drugačije do punog imena).

    pozdrav!

  39. #539

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Mayana,negdje si spomenula ali te nisam dobro shvatila,kakav je nalaz spermiograma kad ides na ciljane i kad kazu da mozete i prirodno?

  40. #540
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj MalaMa prvotno napisa Vidi poruku
    inana, sad me ovo skroz zbunilo. meni je sestra (ne znam koja, jer ih još ne poznam, plava, kosa ispod uha, s naočalama) rekla da 290 računam za 10,11 mjesec. sad mi je to čudno da ću oko 2 mjeseca čekati 45 brojeva
    svašta
    a gle, ak si računaš 40- ak brojeva mjesečno, onda ti to i je tak nekak, meni je on rekao još u 6. da kak ide s brojevima, postoji šansa da idemo u 8., ali da ga ne držim za riječ, ali da svakako računam na 9... i eto... ti buš garant u 10. , nemoj previše brinuti kad na to nemremo utjecati- e sad da to pročita Kiara79, bila bi ponosna kak sam sazrila do ovog postupka...

  41. #541
    Korny77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Pozdrav svima,

    ja sam jedna od onih sretnica kojoj je iz prve uspio IVF.
    Moja Lucija sada ima 7 mj.Zdravo je i veselo dijete.
    Planiramo ići što prije na drugo dijete - po ovome što pišete ako mislim ići ponovno na IVF morala bi već na jesen dogovoriti termin kod dr.T. da bi došla na red pred kraj godine ili čak na proljeće....vjerujte mi nekako mi se ne da sve to ponovno prolaziti....vjerojatno ću morati jer prirodno ne bum ostala trudna...a godine idu....
    Nadam se da će i druga beba doći brzo - da nećemo dugo čekati....
    Sretno svima....kisss....

  42. #542

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1

    Početno

    pozdrav!
    Znam da negdje piše,jel može ukratko koje uputnice mi trebaju da odem po ljekove? Mi smo broj 210 i nisam očekivala da ćemo tako brzo doći na red

  43. #543

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Molim one koje su na SD prošle polustimulirani postupak, znači da su mimo liste čekanja, u periodu dok čekaju, dobile stimulaciju od par komada Gonala ili Menopura, da kažu, kako im se papirnato vodi to.
    Da li im se to papirnato vodi kao da su odradile cijelu stimulaciju? Onu od 6 plaćenih?

  44. #544
    Palcicazg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    239

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa Vidi poruku
    Molim one koje su na SD prošle polustimulirani postupak, znači da su mimo liste čekanja, u periodu dok čekaju, dobile stimulaciju od par komada Gonala ili Menopura, da kažu, kako im se papirnato vodi to.
    Da li im se to papirnato vodi kao da su odradile cijelu stimulaciju? Onu od 6 plaćenih?
    radila sam polustimuliurani postupak i kupila sam par menopura, doktor mi je rekao ako mi treba tih 4 komada da mi može dati, ali će mi se brojati kao postupak
    kad je takva situacija, bolje je kupiti par komada nego da se broji kao postupak.
    malo mi je sve to bezveze, al takav je protokol kod njih.

  45. #545
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    inana,
    imaš pravo. ne vrijedi se zamarati. ionako nisam očekivala ništa prije kraja godine, tako da sve što bude prije bit će dobro. kao što je tebi u potpisu: strpljen-spašen

  46. #546
    sany 7 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    137

    Početno

    uputnica za pregled

  47. #547
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj inana prvotno napisa Vidi poruku
    a gle, ak si računaš 40- ak brojeva mjesečno, onda ti to i je tak nekak, meni je on rekao još u 6. da kak ide s brojevima, postoji šansa da idemo u 8., ali da ga ne držim za riječ, ali da svakako računam na 9... i eto... ti buš garant u 10. , nemoj previše brinuti kad na to nemremo utjecati- e sad da to pročita Kiara79, bila bi ponosna kak sam sazrila do ovog postupka...
    i jesam ponosna,koka moja!!!

  48. #548
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    mayana,za MPO se ne možeš naručiti kod dr.U..
    na SD MPO rade dr.Turudić i dr.Bauman,možeš se naručiti kod njih,..

    sweety,što se tiče postupka sa par injekcija Palcica ti je dobro napisala..razgovarali smo sa dr.o jednoj opciji sa femaarom i menopurom što je predložio,mi bi kupili par menopura i postupak se ne računa u onih 6..
    meni je to super kad se može tako iskombinirati,jer mi je glupo da mi se zbog npr.6 menopura računa postupak,a kad će mi trebati 30 ću cviliti jer više nemam pravo..
    evo meni su npr.2 postupka potrošena bezveze,sveukupno 55 gonala i10 menopura nizašto..
    ali sweety ti možeš njih moliti par gonala,ako ti naravno nije žao,jer nikad ne znamo koliko će nam postupaka trebati do bebe!!

  49. #549

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    83

    Početno

    Pozdrav svima
    dugo čitam ovaj forum, ali se sada prvi puta javljam. Pokušavamo ostati trudni skoro dvije godine (u braku uskoro godinu dana),ja 80g.,zasad o.k.osim čestih gljivičnih upala, MM 78g. prije 6mj. dijagnoza teška oligoastenozoospermiju,dva spermiograma, oba puta samo 2 spermija.Uskoro će na sv.duhu na biopsiju testisa pa ako išta nađu zamrznuti će i možemo u postupak,stavili su me na listu za lijekove..svega toga me prilično strah,nadam se da ćemo i ja i MM imati snage za borbu koja slijedi...

  50. #550
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    dobrodošla dola!
    mislim da je svima prvotni šok kad saznaš dijagnozu grozan. no nekako kako vrijeme ide čovjek se privikne, informira i sve postane malo lakše.
    želim vam puno sreće!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •