Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
Agrum, jesi li probala s maramom, nosiljkom u kući? I to s ne voljenjem da ga se dira će proći, slično smo i mi imali. Svaka tri mjeseca tražio je drugačiji tretman i mi smo se prilagođavali. Pomogla je mantra "I to će proći". Skuhaj za više dana pa ubaci u friz, smišljaj salate za odrasle, bebici se ionako kuha malo, na pari i to je brzo gotovo. Pomogne i unaprijed smišljanje jelovnike. Ja bih ipak inzistirala na rutini u svakodnevnici - ne znam tko bebicu čuva kad radiš, ali neka se drži reda - našem zahtjevniću rutina je oko spavanja i sada poprilično važna i mislim da je to razlog njegovog discipliniranog spavanja. Sve je to normalno i sve će to proći.

Gotovo tri godine unatrag mogu reći da je svako dijete, a pogotovo zahtjevnić odličan motiv za presložiti sebe, svoje odnose s mužem pa i učvrstiti partnerstvo i timski djelovati. Turbulentnoj djeci treba stabilnosti i pribranosti u roditeljima i silom prilika to naučiš brže nego ikada u životu. Mada ima dana kada i sebe i druge oko sebe u vrlo kratkom roku emotivno isiše kao najgladniji komarac u svemiru i nemaš pojma otkud ti snaga da u 9 ujutro, nakon 1000 sličnih situacija, smireno objašnjavaš zašto je list jučer bio zelen, a danas je žut i u 22 sata moraš tražiti u kućnoj biblioteci točne informacije što jedu guske jer komarac nije zadovoljan odgovorom iako cijeli dan pita i pita, ljuti se, veseli. Ali to su sve slatke muke (s kiselim umakom).
Marama, klokanica i mei taj su u opticaju bile od rođenja do nedavno, nekako spontano smo prestali. Ali nije meni problem uspavljivanje, iako me i to neki put jako umori, već konstantno buđenje i plakanje. Jasno mi je da bi u mei tai spavao do jutra, ali i ja bi si malo odspavala... Inače spavamo skupa, baš se trudim provoditi AP, ali nekako kao da traži još više od onoga kaj ja mogu pružiti. Čuva ga moja mama, okružen je ljudima cijeli dan, puno ljubavi i rada, bliskosti.. ali to spavanje nikak i nikak.