Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 101

Tema: Cijepljenje pred upis u školu

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno Cijepljenje pred upis u školu

    Znali netko zašto se školarci cijepe moparuom a ne priorixom?
    Moja mala je na prošlom cijepljenju mo pa ruom po noći natekla te su rekli da je vjerojatno mums u blažem obliku? Sad bih trebala tražiti priorix, jel netko imao kakve posljedice od priorixa? Jel se plaća?
    Cijepe li se pediacelom ili di te perom? Čula sam da su povukli di te per...
    Muka mi je od toga svega.....

  2. #2
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    Mi smo se cijepili s mo-pa-ru cjepivomi naravno da je nakon 15 dana dobio zaušnjake u "blagom" obliku, s temp 40.3!
    dr.je rekla da sad još jednom prije početka nastave ide opet to i još nešto, nisam zapamtila naziv. I nije mi spomenula da se mogu cijepiti priorixom,ali je jedna mama u čekaonici rekla kako ide kupiti to drugo cjepivo. Tako da izgleda može.
    Muka je i meni...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Ja sam rekla da je neću cijepiti mo pa ruom, ali mi nije spominjala da moram kupiti priorix nego ga navodno imaju. Jel to onda strani priorix ili naš sa zavoda? Gdje se može kupiti glaxov strani priorix?

  4. #4
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    pri upisu u školuse cijepi domaćim MoPaRu cjepivom, jer pruža solidniju zaštitu od Priorixa. A one nuspojave domaćeg cjepiva koje su problematične (aseptički meningitis i prijenos cjepnog mumps virusa na kontakte) su problem pri primjeni MoPaRu cjepiva s godinu dana - tj. u prvoj dozi, a ne pri docjepljivanju.
    Inaće, teška nuspojava na prethodnu dozu je kontraindikacija za primjenu daljnjih doza nekog cjepiva.
    Što se tiče mumpsa nakon prve doze MoPaRu cjepiva, diskutabilno je radi li se o teškoj nuspojavi koja bi bila razlog za ne primijeniti ga ponovno. Ali ako su roditelji neskloni ponovnoj primjeni domaćeg MoPaRu cjepiva jer je dijete na prvu dozu imalo postvakcinalni mumps, vjerujem da će to razumjeti liječnici školske medicine i cijepiti dijete Priorixom.
    Trenutno liječnici školske nemaju Priorix, ali će ga uskoro imati. Jer će se od jeseni nadalje i u školskoj medicini cijepiti Priorixom ili nekim drugim stranim MoPaRu cjepivom, s obzirom da domaćeg više nema.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Meni se čini da je stvar cijepljenja školraca s mo pa ruom samo da se potroši naše cjepivo da lova ne propadne jer ako su posljedice toliko česte kod male djece ima ih i kod starije samo u manji broj slučajeva. Mene osobno nervira što roditeljima ne nude mogućnost izbora, ja sam sama trebala zatražiti priorix jer sam ostala paf kad sam čula da cijepe s mo pa ruom.
    A što se tiče težine posljedice meni je to sasvim dovoljno jer u tom trenutku su svi prali ruke počevši od pedice koja me uvjeravala tada da je to puno sigurnije od priorixa (kojeg sam htjela kupiti) te kasnije nadodala da je roditelj taj koji je odgovoran za svoje dijete, te konačno i preuzimam kontrolu i odgovornost. Znala je i tada za veliki broj reakcija, ali se nije spominjalo.
    Pogotovo me nervira što su to bolesti na nivou vodenih kozica protiv kojih se ne cijepimo. Šanse da ih dobimo i ostave neku posljedicu su podjednake nuspojava cjepiva, a znam i ljude koji su cijepljeni te dobili ospice u kasnijoj dobi.
    Žalosno je što je u cijeloj priči samo bitan novac....

  6. #6
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj zvijezda3 prvotno napisa Vidi poruku
    Pogotovo me nervira što su to bolesti na nivou vodenih kozica protiv kojih se ne cijepimo. Šanse da ih dobimo i ostave neku posljedicu su podjednake nuspojava cjepiva, ....
    Ne bih se s ovim složio.
    Ospice su siggurno teža bolest od vodenih kozica.
    Rubela i mumps možda nisu teže bolesti od vodenih kozica, ali češće izazivaju komplikacije.
    Nuspojave cjepiva jesu češće nego komplikacije prirodnih ospica, rubele i mumpsa. Ali se javljaju rjeđe nego što bi se te bolesti javljale da nema cijepljenja. I nuspojave cijepljenja su u svakom slučaju blaže od prirodnih bolesti (a kamo li od komplikacija bolesti).
    Naravno, bilo bi krasno da imamo cjepiva koja ne izazivaju nikakve nuspojave i 100% štite od bolesti. Na žalost, takva cjepiva ne postoje.
    Sva su cjepiva nesavršena. Ali boljeg oruđa za borbu protiv thi bolesti protiv kojih se cijepi, na žalost, nemamo.
    Posljednje uređivanje od mujica : 01.05.2011. at 18:28

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Trenutno liječnici školske nemaju Priorix, ali će ga uskoro imati. Jer će se od jeseni nadalje i u školskoj medicini cijepiti Priorixom ili nekim drugim stranim MoPaRu cjepivom, s obzirom da domaćeg više nema.
    Upalo mi je ovo u oči... mi smo bili na pregledu prije mjesec dana, rečeno nam je da cjepiva (još) nema, i da će nas zvati kad stigne. Još uvijek nas nitko nije zvao. Što možemo uopće očekivati? Hoće li ga cijepiti domaćim MoPaRu cjepivom, Priorixom, ili nečim trećim???

  8. #8
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Priorixom ili nećim trećim.
    Najvjerojatnije Priorixom.

  9. #9
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    . A one nuspojave domaćeg cjepiva koje su problematične (aseptički meningitis i prijenos cjepnog mumps virusa na kontakte) su problem pri primjeni MoPaRu cjepiva s godinu dana - tj. u prvoj dozi, a ne pri docjepljivanju.
    .
    bilo je prije par godina i nekoliko aseptičkih meningitisa nakon docjepljivanja prije škole

    nije važno jer se više djeca neće cijepiti s moparu (što ne kažem da je bolje), ali samo mali ispravak krivog navoda

  10. #10
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Kod nas nema mo-pa-ru-a, tako da se nismo ni cijepili (iako smo dobili preporuku da sačekamo dok se beba ne rodi), ali me jako začudilo što nas je liječnica uputila na Lainu pedijatricu kao osobu kojoj ćemo se javiti radi izbora cjepiva (priorix...), a da je važno samo da se cijepimo di-te i polio-m do kretanja u školu - kod nje kao školske liječnice...

  11. #11
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    a mi koji smo ga kupili možemo se slikati?

  12. #12
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    a mi koji smo ga kupili možemo se slikati?
    Ako ste ga kupili jer ste se htjeli cijepiti Priorixom, a domaći MoPaRu Vam je bio dostupan i ponuđen, možete se slikati.
    Ako ste ga kupili jer vas je na to uputio liječnik školske medicine koji nije imao MoPaRu za cijepiti dijete, možete pokušati tražiti refundaciju od HZZO-a (iako ne znam hoće li uspjeti, jer vas školski liječnik nije trebao uputiti na kupovanje cjepiva, već ciijepiti kada dobije cjepivo)
    Posljednje uređivanje od mujica : 01.05.2011. at 22:12

  13. #13
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Mujice, hoce li se taj Priorix kod skolske medicine placati? (ako nece, onda je dio roditelja lijepo nasanjkan).

  14. #14
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Naravno da se neće plaćati.
    Oni liječnici školske medicine koji nemaju MoPaRu za cijepiti pri pregledu za upis, ne smiju slati djecu k pedijatrima da ih cijepe Priorixom koji sami moraju kupiti, već moraju reći da će ih pozvati na cijepljenje čim dobiju cjepivo. A dobit će najvjerojatnije Priorix. Samo ne znam hoće li ga dobiti tijekom svibnja, eili tek pred početak školske godine - to ovisi o odnosu HZZO-uvoznik/proizvođač.

  15. #15
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Bjutiful. U skolskoj medicini sestra mi je pocetkom travnja izricito naglasila ako ne zelim MPR da moram pedijatru, sto sam i napravila (200kn).

  16. #16
    Anastasia 30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    106

    Početno

    Već smo raspravljali o tome! Ja kupila Priorix i njime cijepila dijete kod privatnog pedijatra, platila 130 kn i zadovoljna. Jer ga školska nije htjela cijepiti priorixom, a ni pedijatrica. Loptaju se nama roditeljima. Žalosno!

  17. #17
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    lako je tuđim parama po koprivama mlatit...

  18. #18
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Bjutiful. U skolskoj medicini sestra mi je pocetkom travnja PRI NARUCIVANJU ZA PREGLED izricito naglasila ako ne zelim MPR da moram pedijatru, sto sam i napravila (200kn). A na pregledu za 3 tjedna dokica je konstatirala da je dobro sto smo to obavili jer je Moparua ionako nestalo. Svi cisti i eticni! Moparua se Hzzo rijesio, a pedijatri poboljsali budzet.

  19. #19
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    A zna li se slučajno kad stiže priorix kod školskih liječnika? Da li još vrijedi pravilo da se ne cijepi poslije kraja svibnja ili je to zastarjelo?

  20. #20
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    A zna li se slučajno kad stiže priorix kod školskih liječnika? Da li još vrijedi pravilo da se ne cijepi poslije kraja svibnja ili je to zastarjelo?
    Na žalost, još se ne zna. Ovisi o tome što i kako HZZO ugovori sa dobavljačem/proizvođačem.

    Ne vrijedi pravilo da se ne cijepi u ljetnim mjesecima.

  21. #21
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Anastasia 30 i čokolada, po ovome što ste napisale, čini mi se da spadate u kategoriju koja se može slikati, jer ste htjele Priorix umjesto domaćeg MoPaRu cjepiva kojeg je bilo.......

  22. #22
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ne, bilo ga je u trenutku narucivanja na pregled, a ne na dan pregleda, sto je ocito planska akcija hzzoa jer falabogu treba moparu potrosit. Doktor ne mora znati da ce moparua nestat za 20 dana. Jako sam ljuta!

  23. #23
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ne razumijem, čokolada.... ako MoPaRu-a više nije bilo na dan kad ste naručeni na cijepljenje, školski liječnik vas nije smio poslati da kupujete cjepivo, već vam je trebao reći da će vas pozvati kada bude imao cjepivo.
    Ali kako sam shvatio iz tvog ranijeg posta, ti si htjela Priorix kad je još bilo MoPaRu cjepiva, pa ti nije mogla reći da će cijepiti Priorixom, nego te uputila pedijatru.
    Ti misliš da ti je trebala reći da će do tada kad dođete na red ionako nestati domaćeg cjepiva, pa ćete kasnije dobiti Priorix besplatno?
    Hm.... ovisi kad je to bilo.
    Tek nedavno se otkrilo da više neće biti domaćeg MoPaRu-a. To je prilično svježa i neočekivana informacija.

  24. #24
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Pa meni se to ne cini u redu. Pedij.mi vec neko vrijeme trubi da ima info kako ce se i predskol.ukinuti moparu i da ne budem luda dijete cijepiti time. Sve je to igra lagana jer se s roditeljima najlakse loptati.

  25. #25
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    pedica to vjeorjatno već neko vrijeme trubi na temelju nekih drugih informacija, koje su ukazivale na to da bi se ubuduće MoPaRu mogao zamijeniti Priorixom. Ali da će ga nestati sad pred upise u školu, doista nitko nije mogao znati (osim, naravno, ključnih ljudi u Imunološkom zavodu, koji to nikome nisu htjeli reći unaprijed)

    Ali neovisno o tome što mislim da u ovom slučaju nije bilo loptanja, istina je da se s roditeljima često nepotrebno lopta

  26. #26
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    hvala

  27. #27
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    hvala
    molim
    i drugi put

  28. #28
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Računam na to "i drugi put"

    bilo ih je podosta kratko vrijeme kad se druga doza davala u šestom razredu - 1999. i godinu prije ili poslije, ne sjećam se točno.

    A lani ih je bilo tri ili četiri pri upisu u školu, ali to nije bilo docjepljivanje, već kod djece koja nisu ranije primila MPR. (daklem, lani i preklani nije bilo djece koja su na drugu dozu MoPaRu cjepiva razvila meningitis)

  29. #29
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ovo što ja znam je bilo prije nekoliko godina, ne ni lani ni preklani
    ne znam točno godinu, ako te zanima provjerim pa ti javim

  30. #30
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Jako si draga, ali ne treba, hvala.
    Mislim, ako te baš jako veseli, možeš
    http://www.hzjz.hr/epidemiologija/nuspojave2008.pdf

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Ali meni je pedica spominjala neki priorix sa zavoda. Jel to onaj strani ili je to naš? Imala je neke studentice pa ih je pitala: "Znate priču o stranom priorixu i onom sa zavoda?", a ja ????
    A što je sa di te perom?

  32. #32
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj zvijezda3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali meni je pedica spominjala neki priorix sa zavoda. Jel to onaj strani ili je to naš? Imala je neke studentice pa ih je pitala: "Znate priču o stranom priorixu i onom sa zavoda?", a ja ????
    A što je sa di te perom?
    Ne postoji strani i domaći Priorix.
    Priorix je tvorničko ime Glaxovog MoaRu cjepiva.

    A koje je pitanje vezano uz DiTePer?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Čula sam navodno da je uveden pediacel, a izbačen di te per? S čime se cijepe školarci?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    ja u srijedu cijepim svog Roka uoči upisa u školu

    e sad,pričala sam s doktoricom školske...u mom gradu još nije ponestalo ovog domaćeg mo pa ru cjepiva pa cijepe s njim.pitala sam je može li mi ona cijepiti maloga s kupljenim priorixom(u međuvremenu sam saznala da ga je nestalo u ljekarnama kod nas...ne znam jel to točno jer sama nisam provjeravala),na što mi je odgovorila da ne može,i da to stoposto nije učinila ni jedna dr školske u Hrvatskoj.

    znači...priroxom bi ga mogla cijepiti pedica-ili privatni pedijatar,jel tako?

    moparu cjepiva se pribojavam jer to je jedino cjepivo na koje je imao reakciju kao mali.

  35. #35
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj zvijezda3 prvotno napisa Vidi poruku
    Čula sam navodno da je uveden pediacel, a izbačen di te per? S čime se cijepe školarci?
    2008. je Pediacel zamijenio domaći DitePer te OPV i Hib u prve četiri doze.
    a onaj DiTePer koji se davao u petoj dozi je zamijenje Infanrixom (koji je acelularni DiTePer).
    U školi se ne daje ni DiTePer ni Pediacel, već sma Td (DiTe za starije) i polio (IPV). I hepatiti B u šestom razredu.

  36. #36
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    mujice, hvala na odgovoru

  37. #37
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Mi smo danas bili kod dr. rekla je da još bar dva tjedna neće ništa dobivati.
    Nama je preporučila da odgodimo cijepljenje do par tjedana nakon mog poroda jer se još mjesec dana nakon cijepljenja izlučuje u slini i da iako je postotak nuspojava od takvog prijenosa vrlo mali, bolje nam je ne riskirati. Rekla je nešto kao da je u zadnjih par godina bio samo jedan slučaj te vrste prijenosa (nisam zapamtila kako se zove), ali da se nikad ne zna i da je bolje da sad pred porod ne izazivamo.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    da,i mene su pitali kad smo razgovarale nisam li kojim slučajem trudna upravo zbog toga

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Ja sam sad u 3.mjesecu, šta onda s cijepljenjem?!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    pa pitaj onda školsku dr,čudno da te nije pitala za trudnoću

    možda vam odgode cijepljenje

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    znači...priroxom bi ga mogla cijepiti pedica-ili privatni pedijatar,jel tako?

    da, jedino ona, a školskoj dr. se dostavi potvrda da je dijete cijepljeno

  42. #42
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Malo sam pročitala, nešto pohvatala i imam pitanje.
    Dakle, mi idemo u petak na cijepljenje i dokotrica nam je rekla ako se ne žeilo cijepiti MoPaRu cjepivom da u ljekarni za 86 kn kupimo priorix.
    Kako sad treba platiti, ja ništa to ne razumijem.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    priorix se još uvijek ne nalazi na listi za predškolce,sve dok traju zalihe moparu

    neki kupe u ljekarni i cijepe kod pedijatra ili privatnih pedijatara koji tada cijepe klince s tim cjepivom po vlastitoj odluci

    velika većina školskih liječnika ne želi cijepiti s tim kupljenim.meni je danas ova naša dr rekla da joj je upitan transport lijeka i da ona osobno nikad ne bi tako cijepila

    nama se eto sretno poklopilo da je naša školska dr imala kod sebe dva tri priorixa koje čuva baš za slučaj kad procjeni da je djetetu bolji priorix od moparu,kao što je učinila s mojim klincem,i zato nas ništa nije koštalo

  44. #44
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    e da, naučila sam da se to zove hladna linija- ako se strogo drže pravila ne bi smijeli cijepiti ako nisu sigurnu u hladnu liniju- iz atestiranog frižidera u atestirani frižider. Naša pedica tak ocijepi, ali nas upozori da ne hodamo okolo s cijepivom nego da ga uzmemou najbližoj ljekarni na 100 m od ambulante i dođemo ravno sestri i ona ga stavi u frižider dok dođemo na red. Ja sam ga znala staviti u onaj mali ručni frižiderčić-torbicu za užinu i onaj jedan medo-led oblog iz dma, ali mislim da tih par minuta od do stvarno nije neki išju.

  45. #45
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Nama je ljekarna u kojoj smo naručili lijek doslovno pored doma zdravlja, tak da, to bi trebalo biti ok.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Mi smo danas obavili cijepljenje Di-te-per polio, a MPR je rekla da će doći cijepiti prvašiće prije zimskog ferija u školu.

  47. #47
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Amalthea, znači cijepe baš sa Di-te-per polio ne sa Infanrixom?
    Mi idemo 01.06. a Larica je meni bila sa 18mj. 7 dana u bolnici kao reakcija na to cjepivo, čak su joj i punktirali leđnu moždinu i sl. Pedijatrica je napisala da smo imali reakciju pa me zanima jel ja sad moram prije termina ići reći to doktorici kod koje ćemo se cijepiti? Infanrix se može kupiti?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    svakako joj reci prije termina

    mi smo zbog reakcije na moparu s 12 mjeseci besplatno dobili priorix

  49. #49
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Adrijana prvotno napisa Vidi poruku
    Amalthea, znači cijepe baš sa Di-te-per polio ne sa Infanrixom?
    Ne. Pri upisu u školu (ili u prvom razredu) se ne cijepi ni DiTePer, ni Infanrix, nego samo Td (di-te sa smanjenim sadržajem antigena)

  50. #50
    mala Ina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Petrinja
    Postovi
    193

    Početno

    Mog I. nisu htjeli cjepiti jer je neurorizično dijete. Trebam dobiti potvrdu od njegovog neuropedijatra. Njegova pedijatrica se uhvatila za glavu, kaže da su ga trebali odmah cijepiti priorixom, bez tih gluposti s potvrdama.
    Ima li tko iskustva s neurorizičnom djecom i cjepivom ?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •