Stranica 3 od 112 PrviPrvi 123451353103 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 5595

Tema: Potpomognuta u PETROVOJ

  1. #101
    Vanchriban avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    130

    Početno

    Ah, super! Zadnji spermiogram je normozoo, dobar je ali mislila sam si slično kako i sugerirate.
    Još samo da dočekam hoće li to biti ovaj mjesec ili ne...

  2. #102
    ČUFTICA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    41

    Početno

    evo i mene.... transfer uspio.. vračene sve tri... dvije odlične , a jedna malo malo losija , ali sve u svemu biolog kaže super... e sad je red na meni slijedečih 2 tjedna... sad sam sretna i nadam se da ćemo tako i nastaviti ja i tikki koje smo friske...

    pusa i javljam se

  3. #103
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Čuftica, čestitam i držim fige da se ulove ove odlične.

  4. #104
    nety avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    235

    Početno

    Evo da malo poravimo prosjek ovdiej..jer vrijeme je za malo dobrih vijesti Cura koja je bila samnom u grupi kad smo isle na aspiraciju i transfer je trudna i nosi...trojceke
    Nisam ja nazalost ali se veselim jer mi je drago i jer mi daje nadu u uspjesnost sljedeceg postupka
    Posljednje uređivanje od nety : 11.05.2011. at 10:51

  5. #105
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~ za tvoju kolegicu, nety.


    Vrlo rizična troplodna trudnoća je Milinovićev i Golemov uspjeh. Pa onda "čestitam" njima

  6. #106
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj nety prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da malo poravimo prosjek ovdiej..jer vrijeme je za malo dobrih vijesti Cura koja je bila samnom u grupi kad smo isle na aspiraciju i transfer je trudna i nosi...trojceke
    Nisam ja nazalost ali se veselim jer mi je drago i jer mi daje nadu u uspjesnost sljedeceg postupka
    uf, uvijek kad vidim trojke sjetim se naše osijek i protrnem...
    znam da je u zadnje vrijeme bilo puno slučajeva dijeljenja, pa da cure kojima su vraćena 2, dobiju 3 bebice (denny u startu), ali osobno ne bi NIKADA vratila 3 niti bi im dopustila da mi vrate 3. hvala bogu, uvijek sam imala samo 2 embrija za vratiti.
    svu sreću joj želim, trebati će joj. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ja sam jako visoka žena, nosim dvojke, sad sam u 7. mjesecu i jedva se krećem. ne mogu ni zamisliti kako je nositi trojke (ko što vjerojatno jednoplodne mame ne mogu zamisliti kako je nama sa duplićima)

  7. #107
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    pinky, i ja sam se baš naše osijek sjetila.

    sjećam se kako je denny istovremeno bila tužna i sretna kad su joj ostali samo blizanci od trojki.

    Ja sam tražila transfer 3 embrija, ali ja sam maratonac i kod mene je neznatna šansa da se išta ulovi, a kamoli trojke. Svejedno su doktori bili jako skeptični prema tome.

  8. #108
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    pinky, e da mi te vidjet s tvojim duplićima koje jedva nosiš

  9. #109
    kriistiina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    uf, uvijek kad vidim trojke sjetim se naše osijek i protrnem...
    znam da je u zadnje vrijeme bilo puno slučajeva dijeljenja, pa da cure kojima su vraćena 2, dobiju 3 bebice (denny u startu), ali osobno ne bi NIKADA vratila 3 niti bi im dopustila da mi vrate 3. hvala bogu, uvijek sam imala samo 2 embrija za vratiti.
    svu sreću joj želim, trebati će joj. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ja sam jako visoka žena, nosim dvojke, sad sam u 7. mjesecu i jedva se krećem. ne mogu ni zamisliti kako je nositi trojke (ko što vjerojatno jednoplodne mame ne mogu zamisliti kako je nama sa duplićima)
    Joj Pinky, ja se svaki put prije transfera borim sama sa sobom koliko da im kažem da mi vrate i uvijek su mi vratili po tri, i to mi kažu da su predivne, da će biti trudnoća 100%, a ja se bojim višeplodne trudnoće jer sam 150cm i 45kg... Vjerojatno ne bih mogla to iznjeti, ali briga njih...

  10. #110
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    kristiina, ja mislila kako sam ja sitnija ne znam koliko ti je godina, al ako si ispod 38, ne bi nikako smjela 3 embrija dati prebaciti. zakonski nije regulirano da ti moraš sva 3 embrija dati prenijeti, bez obzira što te prije pitaju koliko želiš stanica da se pokuša oploditi. sjećam se da je dr. a. govorio da mu je koma to što sad uz ovaj zakon mora bacati embrije.

    da, užasno su to teške situacije i odluke, a premalo se o tome govori.

  11. #111
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ja sam visoka 180 cm i imala sam 83 kila kad sam ostala trudna (u mpo sam krenila sa 12 kila manje btw, nakon svake stimulacije bi mi ostalo po kil-par kila). a zadnjih dana samo pušem, jedva se okrećem, sama sebi izgledam ko buba zavaljena na leđima koja mlatara nogicama bez uspjeha... a još se nisam ni grama udebljala (barem i se tako čini, nigdje okolo), sve je u stomaku.
    sa 30 cm manje, bilo bi puno teže, priznajem, ne mogu ni zamisliti. danas sam gledala moju sitnu mamu (160 cm) i mislila se di sam joj ja u stomaku bila lol

  12. #112
    kriistiina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Jelena ja sam ti 27 nedavno napunila, od 25 u MPO vodama, u postupcima i transferima.... Tri puta su mi vratili odlične embrije i to po tri komada.. Bude mi žao eći da neću sva tri, kad će ovaj jedan baciti, i onda ako ne uspije sama bih sebe ubijala s onim što da sam stavila i treći možda bi se taj primio .. Glupi zakon ...

  13. #113
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    kristiina, možda bi bilo dobro da malo navratiš na imunološki topic. S jedne strane može biti tu problema, al s druge strane s muškim faktorom pitanje je jesu li embriji toliko dobri koliko to optički izgleda (je l ti pokažu slike, je l izgledaju fragmentirano ili ne). Ja svoje slike premećem još danima po rukama
    Ako je nešto imunološki, možda se tu da nešto napraviti.

    Zakon je za tebe (a i za mene) jaako loš. Znam da je skupo otići u Sloveniju, al možda na kraju ispadne jeftinije. Jer vidiš da su na studiji od 400 000 ciklusa vidjeli da su ciklusi u kojima se dobije po 15 stanica i sve ih se pokuša oploditi najveće šanse za uspjeh. Ovako s ovim našim "kvazistimulacijama" i oplodnjom 3 stanice šanse su nam puno manje.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 11.05.2011. at 20:09

  14. #114
    kriistiina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Jelena obavila sam većinu imunoloških pretraga, apsolutno sve što sam radila bilo je dobro, slikice nisam gledala , idem idući tjedan na 4D UZV, da vidimo kako maternica izgleda i dali je s njom sve ok... Na zadnjem transferu (a i predzadnjem..), Patrik mi je rekao da su stanice savršene, sve 8-stanične, zadnji put sam 3-dan imala i 10-stanične... Zašto se ne prime ne znam, ali idem sad i na laporoskopiju i histeroskopiju, to jedino još nisam bila, a dr. Lu.. kaže da bi bilo dobro ....

  15. #115
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja sam isto sve napravila što postoji
    A ustvari imamo isto muški faktor. Muški se ne liječi u pravilu. Dr. u Austriji tvrdi da svi moji problemi ne bi trebali imati toliko utjecaja, da je najveći problem kod nas muški faktor i da moramo čekati kromosomski dobre embrije. Meni je do sada transferirano 6 odličnih blastica (usporedila slike s onima s interneta, i zbilja su savršene), a i na transferu su svi rekli wow! I ništa. Ovo drugi su bile morule 4.dan ili 8 stanični 3.dan... Izvana sve OK izgleda. Pitanje je što bi pgd dao, al do tuda nismo došli. Sada više niti ne dobivam toliko dobrih embrija da bih mogla birati pa mislim da se niti ne isplati.

  16. #116
    nety avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    235

    Početno

    Za....eb je to totalni Mi smo doma imali rasprave hocemo li 2 ili 3 vratiti M se jako bojao ako se vrate tri i ako se sve prime kako cemo Nazalost nije ni jedna ali ja sam definitivno odlucila riskirati ipak su vece sanse sa vise nego s manje Ja sam u 10 mj u novom postupku Strasno sma bila na vazi dali promijeniti bolnicu ali nekako je prevagnulo ono sto mi je jednostavnije i lakse a to je ostati tu gdje jesam ( Petrova) a ako ne uspije onda cu razmisljati tome
    Divim se curkama kaj imajusnage za prirodni izmedu 2 IVF-a ja jednostavno nekako nemam

  17. #117
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    To je po meni blisko Sofijinom izboru.

  18. #118
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Mislim da je potrebno znati činjenice kakve jesu u IVF-u, uspješnost s tri jajne stanice je ovisno o godinama izm. 6-21%, bez obzira u što Vas Vaši liječnici uvjeravali! To se odnosi na broj stanica po ciklusu, dakle upotrebljavane u jednom ciklusu a ne one neoplođeno zamrznute!!!


    dob žene: 18-34 godine; 35-37 godina 38-39 godina 40+ godina

    3 j.s. 21% 18% 12% 6%

    15 j.s. 40% 41% 26% 17%

    http://forum.roda.hr/threads/65387-Z...jajnih-stanica

  19. #119
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Kadauna, bravo za potpis! Kolike samo godine istraživanja. Nadam se da će Šimunić, Milinović i ostala ekipa koja pod budnim okom prati ovaj forum pogledati i zamisliti se nad onim što kod nas rade!

  20. #120
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj nety prvotno napisa Vidi poruku
    Za....eb je to totalni Mi smo doma imali rasprave hocemo li 2 ili 3 vratiti M se jako bojao ako se vrate tri i ako se sve prime kako cemo Nazalost nije ni jedna ali ja sam definitivno odlucila riskirati ipak su vece sanse sa vise nego s manje Ja sam u 10 mj u novom postupku Strasno sma bila na vazi dali promijeniti bolnicu ali nekako je prevagnulo ono sto mi je jednostavnije i lakse a to je ostati tu gdje jesam ( Petrova) a ako ne uspije onda cu razmisljati tome
    Divim se curkama kaj imajusnage za prirodni izmedu 2 IVF-a ja jednostavno nekako nemam
    ponekad je manje više.
    vani, ne u kaubojskim zemljama ko što je hr, primjenjuje se SET (single embryo transfer) koji je dokazano najučinkovitiji.
    međutim, mi ne možemo (HVALA HDZ!!!!!!!) kao normalan svit oploditi sve, vraćati jedan po jedan, a ostale zamrzniti.
    mi smo pokusni kunići dr. mengelinovića

  21. #121
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Pa ovo je za pop..... Gdje mi ovo zivimo? Kome je zapravo u interesu da nas ovako mrcvare po postupcima sa smanjenim sansama? A Hipokratova zakletva?
    Padam u depresiju od svega ovoga....

  22. #122
    Vanchriban avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    130

    Početno

    Dobar dan!

    Evo mene s folikulometrije, očito ima dosta folikula i dosta su veliki jer su mi danas otvorili košuljicu i rekli nek dođem ujutro na uzv pa će mi reći kada inseminacija. Pozitivno sam uzbuđena s jedne strane, ne usudim se nadati s druge i umirem od straha s treće!

  23. #123
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Vanch, bravo! Sve će biti super, vidjeti ćeš! Držim ti fige i pratim te! Odoh na Odbrojavanje puno vibrati za tebe!!!

  24. #124
    kriistiina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ovo je za pop..... Gdje mi ovo zivimo? Kome je zapravo u interesu da nas ovako mrcvare po postupcima sa smanjenim sansama? A Hipokratova zakletva?
    Padam u depresiju od svega ovoga....
    Oni su sigurni da je ovo sada bolje i ne zanima ih što mi kažemo .. Idu crkvi u korist, sve je to politička igra, a mi smo nažalost dio nje.. Nemaju pojma da se igraju našim životima, ili možda imaju ali im nije nimalo stalo ..

  25. #125
    Vanchriban avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    130

    Početno

    Joj hvala Snekica, baš si zlatna!

    Samo da utvrdim gradivo, ako mi kažu da moram kupit ovitrelle jer će mi se inače brojati u postupak ako mi ga oni daju u bolnici. odgovaram sa nije na popisu stimulansa Ministarstva i moraju mi ga osigurati bez da se broji u postupak?
    Obzirom da je riječ o inseminaciji u prirodnom ciklusu bez ikakvih stimulansa.

  26. #126
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj Vanchriban prvotno napisa Vidi poruku
    Joj hvala Snekica, baš si zlatna!

    Samo da utvrdim gradivo, ako mi kažu da moram kupit ovitrelle jer će mi se inače brojati u postupak ako mi ga oni daju u bolnici. odgovaram sa nije na popisu stimulansa Ministarstva i moraju mi ga osigurati bez da se broji u postupak?
    Obzirom da je riječ o inseminaciji u prirodnom ciklusu bez ikakvih stimulansa.
    Ne, Vanchriban, onih šest pokušaja ne odnosi se uopće na vrstu postupka, nego na lijekove koji se koriste u postupku, a to su samo menopur i gonal. Za njih vrijedi odredba do 6 pokušaja stimulacije.
    Lijek Ovitrelle nalazi se na listi osnovnih lijekova i bolnica ti ga je dužna dati bez da ti se računa u pokušaj.

  27. #127
    Vanchriban avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    130

    Početno

    E super ježić, baš ti hvala!

    Naime, kad smo imali ciljano prirodni odnos zadnji put, dr. Baldani je rekla da moram kupiti Ovitrelle jer ako mi ga daju u bolnici brojat će mi se u postupak. Nije ni čudo da sam sva zbunjena šta se broji a šta ne. Baš ti hvala!
    Idem sad na folikulometriju pa se javim kad se vratim

  28. #128
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    čitajući vas, bilo bi najbolje da ježić skenira dopis od ministarstva i priljepi ga ovdje negdje (zacrni eventualno svoje ime), a sve vi ga isprintate i tim bezobraznicima koji vam ovitrelle hoće ubrojiti u postupak mašete ispred nosa.

  29. #129
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Vanchriban, a ako kojim slučajem ipak kupiš ovitrelle svakako sačuvaj račun (mislim da bi ti u apoteci trebali moć izdat i račun na tvoje ime) jer s tim možeš od ministarstva tražiti povrat novaca. Mislim da je Ježić tako tražila (ili netko od cura na ovom pdf, ne mogu se točno sjetiti).

  30. #130
    Vanchriban avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    130

    Početno

    Evo me natrag!

    U ponedjeljak je akcija. Za divno čudo, rekli su mi da će mi dati Ovitrelle tako da se nisam morala s nikim objašnavat jer sam ga dobila. Što se tiče apstinencije dr. Baldani mi je rekla da nema veze jer je prirodan ciklus i da smijemo slobodno imati odnose. Rekla mi je i da si uzmem Utrogestan za nakon postupka, nije mi rekla koliko ga trebam koristiti al pretpostavljam da ću to čuti u ponedjeljak.

  31. #131
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Van Ja sam nakon inseminacije dobila uputu 3x2 kapsule vaginalno... mislim da je to kod njih praksa. On ti ide na recept, pa samo sa otpusnim pismom odi kod socijalnog ginekologa da ti prepiše recept (kutijica je nekih 35-40 kn).

  32. #132
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    čitajući vas, bilo bi najbolje da ježić skenira dopis od ministarstva i priljepi ga ovdje negdje (zacrni eventualno svoje ime), a sve vi ga isprintate i tim bezobraznicima koji vam ovitrelle hoće ubrojiti u postupak mašete ispred nosa.
    Zalijepila sam već davno pod "Naša prava od HZZO-a" ali evo i ovdje:

    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    Objavila sam na forumu Petrove, ali evo i ovdje. Meni su u AIH postupku u bolnici dali štopericu Ovitrelle i računali ju kao jedan iskorišteni postupak. Žalila sam se HZZO-u i dobila odgovor i objašnjenje, pa evo kopiram cijeli mail:





    Poštovana,





    ispričavamo se na grešci. Lijek Ovitrelle je zaista na listi, i odobrava se prema specijalista ginekologa ili endokrinologa.


    Dakle, ponavljamo ponovno, te molimo da ovaj dopis pokažete u bolnici.





    Prema propisima Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje (nastavno: HZZO), ne postoji nikakvo ograničenje što se tiče samog IVF postupka i isti tereti sredstva HZZO-a ako se koristi na uputnicu HZZO-a u ugovornim zdravstvenim ustanovama. Ograničenje postoji jedino kada se radi o Menopur i Gonal.


    Isti lijekove se odobravaju do šest pokušaja, a nakon svakog poroda ostvaruje se pravo na dodatnih šest pokušaja, na teret HZZO-a.


    Lijek Ovitrelle je dužna osigurati sama bolnica i nikako se ne smije ubrajati u šest pokušaja na teret HZZO-a, jer takvo ograničenje nije propisano za navedeni lijek.





    Ako će Vam se uz korištenje istog lijeka i nadalje vezati smjernica koja je propisana uz lijekove Menopur i Gonal, molimo da nam se ponovno obratite radi poduzimanja daljnjih koraka.





    S poštovanjem,


    Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje





    U prijašnjem mailu sam dobila objašnjenje ukoliko sam sama kupila Ovitrelle i Klomifen, nek pošaljem HZZO-u za povrat novčanih sredstava. Naravno, za to treba R1 račun i kopija povijesti bolesti ili otpusnog pisma u kojem se vidi da su navedeni lijekovi zaista primljeni.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    U blizini Osijeka
    Postovi
    213

    Početno

    Molim pomoć, ja sam 9.05. bila na III aih i 22.5. trebam vaditi ß. Ako je negativna idem na ivf postupak za koji sam upisana za 6. mj. S obzirom da ću bolnicu moći nazvati tek 23.5. a inače sam dobila M otprilike 3 dana nakon ß to je cca 25.5. dali ću ja uspjeti u tom ciklusu ići na ivf?
    Sestre sam pitala kada bi trebala podići lijekove i rekle su 2 tjedna prije, a ni sa dr se nisam dogovorila što ću od stimulacije dobiti tako da pretpostavljam da neću moći taj ciklus iskoristiti, već sljedeći kraj 6. mj i početak 7. mj.
    Ako je netko bio u situaciji kakvoj sam ja javite, molim Vas.

  34. #134
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Predlažem ti da kad saznaš betu i kad ćeš zvati bolnicu reci im da bi ti odmah došla po lijekove jer da imaš već termin u 6mj. Ipak se nadam da ćeš ih zvati i reći im da ti je beta pozitivna!

  35. #135

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,043

    Početno

    Ptica1 još nije negativna beta
    Inače, ako si upisana za stimulaciju u 6. mjesecu onda u pravilu ideš u postupak sa mjesečnicom koju dobiješ u 6- om mjesecu. Dakle, ako si dobila m u 5. mjesecu, to se ni ne računa.
    Nazovi bolnicu, reci da si zapisana za 6 mjesec i da moraš doći po protokol i nek ti odmah daju termin.
    Ako si u mogućnosti, odi u bolnicu onaj dan kad tvoj liječnik ima ambulantu, sa uputnicama (to nikako nemoj zaboraviti) za bolničko liječenje i kontrolu i sigurna sam da ćeš odmah dobiti i protokol i lijekove koje ćeš početi koristiti sa m koja će doći u lipnju.
    Sretno!


    Nadala sam se da ću za svoj 1000 post moći napisati "trudna sam" ili bar "imam plus", ali nisam se maknula dalje od početka
    Posljednje uređivanje od tlatincica : 14.05.2011. at 11:52

  36. #136
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Draga Tlatincice, jedan od postova će biti pozitivan i tebi a nadam se i meni

  37. #137
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Ptica, meni ti je ovak sa ciklusima krajem mjeseca non stop. Kad smo trebali ići na AIH u 1. mjesecu ja sam mislila da to znači ako dobijem M krajem 12, onda je AIH u prvom... ali ne, moja M je došla 29.12. i morala sam čekati 27.1. da bi krenuli u postupak (a zapravo se sve odigralo u veljači), drugi AIH- slično. IVF... opet ista priča. Tako da ti je tlatinčica zapravo dobro rekla, ako si zapisana za 6. mj. vjerojatno ćeš morat čekat da dobiješ M u 6 mjesecu. Najbolje da nazoveš sestre pa provjeriš...

    Ali... beta još nije negativna, tako da ...

    Tlatincica, nadam se da ćeš uskoro napisati te čarobne riječi

  38. #138
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj tlatincica prvotno napisa Vidi poruku
    Nadala sam se da ću za svoj 1000 post moći napisati "trudna sam" ili bar "imam plus", ali nisam se maknula dalje od početka
    meni je trebalo 4000 postova za tu vijest
    svejedno kad je, divna je vijest. a doći će jednog dana.

  39. #139
    kriistiina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Ja ću sutra opaliti test, kasni mi 1 dan... Eh, kad bi bar vidjela plusić......

  40. #140
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    kriistiina, razveseli nas sa svojim 300.tim postom ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  41. #141

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    U blizini Osijeka
    Postovi
    213

    Početno

    Hvala Vam na odgovorima.
    Zbog posla i godišnjih odmora pokušala bih da uđem u 6. mj jer mi je na poslu gužva i svi bi krenuli na godišnje, a ja ako budem morala čekati kraj 6. mj i početak 7 to će biti koma.

    Kriistiina, držim fige.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    U blizini Osijeka
    Postovi
    213

    Početno

    Hvala Vam na odgovorima.
    Zbog posla i godišnjih odmora pokušala bih da uđem u 6. mj jer mi je na poslu gužva i svi bi krenuli na godišnje, a ja ako budem morala čekati kraj 6. mj i početak 7 to će biti koma.

    Kriistiina, držim fige.

  43. #143
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Sanja inbox.)

  44. #144
    sanja1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    476

    Početno

    Sređeno.

  45. #145
    Vanchriban avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    130

    Početno

    dobar dan!

    I evo, prvi AIH je iza nas sve prošlo ok, dobila sam folacin i utrogestan vaginalno i za 14 dana beta.
    Da li se beta vadi u petrovoj pošto čujem da se treba naručiti za sve i jel mi treba posebno uputnica za to?
    I kako preživjeti čekanje od dva tjedna? Jeste vi mirovale iza postupka ili ne?

  46. #146
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Van, kao prvo - sretno!

    A onda da ti i odgovorim na ona jednostavna pitanja... za betu ti treba uputnica tvog ginekologa, vadi se u laboratoriju u petrovoj (ona mala zgrada iza, di se radi i spermiogram) i za to se ne naručuje. Samo dođeš od 7-9, nalaz je isti dan od 13-14.

    A ovo kako izdržati dva tjedna... teško pitanje... probaj se s nečim zabaviti da ne misliš toliko o tome, čitaj, gledaj neke filmove... i ako otkriješ dobar recept za brzo provođenje vremena javi, ja eto tek 9 dnt a više ne mogu izdržati.

    Mirovanje ili ne, to ti je isto dilema. Većina cura ne miruje, barem ne 14 dana. Mogu s tobom podijeliti svoje iskustvo, ja sam na dan AIH i jedan dan iza ostala doma, i onda sam sve najnormalnije radila ( s tim da ti se ja baš ne bavim nekim sportom ili tak nešto pa ti je kod mene sve laganini bilo).

  47. #147
    Vanchriban avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    130

    Početno

    tikki hvala

    Ja sam danas doma al moram skuhati a i brdo veša se neće samo opeglati al to nije neka fizikala. Inače mi je posao uredski i idem sutra raditi jer ionako sjedim većinom tih 8 sati.
    muči me utorgestan. Baš sam se potrudila staviti ih duboko i sad sam bila na wcu i vidim na papiru otopljeni trag, jel normalno da one cure toliko van?

  48. #148
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Ma koliko sam skužila svima cure ti utrići, nakon stavljanja probaj jedno pol sata ostat u horizontali da se malo otope. Ja sam onu popodnevnu turu na poslu popila jer nisam mogla naravno nigdje prileći

  49. #149
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    vanchriban, sretno! Ova dva tjedna sad vjerojatno izgledaju strašno, ali proći će. Ne trebaš ništa posebno mirovati, ako je sve prošlo u redu, radi sve normalno, ali bez nekih velikih fizičkih napora.
    Betu ne moraš nužno vaditi u Petrovoj, možda ti je zgodnije u nekom drugoj bolnici ako ti je bliže, ali svakako provjeri u njihovom labosu da li rade analizu bete i kad izdaju rezultate. U bolnici koja je meni u blizini (Bračak) vade betu, ali rezultate daju samo dva puta tjedno.
    Možeš vaditi i u nekom privatnom labosu, ali onda moraš platiti i ne treba ti uputnica, ali rezultati su brzo gotovi.
    Za Petrovu ti treba uputnica, ne naručuje se, a rezultate daju od 14-15 sati, ne od 13-14 kao što je tikki napisala. (sori tikki što te ispravljam)

  50. #150
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj Vanchriban prvotno napisa Vidi poruku
    tikki hvala

    Ja sam danas doma al moram skuhati a i brdo veša se neće samo opeglati al to nije neka fizikala. Inače mi je posao uredski i idem sutra raditi jer ionako sjedim većinom tih 8 sati.
    muči me utorgestan. Baš sam se potrudila staviti ih duboko i sad sam bila na wcu i vidim na papiru otopljeni trag, jel normalno da one cure toliko van?
    Uvijek malo curi. Probaj odležat koji 15-tak minuta nakon stavljanja ako si u mogučnosti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •