Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Savjet s nosiljkom

  1. #1
    ivana_4 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    103

    Početno Savjet s nosiljkom

    Evo već skoro pa misec dana proučavam na google-u o mei tai nosiljci o maramama i ludim!!!!
    Čitam razne savjete i nikako se odlučiti što mi je pametnije za kupiti...

    Ovakav je moj problem, najradije bi kupila i mei tai i maramu, jer vidim da je kombinacija najbolja...
    Čitam, čitam i nikako se odlučiti, sad mi se čak čini da mi je marama bolja.
    Moja malena će uskoro 9 miseci i ima 7.5 kg!
    MOLIM VAS POMOZITE!
    Koju da kupim, mei tai ili maramu, a uz to, ne bi kupila od pixiekida jer mi je preskupo?
    Koja je nosiljka dobra i neću požaliti ako je kupim? I kod koga da kupim?

  2. #2
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Ivana, pa mala će brzo i prohodat, jel misliš da će se onda dat nosat u bilo čemu ako nije u duljem razdoblju navikla već na to? Mislim to je moje mišljenje, ali čini mi se da većina nosačica puno ranije počne djecu nosit u slingovima...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    Mislim da bi ti sling bio najbolji jer možeš malenu brzo ubaciti i izvaditi kad bude htjela puzati, hodati. možda da ti netko posudi nosiljke pa ih isprobaš.

  4. #4
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj zeljka231 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da bi ti sling bio najbolji jer možeš malenu brzo ubaciti i izvaditi kad bude htjela puzati, hodati. možda da ti netko posudi nosiljke pa ih isprobaš.
    slažem se

  5. #5
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Definitivno sling ili mei tai....

  6. #6
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    MT po meni, od šivalica jer je jeftiniji, bar je meni bio

  7. #7
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Mi imamo i MT i sling, po zimi sam ga nosila u MT a sada smo u slingu koji mi je puno praktičniji, brže ga stavljam i vadim iz njega,u MT ga nosi tata na leđima kad idemo na izlet.

  8. #8
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    maramu zaboravi
    u ovoj fazi nikakve koristi od nje, osim ako ti se ne da non stop zamatat odmatat itd

    ja bih ti isto preporučila sling, najbrže i najbezbolnije
    a i mt nije loš, samo i njega moraš non stop vezivati odvezivati itd

  9. #9
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Ali svejedno, kao što je netko ranije napomenuo, isprobaj prvo. Jer ako ti se mala neće dat u sling (a ima i takvih) onda žali bože para. Nadam se da imaš u blizini nekoga tko ti ga može posudit

  10. #10
    ivana_4 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    103

    Početno

    Ma ne bi sling, jer san čitala da je loš što se tiče raspoređivanja bebine težine, pa da brzo zabole leđa od njega...

    bijelko
    MT po meni, od šivalica jer je jeftiniji, bar je meni bio
    Možeš mi molim te reći od koje šivalice si ga ti kupila, može i u pp, ako se ne smije ode pisati... Ima na njuškalu jedna šivalica koja prodaje za 150 kn.. kaže da je podstavljena oko struka i na ramenima?? Što mislite?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    ovisi kako namjestiš sling. ja sam svog nosila i s 13kg na duže šetnje. ako si u zagrebu mogu ti posuditi MT da ga isprobaš. sling mi je kod frendice, ali mogu ga tražiti natrag.

    sad ti je stvar praktičnosti i hoćeš li malenu cijelo vrijeme u šetnji držati u nosiljci ili će ona ipak puzati, hodati...

  12. #12
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    sling ili mei tai su praktičniji od marame za tu dob, ako se bojiš prevelike težine na jednom ramenu uzmi mei tai a ako želiš jednostavnost ubacivanja/vađenja onda sling. svakako bi bilo pametno isprobati na tjedan-dva (uzmi u obzir da nekoj djeci treba vremena da se naviknu na nosiljku, pa jedno neuspješno nošenje ne mora ništa značiti).

    što se tiče proizvođača, znam da su neke mame bile nezadovoljne nosiljkama šivalica. pogotovo mei tai može biti loše iskrojen. ja bih na tvojem mjestu pokušala nabaviti rabljenu nosiljku renomiranog proizvođača.

  13. #13
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja i moj malac smo obozavali sling sve do neki dan otkad on vise ne zeli u sling. Naucio je ukrutit nogice i mrdat guzom lijevo desno pa bi mu dio podmotan ispod guze stalno ispadao. Uopce se vise ne bi ni nosio, samo bi puzao. A svi su mi govorili da cu ga "naucit na ruke" sad mi fali to nosanje jer je stvarno lagan sa svojih 10 mj i 7,5 kila. Lakse mi ga je nosit nego trcati za njim i pazit da se ne klepne (ali i to je faza koju mora proci).
    I nije istina da u slingu bole ledja- kad se pravilno namjesti pritisak je minimalan

  14. #14
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pa sad, kad ti dijete dosegne 15 kg...

    onda je nosiljka na dva ramena preporod, pogotovo za dulje nošenje.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    zagreb-savica
    Postovi
    72

    Početno

    Molila bih pomoc.
    Bebica mi ima tri tjedna. Imamo sling od starijeg djeteta. Da li mogu nositi u njemu tako malu bebu u polozaju kolijevke? Vidjela sam video upute od pixikida, pa bih probala.

  16. #16
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Naravno da možeš!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    zagreb-savica
    Postovi
    72

    Početno

    hvala! Probati cemo vec danas.

  18. #18
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Taj položaj ide od prvog dana!
    Uživajte!

  19. #19
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    osim u kolijevci, bebu od tri tjedna možeš bez problema nositi i tummy2tummy. isprobano.

  20. #20
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    I ja bih probala nositi bebicu u slingu čim se rodi - Sunčicu sam počela nositi u marami tek s 2 mjeseca, prije toga me bilo strah.
    Našla sam gomilu filmića i uputa, toliko verzija da ne znam što je najbolje. Što biste preporučile za novorođenče, imate li neki isprobani link?

  21. #21
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/20453-V...ng-MT.../page2

    moji dečki nisu voljeli kolijevku pa je nisam koristila ni s maramom ni sa slingom. nosili smo se t2t otpočetka, i s tako malenom i laganom bebicom zapravo je lako - paziš da su nožice dovoljno raširene, glavica podržana, da beba ne visi na stranu (=nosiljka je dovoljno zategnuta) i to je to.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •