Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 74

Tema: Izlet u Minimundus, Klagenfurt

  1. #1
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno Izlet u Minimundus, Klagenfurt

    Htjeli bi otići tamo za vikend, ustvari subotu ili nedjelju.
    Jel je bio netko tamo, izgleda mi zgodno.

    http://www.minimundus.at/en/

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Jesmo mi, ali prije dosta godina, pa ne znam kako je sada. Bilo nam je baš fora. Imali su odlična igrališta, ali sigurno to sada nije isto jer stalno uređuju.

    Vidiš, dobra ideja, mogli bi ponovno odvesti dečke, sad su 10 i 11 godina stari pa će im to biti zanimljivo.

  3. #3
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    I mi bili davnih dana kad nismo imali djecu. Nama odraslima bilo skroz zanimljivo i simpatično. Čini mi se super ideja za vikend

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    i ja sam bila tam još kad sam bila solo, i to više puta, sjećam se da sam kadsam imala 25 ( bilo je to davno) zaspala na klupici ispred jezera i probudila se lijepo osunčana, baš u ovo doba, pred ročkas!

    povedi i mene

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Bili smo lani. Lijepo, zabavno, naročito kad Space shutle poleti. Ima i zoo sa gmazovima i reptilima i planetarij. Uredno je, ne treba previše hodati. Posjetili smo i grad( i dućane!), slastičarnu i jezero. Ima i toranj-vidikovac na brdu blizu. I dvorac sa školom za sokolove. Zanimljivo.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Mi smo bili dvaput, A. je još bio sasvim mali (3-4 godine), bio je oduševljen, nije se dao van.
    Prve godine je samo trčao za onim vlakićima koji voze svuda uokolo.
    Druge godine smo uspjeli obići i Reptilienzoo. U planetarij nismo išli jer su prezentacije na njemačkom, ne bi ništa razumio.
    Okolica Klagenfurta i inače ima puno zgodnih stvari za obići, mi smo taj kraj posjetili u sklopu ljetovanja u obližnjoj Kranjskoj Gori.

  7. #7
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    i mi se spremamo ici za vrijeme ferija...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Predivno je, mi smo bili prije godinu i pol, malo više, baš sam bila pred kraj trudnoće. Svake godine nadograđuju, stavljaju nove modele, ma super je

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Vi koji ste bili s djecom, koliko vremenski, po prilici, treba za obići Minimundus?

  10. #10
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Eto, mi smo bili jučer.
    Svidjelo nam se, posebno oni mali vlakići koji voze okolo.
    Obilazak stvarno ne traje dulje od 2 sata, 3 ako se malo odmara,razgiba na igralištu, popije kava...
    Ove godine nema Crkve sv. Marka već samo svjetionik iz Istre. Zgodni su i zvučni efekti iz tih eksponata.
    Poslije smo otišli do centra, pogledali dućane a curku je to toliko umorilo da je zaspala pa smo jezero obišli samo autom. To nam je bilo žao pa smo kompenzirali usputnim odlaskom na Bled.
    Uglavnom, super popunjeni jednodnevni izlet.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ibili - hvala za info.

  12. #12
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Jel ima/bio Taj Mahal ili su gradjevine iskljucivo iz Europe (nadogradjuju znaci stavljaju i micu ili se postava stalno povecava?)

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    da i mene zanima ovo kaj su maknuli crkvu, kad sam ja bila pred 15 godina bila i crkva sv. Marka i knjižnica iz Meksika
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.05.2011. at 20:03

  14. #14
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    da, i ja sam skužila da nema naše crkve i našla na netu da je bila do 2005/2006 a da je ove godine postavljen svjetionik Porer.
    građevinu su iz cijelog svijeta; ima Tad Mahal, Kineski zid, Kip slobode, opera u Sydneyu, knjižica iz Mexica, Bijela kuća, Japan, Brazil...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Crkve Sv. Marka nema dugo već...Taj Mahal je tamo, minimalno već 2 godine...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    I mi smo bili prošle godine. U sklopu Minimundusa je i lijepo igralište za djecu.

    Crkva Svetog Marka je sada u drugom Minimundusu, u Njemačkoj.

  17. #17
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Mi se isto spremamo u minimundus jer je Jan opsjednut zemljopisom, zemljama, gradovima, gradjevinama... Ja sam bila tamo kada sam imala desetak godina i ostalo mi je u super sjecanju. Mene zanima je li netko spavao u nekom smjestaju u Klagenfurtu? Koliko treba voznje od zg-a do tamo? Mislili smo cak prespavati na Bledu pa onda za Austriju...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Shiny prvotno napisa Vidi poruku
    Mi se isto spremamo u minimundus jer je Jan opsjednut zemljopisom, zemljama, gradovima, gradjevinama... Ja sam bila tamo kada sam imala desetak godina i ostalo mi je u super sjecanju. Mene zanima je li netko spavao u nekom smjestaju u Klagenfurtu? Koliko treba voznje od zg-a do tamo? Mislili smo cak prespavati na Bledu pa onda za Austriju...
    Bolje prespavajte u Mojstrani, Gozd Martuljku ili Kranjskoj Gori, lakše ćete naći smještaj, ne skrećete s glavne ceste, a i možda vam se još nešto usput svidi
    Iz Kranjske Gore do Minimundusa je nešto manje od 1 h vožnje, preko Korenskog sedla (nije za osjetljive na vožnju, nagib je preko 10%). Ako idete kroz tunel Karavanke, onda plaćate još i tunelarinu (povrh cestarine), pa vidite što vam je bolje.

  19. #19
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    I mi idemo ovog ljeta do Minimundusa, na povratku iz Lego Landa. Juhuhuhu! Jako se veselimo putovanju sa našom curkom.

  20. #20
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Spremamo se uskoro posjetiti Minimundus, pa me zanimaju friškije informacije.
    Kakve su cijene popratnih sadržaja u parku? Kava, piće, ima li što za jelo? Gdje ručati u toku dana? Što pod obavezno pogledati u Klagenfurtu?
    Hvala.

  21. #21
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    moje su od prije dvije godine, unutar minimundusa imate restoran s hranom, cije cijene nisu bile za moj pojam niske. ponuda je bila tipa bolonjez, pohanici i u tom stilu.
    prije minimundusa mi smo klince odveli i ovdje , bilo im je super

  22. #22
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Hvala spajalice
    Planiramo prek agencije ići, ko koferi, pa nisam sigurna koliko će vremena biti za majmunarij, ali zvuči jako zanimljivo, zapamtit ću si.

    I jel to taj spominjani zoološki vrt ili postoji neki drugi?
    Posljednje uređivanje od zmajica : 01.04.2015. at 16:13

  23. #23
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ovo ti nije zoo, vec je jedan posjed u sumi, di su ti majmuni. ti se setas tom sumicom i gledas ih.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    je bas mi je bilo cudno zakaj maj,uni i u vodi i na grani
    ja planiram tam samo moram muza idobrovoljiti i drzati fige da buju klinci ok
    nego si skuzila kad ides prek agencije da ulaz u minimundus nije u cijeni, mi kad cemi ic svakak ce,o s autom napose ako idemo svi.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    imate li preporuku za smještaj negdje u blizini noć-dve??? naravno može i slovenija
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.01.2018. at 13:29

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Di sve misliš ići? Jel bi htjeli smještaj u gradu ili više u prirodi/manjem mjestu?

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Minimundus i okolica eventualno do bleda i bohinja. Smjesta nije bitan gdi je, nego da se može nešto na brzinu skuhati.

  28. #28
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Između Slovenije i Austrije je tunel koji je poprilično skup (mislim 7-8 eura u jednom smjeru) i više od dva puta ići kroz njega i nije baš isplativo. Možeš ti preko planine u Klagenfurt, ali to se u ovo doba godine ne preporuča.

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ne idem sad nek bi planirala proljeće

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Možeš ić preko Loiblpassa, Karawanken su u jednom smjeru 8.5 eura ako nisu poskupili. Preko Loiblpassa ti ne treba AT vinjeta ako nećeš koristit autoput u nekom drugom pravcu.
    Tražiš apartman?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Pogledaj sve oko Klagenfurta, Feldkirchen, pogledaj jel ima u blizini neki Jufa hotel.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Ako trazis priv. smještaj sa slovenske strane, mi smo bili jako zadovoljni u Staroj Fužini (Bohinj)
    http://www.apartma-cesar.si/

    Preporuku sam dobila ovdje na forumu, i stvarno je lijepo.

    E, sad da li ti se ipak isplati traziti smjestaj u Austriji, obzirom na tunel ili vožnje naokolo do Klagenfurta?
    Jedino ako mislite još biti po Bohinju (sve preporuke za svibanj-lipanj, stvarno odmor za dušu i tijelo), onda ti je ok smjestaj u Staroj Fuzini.




  33. #33
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    mi smo spavali u Termama Snovik. jer jedan dan smo bili u Austriji a drugi smo bili po Sloveniji.
    http://terme-snovik.si/

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Smještaj na Bohinju nije idealan ako mislite ići u Minimundus ili bilo kamo u Austriju. Ima tu dosta vožnje po zavojitim cestama i na kraju u tih 3-4 dana izgubite dosta vremena na vožnju.
    Ako tražite smještaj iz kojeg je lako raditi izlete i po Sloveniji i po Austriji na tom potezu (Minimundus i sl.), u Sloveniji gledajte Kranjsku Goru, Podkoren, Gozd Martuljek, Mojstranu. Bled i Bohinj su "slijepo crijevo" za taj tip putovanja.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Da, istina je - Kranjska Gora je puno bliže Austriji (neposredno prije ulaza u tunel Karavanke je odvajanje za KG).

    (Ja sam valjda Jelenu krivo shvatila da žele obići Minimundus i otići do Bohinja i Bleda)

    Evo lanjske teme gdje su me cure savjetovale za KG, ako se odlucite, definitivno nećete pogrijesiti, takodjer predivno u 5.-6. mjesecu
    http://forum.roda.hr/threads/91261-K...Gora-preporuke

    Uglavnom, koristili smo upute tanje_b i In Love i imali smo predivan odmor. Vjerujem da bi se u to još mogao ubaciti i izlet u Klagenfurt, ali mi nismo planirali.

  36. #36
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Uh, ma kakav Bohinj i Klagenfurt. Uzmite smjestaj u Kr. Gori. To vam je najblize i najlakse za doc do Klagenfurta. I do Klagenfurta nema potrebe ici preko tunela, moze se cestom preko Korenskog sedla.

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    jel to jako vijugavo i nagnuto?

    mi jesmo imali u planu ili na polasku ili na odlasku kroz Bohinj i Ljubljanu, ali još kalkuliram, pa dajte predloge

    nama je cilj doći Minimundus, plan je za travanj
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.02.2018. at 18:28

  38. #38
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    jel to jako vijugavo i nagnuto?

    mi jesmo imali u planu ili na polasku ili na odlasku kroz Bohinj i Ljubljanu, ali još kalkuliram, pa dajte predloge

    nama je cilj doći Minimundus, plan je za travanj
    Ne znam koliko dana si imala u mislima.
    Ja bi ovako - Zg- Lj (za Lj vam je dovoljna jedan dan ako je mislite samo obići - centar i to). Isla bi rano iz Zg, dan u Lj, navećer do Kr. gore (to vam je manje od sat vremena vožnje), tamo bi se sjestili i onda od tamo na izlete. Minimundus, blizu njega je i onaj zoo reptila ako vam je to napeto. I onda ako baš želite i Bohinj ali ja bi to ostavila zasebno, pa bi iz Kr. Gore otišla još na Belopeška jezera (isto prekrasno kao Bohinj) i možda do Planice na skakaonicu... Ako je više dana onda može još toga.

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ok aj idem po ideji preko kranjske jel plaćam onda vinjetu za au?

  40. #40
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ne ako necete skrenuti na autoput. Mozete sve normalnom cestom. Ubaci si malo u via michelin ili negdje pa vidi.

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Budem, moram to splanirati, usput nisam znala da je to toliko blizu Italije to tvoje

  42. #42
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Da, tamo ti je tromeđa - Austrija, Italija, Slovenija. Sve na kupu

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Je kužim
    I do kranjske mi ne treba sl vinjeta?

  44. #44
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Treba ti. Jedino ako češ cijelu slo prolaziti zaobilazno. Što je malo nemoguće. Imaš 15e, mislim da vrijedi 8 dana (ne znam tocno, ja imam godišnju).

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Hvala

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Kod slovenske vinjeta
    E od 7 dana moraš paziti, ona vrijedi naime 7 dana, ne noći, prvi dan je dan cvikanja vinjete, znači od npr. petka do četvrtka-ne do petka.
    To u AT uvijek dodatno kažu kod kupnje jer je tricky, piše ali posvuda.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 05.02.2018. at 11:29

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    jel mishelin obračunava odmah i vinjetu?

  48. #48
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    pa pisu ti troskovi goriva i cestarine

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Znači kranjska Gora je dovoljno blizu da bi navečer posle obilaženja svijeta i wortensee,mogli malko odspavati?
    Gledala nešto i skoro upola cijene nego u okolici ili u klagenfurtu

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Onaj majmunski park se isplati vidjeti? Klinci su od sedam do 17,svi starci u rano srednjim četrdesetim.
    Što ima pametno vidjeti u klagenfurtu?
    Planiramo navečer na kranjsku na spavanje

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •