Vidi rezultate ankete: Dakle:

Glasači
55. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • bila sam clanicom - upisat cu i svoje klince

    23 41.82%
  • nisam nikad bila iako sam mogla - nije mi se to svidjalo

    6 10.91%
  • nisam bila iako sam zeljela biti - al necu upisat svoje klince

    3 5.45%
  • sad mi je zao sto nisam bila - priustit cu to svojim klincima

    12 21.82%
  • sve to mi je skroz bez veze

    2 3.64%
  • nesto drugo... sto?

    9 16.36%
Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: Suma je izvidjacu drug...

  1. #51
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    OI "Rade Končar" - krenula neke 1987. godine
    od 1988. postala sam vodnik i imala svoj vod decke mladje od mene samo godinu dana
    Redovito sam isla na sastanke, izlete, ljetovanja... a onda sam se preselila i jednostavno prestala. :/

    Ako M. bude htjela naravno da cu je upisati.

  2. #52
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Evo ja glasala da je (meni osobno) to sve bezveze.
    Satori, bube, blato, logorska vatrica... me nikada nisu fascinirali.
    Ja sam ovak malo cudnjikava. :/

    No MM je lud za time i predpostavljam da ako ce Buba izraziti zelju da ide na izvidace morat cu popustit i pustit je.
    Mene je toliko strah tih krpelja i ostalih "radosti" tog tipa da to nije normalno.

  3. #53
    Nataša T. avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Draga Kaja,

    izviđački pozdrav od Nataše iz Rijeke!

    Nadam se da znaš koje

  4. #54
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    u nas nema izvidjaca :/

  5. #55
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Nisam bila izviđačica i nije mi žao, jer sam bila tip od knjige otkad znam za sebe. Svoju djecu bih upisala, ako bi to oni htjeli.

  6. #56
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Nisam bila (nisam od grupnih eventova (grupa - meni više od 4-6), MM je bio i bilo mu super. Obožavam prirodu, ali nasamo, u dvoje do maks šestero, sve preko mi je previše ekipe. Nemam neki unaprijed definirani stav - ako nam dijete bude htjelo - neka ide.

  7. #57
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ono - meni je uvijek bilo interesantnije gledat prirodu, divit se ovome ili onome, ići po svom ritmu, ne "palim se" na zajedničke aktivnosti - paljenje vatre, orijentacija, traženje ovoga ili onoga. Ne volim čak niti grupni turizam, turističe vodiče itd. MM-u to sve super, još mi zapjeva pokoju izviđačku. Dok ne moram ja ići - it's ok.

  8. #58
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Nikad nisam bio izvidjac, ali mi je priroda u srcu, odrastao sam uz sumu u predgradju ZG-a i tako zivio 30 godina, a i poslije sam redovno odlazio u prirodu, sam ili s prijateljima,a i sad smo redovni, klinci se dobro osjecaju u prirodi. Ako budu bili zainteresirani, rado cu ih upisati u izvidjace, mislim da je to korisnije i bolje od recimo sportskih treninga.

    (BTW, bas planiram sutra uzeti slobodan dan i landrati solo negdje po nekom brdu ... :D )

  9. #59
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Bila 1 ili 2 puta, bilo mi SUUUUUUPPPPPERRRR!!!! Ja sam bila s prijateljicom iz osnovne i još uvijek pričamo o tome.

    Eh da, jedino bih preporučila da možda dijete ide sa nekim poznatim, jer znam da djeca koja se nisu nikoga znala od prije nisu baš imala super iskustva kao ja i moja prijateljica.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    maksimir
    Postovi
    213

    Početno

    Prijavljujem se, 16.četa, OI Columba Pacis! Općina Maksimir.
    Bila od 2. razreda osnovne do faksa. Tad se sve rasformiralo i na području naše općine radi, mislim, samo jedna četa.
    Bila sam nedavno na sprovodu jednog starog izviđača. Ne moram pričati koga sam sve srela i kakve su se sve emocije i sjećanja vratila. Pjevali smo(baš na sprovodu) sve stare pjesme, plakali za njim, prošlim vremenima.....
    Upisala bi klince odmah kad bi bilo na području Ravnica gdje živimo. Ja se osobno nebi mogla ponovno uhvatiti u koštac s time jer puno radim, ali voljela bi da to sve opet oživi!

  11. #61
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    nisam bila...mogla sam...ja sam malo freak na prirodu...mrzim bube i ostala gmizava stvorenja, ježim se spavanja na otvorenom, kampiranja i inog....
    najljepša stvar u tome mi je, zapravo, druženje....
    ali nisam tip za "prirodu"

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    Ajme, koliko nas ima!
    Ja sam bila pomorac-pčelica, planinka, brđanka...OIP "7 sekretara SKOJ-a". Od 3. osnovne do faksa, kad sam otišla u Zg, a i nekako mi se sve to bilo razvodnilo i pogubilo. Tek kad sam vidjela ljubičastu plastičnu skautsku karticu..nekako mi to više nije bilo to pa se u Zg nisam uključila.
    Moj sin je svakakve uspavanke slušao, al kad mi ponestane ideja, isplivaju i Kako da jednoj pčelici... i Mi planinke...i slične. Mislim da se sjećam svake svake izviđačke pjesme. I semafora, i svih čvorova..
    Ja sam obožavala to lutanje po prirodi, gubljenje po njivama, bila sam majstor za crtanje profila terena , a o logorskoj vatri da ne govorimo.
    Ali mi recimo više baš ne paše spavanje na parketu u školskim dvoranama ili na goloj zemlji, nakon studentskog doma sam počela cijeniti komfor.
    Imam stvarno predivnih uspomena, iako nekad mislim da sam si mogla korisnije ispuniti to vrijeme pa npr. ići u muzičku ili se baviti nekim sportom, ovako znam hrpu stvari koje su totalno beskorisne za gradski život Al me zato naučilo timskom radu, disciplini, čak rukovođenju, motivaciji (za što mi je poslije firma plaćala seminare).
    Ne znam koliko se to sve promijenilo, da li se zadržao taj duh, ali u današnje vrijeme je velika stvar ostati bar malo u kontaktu s prirodom i osjetiti da si samo dio nje. Ako klinci budu htjeli, nek idu, vjerojatno će i mene povući da se angažiram. Znam da su nam u susjednoj zgradi ali baš ne pratim što rade.
    Oćemo jedno Rodino jato organizirat?
    Baš me lovi nostalgija, mogla bih još pisat, al već sam pretjerala...

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    Ili da osnujemo klub roditelja - brđana?

  14. #64
    veljko

    Početno

    Evo ovako:
    Bio sam i jos sam uvijek clan izvidjaca od 1982 u OI V.GORTAN u Rijeci,zatim OI KVARNER,SUSAK i ovom prilikom pozdravljam sve koji me poznaju iz tih odreda.Bio sam aktivan clan do 1989 kada sam otisao raditi i zivjeti u Italiju pa mi to otezava da se cesce vidim sa starim drustvom ali mi imamo na Zlobinu (blizu Fuzina)jedan izvidjacki dom koji iznajmljujemo nekim odredima za feste i takve stvari pa se svako toliko nadjemo i mi "stari".To je tako lijep osjecaj da cesto puta dolazim na tako nesto iz Italije i pravim kilometre samo da bih se vidio sa starim drustvom.Osim toga cuo sam da se u Rijeci ponovo zele okupiti stari izvidjaci iz svih odreda pa ako neko nesto zna neka me kontaktira ili neka napise na forumu.
    Hvala.
    P.S. ja bih pustio da se anketiraju samo oni koji su to probali jer ovo ispada da trazimo necije misljenje a on jadnik pojma o tom nema pa eto da ipak nesto napise.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    90

    Početno

    Ko dijete nisam bila, nisu mi dali starci i uvijek čeznutljivo pratila rad izviđača (čak jednom pobjegla na proljetne igre poletaraca kad su se održavale u našoj školi. Ali se nisam dobro osjećala jer nisam bila uigrana s ekipom).
    Kasnije radila u školi i uključila se u brđane. Prekrasno... logorovanja, planinarenja, ljetovanja (M. bio star 1 godinu na svom prvom ljetovanju-logorovanju).
    M i M uključeni i aktivni (svojevoljno, bez ikakvog nagovora), mada trenutno odred baš i ne funkcionira. Ali nadamo se da će se netko primiti posla i sve ponovo pokrenuti.

    Inače svako ljeto nekoliko dana budemo u šatoru u kampu. Tek toliko da se prisjetimo izviđačkih dana.......!

  16. #66
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Bila sama na par sastanaka,jer su u našoj školi išli skoro svi. Bilo je nekako neugodno i neljepo. Ne bih upisala svoju djecu, a čak mislim da je to jedna od rijetkih stvari od kojih bi ih pokušala odgovoriti od toga.

  17. #67
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sama na par sastanaka,jer su u našoj školi išli skoro svi. Bilo je nekako neugodno i neljepo. Ne bih upisala svoju djecu, a čak mislim da je to jedna od rijetkih stvari od kojih bi ih pokušala odgovoriti od toga.
    mozda te prvi dojam prevario
    meni su isto neke stvari koje se vezuju uz skaute bile odbojne, sva ta stega, ali to su samo americki filmovi

    vec je petu godinu na izvidjacima, sastanke i izlete ne propusta
    ove godine je na logorovanju spavao sam u satoru, njegov izbor, 10 godina i sam u satoru, mnoge odrasle bilo bi frka

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb/Split
    Postovi
    33

    Početno

    Bila sam član O.I."Split" 12 godina. Prošla sam sve, bila sam planinka, brđanka, vođa jata,patrole,čete,načelnica odreda, vođa logora...Bilo je to prekrasno iskustvo koje ne bih mjenjala ni za što. Tako sam i MM-a upoznala, on je bio načelnik O.I."Jelen"... Djeca su nam upisana u izviđače od dana rođenja, odemo tu i tamo na neku akciju kad nas zovu, bili smo ovo ljeto 2 puta po 1 dan na Smotri SIH-a.

  19. #69
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    moji su dečki krenuli prošle godine (jedan poletarac, jedan izviđač) i oduševljeni su! A i mi smo
    Konačno aktivnost na kojoj sudjeluju obojica,a ne svađaju se (ne daju im, razvijaju zajedništvo).
    Izlete ne propuštaju,a i na logorovanja/zimovanja/proljetovanja idu kad god uspijemo naći sponzore(bake i dede).
    Na žalost to nije više onako jeftino kao u naše vrijeme,ali je jeftinije od mnogočega drugoga.
    A svaki puta sa sastanka/izleta/logorovanja dođu s mnogo toga naučenog, sklapaju nova prijateljstva,a iskustvo ljetnog kampa - šatori, polaganje kojekakvih vještina, pranje suđa....nezamjenjivo!
    Mene roditelji nisu puštali na izviđače,ali sam se družila s puno njih i bila užasno tužna što ne mogu sudjelovati u njihovim aktivnostima. valjda sam zato svesrdno podržala svoje dečke kad su saznali za odred.

    Veliki BRAVO za izviđače i još veća pusa i zahvala našem voditelju odreda (TUR) i svim predvodnicima!

  20. #70
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Stara tema, al ne znam gdje da pitam.

    Dakle, ima li netko iskustvo, preporuku, dvojim (trojim) između:

    Odred izviđača Jarun,
    OI Plamen ili
    OI Golub mira

    Ima li netko neku info? Hvala unaprijed.

    Curka me gnjavi već 2 godine. a ja sam bila u izviđačima, pa bih voljela da i oni prođu to divno iskustvo, boravak u prirodi i ostalo.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja je od nižih razreda u izviđačima i to u OI Jarun. Zadnjih godina je slabije aktivna no ljetni tabori se ne propuštaju. Ona zadovoljna a onda smo i mi .

  22. #72
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    larmama, treba li se redovito ići na okupljanja, jel to 1x tjedno ili? malo nam je to zbog drugih aktivnosti teško organizirati da bude redovito tijekom godine, al probali bismo.

    znači OK vam je u OI Jarun? kako najlakše da dođem do njih? Probala sam mailom nije mi nitko odgovorio.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    da, jednom tjedno su okupljanja, nije obavezno biti redovit. Moja je u osnovnoj uz izviđače išla u muzičku i na atletiku. Povremeno su izleti bilo u prirodu, bilo tipa, muzej, kino .... Zatim ima i raznoraznih izviđačkih okupljanja, natjecanja. . Organizirana su i zimovanja, proljetovanja i ljetni tabor.
    Javim im se na face. Ak ne uspiješ, budem preko svoje organizirala da ti se jave.

  24. #74
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ok onda ću preko fejsa, hvalaa.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •