Stranica 169 od 203 PrviPrvi ... 69119159167168169170171179 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,401 do 8,450 od 10138

Tema: Nakon transfera!

  1. #8401
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj vatra86 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mene napokon na ovoj temi
    Jel ste vi mirovale na dan transfera, jer ja nemam mira..
    Ne skači, nego odmori malo! Hahahaha! Šalim se! Ja sam odmarala prvi dan, dva sata valjda, al sam bila nemirna od uzbuđenja jer sam imala transfer! Samo pomalo veseljko! Imaš kakve simptome već ili ?

  2. #8402

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    kakvi simptomi? Samo sam napuhana, tj puno zraka imam u crijevima ne znam da li je to od hrane ili od utrica.a zanimljivo je kako me cice bole jos od pikanja..

  3. #8403
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Hahaha! Kraj mene je bila cura nakon transfera koja je rekla:"Mislim da već osjećam mučnine!" Malo smo se zezale! Da bar!

  4. #8404

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    122

    Početno

    evo da se i ja pridružim... danas mi je 3dnt čekalica bete koja je 28.06. sretno nam...

  5. #8405
    Zima77 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    416

    Početno

    Sretno I ja isto betu Vadim kad I ti,,,,,,vibram za sve trudne smo I gotovo

  6. #8406
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    Frcka, Zima, vatra i Marnel za veeeeelike bete!!!

    Ostalim curama

  7. #8407

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    483

    Početno

    Vatra ja sam baš mirovala tek sam nakon petog dana izašla iz kuće, ali bilo mi je prvi put pa me bilo strah a očito to nije mjerilo da trebaš mirovati s obzirom da sam prokrvarila 8 dnt, zato sam sad odlučila kad dodjem s FET- a mirovati jedan dan i kasnije sve normalno, samo nemoj raditi kućanske poslove i teško dizati, uf takva sam i ja nemam mira neznam kako sam izdržala.
    Možda se jave neke cure koje imaju više iskustva, sretno draga i neka bude uspješno., držim ti fige.
    Frcka, Zima i Marcel takodjer i vama cure držim debele fige i svima neka bude sretno.

  8. #8408
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Ajme za 28.6.!!! Opet nas je više! Vatrica 1.7., ali mislim da ćemo sve ranije bar testić, ko će čekat!

  9. #8409

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    122

    Početno

    28.06 mi je 14 dnt ali svakako mislim 11 dnt piškiti na štapić... čisto da se pripremim...

  10. #8410
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Ima neko nekakvih simptoma? Mene boli (.), ali samo jedna!

  11. #8411
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Svi spavaju!

  12. #8412

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    122

    Početno

    i mene bole i to obje... malo stomak osjetljiv... i ništa drugo....

  13. #8413

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Toliko o mom mirovanju, ja jucer cijeli dan nisam bila doma, ali nisam nista ni radila..sad idem u setnju s psom.. Pa valjda to mogu.. Cure bas smo blizu s vadjenjem beta..i kod mene ce pasti testic prije..
    Marnel, frcka,zima~~~~~~~~~~~

  14. #8414
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Vatra, Zima, Marnel ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Naravno da smiješ u šetnju! Preporučeno je!

  15. #8415
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj Marnel prvotno napisa Vidi poruku
    i mene bole i to obje... malo stomak osjetljiv... i ništa drugo....
    Tebe bole bar obje!

  16. #8416
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    ja sam danas vadila betu 13dnt beta 21,6
    vraceni 3 dan 2 embrija.

  17. #8417

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    122

    Početno

    ja uopće ne kontam tu betu... jesi li ti sad trudna ili??? kolika najniža može biti da se smatra da ima trudnoće? baš sam po tom pitanju tudum...

  18. #8418

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj malena2 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam danas vadila betu 13dnt beta 21,6
    vraceni 3 dan 2 embrija.
    Necu ti lagati, beta je malena, ali od srca ti zelim da se okrene na dobro!

    Sve iznad 5 se smatra trudnocom, samo je pitanje dal je rijec o biokemijskoj ili uzv potvrdjenoj trudnoci.

  19. #8419
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    znam ja i sama da je beta malena....

  20. #8420
    mari mar avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    SRCE SLAVONIJE
    Postovi
    379

    Početno

    http://drmalpani.com/images//hcg.jpg

    Ova tabela je pregled bete kod jednoplodne trudnoće.....
    Posljednje uređivanje od mari mar : 17.06.2013. at 13:50

  21. #8421

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Malena- da bude sve ok i da se lijepo dupla

  22. #8422
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    vjerujem u cuda....

  23. #8423
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/80273-K...=1#post2414241

    mogu li cure i ovdje još jednom podsjetiti da se upišete, kakvu ste stimulaciju dobivale, kakva reakcija, koji broj j.s., koji broj embrija i da li imate smrzlića. HVALA!

  24. #8424
    sunčeko71 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    16

    Početno

    Evo samo da prijavim moju betu tj. moju nebetu :
    Čista 0,00.
    Ima nula ko u priči.
    Teško je, no šta je tu je. Van iz svoje kože ne mogu pa se moram brzo pomiriti sa još jednim neuspjehom i nadam se da je zadnji.
    Malena da sve bude ok i to ti želim od srca.

  25. #8425

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    483

    Početno

    Sunceko žao mi je

  26. #8426
    sybylle avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    217

    Početno

    Evo i mene napokon opet na ovoj temi Od danas čuvam tri blastice Beta 2.7 tek...
    Vidim da ima puno betočekalica i svima držim fige, nek bude čim više dobrih vibri

    Sunceko zao mi je

    Imam jedno pitanjce...da li je itko od vas nakon transfera uzimao išta što bi pomoglo implantaciju? Čitala sam malo strane forume i spominje se svašta od jaja, puretine, oraha ali ne znam koliko je sve to utemeljeno u nekoj realnoj znanstvenoj činjenci. No, ono što se gotovo svugdje spominje je svježi ananas zbog bromelaina, a često i sok od grožđa. Ima li itko kakvih iskustava/saznanja o ovome?

  27. #8427
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Pomozite! danas 7dnt, pojavila se krv, smeđkasta i grči me trbuh? M? trebam dobit tek u petak, prošli put mi je kasnila čak 7 dana nakon prestanka utrića! Šta ovo značii, sam dobila M tako rano?

  28. #8428
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    mozda je implantacija...

  29. #8429

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    frćka oze biti m, al ne mora. ako krene jace, pij utrice, ali svakako izvadi betu, mozes vec i prekosutra.

  30. #8430

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Ej ti mali Frcko u Frckinoj busi, ne zezaj svoju majku nego se lipo ugnjezdi da majka bude sretna a i tebi ce biti lijepo..Frcka potpisujem bubi.
    Sunceko bas mi je zao..hug
    Sybylle ~~~~~~~~~~~ za betu

  31. #8431
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Ajme sad ću se pojest živa, grči me kao da ću stvari baš dobit!

  32. #8432
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj sybylle prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mene napokon opet na ovoj temi Od danas čuvam tri blastice Beta 2.7 tek...
    Vidim da ima puno betočekalica i svima držim fige, nek bude čim više dobrih vibri

    Sunceko zao mi je

    Imam jedno pitanjce...da li je itko od vas nakon transfera uzimao išta što bi pomoglo implantaciju? Čitala sam malo strane forume i spominje se svašta od jaja, puretine, oraha ali ne znam koliko je sve to utemeljeno u nekoj realnoj znanstvenoj činjenci. No, ono što se gotovo svugdje spominje je svježi ananas zbog bromelaina, a često i sok od grožđa. Ima li itko kakvih iskustava/saznanja o ovome?
    draga, sretno ~~~~~

    gdje si u postupku?

    koji vam je ovo pokušaj?

  33. #8433
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Hvala Bubi, Vatra! Mirovat i utrići, šta sad! Ako ne prokrvarim jače, vadim betu! Uh!

  34. #8434

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    122

    Početno

    Sunceko baš mi je žao...
    Frčka... možda je implatacijsko...
    Sad kad Vas vako čitam strahujem od tog 28.06.
    sybylle sretno....

  35. #8435
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Ja se nadam jer nije crveno!

  36. #8436
    sybylle avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    draga, sretno ~~~~~

    gdje si u postupku?

    koji vam je ovo pokušaj?
    Hvala!!!

    Kod Lučingera sam, u IVF centru.
    Ovo nam je drugi pokušaj (oba puta ICSI). Prošli put puna stimulacija (suprefact, merionali), 9 jajnih stanica od kojih su transfer dočekale samo 2 blastice. Ovaj put polustimulirani (klomifeni, merionali) 12 stanica, 3 blastice za transfer, a imamo i smrzliće za "dvije runde" odmrzavanja iako se nadam da nam neće trebati

  37. #8437
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    Frcka zaista ne znam sta bi to kod tebe moglo biti, za M je prerano, tako da ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za implantacijsko

    sunceko draga zao mi je

    sybylle cuvas 3 blastice, svaka cast za hrabrost, navijam za lijepu betu

  38. #8438
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj sybylle prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala!!!

    Kod Lučingera sam, u IVF centru.
    Ovo nam je drugi pokušaj (oba puta ICSI). Prošli put puna stimulacija (suprefact, merionali), 9 jajnih stanica od kojih su transfer dočekale samo 2 blastice. Ovaj put polustimulirani (klomifeni, merionali) 12 stanica, 3 blastice za transfer, a imamo i smrzliće za "dvije runde" odmrzavanja iako se nadam da nam neće trebati
    sybylle ja nisam naišla na takva istraživanja (istina, nisam se baš ni trudila) - ako nađeš nešto, stavi ovdje pliz.
    Nego, transfer 3 blastice - čija je to ideja bila? Zakon to propisuje samo kod težih slučajeva...

  39. #8439
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Argente, uzela si mi riječi iz usta
    Zašto tri, u drugom pokušaju, vidim da si mlada, dijagnoze nisu teške, nemaš x postupaka iza sebe...veliki je to rizik, nije li bar jednu blasticu mogao smrznuti s ostalima?

  40. #8440

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    483

    Početno

    Sybylle sretno.
    Frcka ako ti ostane kroz par dana smedjeg e to bi moglo biti implatacijsko a kod mene je nažalost bilo drukčije, ja ti od srca želim lipi scenarij i navijam i držim debele fige da ugledas super betu.
    Miruj i ako se nastavi tako oskudno odi izvadit betu.

  41. #8441
    sybylle avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    sybylle ja nisam naišla na takva istraživanja (istina, nisam se baš ni trudila) - ako nađeš nešto, stavi ovdje pliz.
    Nego, transfer 3 blastice - čija je to ideja bila? Zakon to propisuje samo kod težih slučajeva...
    Evo jedan link na kojem je kratko i jasno objašnjeno.
    http://conceivewithpineapple.blogspo...ation.html?m=1

    3 embrija su zapravo bila moja ideja. Doktor me pitao što ja želim, a s obzirom da ih je bio veliki broj odlučila sam da ću riskirati i uzeti 3. Nakon smrzavanja tko zna kakvi će ispasti. A u prvom transferu su bile 2 pa se ni jedna nije primila. Računam da su veće šanse da će se od 3 jedna primiti. Znam da postoji rizik da se prime i sve 3, ali šanse su jako male.
    A što se tiče dijagnoze, broja postupaka i godina-mladost je relativna i neću dugo biti "mlada", a 1% upotrebljivih spermija mi isto nije sjajna dijagnoza...

  42. #8442
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Sybylle slažem se s tobom u potpunosti. 2 puta su mi bila vraćena 3 embrija, a u zadnjem postupku tri odlična 8-stanična embrija i ništa, tako da straha tu nema od višeplodnih trudnoća, pa koliko je samo teško da se i jedan primi, a kamoli sreće i dva, pa tko ne bi dvojke poželio...Tako da se ja isto ne bojim vraćanja tri embrija jer time su šanse veće, ali ipak vidimo da treba imat puno sreće da se samo 1 primi!!!
    Sybylle SRETNO i da nam javiš lijepe vijesti 02.07.!!

  43. #8443
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Zakon o medicinski pomognutoj oplodnji:
    Članak 7.
    2) U postupku homologne izvantjelesne oplodnje smije se koristiti kontrolirana stimulacija ovulacije u skladu sa suvremenim biomedicinskim spoznajama tako da se dobije najviše dvanaest jajnih stanica. Od tog broja može se oploditi svih dvanaest jajnih stanica. U skladu s medicinskim dostignućima u spolne organe žene dopušten je unos najviše dva zametka poštujući načelo sljedivosti. Preostali zameci i/ili jajne stanice zamrzavaju se.

    (3) Kod žena starijih od 38 godina života, žena s nepovoljnim testovima pričuve jajnika, ponavljanog neuspjeha u liječenju, onkoloških bolesnika i težeg oblika muške neplodnosti, dopušten je unos tri zametka u spolne organe žene.



    Ovdje vidim da jasno pišete kako vaši liječnici krše Zakon jer rade transfer 3 embrija u slučajevima u kojima to ne smiju.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 18.06.2013. at 00:42

  44. #8444
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Cure, bez ljutnje ali baš ima straha: to nije u zakonu jer je netko isisao iz prsta nego zato jer preporuke naprednih zemalja sve više idu u smjeru SET-a. Plus, ipak postoji razlika između 3 8-st. i 3 blastice, godišta '77 i '84 itd.
    Naravno da svi želimo da se uhvati bar jedan, i tko ne bi poželio zdrave u terminu rođene dvojke, ali kod trojki često zna doći do gadnog belaja...treba s tim oprezno.

  45. #8445
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, bez ljutnje ali baš ima straha: to nije u zakonu jer je netko isisao iz prsta nego zato jer preporuke naprednih zemalja sve više idu u smjeru SET-a. Plus, ipak postoji razlika između 3 8-st. i 3 blastice, godišta '77 i '84 itd.
    Naravno da svi želimo da se uhvati bar jedan, i tko ne bi poželio zdrave u terminu rođene dvojke, ali kod trojki često zna doći do gadnog belaja...treba s tim oprezno.
    X

  46. #8446
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj tonkica prvotno napisa Vidi poruku
    Sybylle sretno.
    Frcka ako ti ostane kroz par dana smedjeg e to bi moglo biti implatacijsko a kod mene je nažalost bilo drukčije, ja ti od srca želim lipi scenarij i navijam i držim debele fige da ugledas super betu.
    Miruj i ako se nastavi tako oskudno odi izvadit betu.
    Tonkice za sad se smirilo, nadam se i da će tako ostat, čekam!

  47. #8447
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Zakon o medicinski pomognutoj oplodnji:
    Članak 7.
    2) U postupku homologne izvantjelesne oplodnje smije se koristiti kontrolirana stimulacija ovulacije u skladu sa suvremenim biomedicinskim spoznajama tako da se dobije najviše dvanaest jajnih stanica. Od tog broja može se oploditi svih dvanaest jajnih stanica. U skladu s medicinskim dostignućima u spolne organe žene dopušten je unos najviše dva zametka poštujući načelo sljedivosti. Preostali zameci i/ili jajne stanice zamrzavaju se.

    (3) Kod žena starijih od 38 godina života, žena s nepovoljnim testovima pričuve jajnika, ponavljanog neuspjeha u liječenju, onkoloških bolesnika i težeg oblika muške neplodnosti, dopušten je unos tri zametka u spolne organe žene.



    Ovdje vidim da jasno pišete kako vaši liječnici krše Zakon jer rade transfer 3 embrija u slučajevima u kojima to ne smiju.
    Apsolutno. A Zakona bi se svi trebali pridržavati, zar ne?
    Potpisujem Argente. Preporuke nisu bez veze i treba biti oprezan.

  48. #8448
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    potpisujem Argente i Inesz. cure, ne znam koliko dugo ste tu, ali prokopajte po starijim postovima i pronađite priče naše Osijek i elene85 - mislim da će vam brzo prisjesti transfer 3 embrija. te su žene izgubile svoju djecu. ukupno njih šestero. da su se liječnici pridržavali preporuka, to se ne bi dogodilo. ovo nije za zafrkanciju i po meni je izuzetno neetički (osim u gorenavedenim slučajevima teških dijagnoza, velikog broja postupaka i sl.). kod mlađih žena s manjim brojem postupaka trebao bi se raditi SET (single embryo transfer). i dvoplodne trudnoće su rizične (nažalost, u zadnje vrijeme ovdje možete naći nekoliko njih s tragičnim završetkom), a troplodne pogotovo. preporuke SET-a tu su da bi zaštitile vas i vašu djecu, ne da bi vam smanjile šanse za začeće. i lako je misliti da su šanse da se sva 3 implantiraju male, ali i to je nešto što se ne događa samo drugima, baš kao i neplodnost.
    btw, ja sam imala više sreće nego pameti - vratili mi 3 embrija u prvom pravom stimuliranom postupku s mojih 27g. (dg nemam jajovoda i imam 1 jajnik). isprva je bila dvoplodna trudnoća i na kraju vanishing twin syndrom - jedan embrij se prestao razvijati. da se taj embrij nastavio razvijati, ne želim niti razmišljati kako bi završila moja strašno komplicirana trudnoća i što bi bilo s mojom djecom. sigurna sam da bi sve skupa završilo strašno jer smo i ovako, s jednom bebom, jedva smirili trudove i izašli na kraj s raznim komplikacijama. s današnjim znanjem i iskustvom, NIKADA ne bih pristala na išta drugo osim na SET u tim okolnostima. a i sada su ipak neka druga vremena i embriji se ponovo mogu zamrzavati tako da zbilja ne vidim zašto biste preuzimali toliki rizik, a još manje mi je jasno kako liječnici na to pristaju. razmislite dobro i detaljno se informirajte...

  49. #8449
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Da, i ja sam baš primijetila kako se u zadnje vraćaju sve češće 3 embrija i to često mimo zakonskih iznimki
    Posljednje uređivanje od anddu : 18.06.2013. at 09:36

  50. #8450

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Frka bas si to lijepo napisala, bas sam citala jucer stare postove i procitala svr sta si napisala i ti.isto se slazem da treba biti jako oprezan s tim vracanjem 2-3 embrija.
    Frcka kakvo je stanje s malim Frckom?
    E i moram napisati da mi je danas jaaako uljepsala dan moja prijateljica koja je nakon 3 aih jutros popiskila +, malo cu poskociti da nju
    Ostalim mojim betocekalicama ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ znate za sta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •