Stranica 1 od 112 1231151101 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 5595

Tema: Potpomognuta u PETROVOJ

  1. #1
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno Potpomognuta u PETROVOJ

    drage naše forumašice i forumaši koji se liječite u Petrovoj
    otvaram novu stranicu/temu

    molim vas budite:
    - sažeti
    -informativni


    molim vas nemojte:
    - vibrati (za to imate odbrojavanje – vibranje ćemo prebacivati na odbrojavanje bez upozorenja)
    -chatati (chat ćemo brisati bez upozorenja)


    SRETNO SVIMA

    STARA TEMA

  2. #2
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    UZV se obavlja u ambulantama - od ulaznih vrata u glavnu zgradu poći kroz prolaz na lijevo, proći pored lifta i opet lijeva vrata i dođete u čekaonicu gdje se nalaze ambulante. Uputnicu predati u kancelariju (uvijek otvorena) gdje su većinom dvije sestre.

    Neki liječnici UZV obavljaju i u podrumu - od ulaznih vrata u glavnu zgradu - na vrata lijevo kao prema poliklinici pa liftom dolje ili na vrata desno kao prema CEF-u pa lijevo stepenicama prema dolje.

    Na UZV treba doći u vrijeme koje je zakazano, po mogućnosti nešto ranije. Po dolasku predati uputnicu primarnog ginekologa na šalteru.

    Labos za vađenje krvi (hormoni, ßHCG, spermiogrami i davanje ejakulata za AIH, IVF, ICSI) je u zgradici iza glavne zgrade - proći s lijeve strane glavne zgrade, skrenuti iza nje par metara desno ili od UZV izaći van kroz staklena vrata, skrenuti nalijevo dvadesetak metara i zgrada je s desne strane.

    Otvaranje košuljice za "bolničko liječenje" - polukružni šalter ispred CEF-a; sestra Goga. Broj telefona tamo je 01 / 4604 763

    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    Kopiram sa stare teme informacije vezane za labos u Petrovoj. Informacije su friške.

    Naručuje se za pretrage FSH, LH, prolaktin, estradiol, progesteron, testosteron, slobodni testosteron, SHBG, DHEAS, androstendion.
    Za spermiogram se ne naručuje.

    Naručivanje je moguće obaviti osobno od 7-9 i 12-15, uz povijest bolesti.
    Mail-om na predbiljezbe.lab@kbc-zagreb.hr
    Fax-om na 01 49 202 17

    Zaprimanje uzoraka je od 7-9 sati, a izdavanje nalaza od 14-15

    Nova info iz lipnja 2011.
    za spermiogram se po novom ipak naručuje u Petrovoj
    Posljednje uređivanje od BHany : 19.07.2011. at 09:20 Razlog: nova informacija

  3. #3
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Citiraj tlatincica prvotno napisa Vidi poruku
    Dosta korisnih info možete naći na ovoj stranici.
    dobila sam info da nešto je malo izmjenjeno u odnosu na podatke na gornjem linku
    izmjena se odnosi na liječnike:

    PON Doc.dr.sc. Dinka Pavičić-Baldani
    Doc.dr.sc. Miro Kasum
    UTO Doc.dr.sc. Marina Šprem-Goldštajn
    Prof.dr.sc. Velimir Šimunić
    SRI Dr.sc. Mihajlo Strelec
    Prof.dr.sc. Branko Radaković
    ČET Prof.dr.sc. Hrvoje Vrčić
    Prof.dr.sc. Velimir Šimunić
    PET Dr.med. Ivana Jurković
    Posljednje uređivanje od BHany : 02.05.2011. at 10:02

  4. #4
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    ako imate još novih ili točnijih informacija, napišite, ili mi pošaljite na pp da ubacim u ove prve postove
    hvala

  5. #5
    Vanchriban avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    130

    Početno

    Dobro jutro!

    Ja sam kod dr. Baldani i zanima me da li mogu na idućoj folikulometriji tražiti inseminaciju u tom ciklusu? Naime nama je dr. Baldani prvo savjetovala barem tri prirodna odnosa uz Ovitrelle i folikulometriju pa da bi onda prešli na daljnje postupke, ispalo je da smo imali u jednom ciklusu odnos uz folikulometriju i Ovitrelle i u dva ciklusa odnose bez praćenja ( poklopilo se da nisam mogla na folikulometrije.)
    E sad, obzirom da smo izgubili defakto već dosta vremena,obavili smo sad razgovor s psihologom, pravnikom, izvadili markere i sve što se traži za daljnje postupke. Zanima me da li mogu doći i reći da želim inseminaciju u ovom sad slijedećem ciklusu ili su potrebne još neke pretrage i slično?
    I da li uopće ima ikoga ovdje kog vodi dr. Baldani? Čini mi se da sam jedina.

  6. #6
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Vanchriban, dr. možeš pitati šta god hoćeš i tražiti od nje inseminaciju. Uzmi sve papire i zamoli je da ti to omogući. Mislim da ne bi trebalo biti problema. Ne pamtim, hormone si vadila? Sretno!

  7. #7
    Vanchriban avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    130

    Početno

    Hormone sam zadnje vadila u 10/2010g., nemoj mi reći da treba i to imati svježe?
    Muž je napravio novi spermiogram isto prošli tjedan i odličan je tako da mislim da bi trebalo biti sve ok. Meni su nalazi hormona i prije bili u redu, defakto kod nas nema konkretnog razloga steriliteta nego ispada kao da nikako "kliknemo"

  8. #8
    kerolajn5 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    243

    Početno

    molim vas za pomoć.. 18.05 dolazim u petrovu po ljekove(inače sam sa sv duha) pa me zanima kada donosim sve nalaze ,tada ili kad krenem u postupak u 6mj ?

  9. #9
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Kerolajn5, nalaze predas kada dodes na 1.UZV.

  10. #10
    kerolajn5 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    243

    Početno

    hvala ti puno,,,i još nešto pošto nismo iz zg,,a negdje sam pročitala da ne priznaju spermiogram iz drugih bolnica zar se moramo zaputiti u zg samo da bi to napravili... i dobila sam od sestre papir na kojem piše da trebamo kg i rh faktor hepatitis hiv sifilis .. ali ništa nepiše za papu briseve hormone a pretpostvljam da će mi i to tražiti ..pa ako nekom nije problem da mi napiše šta još trebam od pretraga napraviti

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,043

    Početno

    Istina je da Petrova priznaje spermiograme samo napravljene u Petrovoj.
    Većina liječnika traži papu i briseve ne starije od godinu dana. To ti je bolje imati friško, da te ne bi prolongirali zato jer su ti nalazi stari. Hormone neki traže, neki ne. Ako si u mogućnosti, obavi sve, ako ne radi njih onda radi sebe.
    Koji si protokol dobila i kod kojeg si liječnika?
    U svakom slučaju, sretno

  12. #12
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Kerolajn5 papa ti ne smije biti stariji od godinu dana a nalazi briseva traju 3 mj. Nalaze hormona je isto dobro imati, a spermiogram traže iz svog laboratorija.

    Kopiram poruku od AuroreBlu, radi se o markerima za hiv, hepatitis i sifilis, ako nekome zatreba:

    Korisna informacija za ponavljače ovih markera (kao i za one koji ih prvi put vade) je da ih, osim u Zavodu za transfuziju (Petrova 3) gdje se morate naručiti i čekati, možete izvaditi i u Zavodu za javno zdravstvo, Mirogojska 18, soba 12 - i to: bez naručivanja i bez čekanja (ja sam bila jutros jedina), praktički cijeli radni dan: od 7.30h do 15h. Nalazi su gotovi za 10-15 dana, i isto tako se mogu podići cijeli dan.

  13. #13
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Tlatincice

  14. #14
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Vanch, mislim da ti novi ne trebaju jer su ti ovi stari 6 mj.

  15. #15
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Sramim se reci kada sam zadnji put radila papu i briseve.
    Spermiogram mozete ponoviti kad dolazite po lijekove, bude isti dan.

  16. #16
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Taco :smajlićkojilupapoguzi:

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,043

    Početno

    Ma mene su hormone zadnji put tražili prije par godina kad sam prvi put došla na konzultacije. A uvijek mi je sestra rekla da napravim papu i briseve.
    Taca- potpisujem Snekicu.
    Tlatincica- isto potpisujem Snekicu ali za hormone.
    Ne samo zato što to doktori od nas traže ili ne traže, već uz sve to prtljanje hormonima, non stop na pregledima (već mislim da mi je lakše nabrojati doktore koji me nisu pregledali nego one koji jesu) i u svoj toj borbi za dijete, zaboravljamo na sebe i svoje zdravlje.

  18. #18
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj tlatincica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne samo zato što to doktori od nas traže ili ne traže, već uz sve to prtljanje hormonima, non stop na pregledima (već mislim da mi je lakše nabrojati doktore koji me nisu pregledali nego one koji jesu) i u svoj toj borbi za dijete, zaboravljamo na sebe i svoje zdravlje.
    To ponavljanje je isključivo zbog svog zdravlja, a ne zbog doktora i njihovih zahtjeva. Na predzadnjim brisevima nađena mi je klamidija pa sam morala najprije to rješiti pa tek onda u postupak. Bila sam ljuta zbog odgađanja postupka još mjesec dana, ali bolje i to nego da sam ušla u postupak neznajući ništa, zatrudnila i borila se s klamidijom i strepila nad ishodom! Nemojte da vam te neke pretrage stvaraju problem, ipak ste samo VI u pitanju i nitko drugi!
    Posljednje uređivanje od Snekica : 30.04.2011. at 11:52

  19. #19
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Ja bih rekla da papu doktori smatraju kao nesto sto se podrazumijeva da se redovno radi a briseve npr.moj socijalac radi ako osjetis neke tegobe ili ako MPO-vac bas trazi (moj nikada). Medutim, nakon godina provedenih na gin. stolu, meni se smrkne kad vidim bijelu kutu pa izbjegavam sve sto mi nije bas za glavu stalo. Srecom, sve je uvijek b.o., ako se zadesi neka bakterijica, brzo se rijesi.

  20. #20
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    taca, nije to baš tako jednostavno. Briseve je važno ponavljati svakih 6 mjeseci u ovoj našoj mpo priči, upravo zato što te "bakterijice" mogu biti pogubne za trudnoću do koje ionako dolazimo jako jako teško. I za pola stvari koje ti mogu naći brisevima nećeš nikada skužiti nikakve simptome. Imam prijatelje koji su isto u postupcima i cura je prije nekoliko mjeseci ponavljala briseve (koji su prije bili uredni) i otkrili su joj enterokok, a kada je to riješila i ponovila briseve, našli su e. coli. Sada zdrava ide u novi postupak, ali tko zna kako bi sve završilo da nije radila briseve.

  21. #21
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Meni je moj MPO-vac prije par mjeseci radio bris endometrija zbog sumnje da mozda nesto unutra tinja i ometa imlantaciju ali briseve cerviksa mi bas nikada nije trazio osim kad sam isla na laparo i histero. U Mb se brisevi uopce ne traze, cak se i u postupak ide s bakterijom i antibioticima. Ocito da ovisi o pristupu doktora. Osim toga, logicno mi je da netko tko je skloniji upalama i infekcijama cesce radi te pretrage ali ne treba pretjerivati. Ja sam skroz mirna sto se toga tice.

  22. #22
    kerolajn5 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj tlatincica prvotno napisa Vidi poruku
    Istina je da Petrova priznaje spermiograme samo napravljene u Petrovoj.
    Većina liječnika traži papu i briseve ne starije od godinu dana. To ti je bolje imati friško, da te ne bi prolongirali zato jer su ti nalazi stari. Hormone neki traže, neki ne. Ako si u mogućnosti, obavi sve, ako ne radi njih onda radi sebe.
    Koji si protokol dobila i kod kojeg si liječnika?
    U svakom slučaju, sretno
    neznam ništa , dr strelec mi je rekao samo da se naručim kod sestre za ljekove i ona mi rekla da dođem 18.5 tako da neznam šta ću ovaj put primati..ali ni na jedne neodreagiram bajno .. dosad uvijek 3js ?

  23. #23
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Kopiram sa stare teme informacije vezane za labos u Petrovoj. Informacije su friške.

    Naručuje se za pretrage FSH, LH, prolaktin, estradiol, progesteron, testosteron, slobodni testosteron, SHBG, DHEAS, androstendion.
    Za spermiogram se ne naručuje.

    Naručivanje je moguće obaviti osobno od 7-9 i 12-15, uz povijest bolesti.
    Mail-om na predbiljezbe.lab@kbc-zagreb.hr
    Fax-om na 01 49 202 17

    Zaprimanje uzoraka je od 7-9 sati, a izdavanje nalaza od 14-15
    Posljednje uređivanje od ježić : 30.04.2011. at 17:35

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,043

    Početno

    Kerolajn jesi radila AMH? To bi ti mogao biti jedan od pokazatelja za manji broj js. Bar je meni bio.

  25. #25
    kerolajn5 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj tlatincica prvotno napisa Vidi poruku
    Kerolajn jesi radila AMH? To bi ti mogao biti jedan od pokazatelja za manji broj js. Bar je meni bio.
    ne .. šta je to? prvi put sam primala decapeptil i menopur ,, drugi put gonale

  26. #26
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    AMH - Anti Mullerov Hormon pokazuje kolika ti je zaliha jajnih stanica. Može pokazati imaš li "smanjenu plodnost", jesi li možda u pred-menopauzi ili imaš veliku zalihu

  27. #27
    kerolajn5 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj ValaMala prvotno napisa Vidi poruku
    AMH - Anti Mullerov Hormon pokazuje kolika ti je zaliha jajnih stanica. Može pokazati imaš li "smanjenu plodnost", jesi li možda u pred-menopauzi ili imaš veliku zalihu
    ma jok imam 25g .. nitko me nije slao na taj pregled ..vidjet ću koju ću sad terapiju dobiti i kako ću odreagirati

  28. #28
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Draga, sa mnom je nedavno u čekaonici sjedila cura s 27g i AMH nalazom 0,1, totalna pred-menopauza. Moj MPO dr. redovito svim curama u sklopu hormona radi i AMH. Ja imam pak 33 g. i najveći AMH kojeg je ikada vidio, nema pravila, apsolutno nikakvih i bolje da znaš s čim raspolažeš, osobito kad imaš ovako loše rezultate kod stimulacije
    Posljednje uređivanje od ValaMala : 30.04.2011. at 22:45

  29. #29
    kerolajn5 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    243

    Početno

    nemogu vjerovati ,,jel se može kako utjecati na to i šta se radi kad je amh jako loš

  30. #30
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Nažalost se ne može nikako promijeniti zaliha jajnih stanica, takva je kakva je, no ti ćeš imati bolji pokazatelj je li možda to razlog što imaš loš response što se tiče j.s. Nemoj se unaprijed brinuti i cure sa sasvim niskim AMH idu na postupke i postanu majke, samo ti želim reći da što više znaš, to se bolje možeš postaviti u cijeloj ovoj priči. Želim ti puno puno sreće i da uskoro budeš najveselija trudnica
    Posljednje uređivanje od ValaMala : 30.04.2011. at 22:55

  31. #31
    kerolajn5 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    243

    Početno

    hvala ti ,, nekad poželim da pola toga neznam i da se nebrinem < bit će sve to u redu

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,043

    Početno

    Samo polako
    Evo link, tu možeš vidjeti iskustva http://forum.roda.hr/threads/60001-A...ine-i-postupci
    Nije samo AMH u pitanju, uz njega je dobro napraviti i FSH (to spada i u hormonalne pretrage). On je pokazatelj rada jajnika.

  33. #33
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    cure, imam jedno čisto informativno pitanje kada se radi punkcija? jel to bude odmah ujutro ili tokom prijepodneva?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,043

    Početno

    Ujutro.
    Kad je punkcija?
    Sretno!

  35. #35
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Ma ne znam još kad će biti... jučer su mi folikulići na 8. dc bili 13-14mm, endo 6. Sutra sam opet na uzv i mislim da bi mogla sutra navečer biti i štoperica (tak mi je bila na klomifenskima, 10. dc). Hvala na info! I na dobrim željama

  36. #36
    Vanchriban avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    130

    Početno

    U dilemi sam kao i uvijek kad idem na folikulometriju.
    U petak mi bude 9 dc a u ponedeljak znači 12 dc i sad kad da odem na prvu folikulometriju? Znale su vikat sestre na mene kad sam došla na 12 dc a čini mi se prerano na 9 dc i dal uopće rade subotom da odem u subotu?
    Ludim...

  37. #37
    zvončica1976 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    69

    Početno

    Sjećam se da su me uredno naručili na folikulometriju već i sedmi dan,i subotom...
    Dakle,bolje da odeš ranije nego da bude kasno...Rade subotom - dežurni liječnik ti napravi uzv,ali bilo bi ti pametno da budeš tamo već u sedam...tako je bilo samnom,takva sam uputstva dobila kad sam išla...kaže ti i kako da dalje ideš s terapijom do ponedjeljka...samo ti polako u subotu,i bez nervoze...~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za podeblji endometrij i pristojan broj folikulića!Sretno!

  38. #38
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj Vanchriban prvotno napisa Vidi poruku
    U dilemi sam kao i uvijek kad idem na folikulometriju.
    U petak mi bude 9 dc a u ponedeljak znači 12 dc i sad kad da odem na prvu folikulometriju? Znale su vikat sestre na mene kad sam došla na 12 dc a čini mi se prerano na 9 dc i dal uopće rade subotom da odem u subotu?
    Ludim...
    Meni su do sad uvijek rekli da na prvu folikulometriju dođem između 8 do 10 dc. Ako to slučajno padne za vikend, rekli su mi da nek dođem prije tako da mi otvore bolničku košuljicu. Ja bih ti savjetovala da odeš u petak, dakle 9dc. Mislim da neće radi toga sestre vikati na tebe. Bolje malo prije, nego prekasno.
    Osim toga, ja sam do sad različito reagirala na stimulaciju, tako da mi je jedna inseminacija pala na 14dc, jedna na 13dc, a jedna na 15dc. Da sam u jednom postupku došla tek na 12dc na prvu folikulometriju, vjerojatno bih zakasnila.

  39. #39
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Vanchriban, osim toga, folikulometrije rade i subotom i nedjeljom ako treba.

  40. #40
    ČUFTICA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    41

    Početno

    evo i mene..
    jučer sam bila na uzv imam folikule sa svake strane po tri od 11-12mm(8dc), te nastavljam se i dalje pikati i sutra opet na uzv..
    e sada pitanje koje me malo muči
    što je sa odnosima... da li treba šta sada raditi prije punkcije? kak ste vi curke? da imamo odnos ili bolje ne ili kaj?

  41. #41
    kriistiina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Kod mene od prve injekcije pa do kraja samog postupka nema sexa.. Bolje mir nego da nešto zeznemo

  42. #42
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    čuftica, može sve normalno do punkcije

  43. #43
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Čuftica, samo daj ako ti se da! Mi to obavimo najčešće večer pred punkciju pod isprikom da nećemo smijeti duže vrijeme (bar 1. tromjesečje)
    Naravno, ne nakon punkcije. Onda je stand by!

  44. #44
    kriistiina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Jadan moj MM.. Nadam se da ovo neće čitati.. Samo je on u celibatu ....

  45. #45
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj kriistiina prvotno napisa Vidi poruku
    Jadan moj MM.. Nadam se da ovo neće čitati.. Samo je on u celibatu ....

  46. #46
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    kristina, nije samo tvoj. I moj je u celibatu par dana prije inseminacija, zbog mojeg straha od lošeg spermiograma.

  47. #47
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Moj pak mene drži u celibatu zbog svog straha od lošeg spermiograma, a skupa se bojimo da ovulacija ne bude prije punkcije... Tako da nema ništa već par dana.

  48. #48
    ČUFTICA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    41

    Početno

    evo ja danas došla sa drugog uzv(9dc) rastu... sada su 13 i 14mm , rekli su mi da dobro reagiram na ljekove i u četvrtak opet uzv, pa ćemo vidjeti kaj dalje... još uvijek sam pikalica...

    što se tiće odnosa vidite da svak svoje priča... danas sam čula da je dobro imati 3-5 dana prije punkcije odnos da se izbace loši spermići tj. da se obnove zbog pokretljivosti... jel kao ako dugo stoje u gaćama manja im je pokretljivost... ja se osjećam već ispunjeno i bez odnosa koliko hormona imam u sebi tako da mislim da će MM sam uz TV to napraviti da se malo obnovi hihihi... eto svak svoje ima, a ja ću baš pitati doktoricu , pa da vidimo ..... u četvrtak
    moj MM je onaj koji ima uzrećicu: daš daš ne daš ne daš

  49. #49
    kerolajn5 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    243

    Početno

    opet pomoć moj gin mi neda uputnice za briseve i hormone jer to nepiše na papiru iz petrove samo hiv hepatitis i war ,kg rh faktor i papa glupo mi se pojaviti u bolnici i da mi na kraju propadne postupak,,,šta je pametno da napravim?

  50. #50
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj Snekica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi to obavimo najčešće večer pred punkciju pod isprikom da nećemo smijeti duže vrijeme (bar 1. tromjesečje)
    Jutros sam vidjela grešku koju nisam mogla ispraviti jer mi na poslu stalno nešto izbacuje pa ispravljam sad! Ovo gore boldano se odnosi na večer pred transfer, a ne pred punkciju. Sad se definitivno moram ofarbati u crno.. Zbog "spermića" odradimo 3-4 dana prije punkcije (taman večer pred 1. UZV, drugačije ne stignemo), i onda večer pred transfera.
    Kerolajn izbori se za uputnice jer nije na njemu da ti brani te pretrage! Možda ti u Petrovoj neće ništa niti reći, ali to nije u redu da ti neda uputnice! To je tvoje pravo i drži se toga. Ako ne, mjenjaj ga!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •