Vidi rezultate ankete: Dakle:

Glasači
55. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • bila sam clanicom - upisat cu i svoje klince

    23 41.82%
  • nisam nikad bila iako sam mogla - nije mi se to svidjalo

    6 10.91%
  • nisam bila iako sam zeljela biti - al necu upisat svoje klince

    3 5.45%
  • sad mi je zao sto nisam bila - priustit cu to svojim klincima

    12 21.82%
  • sve to mi je skroz bez veze

    2 3.64%
  • nesto drugo... sto?

    9 16.36%
Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 74

Tema: Suma je izvidjacu drug...

  1. #1
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno Suma je izvidjacu drug...

    Zanima me sto znate i mislite o izvidjacima, te da li ste ikada bili clan izvidjacke organizacije, ako niste sto vam se nije svidjalo, a ako jeste ne trebam vas ni pitat jer znam.. a na kraju me zanima biste li, bez obzira na to da li ste bile ili ne clanovi, upisale svoje klince u izvidjace...

    Ako postoji odred izvidjaca na vasem podrucju znate li koji je i kako se zove, tko ga vodi i kak sve to skupa funkcionira?

    Ja sam bila skoro 20 godina.. Od davne 1976... (neke od vas tad nisu bile ni u planu... ), al to te obuzme i ostanes u dusi cijeli zivot u biti izvidjac.... Znam jos neke cure tu s foruma, koje ce se slozit sa mnom...

    ak ste bile u izvidjacima, aj napisite koji odred
    moj je bio O.I. "Marica Pataki" - Podsused... sad se zove "MP"

    Jedno vrijeme sam apstinirala, a sad, kak mi je Kokos naras'o za skolu, upisat cu i njega i aktivirat cu se malo vise i ja... Zanima me kak je s vama?

  2. #2
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Ja odgovorio, makar si pitala samo cure

    Eto, nikad nisam bio, a htio sam (nemam pojma zakaj mi starci nisu dali).

    I priuštit ću to svojim klincima, pa ak' ima se svidi, nek uživaju (jedino ću probat nać neki odred koji je povezan s Crkvom - uostalom, skauti su izvorno katolička organizacija).

  3. #3
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Bila sam i imala jaaaako neugodno iskustvo, ali bih klincima dopustila da budu iziđači, ako bi to bila njihova želja.

    A sad nemam pojma kako smo s zvali, to nikad nitko nije rekao. Mi smo bili "iz III. osnovne" (Čakovec).

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Nikad nisam bila i žao mi je. Djecu ću upisati ako će željeti. Mislima da se stvore lijepa prijateljstva, stekne iskustvo... ma kao i na bilo kojem sportu, glazbenim aktivnostima i sl

  5. #5
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    bila sam, bio je i MM, on je bio dugo i ozbiljno angažiran.

    Ako B bude htio upisati ću ga. Iako ne znam cijelu garnituru koja vodi izviđače u mom kvartu ono što znam baš mi se i ne sviđa tako da smo trenutno još na ledu...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Bila sam izvidac u osnovnoj i srednjoj skoli, a onda odselila i izgubila sve veze s izvidacima.
    A jos i danas kad sretnem te ljude kao da vrijeme nije proslo.
    Inace ja sam bila u pomorcima OI Rijeka - ma znate oni sminkeri u plavim uniformama.
    Ako djeca izraze zelju dozvolit cu im upis, a ako ne bude interesa necu ih tjerati. Iako je taj kontakt s prirodom jako bitan. Iv vec sad uziva kad odemo u sumu i sam pronalazi jagode, maline i ostale plodove.

    Off topic moj stari - isto strai izvidac uvijek kaze kako bi ja u sumi prezivjela i kako ja znam zapaliti vatru a sestra ne bi jer nikad nije bila u izvidacima. Ma znate to je ono rodila majka 2 kceri jedna je bila pametna a druga izvidac )))

  7. #7
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Bila sam i imala svakakvih iskustava, i lijepih i manje lijepih iz perspektive mene kao mame (frajera od 18 i vise godina koji bare mene 13-godisnjakinju i sl.).... svidja mi se ideja skauta, pustit cu dijete ako bude htjela probati

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Nisam bila u izviđačima, bila sam u planinarima i to jako dugo, član PD Japetić iz Samobora, završila sam i planinarsku školu. Općenito sam pobornik kretanja u prirodi pa tako i planinara i izviđača. Sa 18 godina sam upala u društvo izviđača i super smo se družili, išli na izlete, fešte, i to mi je fakat super.
    Ako će Roko imat volju i svakak ću ga upisat jer je to stvarno prekrasno

  9. #9
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Bila sam i izviđač i planinar i uživala sam u boravcima u prirodi, logorovanjima.
    Sjećam se marame, bila je crvena s plavim rubom i imala sam kožni čvor i na reveru košulje značku s javorovim listom. Divna vremena!

    Ne bih imala niš protiv da i M bude izviđač, samo kaj kod nas toga više nema.

  10. #10
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    TRES-TRES-TRESNJEVKA!!!

    bila sam u izvidacima i ne bih imala nista protiv da ege zeli, dapace.

  11. #11
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    TRES-TRES-TRESNJEVKA!!!

    bila sam u izvidacima i ne bih imala nista protiv da ege zeli, dapace.

    stozer malih izvidaca je tocno preko puta nase zgrade, cesto vjezbaju postavljanje satora u nasem parku

  12. #12
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    TRES-TRES-TRESNJEVKA!!!

    bila sam u izvidacima i ne bih imala nista protiv da ege zeli, dapace.

    stozer malih izvidaca je tocno preko puta nase zgrade, cesto vjezbaju postavljanje satora u nasem parku

  13. #13
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    Ja odgovorio, makar si pitala samo cure

    Eto, nikad nisam bio, a htio sam (nemam pojma zakaj mi starci nisu dali).

    I priuštit ću to svojim klincima, pa ak' ima se svidi, nek uživaju (jedino ću probat nać neki odred koji je povezan s Crkvom - uostalom, skauti su izvorno katolička organizacija).
    Evo Juroslav - Udruga katoličkih izviđača "Jarmina" - http://www.ukij.hr/

    a za sve vas koje bi se rado prisjetile starih dobrih vremena ili se malo informirale.

    Savez izvudjaca Hrvatske --> http://www.sih.hr/
    Savez izvidjaca Zagreba --> http://www.siz.hr/

    ScoutPark --> http://www.scoutpark.net ili svi linkovi na: http://www.scoutpark.net/linkhr.asp

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ja sam bila u izviđačima kroz osnovnu školu.
    bilo mi je super.zimovanja,logorovanja,izleti...mrak.
    klinci nisu pokazali zanimanje za izviđače,ali ako budu nemam ništa protiv.

    čak još uvijek imam i quipos.

  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mog odgovora nema :
    bila sam, ali sumnjam da ću upisati svoju djecu.

  16. #16
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    zanima me zakaj sumnjas.. nesto ti se zamjerilo ili mislis da ima boljih nacina za provodit slobodno vrijeme ili...

  17. #17
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Definitivno najljepši period moga djetinjstva i moje mladosti...

    Prestala sam tek s odlaskom na studij. I iako sam poslije tog perioda počela uživati pravu slobodu življenja (samostalan život u drugom gradu, samostalno odlaženje na ljetovanje s društvom), nikada se više nisam tako dobro zabavljala i tako puno družila kao u to doba. Da ne spominjem razne vještine, upoznavanje novih krajeva, ljudi....

    A ako netko možda i misli da se tamo događa svašta, to su gluposti. Svašta se događa i na školskim ekskurzijama, izletima, školskim dvorištima....

    I ja se užasavam života današnjice i pomisli da svoju djecu trebamo "otpustiti" od sebe... I droge, i nasilja i svih zala današnjice.

    Zato sam sretna što se moje dijete bavi sportom i ide na izviđače, uostalom, i mi kao roditelji često ih vozimo na izlete u okolici pa se malo podružimo i baš sam sretna što se barem nakratko mogu vratiti u mladost.

    Naravno da i dalje znam sve izviđačke pjesme, čvorove, orijentaciju u prirodi, signalizaciju zastavicama sam već malo prizaboravila, od Morzeove se sjećam samo SOS, a vještarstvo Partizanskog kurira nikad nisam položila jer sam redovito padala na polaganju šutnje .
    Stare izviđačke džombe dobro znaju o čemu se radi!

  18. #18
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mukica, nemam neki pametan razlog. jednostavno, kad razmišljam o aktivnostima za zaru, izviđači mi UOPĆE nisu na pameti.

    možda zato što i nisam neki prirodnjački tip, nisam ja uopće za izlete, šetnje, šatore, spavanje u prirodi. bilo mi je ok kad sam bila dijete, ali ni tada nisam zapravo bila taj tip. meni se u izviđačima najviše sviđalo pjevanje, npr, a ne slaganje šatora

    tako da će zara ići u izviđače samo ako mi sama jedan dan dođe doma iz škole i kaže da hoće u izviđače, ja ju neću upisati na vlastitu inicijativu.

  19. #19
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    meni tata nikada nije dao!
    ako Orka bude htjela, upisala bih je (BB, takvih nasrtaja je kod nas bilo i na zboru)

  20. #20
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    možda zato što i nisam neki prirodnjački tip, nisam ja uopće za izlete, šetnje, šatore, spavanje u prirodi
    Lutonjice, zar nisi negdje napisala da se najbolje opustas kad sama setas sumom?

    A ja nigdje ne upisujem dijete na moju inicijativu, samo kad ona izrazi zelju. :/

  21. #21
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    bila sam vođa čete

    ne sjećam se točno naziva, al imam sve relikvije doma kod mame.

    pustit ću klince, nadam se da će imati bolju stegu nego mi 8)

  22. #22
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Lutonjice, zar nisi negdje napisala da se najbolje opustas kad sama setas sumom?
    to je totalna istina.

    ali šetnja šumom je za mene nekakvo mistično iskustvo. to je nešto što radim polako, razmišljajući, sanjareći.

    ja ne idem u šumu sa gojzericama, štapom, ruksakom, ne jedem gablec na deki u travi... na to sam mislila. ne penjem se na sljeme. ne spavam u šatorima.

    ne znam jel kužiš razliku??

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja te kužim........

  24. #24
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Joj, izvidacki dani, mogla bih sage o njima pisat!

    Kak nam je bilo dobro!

    U njima sam dobila svoju samostalnost, samopouzdanje, avanturisticki duh, beskrajno puno prijatelja, vidjela svijeta, nauzivala se prirode, seize the day je postao dio mene...

    Zbog izvidaca, sigurna sam, nema toga sto ja ne mogu.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno Re: Suma je izvidjacu drug...

    Citiraj Mukica prvotno napisa

    ak ste bile u izvidjacima, aj napisite koji odred
    O.I. Miloje Pavlović-Peščenica
    sad se sigurno zove drugačije

    btw.podsjetila se mi na pjesmu iz naslova i čitavo je popodne pjevušim.
    to mi je fakat bilo najljepše razdoblje djetinjstva

  26. #26
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    OI "Dragica Delija" - Kutina

    Jedna od ljepših akcija - Smotra izviđača Hrvatske na Jarunu dok je još bio šikara tek pokošena za naše logore, mislim tamo neke 85. godine, ali nisam sigurna.

    Isuse, baš sam stara! Al kad sam prije par godina vodila moju vrtićku skupinu na izlet u našu sadašnju izviđačku kućicu (organizirao jedan roditelj - izviđač, a moj izviđački kolega iz mladosti) sa začuđujućom sam spretnosti demonstrirala podizanje šatora bez dna brojeći vrijeme sekundama.

    Logorovanja: Boračko jezero (BiH)
    Pakoštane 2 godine
    Mali lošinj
    Otok mladosti 2 godine

  27. #27
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    planinarila cijelo djetinjstvo doslovce od svoje 4 god. do 13 god. svaki vikend osvajala vrhunce...a onda stala...sad se ponovno vracamo u planine...i uzivamo

  28. #28
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Joj, fantastičnoooo.
    Muki, ma svaka ti čast.
    Ja sam bila i još uvijek jesam članica OI "Vinkovci". I instruktorica sam 1. stupnja i u Savezu sam u Odboru za program i svašta nešta. Moja Dora je članica od prvog dana i bila je već na par akcijica.

    Tako mi je drago što čitam ove postove.
    Ljubim vas sve uz izviđački pozdrav: BP

  29. #29
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    kaja
    jel ides kaj na forum scoutparka http://www.scoutpark.net/forum2/
    tam ima zanimljivih stvari
    tek sam se neki dan ukljucila i sad pokusavam uhvatiti i shvatiti kaj se u biti desava u SIH-u, od rasprave o uniformi pa do pravilnika i clanarina

  30. #30
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Kod nas su u moje vrijeme djeca išla ili na vjeronauk ili u izviđače. Ne postoji razlog, nije pravilo, nego eto tako. Nije bilo nikog ko je išao na oboje. Ja sam bila među onima na vjeronauku. I dandanas mi je žao što nisam išla i jedno i drugo. Upisala bih djecu svakako, ako bi imali interes.

  31. #31
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja sam, recimo, isla na vjeronauk u izvidjackoj uniformi... a bilo je to, tam negdje 80-tih godina, u 4-5-6 il' 7 razredu OŠ... ne sjecamse vise, al bilo je poslije prve picesti i krizme na koju nisam nikad otisla jer mi je dojadilo

    sveceniku bas nije bilo drago kad me vidio u uniformi, al bolje da sam dosla i tak nego nikak, a mojima na sastancima nije bas bilo milo kaj mi je prek cvora od marame visio srebrni krizic s lancica, al kaj bi im ja...

    ocu rec da se sve moze, ak se bas jako hoce...

  32. #32
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    htjedoh reci:

    al bilo je poslije prve picesti i prije krizme

  33. #33
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    nisam bila izvidjacica i moram priznati da do sada nisam nti razmisljala o tom da bi cure upisala tamo.
    kad sam bila mala dida me jednom odveo na neki sastanak izvidjaca, sta li, ne sjecam se inije me se eso dojmilo-ocio sam skuzila da bimi to bilo prevece hodanja

    ak ce cure htjet ic- nemam ista protiv, dapace- bilo bi mi drago da malo lunjaju po prirodi jer sa mom bas za to nece imat prilike

  34. #34
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Ne znam otkud ta povezanost s vjeronaukom. Ja sam sasvim normalno išla i na vjeronauk i na izviđače.

    U školi su nas ispitivali o tome tko ide na vjeronauk, malo ispirali mozak tipa "ljudi su nastali od majmuna", ali nikada nitko nije povezivao, odnosno odvajao izviđače od vjeronauka.

  35. #35
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    upravo tako, i pa prvi puta čujem za takve podjele. A živjel asam u vrlo malom mjestu gdje su svi sve znali....

  36. #36
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Smješno mi je ono kod Ines - "izviđačica"...
    One koje su još aktivne znaju i sadašnje eventualne nove nazive.

    Jesu li još uvijek pčelice, poletarci, izviđači, planinke, brđani i brđanke?

  37. #37
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    mislim da je to sad ovak podjeljeno:

    postoje družine (nekad čete) poletaraca i pčelica (niži razredi osnovne škole). Podjeljeni su na jata, to je ostalo isto ko nekad.

    na družine mlađih izviđača i planinki (viši razredi osnovne škole) čine ih patrole (nekad vodovi)

    onda imaju družine koje okupljaju izviđače i planinke istraživače (srednja škola)... također su organizirani u patrole.

    I n akraju su klubovi brđana...

  38. #38
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Muki, mijenjaj nick!
    Od danas si "brđanka" pa kud puklo da puklo!

  39. #39
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    kaja
    jel ides kaj na forum scoutparka http://www.scoutpark.net/forum2/
    tam ima zanimljivih stvari
    tek sam se neki dan ukljucila i sad pokusavam uhvatiti i shvatiti kaj se u biti desava u SIH-u, od rasprave o uniformi pa do pravilnika i clanarina
    Idem na taj forum, al stvarno mi se ne da raspravljati o tim stvarima s ljudima tamo. Sad su forum "pruzeli" mlađi članovi pa onda oni vladaju :cerek: Ja ti pripadam skupini "starijih".
    Kako me oduševljavaš svojim izviđačkim znanjem :cmokić do neba:

  40. #40
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    mislim da je to sad ovak podjeljeno:

    postoje družine (nekad čete) poletaraca i pčelica (niži razredi osnovne škole). Podjeljeni su na jata, to je ostalo isto ko nekad.

    na družine mlađih izviđača i planinki (viši razredi osnovne škole) čine ih patrole (nekad vodovi)

    onda imaju družine koje okupljaju izviđače i planinke istraživače (srednja škola)... također su organizirani u patrole.

    I n akraju su klubovi brđana...
    Tako je. Potpisujem. Ma oduševljena sam!!!!

  41. #41
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Btw, Muki, ove godine se vraćamo na Otok mladosti. Imat ćemo tamo svoju 8. smotru SIH-a i jako sam sretna zbog toga iako sumnjam da ću ići.
    Al, u svakom slučaju, izviđači će se vratiti na svoj dragi Otok

  42. #42
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    bila sam i opet bi ja neka sam "ostarila" ali ih u mom mistu nema
    imam samo lijepe uspomene iz izviđača
    i ako mi dijete bude htjelo;naravno ako se aktiviraju ovdje, zašto ne
    rado bi ga upisala

  43. #43
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    ja sam skroz opaljena na prirodu-najbolje se osjećam tamo gdje je zrak čist i gdje ne dopiru zvukovi civilizacije. kratko bila u izviđačima i planinarima i nikad nisam prežalila što se nisam više aktivirala.
    sutra bi vrištala od sreće da mi lada kaže "hoću biti pčelica".

  44. #44
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Nisam bio izvidjac (niti MZ), ali smo oboje prirodno navudreni i aktivni planinari vec jako dugo (meni ce sad 20 godina). Medju ostalim, MZ i ja organiziramo i dva planinarsko-esperantska susreta (jedan bas za obitelji sa klincima i jedan za sve uzraste) na kojem se okupljaju ljudi iz razlicitih zemalja. Sve to nam je fora pa tako odgajamo i klince.

    Za informacije o tim susretima bacite pogled na linkove:
    http://www.angelfire.com/va3/vanja0/MKRhrMain.html (hrvatska verzija)
    http://www.angelfire.com/va2/Vanja/ (esperantska, ali puno slika sa dosadasnjih susreta na daljim stranicama)

    Vedran je bio na prvom planinarskom izletu sa 5 mjeseci, Zrinka cak sa 2 i pol. Sad ima 5 godina i bio je vise puta na Velebitu, jednom i u Alpama i trudimo se sto cesce ici u brda i prirodu opcenito (vec je i clan PD). Planinarski dnevnik je vec napola pun (Zrinkin je isto sve ispunjeniji) i nadamo se da ce nastaviti tako i kad ne budu vise isli s nama izlete.
    Ove godine bi mogli i na koje kampiranje ...

    Kaj se tice izvidjaca, obzirom da aktivnosti planinarskih drustava obicno bas nisu usmjerene djece tad mi se izvidjaci cine kao prikladna alternativa i, da, rado bih upisao njih oboje kad za to dodje vrijeme.

    Inace, jako me veseli sto ovdje ima vas dosta koji ste skloni prirodi (cini mi se da to bas nije tako cest slucaj i dosta rijetko vidimo cijele obitelji u prirodi drugacijoj od Maksimira, Jaruna i Sljemena autom). Ljudi s kojima se druzimo isto vole prirodu i planine i ponekad idemo zajedno, no oni ipak cesto nemaju vremena za izlete tako da cesto (na zalost ... sve je zabavnije kad nas je vise pa tako i ti izleti) idemo sami.

    Dakle, svi u prirodu!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    Mukice, ja sam bila "Marko Šavrić" iz Gajnica.
    Sjećaš se kad smo se svi zajedno da budemo jedni od drugih bolji.
    "...Kaj da "crveni!" nas pobjede?, a mi smo bili žuti?" Čak sam i pikirala sa vašeg Starog grada Susedgrada. Tek sam se 1980. uključila aktivno, a 1986. prestala ići. I strašno mi je žao. Osvojili su ćak i Triglav kad sam ja odustala od izviđača. Uopće ne znam zašto. Mlado ludo!!!
    Najbolje mi je bilo na Smotri izviđača na Jarunu, kaj su se moje curke zaljubljivale u vaše dečke, a i naravno obrnuto!

    Ovdje kod nas su samo Skauti, ali nisam sigurna za koju dob djece su aktivni.

    AH DOBRA STARA VREMENA, KOJA NIKAD NE BIH MIJENJALA!!!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    I ja sam bila, ali kratko, u 8. i 1. srednje. Ostalo mi je u sjećanju kao kombinacija discipline (ustajanje, lijeganje, urednost) i raspuštenosti (tu mislim na pljuge i cugu) ali i na krasno druženje i prvi boravak u prirodi (u totalnoj divljini na Pakri, 5 km od dućana). Upisala bi dečke ako budu htjeli. Ali prvo će proći "kućnu" školu ponašanja u prirodi.

  47. #47
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Samoborka... savricevci, nasi vjecni rivali... kak se ne bi sjecala... ja nisam bila na jarunu nego u stabu smotre naselja jezek tj. poletaraca u policijskoj skoli u simunskoj... a i tam je bilo predivno.. a na jarun smo dolazili navecer...

    Trge, sameka i ostalih decki se sjecas, ne?

    a jel se sjecas naseg pinokia?
    tipa koji je na smotri, nakon sto je otisla ona grupa ayllu danima svirao na traktur i slicne naprave
    on ti je sad sef mariacija...

  48. #48

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    Naravno da su Trgo, Samek i ostali bili legende kod nas u Savricu.
    Vidiš nemrem se sjetiti Pinokia, ali vaše Kaje se jako dobro sjecam. Ona je bila s nama na Jarunu.

    Poslije sam ti ja bila vodnica, neko kratko vrijeme i bilo je par vaših curki koje su se jako skompale sa mnom. Ali mlade generacije od mene.

    O, bilo je jedno "plavo oko" kod Vas od dečkiju tada, ali se ne sjećam kako se više zvao, a čini mi se da je bio generacija s Mihom. Generacija starija od mene.

    Sjećam se jedne zgode kad smo bili zajedno u Brodarici. Vaši su se organizirali tak da su imali u šatoru na podu spužve, a mi kako smo se snašle. Meni je u to vrijeme bio rodendan koji se naravno znao, a tvoje cure su mi za rodendan poklonile da spavat kod njih u satoru.))
    Šteta što se ta stara ekipa ne primi tog posla.

  49. #49
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    cure i decki

    ako ikako mozete nabavite knjigu "100 zmajeva" Nenada Velickovica u izdanju Omnibusa

    za sad je ima za kupit samo u BiH
    a nadam se da ce skoro bit i u HR

    od kad mi je danas dosla na stol u ured, nemrem ju pustit
    dobicu otkaz ako ovak nastavim
    citam i suze mi idu na oci od smijeha i uspomena

  50. #50
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    ja sam bila jako, jako kratko izvidjacica.
    nama, pocetnicima, su uvaljivali da dijelimo letke po postanskim sanducicima pa mi dojadilo ubrzo.

    kcer je jednu godinu bila u izvidjacima pomorcima i bilo joj je dosadno na tim tjednim sastancima, a ispostavilo se da bas ne gusta u spavanju pod satorom i vedrim/oblacnim nebom pa je odustala. (najveca su joj mora bile razne bube)

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •