Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: slana soba

  1. #1
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno slana soba

    jednom davno je bila neka tema... ne mogu naći, pa otvaram novu.

    danas sam nabasala na novootvorenu slanu sobicu (sve zgodno izgleda), i mami me da malo "prodišem" obzirom da sam pušač... na njihovoj stranici sam našla ovo:

    Nacl SLANI CENTAR novootvorena je terapijsko-relaksacijska jedinica koja pruža usluge i mogućnost korištenja blagotvornih djelovanja suhe nejodirane kamene ili morske soli u slučajevima alergija, bolesti respiratornog sistema i kožnih oboljenja.

    da li je netko (po mogućnosti odrasli ) koristio tu slanu sobu, i kakva su iskustva?

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Bila sa dijetetom, i nisam na sebi primijetila neku razliku (dijete je moralo imati pratnju), ali ja nisam pušač.

  3. #3
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Meni se to čini super i htio je MM ići jer ima astmu međutim mislim da kao treba ići najmanje 10-tak puta da bi djelovalo pa kad se izračuna nije mala cijena.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ne mogu se odlučiti da li da ovo napišem na topicu o bronhitičarima i astmašima ili ovdje...

    Daklem, evo što se dogodilo: Vodim djecu u slanu sobu od početka tjedna (stariji je sklon bronhitisima, a mali ima alergijsku astmu + rinitis sa stalnom promuklošću i začepljenim nosom i sinusima). Bili smo do sada 4 puta, a noćas je moj sin povraćao onako iz petnih žila, sve samu sluz.... Baš je bilo gadno, ali nije izgledalo kao trovanje hranom.

    Jutros se dogodilo čudo - prvi put u bogtepitaj koliko godina moje dijete disalo je bez špricanja morskom vodom, obje nosnice prohodne i sve pet... Izašla mu je valjda litra sluzi iz želuca. Inače, kad smo na moru, on se obično jako dobro oporavi i zato smo i odlučili ići u slanu sobu.

    Pitam one koji imaju više iskustva - da li je moguće da mu se to čisti nos zbog boravka u slanoj sobi??? Ako da, super! Vidjet ćemo kako će se stvari dalje razvijati. Jutros je samo bio malo umoran zbog loše prospavane noći, ostalo je sve ok. Čini mi se da nije u pitanju hrana, ali sam ga ostavila na dijeti za svaki slučaj.

  5. #5
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    ja sam uvjerena da mu se čiste dišni putevi, iako nisam baš ziher da je povraćanje povezano s tim (ali tko zna)...........uglavnom i mene poprilično zanimaju iskustva zbog kroničnog sinusitisa i alergije........djeluje mi skroz dobro..........koliko košta jedan tretman?????

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj koalica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam uvjerena da mu se čiste dišni putevi, iako nisam baš ziher da je povraćanje povezano s tim (ali tko zna)...........uglavnom i mene poprilično zanimaju iskustva zbog kroničnog sinusitisa i alergije........djeluje mi skroz dobro..........koliko košta jedan tretman?????
    Za dvoje djece 80 kn je jedan tretman (+ jedna odrasla osoba ide u pratnji u sobu). Koliko sam gledala po internetu, sve slane sobe imaju iste cjenike. Idemo u najbližu.

    Preporučili su nam da uzmemo bar 10 tretmana, a svaki šesti je gratis i to ne zastarijeva. Ne platiš sve odjednom nego kad obaviš taj dan, platiš i gotovo. Terapija traje neto 20 minuta. Ja i na sebi primijetim da lakše dišem jer isto sam sklona upalama sinusa.

  7. #7
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu se odlučiti da li da ovo napišem na topicu o bronhitičarima i astmašima ili ovdje...

    Daklem, evo što se dogodilo: Vodim djecu u slanu sobu od početka tjedna (stariji je sklon bronhitisima, a mali ima alergijsku astmu + rinitis sa stalnom promuklošću i začepljenim nosom i sinusima). Bili smo do sada 4 puta, a noćas je moj sin povraćao onako iz petnih žila, sve samu sluz.... Baš je bilo gadno, ali nije izgledalo kao trovanje hranom.

    Jutros se dogodilo čudo - prvi put u bogtepitaj koliko godina moje dijete disalo je bez špricanja morskom vodom, obje nosnice prohodne i sve pet... Izašla mu je valjda litra sluzi iz želuca. Inače, kad smo na moru, on se obično jako dobro oporavi i zato smo i odlučili ići u slanu sobu.

    Pitam one koji imaju više iskustva - da li je moguće da mu se to čisti nos zbog boravka u slanoj sobi??? Ako da, super! Vidjet ćemo kako će se stvari dalje razvijati. Jutros je samo bio malo umoran zbog loše prospavane noći, ostalo je sve ok. Čini mi se da nije u pitanju hrana, ali sam ga ostavila na dijeti za svaki slučaj.
    Da čisti se.
    Moja curica je imala začepljene uši tj... kroničnu upalu uha - htjeli su joj ugraditi cjevčice jer gnoj nije izlazio van. Išle smo 3 tjedna u slanu sobu i doktorica kad je vidla nalaz uha savršeno zdravog djeteta nije mogla vjerovati jer nam je prije toga objasnila kad to postane kronično kao što je bilo kod nje - nema povratka. Zahvaljujući slanoj sobi IMA.
    Isto tako sam pričala s bakom djeteta astmatičara koje je isto kao reakciju imalo povraćanje ogromne količine šlajma
    Samo nastavite - vjerujem da će pomoći

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Update - nakon 6 termina u slanoj sobi i dalje je ok, djeca dišu bez problema i ne kašlju. Definitivno dobra investicija, bar za nas. Imamo još 6 termina za odraditi.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    68

    Početno

    Vesele me vaša iskustva.
    Prošla sezona nam je bila grozna: upale uha, začepljenje eustahijeve cijevi (uz užasno pogoršanje sluha), uvijek pun nos, temperature svaka 2 tjedna...
    Evo i sad, dva tjedna u vrtiću i već curi nosić.
    Pokušat ćemo sa slanom sobom.
    Koji je ritam tretmana?

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lira prvotno napisa Vidi poruku
    Vesele me vaša iskustva.
    Prošla sezona nam je bila grozna: upale uha, začepljenje eustahijeve cijevi (uz užasno pogoršanje sluha), uvijek pun nos, temperature svaka 2 tjedna...
    Evo i sad, dva tjedna u vrtiću i već curi nosić.
    Pokušat ćemo sa slanom sobom.
    Koji je ritam tretmana?
    Kako dogovoriš...

    Mi smo uzeli 10 tretmana (svaki radni dan) s tim da još dobijemo 2 tretmana gratis jer je svaki šesti besplatan. Kasnije ćemo ići po potrebi, jednom tjedno ili jednom u 10 dana, kako budemo stizali.

    Rekli su nam da nije nužno dolaziti svaki dan, ali da bi taj cijeli ciklus trebalo ipak napraviti u nekom kraćem vremenu. Nije greda ako se dolazi svaki drugi dan.

    Inače, i ja sama osjetim da su mi sinusi sasvim prohodni i ok iako ne idem s njima svaki dan, nego mm i ja odemo na smjenu, kako stignemo.

    Kod starijeg sina nema nekih drastičnih promjena ali zato se mlađi preporodio. Očito je i ovo individualno - nekome baš odgovara, drugome možda bude ko sveta voda... Nisam čula puno tuđih iskustava, a svoje ću zaokružiti tek za par tjedana kad vidim kako će se stvar odvijati dalje (moj mlađi ima alergijsku astmu i inače je zimi na kortikosteroidima). Baš se spremamo na kontrolu, pa ćemo čuti što će nam reći doktor (ne mislim spominjati slanu sobu, bar ne prije nego očita nalaze, baš da vidimo kako to izgleda).

  11. #11
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj Lira prvotno napisa Vidi poruku
    Vesele me vaša iskustva.
    Prošla sezona nam je bila grozna: upale uha, začepljenje eustahijeve cijevi (uz užasno pogoršanje sluha), uvijek pun nos, temperature svaka 2 tjedna...
    Evo i sad, dva tjedna u vrtiću i već curi nosić.
    Pokušat ćemo sa slanom sobom.
    Koji je ritam tretmana?
    Nama su za isti taj problem preporučili odraditi 10 tretmana u komadu...tak da smo išle dva tjedna i to je bilo dovoljno. nakon toga smo doduše bile na moru i van vrtića, ali smo riješili problem začepljenih eustahijevih cijevil Kad su poslije u vrtiću krenuli šmrkljići odmah smo išle u slanu sobu i u 3 dana je prestalo curenje nosa...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    68

    Početno

    Hvala, cure.
    Nažalost, slana soba u našem gradu je zatvorena.
    Baš sam se poveselila da bi nam mogla olakšati tegobe i sad-ništa.

  13. #13
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    160

    Početno

    Imate sad te slane sobe stalno na onim popustima na kupone tipa kolektiva, šaljidalje i sl. Obično daju 2-3 tretmana ali oni spretniji će to znati iskombinirati pa da prođu znatno jeftinije...

  14. #14
    Bilbo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    41

    Početno

    Da malo podignem temu...mi smo isto išli u slanu sobu i mislim da nam je to bilo dobro za dišne puteve, pogotovo malenom...eh sad...mi puno putujemo, pa smo bili u slanim sobama u različitim gradovima...jednom su nam rekli da dolazimo svaki dan, ca. 10 puta, a drugi put da obavezno dolazimo svaki drugi dan, i da je najbolji učinak ako prođe jedan dan između terapije...čak nam nisu dopustili da dolazimo svaki dan...eh, šta je sad ispravno? nije baš najjeftinije kao što je netko već rekao, željla bih izvući maksimum iz svakog odlaska...a i dolazi opet šmrcavo vrijeme, pa eto, da vidim što su vama rekli...
    hvala unaprijed!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Lira prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, cure.
    Nažalost, slana soba u našem gradu je zatvorena.
    Baš sam se poveselila da bi nam mogla olakšati tegobe i sad-ništa.

    a jel znaš zašto je zatvorena ? nije bilo posla ili ......? u kojem gradu ?

  16. #16
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Gle, što se tiče ritma odlazaka u ss, mi smo isto dobili različite informacije.
    A kako je mali sklon bronh.+granično alergijama +povećane sve 3 mandule odlučili smo se za svakodnevni 10-dnevni odlazak.
    I pomoglo je, lakše je disao.
    Čak su nam rekli da je moguće da će imati lagano proljevastu stolicu zbog sluzi (i je!) ili da bi ju mogao povratiti (kao kod Peterlin, ali naš nije) ili malo povišenu temp. (je, imao je, 1dnevnu).
    Reakcije su različite, nije loše probati ako je moguće.

    Kako smo dolazili u više navrata, teta nam je dala cca 1 kg njihove soli da ga inhaliramo

  17. #17
    zmea avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    52

    Početno

    U nekim gradovima slane sobe nude besplatne tretmane za djecu s teškoćama u razvoju.

  18. #18
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    mali je od prošlog petka doma radi kašlja sa šlajmom i začepljenog nosa, dobio terapiju, popio sirupe, kapamo nos, izgledalo je oko četvrtka kao da se povlači (što je i doktorica rekla da bi se trebalo povuć- u utorak na kontroli) i krenuli smo petak i subotu u slanu sobu.
    sad primjetim na sebi da mi je nakon oba tretmana bar malo lakše disat (imam problema sa sinusima) al nemogu vjerovati da je već pomoglo?!

    što se tiče njega, njemu je krenulo to sve iz nosa curiti van...ne onako da je slinavi,cendravo bolesni pa se to razvlači, nego baš ko da mu na momente sve te šmrkljiće neko otvori i onda napuše po jednu-dvije pune puncate maramice žuto -zelenog....
    napominjem nije imao temperaturu (osim taj prošli petak - prvi dan bolesti,znači prije 10ak dana)
    čisto je ok, veseli,zaigrani, neizgleda ko bolesno dijete - osim što se ponekad malo nakašlje kad mu se nakupi tog šlajma pa to iskašlje (falabogu sad zna sam i iskašljat i ispuhat nos)

    sad, jel to stvarno već reakcija na slanu sobu il se prehlada vratila?
    ja mislim da je reakcija na slanu sobu, ne vodi mi ga se opet doktorici ak nema neke konkretne simptome bolesti jer svaki put prosjedimo po 3 sata u prepunoj čekaonici a ni meni trudnoj baš netreba da nešto još pokupim....


    idemo i idući tjedan svaki dan u slanu sobu da se očistimo do kraja....
    Posljednje uređivanje od Lucas : 16.10.2011. at 14:59

  19. #19
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Meni to izgleda kao čišćenje. Škodit ne može odlazak u slanu sobu (osim po novčanik ), ali često ima onih akcija po onim silnim stranicama kolektivne kupovine pa se i tu može dobro proći.
    Zbilja se nadam da je to samo dobra nuspojava slane sobe, Lucas!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    68

    Početno

    Vraćam se na ovu temu, slana soba ipak radi ( u rujnu sam ih zvala x puta i odlazila tamo-nikad nikog našla).
    Dakle, odradili smo 6 tretmana u dva tjedna.
    Nakon trećeg je prestala hrkati noću, dišni se putovi potpuno pročistili, ne šmrca.
    Je li to zasluga slane sobe ili je slučajnost, ne znam.
    U svakom slučaju, opet ću je voditi čim procuri nosić.

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Mi smo u međuvremenu bili kod alergologa na kontroli. Nalazi su nešto malo bolji nego lani, ali ne sjajni (nastavljamo s lijekovima), ALI subjektivno stanje je puno bolje nakon slane sobe. Ovo se naročito odnosi na prohodnost nosa i olakšano disanje noću.

    Nakon dvotjednog tretmana nastavljamo voditi djecu jednom tjedno ili jednom u 10 dana (kako stignemo) da održimo to stanje.

  22. #22
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Podižem, da li ima netko da je išao nekoliko tretmana na redom (kažu razmak max 2-3 dana), da li ima (ne)zadovoljnih?

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem, da li ima netko da je išao nekoliko tretmana na redom (kažu razmak max 2-3 dana), da li ima (ne)zadovoljnih?
    Išli su moji dečki u prvoj sezoni 12 puta za redom (u cca 3 tjedna). Super su im se očistili nosevi. To je bilo prije 3 ili čak 4 godine, više ni ne brojim. I sad idu 1x tjedno u zimskim mjesecima. Mlađi je čak jednom povraćao, noću nakon slane sobe - nevjerojatna količina sluzi.... ali on je znao povraćati kao malo dijete (do treće godine) i nakon lupkanja po leđima.

    Inače, nije slana soba za svakoga - mm-u ne odgovara, zacrvene mu se oči i baš mu smeta, ali nije probao ići više puta za redom. Ja sam bila s djecom. Meni je bilo ko sveta voda - nit štetilo nit koristilo kad mi je nos bio prohodan, ali kad sam imala začepljene sinuse, lijepo mi se otvorilo.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    moj klinac je na preporuku dermatologice prije 2 godine dobio tretmane u slanoj kapsuli ( tada u Heleni), i bilo mu je ok, tad je odradio 20 tretmana.
    prošlu zimu ( 2012/2013) smo zajedno ko obitelj išli u Nacl slanu sobu , i klincima je bilo donekle bolje
    ovu zimu je klinac opet po preporuci dermatologice dobi tretmane u slanoj kapsuli ( sad idemo u samobor), odradio je sad nekih 30 tretmana, koža mu je tek sad poćela bljediti ( baš je imal jaki napadaj dermatitisa), a dišno je donekle stabilnije, uzima i flixotide

    Inače tretmani su bili besplatni za sve koji su počeli prije 1.12. ( mi slučajno počeli 27.11), za respiratrne imaju u sobi, za dermatološke u kapsuli. Natalis Samobor.

    A ako se učlaniš u http://webograd.tportal.hr/astma-udruga/pocetnastranica imaš pravo na 50% popusta U Nacl slanoj sobi na Knežiji.

  25. #25
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Htjela sam pitat da li ima koja dobna granica za djecu? Moj ima 3 godine. Zanima me kad počne curit nosić da li se pobriše nosić pa mukaći sami cure ili se s pumpicom ispumpa jer moj ne zna puhat nos on uvlaći unutra umijesto van.

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Viđala sam i mlađe od tri godine i to često... Imaju za njih kantice, lopatice i druge igračke i terapija traje 20 minuta, to im je dosta.

    Dok si unutra s djetetom, brišeš mu nos i prazniš kako god znaš - ako zna puhati, dobro, ako ne - uzmeš pumpicu... sve će ti objasniti tamo. Moj E. je nakon prve terapije u slanoj sobi noću povratio takvu gomilu šlajma da mi je bilo zlo...

    Unutra si s djetetom (pratnja može ići besplatno sve dok su u toj dječjoj grupi, ako se ne varam). Moji su krenuli na terapiju za odrasle negdje s 10 godina.

  27. #27
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Meni pulmolog ne preporuća ić jer sam ga pitala,al ja bi na svoju ruku išla jer pulmolog nije doma s menom da vidi kak se on mući disat i na dva jastuka spava isto povraća od kašlja i nos mu uvijek curi i ronda unutra nešto nemože spavat. Hvala ja ću isto otić. Samo da još pitam koji je profil osoblja tamo?

  28. #28
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ja sam išla s djetetom od 1,5 godinu - puno mu je pomoglo. Mislim da smo išli na 10 terapija - svaki drugi dan. On je znao puhati nos, pa ne znam za taj dio. Da, ovo povraćanje šlajma je normalna stvar i to je ok jer znači da ide na bolje. Sretno!

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lastavica1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni pulmolog ne preporuća ić jer sam ga pitala,al ja bi na svoju ruku išla jer pulmolog nije doma s menom da vidi kak se on mući disat i na dva jastuka spava isto povraća od kašlja i nos mu uvijek curi i ronda unutra nešto nemože spavat. Hvala ja ću isto otić. Samo da još pitam koji je profil osoblja tamo?
    Profil osoblja - nemam ti pojma... evo vidi, pa ih pitaj (ali idi u najbližu slanu sobu, sve ti je to isto). Ovo je naša: http://www.zrno-soli.com/kontakt.html

    Prije smo išli u Derenčinovu, isto je odlična, ali ova nam je bliže.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj lastavica1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni pulmolog ne preporuća ić jer sam ga pitala,al ja bi na svoju ruku išla jer pulmolog nije doma s menom da vidi kak se on mući disat i na dva jastuka spava isto povraća od kašlja i nos mu uvijek curi i ronda unutra nešto nemože spavat. Hvala ja ću isto otić. Samo da još pitam koji je profil osoblja tamo?
    ti si iz Samobora, kaj ne? dobra ti je Natalis, mi smo tam išli u kapsulu, ali imaju i dvije sobe, inače dolaze djeca od praktički rođenja.

    ja sam svoje vodila isto jako male ( mislim na najmanjeg) kad je imao oko 1.5 godinu.

    Ak pitaš za osoblje zavisi kuda ideš, natalisv http://www.natalis-samobor.hr/ ima medicinsko osoblje, nacl ( gdi smo prije išli, ima često i akcije na kupi.nesto http://www.nacl-slanicentar.hr/ ima educirane asmatičare koji tam rade

  31. #31
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Da li ide betko ili je išao u slanu sobu preko puta Arene?

  32. #32
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Podižem temi i želim vam prenijeti nase iskustvo. Mladji je od svoje prve godine imao jako ceste bronhitise, jaki kasalj i tesko disanje. U godinu dana 3x je bio inhaliran i 10x na ventolinu, strasno nesto...spasila nas je slana soba. Isli smo 2x tjedno po 30min ako se dobro sjecam. Prva reakcija je bila jaci kasalj, ali nakon ukupnih redovitih 12 dolazaka on se preporodio. Danas ima 5 godina i unazad 3 godine niti jednom nije vise bio na ventolinu niti je imao bronhitis. Sada cu za mjesec dana cca i ja krenuti da probam izljeciti svoj nos. Rinitis, konstantno curenje nosa, kihanje...postalo je neizdrzivo.
    Posljednje uređivanje od mašnica : 17.03.2018. at 22:12

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Kak joj da je dijete bilo na 30,a ne na 20 min?

  34. #34
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Krivo sam napisala, da dijete je 20min, odrasli 40min.

    Odradila sam 13 terapija u paketu, 10 + 3 gratis.

    Nakon par mjeseci mogu reći da vidim olakšanje i s disanjem i okus mirisa mi se vratio, nos manje curi...Naše iskustvo i s djetetom i sada samnom je odlično.

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Mi smo pred koju godinu kad je bila velika frka s svo troje išli jedno vrijeme i svaki dan

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temi i želim vam prenijeti nase iskustvo. Mladji je od svoje prve godine imao jako ceste bronhitise, jaki kasalj i tesko disanje. U godinu dana 3x je bio inhaliran i 10x na ventolinu, strasno nesto...spasila nas je slana soba. Isli smo 2x tjedno po 30min ako se dobro sjecam. Prva reakcija je bila jaci kasalj, ali nakon ukupnih redovitih 12 dolazaka on se preporodio. Danas ima 5 godina i unazad 3 godine niti jednom nije vise bio na ventolinu niti je imao bronhitis. Sada cu za mjesec dana cca i ja krenuti da probam izljeciti svoj nos. Rinitis, konstantno curenje nosa, kihanje...postalo je neizdrzivo.
    Sad ti je sezona ambrozije. Slana soba je odlična, imamo višegodišnje pozitivno iskustvo. Isto kao i jelena.O, i mi smo u periodu najveće frke išli svaki ili skoro svaki dan. Jednom je moj E. povratio nakon terapije, to je bilo sve puno šlajma, užas jedqn.... Sad mu je već dugo dobro, ali da se ukaže potreba, ponovio bi slanu sobu.

    Još mi je nešto palo na pamer....Da se brže riješiš alergijskog rinitisa, uz slanu sobu dodaj još i ulje crnog kima.

  37. #37
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    To je kod nas dobitna kombinacija za djecu slana + ulje crnog kima ali ja nekako zaboravim piti....iako planiramo trudnoću a ne preporuča se pa...

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Onda preskoči crni kim. Možeš samo ispirati nos slanom vodom i rhynohornom. Isto je dobro, jer mehanički uklanja čestice peludi iz nosa i sinusa, ali treba to više puta dnevno i naročito prije spavanja. Držim ti fige za trudnoću.

  39. #39
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ima netko za preporučiti slanu sobu... područje Novi Zagreb- Trešnjevka

  40. #40
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Mi smo išli u Citronellu: http://www.slana-soba.hr/ dogovarali termine cak i fiksno unaprijed, i.ali jako brzo odlične rezultate. Za djecu imaju igračkice, meditaticna muzika je unutra, zagušeno svjetlo, jako ugodno znala sam i odspavati po 45min tamo. Imaju i popust na paket mislim da je 10 + 2 ili 3 odlaska gratis tako nekako.

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Nekad smo isli u 1.slanu sobu ali su je zatvorili prije smo isli u neku na Kneziji
    A sad zadnju sezonu smo isli. Na jarun

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Djeca su najcesce 20 min.imaju pravo na pratnju .ako je vise djece ima i raznih popusta.
    Za odrasle je 40 min

  43. #43
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    jelena. O koja na Jarunu... I to mi paše

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Zove se slana soba Jarun
    Ajde nadem tocno pa ti javim

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Hrvatskog sokola
    Bum sutra s kompica stavila link
    Komentar mojih je bio da je dost jaka

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •