Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 114

Tema: prvi sp.odnos

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    4

    Početno

    ajmeeeeee hvala svima na savjetimaaa...hahahah puno ste se vi raspričali hahahah ma dobro vi ste ipak stariji i iskusniji pa ču vas poslušat ))

  2. #52
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Sad više bez zahebancije.
    girl5, zaista ti ne treba biti nelagodno zbog posjeta ginekologu. Redoviti ginekološki pregledi spadaju pod osnovnu zdrastvenu zaštitu svake žene i nisu ništa čega se treba bojati. Što se tiče usporedbe ginekologa i zubara ili nekog drugog liječnika, to je relativno. Čak ako ti i bude nelagodno prvi put, vjerujem da će to s vremenom proći, jednostavno se navikneš. Neki ljudi nejdu ni kod zubara prije nego što ih zaboli zub ili imaju nekoh problema. Nemoj dopustiti da ti se to desi s ginekološke strane. I, posjet zubaru zaista može biti bolan, dok s druge strane, ginekološki pregled uopće ne boli.
    Nema kontracepcije koja te 100% štiti od trudnoćem. Metoda prekinutog snošaja nikako nije sigurna metoda, čak i kod nekog tko ju je koristio ne znam koliko puta prije. Kontracepcijom se možeš puno bolje zaštititi od neželjene trudnoće, a i morala bi se zaštititi od neželjenih spolnih bolesti. Ginekolg će te savjetovati i najbolje ti odrediti koju metodu kontracepcije da koristiš. Što se tiče pilula, ne brini unaprijed zbog nuspojava i ne vjeruj da se ne preporuča mladim djevojkama. Prije nego ti propiše odgovarajući lijek, ginekolg će te najprije poslati na hormonske pretrage.
    Ne znam koliko imaš godina, ali sudeći po postovima, pretpostavljam da si jako mlada. Imaj na umu da osim fizičke zrelosti za sehsualne odnose treba biti i emocionalno i psihički zreo i svakako, odgovoran za svoje ponašanje.
    Preporučam ti razgovaraš s nekim tko ti je blizak i tko je bio na ginekološkom pregledu, prijateljica, majka, rođakinja, i da se raspitaš o ginekologu. Ti si ta koja odlučuje kod kojeg ginekologa će otići. Nemoj nam zamjeriti što smo te pošpotale, toplo savjetujem da obavezno posjetiš ginekolaga, i javi nam se ponovno!

    Ispričavam se svima na podužem postu.
    Posljednje uređivanje od ježić : 13.05.2011. at 08:07

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Jezic ja se ne slazem da pilule nemaju nuspojave i da ce je ginekolog poslati na hormonske pretrage prije nego ih prepise. Ja neznam nikoga kome se to dogodilo , sve cure koje znam su dobile plule od ginica bez icega a kamoli hormonskih pretraga! Mozda ti imas super ginica, ali vecina njih nije nimalo super... A zaustaviti rad jajnika i ovulaciju pilulama nije bezveze i zdrava osoba sa zdravim ciklusima to ne bih trebala ni raditi.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj Abys prvotno napisa Vidi poruku
    A zaustaviti rad jajnika i ovulaciju pilulama nije bezveze i zdrava osoba sa zdravim ciklusima to ne bih trebala ni raditi.
    Ne kužim ovu rečenicu? Pa sve kontracepcijske pilule zaustavljaju rad jajnika (tj. hormone tijelu pribavljaju pilule, pa jajnici miruju) i ne kužim zašto zdrava osoba sa normalnim ciklusima ne bi trebala uzimati pilule kao sredstvo kontracepcije? Možda sam te krivo skužila...

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    dobro si skuzila, ja sam stava da se ne treba petljati u prirodu osim ako nesto nevalja kao npr PCOS kod mene. A nuspojava pilula ima koliko hoces, krenuvsi od plucne embolije, tromboza, vena , kapilara, manjka vitamina u tijelu koje one trose( folna kiselina, C, B2,B6, B12, E), poremecaje u radu stitnjace, poremecen ph rodnice( i radi toga cesta candida, upale, suhoca...), smanjen libido,depresija itd, itd da ne nabrajam dalje ima ih. Ja sam ih pila preeedugo i sve sam knjige o tim istrazivanjima procitala, nisu dobre nikako. A dosta od tih simptoma sam i ja imala, mucila se dugo dok barem malo ne vratim tijelo u neku homeostazu.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Abys I ja sam bila na kontr.pilulama godinama, imala sam masu nuspojava, čak mi je i endometralni polip došao pored svih ostalih blažih nuspojava, ali znaš šta - sve se isplatilo jer nisam zatrudnila s krivim čovjekom. iako sad prolazim MPO, lakše mi je ovako, jer bih cijeli život žalila da sam imala dijete s bilo kime osim s MM-om. Tako da, ako je djevojci potrebna kontracepcija, neka se informira o nuspojavama i rizicima pilula, ali neka joj budu i na raspolaganju. Radije to nego abortus.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    uf, abortus boze sacuvaj.....svakako radije to nego abortus. Ali zar nije lakse i zdravije kupit kondom

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    jos te cuva i od spolno prenosivih bolesti a pilula ne

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    77

    Početno

    Danas na trzistu postoji masa pilula koje sadrze razlicitu koncentraciju hormona tako da mi je ovo o nuspojavama smijesno,naravno ako primjetis da ti neke pilule neodgovaraju gin.ce ti prepisat neke druge.A kontola krvi tj.kontrola jetrenih enzima i koagulogram bi se trebao napravit prije pocetka uzimanja pilula,a ako nece socijalni ginic ljepo odes privatno i iskontoliras se.Moje misljenje je da ako si u duzoj vezi ili braku pilule su bolja opcija ak je neki momcic usputan onda kondom .

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    77

    Početno

    E da,ja sam se uz pomoc pilula rijesila cista i neredovitih ciklusa koji su znali bit i po 70 dana.

  11. #61
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Ne znam, možda ja stvarno imam čudnog ginekologa, ali zbilja ne znam koji bi ti to liječnik propisao kontracepciju pilulama bez da te pošalje na ikakve pretrage prije.
    Što se tiče nuspojava, ne postoji lijek koji ne nosi neke nuspojave, što ne znači da će ih svaki pacijent i imati. U svakom slučaju, htjela sam curi napomenuti da bilo što odlučila, najbolje je da se o tome prije konzultira s ginekologom.

  12. #62
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Abys prvotno napisa Vidi poruku
    jos te cuva i od spolno prenosivih bolesti a pilula ne
    Pilula je ipak sigurnija od kondoma, a nekom tko, pretpostavljam, još nije završio srednju školu, ako je baš siguran da želi stupiti u spolne odnose preporučila bih da koristi oboje istovremeno.

  13. #63
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Da ne bi bilo zabune.
    Girl5 bez obzira koju metodu kontracepcije odaberes, ovdje prvenstveno mislim na pilulu, ni u ludilu nikada, ali NIKADA ne pristaj na sex bez kondoma.
    Nezeljena trudnoca u danasnje vrijeme je manje zlo od spolno prenosivih bolesti.

    Koliko sam shvatila, prvi odnos planiras imati s iskusnim momkom (one fore da se on moze kontrolirati padaju u vodu cim prvi puta zakoluta ocima ) sto ukljucuje i prethodno seksualno iskustvo s tko zna koliko partnerica.
    Dakle suma sumarum, bitni savjeti:

    1. na pricu "ali ja te volim, ti si mi jedina, ne treba nam kondom" ne padaj ni u ludilu.
    Ako je spreman izlagati te riziku budi sigurna da to njegovo "volim te" nije iskreno

    2. recenicu "samo papci koriste kondom" mozes cuti i prihvatiti od svog muza, ali od decka NE.
    Decko koji tu recenicu koristi da bi izbjegao kondom je IDIOT a ne cool frajer.

    3. ako ti kaze "ako moram koristiti kondom onda nista od toga, zbogom" ti njemu takodjer reci zbogom koliko god tesko bilo.
    Nemoj da te na racun emocija hvata na blef.
    Nije jedini i budi uvjerena da je puno odgovornih i dobrih decki oko tebe samo ih nisi jos upoznala


    I jos jednom, kondom nije samo kontracepcijsko sredstvo vec prvenstveno zastita od spolno prenosivih bolesti.
    Nemoj se dati uvjeriti u to "ja sam zdrav" ili pasti na pricu "za koga ti mene smatras?!".

    Donesi zrelu odluku sama, u ovakvim situacijama vjeruj samo sebi

  14. #64
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj Abys prvotno napisa Vidi poruku
    Jezic ja se ne slazem da pilule nemaju nuspojave i da ce je ginekolog poslati na hormonske pretrage prije nego ih prepise. Ja neznam nikoga kome se to dogodilo , sve cure koje znam su dobile plule od ginica bez icega a kamoli hormonskih pretraga! Mozda ti imas super ginica, ali vecina njih nije nimalo super... A zaustaviti rad jajnika i ovulaciju pilulama nije bezveze i zdrava osoba sa zdravim ciklusima to ne bih trebala ni raditi.
    X

    Ajmo sada malo o pilulama, svojevremeno sam radila u gin. ambulanti gdje sam vidjela slučaj žene koja je uz redovito pijenje pilula ostala trudna pored dvije male bebice doma (trudna opet sa blizancima) , rekla je da joj je to previše i raspitivala se o abortusu.Kao što sam već prije spomenula nijedna metoda nije 100% sigurna a ova se još petlja i u funkciuniranje jednog zdravog organizma. Ja nisam pobornik

  15. #65
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Pilula je ipak sigurnija od kondoma, a nekom tko, pretpostavljam, još nije završio srednju školu, ako je baš siguran da želi stupiti u spolne odnose preporučila bih da koristi oboje istovremeno.
    Pod ovo definitivno potpis

  16. #66

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj Ninjago prvotno napisa Vidi poruku
    Danas na trzistu postoji masa pilula koje sadrze razlicitu koncentraciju hormona tako da mi je ovo o nuspojavama smijesno, .
    ako ti nisi imala nuspojave ne znaci da ih nema niti da su smijesne. vidjela bih te kako bi se smijala da ti se poremeti rad stitnjace i da dobijes gusu na vratu.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Pod ovo definitivno potpis
    bas, neka stavi kondom, pije pilulu, stavi vrecu na glavu dok radi stoj na rukama i ne izlazi iz kuce, tek se onda moze pokeksat. A najbolje je ni da se ne keksa nikad. malo pretjerujete koliko klinaca ima koji nikad nisu kondom stavili jer zivimo u zemlji u kojoj ih je sram uci u ducan i kupiti, jer smo zatucani. Kad se to promijeni i svi se budu stitili kod keksanja bit ce sve bolje.

  18. #68
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče nuspojava, ne postoji lijek koji ne nosi neke nuspojave, što ne znači da će ih svaki pacijent i imati. U svakom slučaju, htjela sam curi napomenuti da bilo što odlučila, najbolje je da se o tome prije konzultira s ginekologom.
    XXX

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Da ne bi bilo zabune.
    Girl5 bez obzira koju metodu kontracepcije odaberes, ovdje prvenstveno mislim na pilulu, ni u ludilu nikada, ali NIKADA ne pristaj na sex bez kondoma.
    Nezeljena trudnoca u danasnje vrijeme je manje zlo od spolno prenosivih bolesti.

    ....
    I jos jednom, kondom nije samo kontracepcijsko sredstvo vec prvenstveno zastita od spolno prenosivih bolesti.
    Nemoj se dati uvjeriti u to "ja sam zdrav" ili pasti na pricu "za koga ti mene smatras?!".

    Donesi zrelu odluku sama, u ovakvim situacijama vjeruj samo sebi
    još deblji x

    Citiraj XENA prvotno napisa Vidi poruku
    X

    Ajmo sada malo o pilulama, svojevremeno sam radila u gin. ambulanti gdje sam vidjela slučaj žene koja je uz redovito pijenje pilula ostala trudna pored dvije male bebice doma (trudna opet sa blizancima) , rekla je da joj je to previše i raspitivala se o abortusu.Kao što sam već prije spomenula nijedna metoda nije 100% sigurna a ova se još petlja i u funkciuniranje jednog zdravog organizma. Ja nisam pobornik
    Eto moja sestrična je 2 puta zatrudnila preko pilula, i još 1 preko spirale.. a šta da na to kažemo??

    Abys,
    mislim da ovdje nitko ne pretjeruje, već imamo svi osjećaj da je girl5 jedna mlada osoba pogotovo zbog rečenice da ju je sram ići ginekologu...
    Evo ti mog primjera, prije nego sam imala stabilnog dečka, uvijek sam kondom nosila u novčaniku (ko neko muško) možeš me nazvati promiskuitetnom ili ne znam šta, zaletilo mi se par puta na jednu noć, i doživjela sam, ajdemo bez, pa nećemo se više nikad vidjet.. ajde de molim te stavi ili ništa!!!.. pilule nisam pila nikada jer imam problema sa štitnjačom.. i eto našla stabilnog dečka, godina dana s kondomima, 2 godine bez, i op evo slučajne prirodne trudnoće.. i sada sam samohrana najsretnija majka na svijetu... (ne znam da li si me negdje već čitala, dogodilo mi se svašta u mom kratkom životu...) i nikako svoju trenutno situaciju ne bih poželjela nikome, tako da mislim da sve cure ovdje govore pravilno u vezi kontracepcije i kondoma.. najpametnije se zaštiti, jer doljni dio tijela je najosjetljivi, navučeš nešto na sebe i nikad se toga nečeš rješit u životu, kao ni E.coli koja ti je u tijelu i samo čeka da bukne...

    NItko nije zabranio keks girl5, nego joj je samo dobronamjerno savjetovano što da napravi.. ipak mislim da cure kao i ja govore iz vlastitih iskustva, a ne o onome što su pokupile na cesti...

    p.s. opaska za lijekove, svi lijekovi imaju nuspojave, zato postoje doktori koji će ih ordnirati, te ako se isti koriste pravilno do većih problema ne bi smjelo doći...svaki čovjek je indivudua za sebe, i ima svoju DNA, i zato za svaku terapiju se rade krvne pretrage... iz iskustva znam, ukoliko neki lijek ne odgovara, doktor ordinira drugi... ((zato je doktor..)
    Posljednje uređivanje od andynoa : 13.05.2011. at 18:29

  19. #69
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj andynoa prvotno napisa Vidi poruku
    ...Evo ti mog primjera, prije nego sam imala stabilnog dečka, uvijek sam kondom nosila u novčaniku (ko neko muško)...
    Ja se sjećam jednog svog profesora iz srednje škole (mislim da je bila pedagogija u pitanju, ali nisam sigurana) koji je uvijek govorio:

    "Sadržaj svake ženske torbice i svakog muškog novčanika uvijek treba biti i kondom."

  20. #70
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se sjećam jednog svog profesora iz srednje škole (mislim da je bila pedagogija u pitanju, ali nisam sigurana) koji je uvijek govorio:

    "Sadržaj svake ženske torbice i svakog muškog novčanika uvijek treba biti i kondom."
    Lijepo od njega, pametan profesor.. žao mi je što takve stvari se danas ne govore... i što kultura seksualnog odgoja u školama u RH neće zaživjeti, jer stvari koje se danas dešavaju, nisu se dešavale prije 10tak godina.. granice zrelosti se pomiču iz dana u dan!!!

  21. #71
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Ovakve stavri bi u današnje vrijeme trebalo govoriti u osnovnoj školi, nažalost.

  22. #72
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    definitivno sexualni odgoj u osnovne škole, klinci u vrtiću već govore o sex-u i experimentiraju i to nažalost nije šala

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    77

    Početno

    Ja sam prepametna da bi uopce pila pilule koje mi neodgovaraju tako da nebi ni stigla dobit gusu niti poremetit rad stitnjace,prve koje sam pila mi nisu pasale jer sam imala glavobolje presla na druge i sve 5.

  24. #74
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj XENA prvotno napisa Vidi poruku
    definitivno sexualni odgoj u osnovne škole, klinci u vrtiću već govore o sex-u i experimentiraju i to nažalost nije šala
    samo što ne znam tko je za takve stvari kriv, dal roditelji te djece, dal društvo, dal televizija itd.. ja dok sam neki dan čula od frendice da njezin klinac koji ima 4 godine obožava gledati bigbrother, kosa mi se digla na glavi...

  25. #75
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Abys prvotno napisa Vidi poruku
    bas, neka stavi kondom, pije pilulu, stavi vrecu na glavu dok radi stoj na rukama i ne izlazi iz kuce, tek se onda moze pokeksat. A najbolje je ni da se ne keksa nikad. malo pretjerujete koliko klinaca ima koji nikad nisu kondom stavili jer zivimo u zemlji u kojoj ih je sram uci u ducan i kupiti, jer smo zatucani. Kad se to promijeni i svi se budu stitili kod keksanja bit ce sve bolje.
    Koliko klinaca ima?
    Neznam tocno, ali mogu ti navesti osobni primjer i neke primjere iz moje blizine.

    Ja sam rodila sa 17 godina.
    Zivot mi nije bio bajka, vise jedna jako tuzna prica lude tinejdzerice koja je razmisljala ovako kako si ti navela u gornjem citatu.
    Pala sam na pricu svog bivseg "ja sam iskusan, mogu paziti" i postala teen mama.

    Prije 18 mjeseci jedna moja poznanica je postala baka, kcer joj je podarila unuku sa jedva napunjenih 15 godina.
    Voljela ga je, bili su luuudo zaljubljeni, a sada se jedva podnose.
    Njih troje (baka, mama i beba) sada zive same, a ona se muci da zavrsi srednju skolu.

    Ovih dana jos jedna djevojka od 15 godina treba roditi.
    Ona je ostala trudna s starijim muskarcem koji ju je uvjeravao da im kondom nije potreban, pa valjda on zna sto radi.

    Pametnome dosta.
    U danasnje vrijeme je sve vise i vise teen trudnica bas zato sto prevladava misljenje da je kupovanje kondoma nesto cega se treba sramiti, da je koristenje kondoma samo za papke, a zaljubljene cure koje zele udovoljiti svojim deckima padaju na svakakve price.

    Drustvo treba mjenjati da bi mogli promjeniti razmisljanje nasih mladih jer bili oni veliki ili mali oni rade ono sto cuju i vide

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    nisam shvatila da li ti osudjujes moj post ili se slazes s njim

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    meni se cini da se slazes, jer da si i ti imala priliku zivjeti u okolini u kojoj nije sramotno imati, kupiti i upotrebljavati kondom, mozda se to i ne bi dogodilo. a ni to toj curici od 15 god. Mlade je sram sto se keksaju, a kamoli da to priznaju javno i kupuju kondome,i eto ti problema. Meni ni roditelji nisu jasni, pa zasto je problem kupiti sinu/kcerki kondome i objasiti im lijepo sve o safe keksu

  28. #78
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    ma ljudi su jednostavno glupi. evo imam frenda koji ne bi stavio kondom ni da mu platiš. on se zna suzdržavati. objasnim mu kak to doista ide - ne, za njega to ne vrijedi, on se zna suzdržavati. pitam ga kaj ga nije strah spolnih bolesti - pa ja ne *ebem *urve. dođe mi da ga zveknem nečim tupim po toj glupoj tikvi.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj plashljivo_pile prvotno napisa Vidi poruku
    ma ljudi su jednostavno glupi. evo imam frenda koji ne bi stavio kondom ni da mu platiš. on se zna suzdržavati. objasnim mu kak to doista ide - ne, za njega to ne vrijedi, on se zna suzdržavati. pitam ga kaj ga nije strah spolnih bolesti - pa ja ne *ebem *urve. dođe mi da ga zveknem nečim tupim po toj glupoj tikvi.

  30. #80

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Zasto je problem napisati seks, pa pisete keks? Je li rijec SEKS neka vrsta tabua?

    girl5, niposto bez kondoma! I odi ginekologu na razgovor i savjetovanje, za pocetak. Nitko te nece tjerati na pregled ako ga sada ne zelis. Nemoj se bojati. I budi faca, odi u DM ili Muller i kupi kondome

  31. #81
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Ja sam zbog nelagode prvi put otišla kod ginekologice pa je žena ispala kiropraktičarka. Poslije nje kod druge doktorice, a poslije toga ženske ginekologe izbjegavam u širokom luku.

  32. #82
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Meni ginekolog piece of cake! Više bih se plašila tih iskusnih frajera bez kondoma. Iako mrzim kondom iz dubine duše, danas, bogu hvala, nakon svih isprobavanja imam spiralu, ali i muža s kojim se se seksam posljednjih 16 godina. Doduše ja ne volim ni peglati ali peglam, jer ne mogu izgužvana hodati po ulici. Tako, draga moja, kondom na glavu, pa rahat budi.(cure koje predlažu i pilule su svakako u pravu, što je sigurno sigurno)

  33. #83
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Za ove udate, jedan moj super odgovorni prijatelj, tj. muž moje prijateljice, nakon 8 godina braka, i svakojake kontracepcije, 2 djece, navalio na kondom kao lud. Kao lafo, dodatna zaštita, pa da budu još opušteniji, i udri ga tamo.vamo, prijateljica ga stisne, pa skonta da je bio par puta sa drugom(u naletu strasti bez ikakve zaštite), pa onakav odgovoran(a ne kao oni koji neće ni da čuju za kondom) nije htio ženu zaraziti sa kojekakvom beštijom, dok ne vidi jel sam ima šta. Frajer-švaler. Pošto je bio toliko odgovoran, oprošteno mu je. Bar se on nada.

  34. #84

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    4

    Početno

    imam 17 god...i puno zahvaljujem svima na savjetima... ))) dečko ima 23 g i zlatan je hahahahah ma stvarno je dobar...niti mi obečaje neznam kaj ne, ne prisiljava me na ništa što ja ne želim...a što se tiče kontracepcije odlučili smo da ćemo apstinirat, a u slučaju da nečemo izdržat koristit ćemo kondom za prvi put a kasnije i pilule...ali ginekolog nikako hahahhahaha to mi je još nepojmljivo fala svima

  35. #85
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    zašto se trovati i izlagati raznoraznim nuspojavama kad postoji kondom?
    nemojte mi sada uvaljivati one priče da je sex sa kondomima ko kopanje nosa sa maramicom ili pranje nogu u bičvama...

    pogledajte šta se našoj dodirko dogodilo nakon mjesec dana uzimanja yasmina (znate li da trebate napraviti i testove na trombofiliju prije upotrebe hormonalnog kontracepcijskog sredstva?)

    http://forum.roda.hr/threads/65162-P...hlight=dodirko

  36. #86

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    TEk sam jučer u DM-u skužila da sada ima nekih super kondomića sa vibrirajućim prstenom na kraju - ma špica - tko se ne bi poželio keksat s kondomom kad je tako fensi

  37. #87
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    TEk sam jučer u DM-u skužila da sada ima nekih super kondomića sa vibrirajućim prstenom na kraju - ma špica - tko se ne bi poželio keksat s kondomom kad je tako fensi
    Frendica probala, kaze da je bezveze

  38. #88
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj andynoa prvotno napisa Vidi poruku
    Eto moja sestrična je 2 puta zatrudnila preko pilula, i još 1 preko spirale.. a šta da na to kažemo??
    Da očito nije pila pilule kako treba, a i da joj spirala nije bila ispravno postavljena.
    Mislim, tri trudnoće uz kontracepciju s tako visokom pouzdanošću! Ma daj.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    TEk sam jučer u DM-u skužila da sada ima nekih super kondomića sa vibrirajućim prstenom na kraju - ma špica - tko se ne bi poželio keksat s kondomom kad je tako fensi
    e , pa to nisu kondomići
    to je durex play , vibro prsten
    jedino ako su izmislili još nešto novije

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    zašto se trovati i izlagati raznoraznim nuspojavama kad postoji kondom?
    nemojte mi sada uvaljivati one priče da je sex sa kondomima ko kopanje nosa sa maramicom ili pranje nogu u bičvama...

    pogledajte šta se našoj dodirko dogodilo nakon mjesec dana uzimanja yasmina (znate li da trebate napraviti i testove na trombofiliju prije upotrebe hormonalnog kontracepcijskog sredstva?)

    http://forum.roda.hr/threads/65162-P...hlight=dodirko
    xxxxxx!!!

  41. #91

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    TEk sam jučer u DM-u skužila da sada ima nekih super kondomića sa vibrirajućim prstenom na kraju - ma špica - tko se ne bi poželio keksat s kondomom kad je tako fensi

  42. #92
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    TEk sam jučer u DM-u skužila da sada ima nekih super kondomića sa vibrirajućim prstenom na kraju - ma špica - tko se ne bi poželio keksat s kondomom kad je tako fensi
    ništ ne valja, to je na tržištu već ohohoho

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Frendica probala, kaze da je bezveze
    x

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Da očito nije pila pilule kako treba, a i da joj spirala nije bila ispravno postavljena.
    Mislim, tri trudnoće uz kontracepciju s tako visokom pouzdanošću! Ma daj.
    Ne znam draga, možda nije pila dobru kontracepciju, možda je pila krive tablete, možda nije niti pila.. ovo za spiralu se slažem, jer po meni je možda to najbolja kontrapcija..
    Baš ću je pitati kako i šta je pila pa se javim.. znam da je koristila kontracepcijske dok je ostala trudna s prva dečka, a i sama je rekla (nije rekla koje pije), i onda nakon njih 2 (čitaj skupa ih je 3 bilo sve skupa - prva cura je bila planirana) je otišla kod dr-a po spiralu.. i bum za godinu dana evo još jednog malca.. dakle sad ih je 4, svi jedni drugom do uha (16-14-9-5)

  43. #93
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Ja sam bila
    Pregled nije bio vaginalni, nego kroz guzu. Nije mi bilo neugodno, možda samo malo, jer imam mamu koja je bila prekrasna i o svemu me naučila i taj ginekolog je bio isto prekrasan.

  44. #94
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Ups, zaboravila dodati quote. Dakle ovo gore se odnosi na ginekološki pregled prije prvog odnosa

  45. #95
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj ValaMala prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila
    Pregled nije bio vaginalni, nego kroz guzu.
    nakon ovoga se ne bi seksala do 45.
    ne dirajte mi guzu!
    muka mi je od pomisli na klistir za 2 miseca... ajme.

  46. #96
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    (znate li da trebate napraviti i testove na trombofiliju prije upotrebe hormonalnog kontracepcijskog sredstva?)
    Pa to je upravo ono što sam ja rekla. Ne znam koji to ginekolozi propisuju hormonsku kontracepciju samo na lijepe oči, i još bolje, koje to pacijentice samo tako uzimaju takvu terapiju!

  47. #97
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj ValaMala prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila
    Pregled nije bio vaginalni, nego kroz guzu.
    Uff, moram priznati da mi je sad nekako laknulo što nisam bila na pregledu prije prvog keksa.

  48. #98
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je upravo ono što sam ja rekla. Ne znam koji to ginekolozi propisuju hormonsku kontracepciju samo na lijepe oči, i još bolje, koje to pacijentice samo tako uzimaju takvu terapiju!
    a ja nisam još čula za jednoga koji je poslao pacijenticu na pretrage. od svih mojih frendica iz 4 grada koje su koristile tablete niti jedna jedina nije obavila ama baš nikakva testiranja i to se smatra normalom, i kod pacijenata.

    pa šta misliš da bi one 2 žene umrle od yasmina da ih je netko testirao?

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    a ja nisam još čula za jednoga koji je poslao pacijenticu na pretrage. od svih mojih frendica iz 4 grada koje su koristile tablete niti jedna jedina nije obavila ama baš nikakva testiranja i to se smatra normalom, i kod pacijenata.

    pa šta misliš da bi one 2 žene umrle od yasmina da ih je netko testirao?
    da, i ja ih znam dosta, desetak! ja sam jedna od njih... grozota

  50. #100

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je upravo ono što sam ja rekla. Ne znam koji to ginekolozi propisuju hormonsku kontracepciju samo na lijepe oči, i još bolje, koje to pacijentice samo tako uzimaju takvu terapiju!
    koje pacijentice??? kakvo je to pitanje? evo odgovora: mozda mlade pacijentice, mlade cure koje vjeruju jednom doktoru sa fakultetom i visegodisnjom praksom i ne vide razloga sumnjati u tom trenutku kad im on samouvjereno i odrjesito kaze: " ove su jako lagane, nece vam nista biti od ovoga, slobodno pijte i ne slusajte kojekakve traceve.! eto koje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •