Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: bezpelenastvo sa 6 mjeseci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno bezpelenastvo sa 6 mjeseci

    Zdravo !

    U proucavanju sam knjige Diapper Free i molila bi vas za nekoliko odgovora,obzirom da ste vec uhodani..Moj maleni ce za desetak dana navrsiti 6mjeseci..To sto nismo od pocetka poceli sa osluskivanjem njegovih potreba za praznjenjem sam uzela kao izazov;naposlijetku, i u samoj knjizi se navodi da u nekih kultura pocinju kasnije sa bezpelenastvom..
    Otkako sam se upoznala sa mogucnoscu bivanja bez pelene(tada je Eli imao 4mj)pocela sam mu nuditi lavorche da piski i kaka..i veoma brzo smo uspjeli prepoznati kada ce da kaka..tako da vec nekih mjesec dana redovito kaka u lavorche za to namijenjen no piskenje,nekad uhvatimo a vise puta ne..
    Ono sto meni pretstavlja poteskocu,a njemu smeta jest cesto skidanje i onda namjestanje pelene..veoma cesto se naljuti jer kako je vec veci,voli se okretati na stomak a u tom polozaju mi je tesko pravilno smjestit pelenu pa iznalazimo svakakve nacine -ja da ga zadrzim na ledjima,on da se okrene na pupak.To ga cesto ljuti.
    Posto ste vi vec dulje u ovome,sto biste mi savjetovali?Da li da pocnem mu stavljati obicnu pamucnu pelenu(poput uloska) u bodi pa tako pratim kada mu je vrijeme piskenja/kakanja(jer tako izostaju poteskoce oblacenja pelene)?
    Kako da ga oblacim da bi nam bilo lakse se skinuti,a opet,njemu ugodno?
    Mi smo sad na pocetku tog puta i voljela bih cuti vase savjete,sto ste otkrili a sto bi za ove mjesece bilo potrebno,..i sve cega se sjetite

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Nasa beba je 4.5 mj. i pocela se prekretati. Preko dana oma majicu i sokne. Lezi na onoj plasticnoj podlozi za krevet i obicnoj tetra peleni. Na guzi nema nista jer ne voli oblacenje i skidanje. Sasila sam joj jedne hlacice poput onih kineskih kaidaku s rupom medu nogama, samo malo modificirane, tako da ta rupa ipak bude malo prekrivena sa materijalom. Kad nam ponestane tetra pelena za podlogu, prisiljena sam upotrijebiti jednokratne pelene dok se ove druge ne osuse. I da...beba je ocajna kad ima to cudo na sebi. Sto se tice nezgoda, jos prije trudnoce sam se pomirila s tim da je to neizostavni dio odrastanja.

  3. #3
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Mi smo u to vrijeme Nevi oblačili samo gaće i hlače. Pišaline nije bilo previše pa kad bi se popiškila uglavnom nije bilo poplave po podu, nego eventualno neš malo, a onda bi joj obukla nove gaće i hlače i piči dalje. Imala sam dosta veša za prati, no hlače se suše brže nego pamučne pelene, pa mi je s te strane bilo jednostavnije. Kakala je uglavnom na tutu pa me to nije previše zabrinjavalo.

    A možda pomogne i ovo. neva je u zadnje vrijeme po noći u platnenoj peleni, pa kad želi na tutu ja otkopčam (odnosno odčičkim) samo jednu stranu (desnu, desnom rukom dok neva sjedi meni u krilu, okrenuta prema naprijed) prebacim guzni dio pelene preko guze i stavim ju na tutu. kad je gotova samo prebacim pelenu natrag preko guze, začičkim i to je to. možda pomogne..

  4. #4
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Mi smo također imali hlačice i gaćice u to doba, a ponekad samo gačice jer je bio 6 i 7 mjesec pa je bilo toplo. Po hladnoći bebe češće piške nego kad je toplo, kad su na trbuhu piške također češće.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    hvala na savjetima!
    da javim kako napredujemo..bez pelena smo vec neko vrijeme i lijepo nam ide(razmisljala sam i po noci ostaviti ga bez pelene,no dosta budem umorna i ne da mi se u toku noci mu nuditi lavorche;barem ne zasad)
    Od budjenja do posljepodneva piski u pravilu svakih 15tak minuta(sad ima malo preko 6mjeseci)
    Pitam se je li to precesto,neuobicajeno te bi li se to promjenilo da jedem manje cokolade??
    Poslijepodne/navecer se razmak izmedju piskenja pomakne na 30min...a na kraju i vise(cak i sat vremena).Kakanje vecinom uspjesno hvatamo,piskenje kako kad.
    Zadnjih dana imam osjecaj da stalno pisa..to nam se desava u dopodnevnim satima..nudim mu piskenje-nekad se popisa,nekad ne,da bi kad ga obucem,u par trenutaka se okrenuo na stomak i popisao.Bude mi jasno kad to ucini jer poprati to sa nekakvim zvukom.
    Kako tome doskociti?
    Sto cinite kad se popiski..perete/brisete djete ili ga samo obucete u suho?
    poci cu na stare postove o bezpelenastvu pa to prouciti..znam da tamo ima blago informacija.. no sad mi je ovako brze!
    e da..Eli je dosta uznemiren ovih dana,stalno bi nesto turao u usta..pa moguce da su i prvi zubici na putu..

  6. #6
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    ne moraš dijete prati samo ga briši i presvuci...
    izbaci čokoladu i diuretike svih vrsta...to uveliko pomaže, vidjet ćeš...
    i rojbuš čaj

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    Sta sa roibus cajem? Da ga se daje ili ne?

  8. #8
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    rooibos je jako diuretičan, pa ga mama koja doji ne bi trebala previše pit, jer će onda i beba stalno morat piškit .

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    izbacila cokoladu potpuno u svim njenim oblicima(citaj keksi itd),caja vise ne pijem,dok ne otkrijem koji ne djeluju poput diuretika,..i sad je prekrasno
    Eli piski svakih 30-40min u dopodnevnim satima dok poslijepodneva imamo pisanje svakih recimo 40-0min.Divim mu se kako dugo moze zadrzati piskenje,pogotovu dok spava,po 2,2 1/2 h ne piski!al zato kad ga uzmem poslije hajkenja fontana je oogromna
    Zato smo poceli piskiti na stojecke.Eli sad ima 6i pol mjeseci i voli se nogicama odgurivati i stajati mi u krilu kad se igramo ,pa sad stavim lavorche na krevet i pokraj njega Eli stoji(jednom rukom ga obujmim ispod njegovih ruku a drugom rukom mu dignem pishu-tako odmah osjetim jel treba piskiti..ako da,pisho nije mlohav vec kao da pruza mali otpor kad ga dizem)i to je to.
    Osim toga,pocela sam mu dolje oblaciti 2sloja odjece jer sam se dosjetila da mozda puno piski i zog toga sto mu je mozda prohladno.To se pokazalo dobrim potezom-manje imamo nezgoda.
    No,cesto mi pobjegne njegovo piskenje kad je na stomaku(na krevetu lezi)zaokupljen igrackama.Rijetko kada mi tad signalizira da ce piskiti,a redovito se desi.Makar je piskio prije 10tak min,opet ce ako se nadje na stomaku.
    Zasto je tako i kako tomu doskociti??
    Hladno mu nije..to znam.
    Sa kakanjem njema nikakvih poteskoca..uredno vec 2mj kakamo u lavorce.No,sad je veci s time i jaci pa se izvija iz polozaja za kakanje(ja sjednem na rub kreveta,njega izmedju nogu postavim drzeci ga za butine,ledjima se oslanja na mene)mada istina,to radi samo kad nije potpuni trenutak za kakanje.Ako je,onda se usredotoci i smireno(uz gruntanje i nesto kao stenjanje) se u hipu pokaka.
    Citam ovih dana stare postove na temu bez pelena i skoro da cu se i ja skupa s Elijem popiskiti,od smijeha Kakve ste vi(aqua i ostale) dogodovstine imale sa kenjanjem.Krasno
    hvala vam na odgovorima i lijepi pozdrav

  10. #10
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Tomu ćeš teško doskočiti nažalost. U neko vrijeme ta faza prelazi u četvoronoško puzanje i onda je bolje.
    Problem je u tome što je pritisak na mjehur jači od njihove mogućnosti zadržavanja.
    Prati samo da li je to više naglašeno prije kakanja i da li bolje zadržava kada se pokakao? U tom periodu ja to nisam pratila, ali danas znam da su nezgode uvijek češće ako se taj dan nisu pokakali.

    Drago mi je da sto sve uočila što si napisala.

    Htjela sam napisati da je velika stvar u bezpelenaštvu što djeca nauče da se kakanje i piškenje radi onda kad zrak dođe na golu kožu, a bez gačica ili pelena i to je to. Bezpelenaši baš to nauče vrlo rano. Ostali uče to u obućenoj formi pa onda neki kakaju samo u pelenu, a zadržavaju bez pelene i imaju tvrdu stolicu.

    Htjela sam jo jednu divnu vijest riječi, a tiće se toga da moj Karlo bez vježbanja pipimana i potezanja kožice od nas roditelja sa svoje tri godine nema fimozu niti bilo kakve naznake. To je prije tjedan dana rekla pedijatrica.

    Dječak je oduvijek radio sve sam sa svojim pipimanom kad je to htio. Čak ga i ne kupamo previše da bi to vježbali u kadi na toplini.
    Hoću reći bezpelenaštvo je tome sigurno puno prodonijelo.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    hvala Samaritanka!Eto nam svima jos jednog razloga da ustrajemo u bezpelenastvu

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    učlanila bih se u vašu "sektu" ako me primate :D ajme, ovo prije nisam čitala, nisam o tome ni razmišljala. ali sad, super mi zvuči. pa prije nego što se bacim na proučavanje svega i svačega, koju literaturu mi preporučate? osim intuicije, naravno....

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    našla sam brdo toga, sad - praktični dio! čini se da neće biti lako, ali probat ćemo. javim kako ide!

  14. #14
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Probaj. :D Pa kad te prođu trnci se brzo javi i podijeli osjećaj s nama (da se prisjetimo naših magičnih početaka..)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    Ra, drago mi je da je i tebe privukla tema o bezpelenastvu.Ima istina na netu nekih stranica o tomu no,mnogo bi ti bolje dosla knjiga.Meni je Sonja poklonila knjigu Diapper free na cdu i rado cu ti je poslati,ako zelish .Meni su je takodjer u fotokopiraoni isprintali i uvezli i jako nam je dobro dosla!Ona ce ti dati mnostvo informacija kako poceti i pruzit ce ti mnogo snage kad se upitas kako ustrajati u tomu.
    javi se na pp ako si za

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Curica ima punih 6mj. Posto nemam bas vremena za proucavanje svih postova na ovu temu, a znam da bi mi puno pomogli, niti nemam knjige diapper free, odlucila se ja prije mj dana kupiti kahlicu i odmah sam je posjela na nju.Ona se vec mj dana nije pokakala u pelene vec samo ponekad piski.U kamaris peleni je stalno jer ja ne znam prtiti piskenje, a ni znakove, nekad mislim da moze piskiti svakih 15min.
    Danas je gola spavala punih dva sata i kad se probudila stavila sam je na kahlicu malo dotakla trbusici i sve je izbacila u roku od 10sec. sad je pelena na njoj vec dva sata suha.
    najbolje mi je ujutro kad se probudi, toliko se pokaka u kahlicu da je to fakat super. :D
    Pozdrav svima

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    smile8,rado bih ti poklonila cd sa knjigom diaper free no ja sam ga nekome proslijedila,pa tako sada raspolazem samo knjigom.
    moguce da netko na forumu ima na cdu knjigu.jel bi je voljela imati?mislim,ipak je lakse tako nego visiti na compu i iscitavati..
    javi ako bi je htjela,mozda je i ja mogu nekako iskopati..

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    ah i jako mi je drago zbog vaseg uspjeha.meni je super kada Eli treba kakati,pa ga ja drzim izmedju svojih butina nad lavorcetom..a on se opusti kao da je u fotelji pa pocne stenjati..onda se malo pokaka pa stane,uzdahne tipa-ah,bas se umorih,sad cu se malo odmarati,pa onda opet pocne se napinjati i obavljati sto vec mu je potreba.

  19. #19
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    ajd škicnite na http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=501025#501025 pa se upišite.. 8)

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Hvala ti puno, ali mislim da nisam nis posebno ucinila.Kupili smo tutu jer je meni bilo koma to drzanje iznad kade, em bi se ona pocela plakati, em bi se ja umorila.
    Kad sam joj obukla gacice i hlacice, znaci bez pelena, onda sam skuzila da sam cijeli dan bila zaokupljena njenim pisanjem i zabrinuta....i ponestalo bi mi hlacica i gegica, jer naravno ona samo ispusti bez ikakvih znakova. Skuzila sam da se skoro uvijek popiski kad lezi na trbuhu, pa bi mi posteljina bila mokra, pa susi sve to, a nekad bi i promocilo na madrac.
    Voljela bih imati knjigu i mislim da bi me jako potakla na daljnju borbu tj ekstra napor da ucinim jos bolje za curicu.Mislim da je njoj ok kad ima i kad nema pelenu.nekak je sretna beba i ne ljuti se kad stavljam niti pokazuje odusevljenje ili bilo koju emociju kad skidam pelenu. Pa vise nis ne kuzim. kamaris su jako siroke i velike pelene pa joj stavljam samo kamaris ulozak, da joj noge nisu onako rasirene i to mi je nekak ok.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    sundrops, dobila cd knjigu!!!! Hvaaaaaaaaaaalaaaaaaa

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    veliki osmijeh.
    sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •