Stranica 1 od 288 1231151101 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 14374

Tema: MPO trudnoća nakon svega...(II. dio)

  1. #1
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno MPO trudnoća nakon svega...(II. dio)

    Je li dr i nama računaju termin poroda prema datumu zadnje m. ili prema datumu punkcije odnosno transfera?

    Eto, kako kod nas ništa nije jednostavno... Pa ni računanje termina poroda. Stvarno smo odabrane

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Socijalci će ti računat prema datumu zadnje menge, malo precizniji doktori koji to znaju računat - prema datumu transfera. To ti je posebno bitno ako ideš na elektivni carski s koji se ide u 38+2,3 itd. - svakako, u 39. tjednu. Moj operater je čak bio zvao MB da provjeri u kojoj su fazi bili embriji i kad je točno bio transfer, da ne napravi CR prerano. Pretpostavljam da ti nije to iz tih razloga bitno, nego ono.. just asking....

    Ako je just asking, onda se većina drži dana zadnje menge, oni koji znaju računat tj. da im se "zamarat" s danom transfera računaju tako - barem se meni tako čini.

  3. #3
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Hvala ti, posrijedi je samo znatiželja / just asking
    Mi smo tek u 10 tjednu (računajući od zadnje m.) pa me zanima hoće li nas hvatati Uskrs i preduskrsni praznici
    Ali, znaš i sama, najvažnije je da doguramo do Uskrsa. Thx.

  4. #4
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    meni su računali od transfera. K se rodila točno na taj dan .

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ako ti računaju prema datumu transfera - treba gledat je li bio 3day transfer ili 5day transfer (transfer trodnevnog ili petodnevnog embrija).

    Evo ti link na ovaj kalkulator - tu možeš upisat sve - da ti računa po datumu zadnje menge, po datumu trodnevnog transfera ili petodnevnog transfera:

    http://potpomognutaoplodnja.info/ind...ndar&Itemid=89

  6. #6
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    pošto sam znala da će mi računati od zm, ja sam sama preračunala, i soc. ginekologu kao datum zm rekla dan koji sam dobila kad sam oduzela 2 tjedna od punkcije. (što je bilo 2 dana ranije od stvarnog dana zm)
    meni je logičnije da kad već imam preciznu info o trenutku začeća, da se tim znanjem i koristim u trudnoći. ( a na moje iznenađenje rodila sam 41+0, ja sam mislila da će biti baš po "mom" terminu , no dijete je imalo svoj kalendar, i neka je )
    Posljednje uređivanje od prima : 16.09.2011. at 11:06

  7. #7
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno MPO trudnoća nakon svega...(II. dio)

    Drage naše (i naši…m od trudnica)!

    Evo nove teme za trudnice...

    Na staroj se već nakupilo puno stranica...svega i svačega...

    Molim vas ponovo da ne pišete o stvarima o kojima možete raspravljati sa svim trudnicama (ii općenito ostalim korisnicama i korisnicima foruma) na drugim topicima i pdf-ovima...
    Ovo je zamišljeno kao mjesto gdje ćete govoriti o specifičnostima koje vas muče, plaše ili vesele...vas, kao MPO trudnice...i da izbjegnete chatanje...

    Ovo je uputa sa stare teme...

    Shvaćamo i da su vaše/naše trudnoće specifične u odnosu na druge i da ovdje možete opuštenije i realnije izmjenjivati iskustva nego na trudničkim pdf-ovima. Trudnoće su specifične s psihološkog aspekta - zbog načina začeće i teškoća prilikom ostvarivanja, kao i zbog 'tehničkih', pitanja i problema - već samom činjenicom da od prvog dana do 12 tjedna koristite utrogestan, neke koriste heparin, neke u trudnoću ulaze s cističnim jajnicima i iz hiperstimulacija, neke su i dalje po liječničkom pashom jer troše lijekove za neka druga stanja i bolesti…

    Iako nemamo ništa protiv da otvarate slavljeničke topice, odnosno topice sa svojim sretnim pričama svaka za sebe, a gdje onda možete pisati i o tijeku svoje trudnoće te, iako je naše mišljenje kao osoblja foruma, da na tudničkim pdf-ovima možete naći/dobiti/razmijeniti puno više informacije o samoj trudnoći kad jednom poprimi normalni tijek, shvaćamo vašu potrebu za razmjenom mpo iskustava, otvaramo vam ovaj topic i stikamo ga gore…nadamo se da ćete ga koristiti kako bismo raskrčili topice klinika i kako biste razmjenili baš iskustva o stanjima koje su posljedica MPO-a.
    Pozivamo vas da pitanja koja imate baš u vezi trudnoće izvan konteksta MPO-a ne postavljate ovdje, već baš na trudničkim pdf-ovima jer je tamo koncentrirano iskustvo i osoblja i korisnica i korisnika, a ovdje zasigurno nećete moći dobiti adekvatne i kvalitetne odgovore.

    Dakle, ovdje možete postavljati pitanja i iznositi iskustva o specifičnostima i drugim aspektima vaših MPO trudnoća te vas molimo da više o tome ne pišete na drugim topicima.

    Možete si raditi aktualnu listu MPO trudnica, ako će se netko primiti toga i ako vas to veseli
    Stara tema, ako vam treba neki podatak s nje, nalazi se ovdje MPO trudnoća nakon svega...kako se osjećamo...

  8. #8
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Drage moje...ovi postovi iznad o računanju termina poroda kod MPO trudnoća su tema za topic MPO trudnoća, koji bi i trebao biti upravo takav, ipak malo više informativan...a razmjena iskustava i stanja bi trebala biti malo više korisna, a malo manje chat.
    Upravo zbog toga da krenemo u tom smjeru, ali i da se sačuvaju ove inine informacije/link...pripajam postove o terminu poroda (iznad) ovom novom topicu MPO trudnoća nakon svega... (II. dio)

  9. #9
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj MASLINA1973 prvotno napisa Vidi poruku
    Je li dr i nama računaju termin poroda prema datumu zadnje m. ili prema datumu punkcije odnosno transfera?
    Meni je dr.T radila punkciju i bila sam kod nje na 1.uzv kada sam joj postavila isto pitanje. Odgovorila mi je da se računa od punkcije + 2 tjedna.

  10. #10
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Citiraj nina70 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je dr.T radila punkciju i bila sam kod nje na 1.uzv kada sam joj postavila isto pitanje. Odgovorila mi je da se računa od punkcije + 2 tjedna.
    Meni je Šparac računa točno od početka zadnje menstruacije. To se uvik tako računa bez obzira bila umjetna ili ne.

  11. #11
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Moram priznati da sam zamišljala onda ovaj dio foruma o MPO trudnoći malo drugačije - upravo kako je i bio prvotni naslov, odnosno Kako se osjećamo. Jer, iako je MPO kao i svaka druga trudnoća, često su i cure pisale da se na "običnim" forumima o trudnoći ne osjećaju baš najbolje, odnosno ovdje smo ustinu pisale o svemu, nekako smo bile baš pravi mali kružok. Sad mi se čini da je malo utihnulo nakon otvaranja nove/stare teme.

  12. #12
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    meni moj ginekolog a i klinika su se složili da je početak trudnoće 2 tjedna prije punkcije donorke i ujedno oplodnje jajnih stanica.

  13. #13
    Bebica_2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Gorski kotar
    Postovi
    237

    Početno

    Meni su računali po zadnjoj mengi iako mi to bilo glupo ka de zna kad je bila oplodnja!
    sad mi naravno računaj po zadnjoj mengi jer drugačije ni nemogu

  14. #14
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Moram priznati da sam zamišljala onda ovaj dio foruma o MPO trudnoći malo drugačije - upravo kako je i bio prvotni naslov, odnosno Kako se osjećamo. Jer, iako je MPO kao i svaka druga trudnoća, često su i cure pisale da se na "običnim" forumima o trudnoći ne osjećaju baš najbolje, odnosno ovdje smo ustinu pisale o svemu, nekako smo bile baš pravi mali kružok. Sad mi se čini da je malo utihnulo nakon otvaranja nove/stare teme.
    andream i svi ostali...žao mi je ako tako mislite

    nadam se da ćete nastaviti i o drugim MPO trudničkim problemima,a ne samo o terminima poroda
    ipak formulacija 'kako se osjećamo' nije baš izbor jastuka, pelena, uređenje dječje sobe, pranje dječje robice, priznat ćete...

    upravo kružoci na ovom našem forumu nisu dovoljeni ( izbog toga sam i prepolovila temu...da malo korigiram tijek teme)
    nekada ih je bilo...proljetince, jesenske bebe, godište ovo ili ono, pa jesenske trudnice...i tako...
    to smo ukinuli jer je naše opredjeljenje bilo da se ne stvaraju kružoci i ne ponavljaju informacije već da se informacije i razmjena informacija dijele među svima jednako
    istina, ovaj pdf potpomognuta jest malo specifičan i zato su ostale neke specifične teme kojih nema na drugim pdf-ovima (npr, odbrojavanjel topici po klinikama koji su također zapravo kružočkog tipa u osnovi, ali na njima je ioak dosta korisnih informacija...pa i ovaj topic o trudnoćama...)
    no primjetili ste da se na kompletnom forumu, a i ovdje (ovdje je jako puno i puno je postova na dnevnoj bazi pa je to malo teže...) stalno borimo protiv chatanja
    naše je opredjeljenje da ovaj forum nije chatarskog tipa...nije virtualna kava s najboljim prijateljicama
    ja bih vas zaista molila da to prihvatite i na ovom podf-u i na ovom topicu...

    i nije da smo toliko strogi...nitko ne reagira na malo tu i tamo opuštanja i kad sve ode u nekom veselijem smjeru, ali za razgovore na dnevnoj bazi doista postoji puno drugih servisa - od FB-a do chat roomova ili nekih drugih foruma kojima ne smetaju neorganizirane teme



    zaista, zaista nemam ništa protiv da nastavite o svemu i svačemu, ali vezano uz trudnoću, stanja, strahove osjećaje dileme...koje manje ili više proizlaze iz prethodećeg MPO-a
    ali razgovore o općenitim pitanjima koja čak uopće nemaju ponekad veze s trudnoćom već sa npr. servisnim kutkom, morat ću uputiti tamo gdje pripadaju

    oprostite na digresiji...slobodno nastavite...

  15. #15
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Hvala na odgovorima!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Maslina - ide to vrijeme, već si 10tt Nemoj se dat smetat, ja imam svoju računicu i koliko sam trudna i kad ću rodit (s onog linka gore koji je dala ina 33) i nedam se smesti od doktora koji svatko ima svoj onaj krugić kalkulator. Prednost nam je što znamo taj dan začeća, pa se ne moramo pitati kad se što dogodilo, makar to da gestacija traje točno 40 tjedana je također procjena, a ne neki deadline kojeg se svaka beba u trbuhu mora slijepo držati. Glavno da je bebama dobro, za drugo nije toliko bitno

  17. #17
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Sumskovoce, ide, ide, hvala Bogu

    I ja tebe pratim, mi smo već stare suborke. Hvala ti na savjetu!

  18. #18
    hop avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    421

    Početno

    Cure ja sam bila an ultrazvuku i doktor mi je računao od zadnje menge i kaže da sam trudna 5+2 i tad ami je bio 26dpt 2d i kaže čuje se srčeko, a na ultrazvuku sam vidjela titiraje a on mi pustio da i čujem, ja sam mislila da se neće još ćuti.
    Uglavnom bila sam zabrinuta ,a i sada sam što mene bole grudi.
    Htijela sam vas pitati, da li smeta ako se doživi orgazam bez odnosa, čitala sam nešto da plod ostane na kratko bez dotoka krvi zbog kontrakcija?
    Ja sam ga imala , pa sa se zabrinula malo , kad asma to pročitala, malo me to iznenadilo.

  19. #19
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Pri orgazmu postoje kontrakcije maternice,a to nije poželjno u ranoj trudnoći. Mada se mnogi seksaju,ali mi šta smo sa MPO nije preporučljivo ništa šta može ugroziti imalo plod. Čula si srce, sad smireno,ne brini puno
    Zašto si zabrinuta šta te grudi bole,nije li to normalno.

  20. #20
    hop avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    421

    Početno

    Krivo sam napisala za grudi, ne bole me grudi, pa mi to čudno.

  21. #21
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Kažu da jednoj ženi svaka trudnoća ne mora biti ista a kamoli različitim ženama da su svi isti simptomi.

  22. #22
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Hm, ja se pak već dugo osjećam predobro i sad mi je i to sumnjivo. Lagano me 'vata panika od uzv-a...za 2 dana. Krepat ću do tad! Što se tiče seksa, pročitala sam da je čak poželjan osim ako se ne radi o komplikacijama. Meni kad se nešto brani ja baš zapnem....došlo je do toga da se MD pravi da spava čim uđem u sobu
    Posljednje uređivanje od nina70 : 18.09.2011. at 23:29

  23. #23
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    http://www.mayoclinic.com/health/sex...gnancy/HO00140 O seksu u trudnoci, ne samo ranoj.

  24. #24
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Što je to sex to se maže na kruh

  25. #25
    hop avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    421

    Početno

    Ah cure, pa neznam što bi vam rekla, da nijedna nema odnose ni orgazme,tokom trudnoće?

  26. #26
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Ja sam par puta dozivjela orgazam dok sam spavala Dr. mi je od pocetka zabranio odnose, sad vise ni ne pitam , ali to ne znaci da bas nista ne radimo

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    I mi smo se jedva suzdržavali na početku dok nam je bilo zabranjeno, nakon 12 tt su nam rekli da možemo, pa nam je naglo pao interes Mi smo zbilja neobičan par

  28. #28
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Meni je kako je Šiškica rekla Ne pada mi na pamet,niti smijem zbog smeđeg iscjetka a i utrići su tu,a i ne fali mi.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    afrika
    Postovi
    257

    Početno

    zadnji sex 15 dana prije transfera a to je bilo 12.02 ja sam cesto posle odnosa dobivale bakterije u mokraci i upalu mjehura a to je sve zbog menopauze manjka hormona koji vlaze rodnicu,tako da sam morala koristit razne gelove pri odnosu da sprijecim infekciju.
    Kad je trudnoca potvrdena dogovorili smo se da nis od sexa tokom cijele trudoce bolje sprijecit nego lijecit inace trudnoca je uredna bez krvarenja i bilo kakvih iscjedaka i svrbeza a mislim da je tako sve dobro bas zbog toga sta se ne bavim sexsom.
    Znam svoje tijelo ipak sam u braku 22god.
    Tako jos malo je ostalo do porodaja 7t samo pa cemo uzivat i u bebici i u sexu za sve se more nac vremena.
    Ja sam malo starija koka i lakse mi je nego vama mladima i jos ako imate i mlade muzeve nije vam lako.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    ma daj pretorija ne zezaj nismo ni mi neko cvijeće A mislim da kad se MPO trudnoća ostvari, da su oprezni svi parovi bez obzira na dob i duljinu borbe prije uspjeha. Meni je recimo libido na niskim granama već duže i cijelo me tijelo podsjeća da stižu bebe, pa ni sebe ne doživljavam seksualno. MMa da, doživljavam ja njega kao i prije - ali sebe ne, a ne mogu se keksat samo s njime, a da ja ostanem po strani Mi se uvijek zezamo da bi bilo tipično za nas da nakon poroda blizanaca smućkamo jednu curicu u kućnoj radinosti i tako si poremetimo sve moguće planove...

  31. #31
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Nekad davno,pocetkom 6 mjeseca smo imali ''bliske susrete'' a od tad ja niti nesto posebno zelim a jos kad sam cula da iscjedak koji sad imam i koji je normalan i bez mirisa moze postati ne bas tako prijatan nakon odnosa Jedino ako mi se libido u narednim mjesecima malo popravi mozda da padnem u iskusenjeZa sad MM odvracam paznju na druge nacine

  32. #32
    hop avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    421

    Početno

    Cure, kako ste često išle na ultrazvuke na početku trudnoće?

  33. #33
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Što se tiče ove teme koja se maže na kruh , ja bi svaki dan..MM hladan ko led ..

    I onda me peru erotski snovi gotovo svaku noć

    čovjek bi pomislio da sam opsjednuta

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    afrika
    Postovi
    257

    Početno

    Ja svaka 3 tjedna sam isla na kontrolu pa bi mi uvijek moj dr uradio i ultra zvuk.
    Kad sam bebu pocela osjecat i znala sam da je sve ok vise mi ti ultrazvuci nisu bili tako vazni pa sam isla na 25 dana kako kad.
    Ja sam isto koristila prednison do 12 tjedna pola tabletice od 5mg mislim da dr L.to svima preporuci.

  35. #35
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Citiraj hop prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, kako ste često išle na ultrazvuke na početku trudnoće?
    U 6tt, u 8tt, 10tt, 12 tt, 16 tt i napokon idem sad u četvrtak što je 22tt..

    Al ja nisam normalan slučaj, na drugom UVZ-u u 8tt našli su hematom od 4,5cm pa sam morala češće na kontrole..

  36. #36
    hop avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    421

    Početno

    Ja koristim jednu tabletu prednizona do 8tt i od onda to 12tt po pola, tako je rekla doktorica.
    Imam još jedno pitanjce, mene 3 dana boli u predjlelu stidne kosti dole onak jako nisko neku cudna tupa bol, jel je koju od vas tako, nisu to grčevi neko neka tupa bol, neznam jel moguče od utrogestana i od stavljanja njih ili je to normalno da boli?
    Meni je mog ginekolog rekao da dođem za 4 tjedna ili ranije ako mi bude loše, što je meni malo previše.

  37. #37
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Ja sam isla na Uz u 6tt,7tt,12tt,15tt i idem opet slijedeci cetvrtak kad cu biti 17tt.Nemam nikakvih posebnih medicinskih indikacija za tako ceste posjete,ali meni je moja psiha najveci neprijatelj pa mislim dok ne pocnem osjecati bebine pokrete bit cu redovna na UzSvaki put me malo izvagaju,izmjere tlak,napisu koji receptic za Fragmin,naprave slicicu bebe i ja sretna idem kuci

  38. #38
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Citiraj hop prvotno napisa Vidi poruku
    Ja koristim jednu tabletu prednizona do 8tt i od onda to 12tt po pola, tako je rekla doktorica.
    Imam još jedno pitanjce, mene 3 dana boli u predjlelu stidne kosti dole onak jako nisko neku cudna tupa bol, jel je koju od vas tako, nisu to grčevi neko neka tupa bol, neznam jel moguče od utrogestana i od stavljanja njih ili je to normalno da boli?
    Meni je mog ginekolog rekao da dođem za 4 tjedna ili ranije ako mi bude loše, što je meni malo previše.
    Mislim da su ti ti bolovi od jednostavnog sirenja maternice jer embrion u njoj raste i sve se mijenja.Ja te bolove imam konstantno jos uvijek i sve nekako mislim da ce biti tako do kraja trudnoce a vjerujem cak i gore.Vjerujem da je to normalno i da tako treba pa sam se nekako naucila ''zivjeti sa bolom"'

  39. #39
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    evo rekorderke po broju uz-7 puta do sada: 6+0, 6+6, 7+5, 8+5, 9+4, 11+0, 12+4
    danas bio kombinirani-nalazi dobri-nuhalni 1,5mm, bebač ima nosnu kost (nosat na mamu )..ima... uredne protoke, ma ima ima sve što treba na čak 57 mm duljine!!!
    iz vinogradske faksirali u poliliniku V. nalaze krvi-sestra mi javila da smo u skupini niskog rizika.
    uglavnom, na moj mail nista nisu poslali iako sam ih moilla da to učine i naravno-rekli da će poslatiti. sutra idem po nalaz pa ću znati kakve su konkretne brojke u nalazu.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 19.09.2011. at 22:03

  40. #40
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Sto se tice keksanja, mi smo bas na proslom uzv dobili dozvolu i bilo je i vrijeme, ja spadam bas u one napaljene trudnice, kao Siskica, haha.

    A u vezi uzv, Inesz, ipak te sisam. Zbog ranih problema, hematoma, lezanja u bolnici i cega sve ne, imala sam ih stvarno puno. Naravno, sada imao normalni tempo, jer je sve ok.

    Curke kojima je tesko cekati uzv, od srca preporucam baby watcher. Mi smo ga nabavili kad sam bila 14+4 i odmah sam cula srceko. Od tada posluhnem na sekundu kada se preplasim zbog necega ili, otkad osjecam bebu, kada mi bude premirna. Ne petjerujem, poslusam doslovce na par sekundi svakih nekoliko dana, no taj mali uredaj mi je beskrana pomoc i smirenje.

  41. #41
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ValaMala, odlična ideja taj baby w., koliko novaca to treba platiti?

  42. #42
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Imas stranicu babywatcher.hr, pa vidi jel jos na popustu - 600kn. Ima ih obicno i na forumima rabljenih. Savjetujem Masov baby watcher (on je i na toj stranici) jer je najbolji, a koriste ga i u Petrovoj.

    Znam da je to dosta love, ali mi smo razmisljali na nacin da cu s njim biti mirnija, sretnija i opustenija sljedecih 25 tjedana trudnoce, a bit ce i za sljedecu trudnocu ako bog da. Kasnije ga je lako i prodati na forumu, jer ga m
    ame jako vole i rado kupuju.

    Znas kako je divno kada legnem, prislonim ga na trbuh i cuje, srceko. Takoder vidim i gdje je bebolina tada i ja doista nadem srceko isti cas. Nemim curkama treba malo duze da locirau srceko, no cim se malo spraksiras, to je to.

    I jos kazu da je super koristan pred kraj trudnoce. Ima ekran, pa tocno vidis koliko je otkucaja u minuti, a i imas u uputstvima koliko je normalno. Ako primijetis da kuca puno sporije, moze spasiti zivot bebici da to skuzis i odes u bolnicu

  43. #43
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ValaMala, hvala ti na savjetima. Raspitat ću se.

  44. #44
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Evo da se i ja javim,mm i ja smo jucer gledali malo srceko na uz.

  45. #45
    Iva Mia 2009 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Ravnica :-)
    Postovi
    732

    Početno

    Evo i nas...jučer na pregledu...18 tt...saznali smo da imamo curku s dugim nogama....sve je ok...curka se igra i lupka svoju mamu aktivno....kontam da je neka ambiciozna gimnastičarka...dr. nam je jako zadovoljan s curkom i mamom...sljedeći uzv malo detaljniji s 22 tt...

    Pusaaaaa svima od nas dvije

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Čestitam na uspješnim UZVovima i novim radostima
    I mi smo na početku bili često na UZV, više ni sama ne znam koliko puta. Sada smo prorijedili i meni je puno lakše jer osjećam dečke u buši, sada se već osjete i izvana, pa nema strahova. Čim legnem igra u buši započne
    Moja je preporuka ne pretjerivati s UZV pregledima, ima dosta literature na tu temu, ja sam najviše korisnih informacija našla na Rodinom portalu, pa evo npr jedan članak tu: http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...t2ID=&Show=510 (posebno zadnji pasus članka)
    Mi smo donedavno bili na dinamici uzv svaka 4 tjedna, sada smo se vratili na svaka 3 tjedna zbog blizanačke trudnoće. Jedva čekam da vidim gužvu u buši

  47. #47
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Čestitke na super UZV-ima. Ja idem večeras.... Moj gyn nije za prečeste uzv-e; Kaže da je u početku sasvim ok jednom mjesečno a pred kraj češće. Meni je 1. bio 24/08 i evo 2. danas. Moram priznati da ni sama ne znam kako sam izdržala.
    Čini mi se fora taj baby wacher, pretpostavljam da nije štetan kad ga se može tako često koristiti?

  48. #48
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    najbolje je ići na uzv svaka 4 tjedna, to znači da trudnoća ide u redu. Ja sam bila u 3 tjedna 3 puta zbog krvarenja,najlipše bi bilo da ga nije bilo i da sam bila samo na jednom uzv.

  49. #49
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Klara, potpisujem. Čini mi se da ja ne spadam u spokojne trudnice, a onda opet iznenadim samu sebe kako sam strpljiva...vjerovatno to dijelom mogu pripisati i brojnim obavezama pa ne stignem previše razmišljat.
    Nego, primjećujem da nema Mojce. Malo sam škicnula u kom je tjednu - 25 dana do poroda....da nije već krenulo?

  50. #50
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ma još malo je rano za Mojcu da ide u rodilište. bit će da se odmara, jutros nam je ona bila aktivna na drugoj temi.

    MPO trudnoća i kako se osjećamo... još uvijek mi je teško vjerovati da sam trudna. ponekad mi se učini kao da sanjam, da ću se probuditi i tužna ustanoviti da to nije istina.

    jučer bili na kombiniranom. bože, koliko neizvjesnosti i straha-prvo se tresem čekajući uz, onda dobar nalaz uz malo umiri, pa opet isto sa nalazom lrvi u vinogradskoj. a taj nalaz nikako da stigne na mail, sto puta sam provjerila poštu do 17 h kada je nazvala sestra iz polilinike V. i rekla-niskorizičan nalaz. toliko sam se tresla od sreće da gotovo nisam ni hodat mogla. ali sretni trenutak, kratko traje, traje sve dok ne pomisli-a što ako su zamijenili nalaze?!
    danas je meni stigao nalaz-ma, nadam se da nisu pogriješili
    evo, dio nalaza...
    Biokemijski biljezi i korigirane MoM vrijednosti
    slobodna b-HCG 32,9 ng/ml 0.90 korigir. MoM
    PAPP-A 2,02 mIU/ml 0,95 korigir. MoM

    Ultrazvučni podaci
    NT-1,5 mm MoM 1,0
    CRL 57,1 mm

    Rizici:
    Dobni rizik 1:63T21 (biokemijski rizik + NT) 1:1250- rizik manji od graničnog
    T21 (biokemijski test) 1: 437 rizik je manji od graničnog

    T18 (biokemijski rizik+NT)
    1: 10 000 rizik manji od graničnog
    Posljednje uređivanje od Inesz : 20.09.2011. at 17:21

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •