Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 101

Tema: Cijepljenje pred upis u školu

  1. #51
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Nama je ljekarna u kojoj smo naručili lijek doslovno pored doma zdravlja, tak da, to bi trebalo biti ok.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Mi smo danas obavili cijepljenje Di-te-per polio, a MPR je rekla da će doći cijepiti prvašiće prije zimskog ferija u školu.

  3. #53
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Amalthea, znači cijepe baš sa Di-te-per polio ne sa Infanrixom?
    Mi idemo 01.06. a Larica je meni bila sa 18mj. 7 dana u bolnici kao reakcija na to cjepivo, čak su joj i punktirali leđnu moždinu i sl. Pedijatrica je napisala da smo imali reakciju pa me zanima jel ja sad moram prije termina ići reći to doktorici kod koje ćemo se cijepiti? Infanrix se može kupiti?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    svakako joj reci prije termina

    mi smo zbog reakcije na moparu s 12 mjeseci besplatno dobili priorix

  5. #55
    mala Ina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Petrinja
    Postovi
    193

    Početno

    Mog I. nisu htjeli cjepiti jer je neurorizično dijete. Trebam dobiti potvrdu od njegovog neuropedijatra. Njegova pedijatrica se uhvatila za glavu, kaže da su ga trebali odmah cijepiti priorixom, bez tih gluposti s potvrdama.
    Ima li tko iskustva s neurorizičnom djecom i cjepivom ?

  6. #56
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    neurorzično znači da ima neki rizik za smetnje, poremećaje, zaostajanje u neurološkom razvoju.
    dakle, radi se o riziku, a ne o bolesti.
    Ne može dijete biti neurorizično sedam godina.
    Već tijekom prve godine života bi se moralo uočiti je li od toga rizika nastalo kakvo odstupanje od zdravlja ili nije,. Ako nije, dijete više nije neurorizično.

    A inaće, neurorizična djeca se trebaju cijepiti sve jednako kao i djeca kojoj nije "prišivena" ta "dijagnoza"

  7. #57
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Adrijana prvotno napisa Vidi poruku
    Amalthea, znači cijepe baš sa Di-te-per polio ne sa Infanrixom?
    Ne. Pri upisu u školu (ili u prvom razredu) se ne cijepi ni DiTePer, ni Infanrix, nego samo Td (di-te sa smanjenim sadržajem antigena)

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Nisam stručnjakinja , samo sam htjela reći da se na topicu raspravlja o MPR cjepivu, a to ćemo dobiti tek zimus.
    Dobio je 2 cjepiva - jedno u lijevu ruku (rekla je da će ga malo boljeti zbog tetanus komponente, ali se uopće ne žali), a drugo u desnu ruku, ta ga ne boli.

    Adrijana, ako imaš takva iskustva iz prošlosti, svakako to napomeni, ako idete dr. Slugan, vrlo je pristupačna i ljubazna, mogu ti dati broj ordinacije pa nazovi.

  9. #59
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Da kod dr. Slugan, budem svakako nazvala prije da pitam, thnx. Imam broj na papirima od škole.

  10. #60
    mala Ina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Petrinja
    Postovi
    193

    Početno

    Mujice, moj sin je posvojen u dobi od 5,5 godina. Kad smo prvi put otišli na pregled kod neuropedijatra (sa 6 godina), na osnovu mojih podataka o djetetu, ono malo što sam znala, na osnovu EEG i MR Doktor ga vodi kao neurorizično dijete !

  11. #61
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    vjerujem...

  12. #62
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Hm. Na onom upitniku koji smo ispunjavali na svim mjestima sam napisala da je dijete imalo komplikaciju na MPR (parotitis), napravila je to i pedica crvenom kemijskom da se bolje vidi. Gore sam stavila post it i još jednom to napisala da ne bude zabune. U trenutku pregleda MM je bio s njom, rekle su mu da ih ionako sada time ne cijepe, ali budući da je bila pod terapijom nisu obavili nikakva pikanja već bismo morali naknadno. Može li se to kod pedijatra ili baš mora biti u školskoj? Nekako nemam povjerenja i uvijek je dobivala sva zamjenska (osim MPR) pa bih i sad, ako je moguće.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    babyiris, mi smo isto došli kasnije (zbog terapije). Isto dosad dobivao priorix, infanrix. Dobio je dvije pike (u svaku ruku po jednu), Di-Te+Polio IPV.

    Aha, rekla je da se MPR cijepi tek zimi pa da se prije cijepljenja (dan-dva) napomene priorix pa ćemo se dogovoriti. Vidjet ćemo kak će to biti u stvarnosti.
    Posljednje uređivanje od Amalthea : 01.06.2011. at 18:34

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Na pregledu prije 2 mjeseca rečeno nam je da će nas zvati na cijepljenje kad stigne cjepivo. Još uvijek nas nitko nije kontaktirao. Trebam li ja nešto poduzeti ili da čekamo dalje?

  15. #65
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa Vidi poruku
    babyiris, mi smo isto došli kasnije (zbog terapije). Isto dosad dobivao priorix, infanrix. Dobio je dvije pike (u svaku ruku po jednu), Di-Te+Polio IPV.

    Aha, rekla je da se MPR cijepi tek zimi pa da se prije cijepljenja (dan-dva) napomene priorix pa ćemo se dogovoriti. Vidjet ćemo kak će to biti u stvarnosti.

    Hvala! Probat ćemo drugi tjedan.
    Posljednje uređivanje od babyiris : 03.06.2011. at 19:18

  16. #66
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj babyiris prvotno napisa Vidi poruku
    Nekako nemam povjerenja i uvijek je dobivala sva zamjenska (osim MPR) pa bih i sad, ako je moguće.
    Koje bi cjepivo zamijenila s kojim?

  17. #67
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Na pregledu prije 2 mjeseca rečeno nam je da će nas zvati na cijepljenje kad stigne cjepivo. Još uvijek nas nitko nije kontaktirao. Trebam li ja nešto poduzeti ili da čekamo dalje?
    Možeš nazvati 4696281 (svi sada imaju MPR ili Priorix za cijepljenje pri upisu).

  18. #68
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Što to znači da svi imaju Priorix ILI MPR - tj. što je MPR?
    Ja bih cijepila dijete Priorixom a rado bih neplatila ako školski liječnici sad imaju Priorix tj. ako ga mogu dobiti besplatno.

  19. #69
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Što to znači da svi imaju Priorix ILI MPR - tj. što je MPR?
    Ja bih cijepila dijete Priorixom a rado bih neplatila ako školski liječnici sad imaju Priorix tj. ako ga mogu dobiti besplatno.
    S obzirom da si iz Zg, i tebi je najbolje da nazoveš 4696281 (dr. Markus).
    MPR je kratica za morbile, parotitis i rubelu.

  20. #70
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Znam za što je MPR kratica ali ne razumijem rečenicu da svi školski liječnici sada imaju Priorix ili MPR, što je MPR u toj rečenici, neko drugo cjepivo za ospice/mumps/rubeolu, koje je to cjepivo, ono staro koje smo zvali MoPaRu?

    Ja sam iz ove prepiske bila shvatila da će svi školski liječnici sada dobiti Priorix pa sam se ponadala da ću proći bez plaćanja tog cjepiva, jer nisam cijepila dijete kod upisa u školu, nego sam planirala cijepiti Priorixom kod pedijatra.

  21. #71
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Znam za što je MPR kratica ali ne razumijem rečenicu da svi školski liječnici sada imaju Priorix ili MPR, što je MPR u toj rečenici, neko drugo cjepivo za ospice/mumps/rubeolu, koje je to cjepivo, ono staro koje smo zvali MoPaRu?
    Je. Upravo to.

    Zato sam i predložio da nazoveš dr. Markus. Da ju pitaš čime cijepi tvoja školska medicina, te imaju li cjepivo (morali bi imati)

    Jer nitko ovdje ne može reći možeš li dobiti u svojoj školskoj medicini Priorix.
    To oni znaju.
    Posljednje uređivanje od mujica : 06.06.2011. at 12:55

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Obavili danas cijepljenje kod školske doktorice, Priorixom.
    Na kraju nisu zvali oni nas, nego ja njih. Navodno su cjepivo dobili prije tri dana.

  23. #73
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    @mujica - hvala na odgovoru, pretpostavljam da mogu i direktno nazvati našu dr školske medicine i pitati nju

  24. #74
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mujice, mojoj je kćeri ostao još DiTe i polio, ali sad je na antibiotiku zbog streptokokne angine. Koliko vremena treba proći ( i treba li uopće) da se smije cijepiti?

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Viktoriju nisu cijepili s priorixom zbog moje trudnoće (kaže da postoji mogućnost prijenosa rubeole) nego su je cijepili s
    di te+ polio. Moje pitanje ako netko zna, trebamo li kakve mjere ponašanja zbog tog cjepiva ako sam trudna?

  26. #76
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ne

  27. #77

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    mi smo se cijepili priorixom u svibnju (prilikom pregleda za školu)
    nedavno su nas zvali telefonom iz školske medicine da se moramo javiti ponovo radi cijepljenja prilikom polaska u 1. razred
    čudno mi je iz razloga jer nam o tome nitko nista nije rekao prije par mjeseci kad smo dobili priorix
    jel vas netko zvao i zna li mi tko objasniti o čemu se radi?

  28. #78
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    dite + polio

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    a koliko mora proći od priorixa (primljen je u svibnju)? i koliko maksimalno smije proći?

  30. #80
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nema to veze s priorixom
    prošlo je sasvim dovoljno

  31. #81

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    OK, samo mi je čudno da nam to nitko nije napomenuo kad smo bili tamo
    hvala!

  32. #82

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    da, i pitanje:
    hoćete li ih sami voditi u ambulantu ili će možda u školi osvanuti kakva obavijest za kolektivno cijepljenje (ne znam kako to ide sad sa školskom djecom, sjećam se samo svojih fobija od cijepljenja u školi )?

  33. #83
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kod nas je bilo u amb. školske medicine
    samo da ga znaš pripremiti, to su 2 injekcije, u 1 ruku dite, u 2. ruku polio (ako se od lani nije nešto promjenilo)
    moja je napravila dramu nakon di te, pa smo polio odgodili za 2. put (koji još nije došao, a prošla je godina dana)

  34. #84

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    dvije? hm, definitivno mu to jos necu spominjat

  35. #85
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    e sad...ovo je meni totalno nevjerojatno---vidim temu, nesto se prica o cijepljenjima opet u drustvu pa sam sasvim slucajno podigla i eto iznenadjenja...
    nas nitko nije zvao niti trazio da se dijete cijepi ponovno necim drugim (nakon sto smo obavili pregled za upis u skolu i na osobno inzistiranje cijepili kod dr.Jovancevica priorixom). slucajno sam saznala da su djecu kod drugog pedijatra skolskog zvali da dodju cijepiti dijete...i sta sad?
    nitko nigdje nista na spominje u skoli, a ja se grozim cijepljenja..necu ulaziti u razloge...al ovo mi nije jasno - jel to obavezno ili ne? jel to obavjestava skolski pedijatar ili ja moram pogledati istraziti i naruciti se s klincem? ili ne?

  36. #86
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Obavezno je i zvat će vas, ili će doći u školu.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Mi smo danas dobili poziv za cijepljenje, za srijedu popodne. Priorix je dobio ljetos, sad slijede znači DiTe + Polio.
    Malo me brine jer je doktorica na roditeljskom sastanku prije dva tjedna rekla da od DiTe cjepiva zna zaboljeti ruka, i da obavezno treba stavljati hladne obloge jer da se inače ruka zna potpuno ukočiti. I sama se sjećam te nuspojave s vlastitog cijepljenja od prije skoro 30 godina. Naravno da Andreju ništa takvo nisam spominjala, ali me malo brine... koliko se često javljaju ti bolovi i ukočenost ruke? I koliko to može trajati?

  38. #88
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    tanja, kod nas ništa (da kucnem u drvo). Osim bjesomučnog deranja jer ta injekcija navodno i zapeče.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    nas su isto obavijestili na nedavnom roditeljskom (došla je dr. školske medicine) da moramo to obaviti do kraja rujna

  40. #90
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    jučer je mališa primio drugi dio cjepiva,
    onaj koji je trebao dobiti prije upisa u školu, malo smo kasnili.
    danas popodne mu je otekla ruka na tom mjestu, onako veličine dvije kune,
    i ima temperaturu 37,5.
    jel' se još nekom desilo?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Našem je također otekla ruka, otok je bio promjera cca 5cm. Bez temperature. Prijavili smo nuspojavu školskoj ambulanti, otok se povukao nakon par dana. Stavljali smo hladne obloge, koliko smo mogli.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od martinaP : 21.01.2014. at 19:16

  43. #93
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja tek dokazujem nuspojavu tog cijepiva....
    (predškolka) Znači, krajem petog mjeseca kćer / je primila cjepivo, desetak dana nakon toga počela mokriti u krevet, noću (inače pelene nema od 15mj, i nikad ali nikad se nije popišala ni u hlače, ni krevet...), par dana nakon toga krv u mokraći... Dokazana e.colli , povećani bubrezi i uvećani mjehur....
    Nakon terapije e.colli se riješili....
    Ona još uvije proječno dva puta tjedno mokri u krevet....
    Radili uzv bubrega neki dan . lijevi bubreg još uvijek uvećan (2cm veći od lijevog),
    uK - sterilna...

    Nismo ju cijepili u devetom mjesecu, mislim da niti nećemo :/

    Sam da napomenem; dijete do tada nije imalo nika ali nika probleme s upalama, mokrenjem ili slično....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 21.01.2014. at 22:20

  44. #94
    Renatha avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    27

    Početno

    A kojim cjepivom su ju cjepili priorix ili mpr?

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Svi se sad cijepe Priorixom.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    okej, sad tek imam pitanja...

    cure, kaj se sad cijepi prije škole,
    moja curka sad ide na preglede i razmišljam odbiti cjepivo, ali zasad znam da su 2 cjepiva, svako u 1 ruku..

    a koja su to?
    jel koje od toga docjepljivanje?

    ili?

  47. #97
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    priorix i di-te čini mi se na upisu

    mi imamo drugi problem. ona je primila priorix tek sa 4 godine (trebala je s godinu), a di-te-per koji je trebala s 4 još nije (sad će 6)

    e sad, vjeroajtno će mie pedijatar natjerat na taj di-te-per, al onda nema šanse da u sljedeća dva tjedna primi još dva. a ako i budu forsirali, naglo će postat temperaturna i virozna

  48. #98

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    moja prijateljica s 3 djece, zbog toga što je prvo dvoje bilo osjetljivo na razne alergene odgodila je cijepljenje prije upisa koje još nisu odradili,
    a 1. dijete je sad već u 6.razredu, a 2. u 3. ...
    tek je 3. dijete sve cijepila pred upis..

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Svi se sad cijepe Priorixom.
    Nisu nego Priorixom ili M-M-RVAXPRO (mislim isto Pasteur), zavisi što im se dostavi. treba pitati.

    Kad smo došli na cijepljenje prilikom upisa nije bio Priorix pa sam se dogovorila doći kad dobiju Priorix . tako i bilo.

    Drugo cjepivo je Di-Te (od našeg Imunološkog) + Polio (Sanofi Pasteur, francuski), ovo ide negdje po sredini prvog polugodišta.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno

    Mi nismo primili dosta cjepiva, tj. nakon onih u prvoj godini zaredale su se neke bolesti i pedijatrica je svaki put odgađala. Ja bi sad to najrađe sve izbjegla. Postoji li koji način? Nisam puno razmišljala o necjepišama ali sve sam bliže toj ideji.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •