Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 257 od 257

Tema: Prve cipele - 3. dio

  1. #251
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ovo je ideja kako napraviti đonove - ne mora biti koža (iako bi to bilo savršeno, da ne proklizava) nego filc:

    Lasso papuče: http://lifepressmagazin.com/lepota-2...puce-na-svetu/

    Dakle, đon napraviš od debelog filca, a onda gore naheklaš cipelicu/papučicu kakvu god zamisliš. Može se to i naštrikati ako ti bolje leže dvije igle: http://patternduchess.com/baby-shoes/

  2. #252
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    43 usd za par redova vune i to jos vrlo neuredno ispletene ili iskukicane!

    Imas makiCrochet, ja ju pratim na fb. Plete krasne, uredne papucice.

  3. #253
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Nemam vremena za štrikanje. Osim toga, zatrpali su nas sa pletenim šlapicama sa svih strana.
    Podijelila sam link jer su mi ove baš lijepe.
    Beti, dolje je ovčja koža, a gore čista vuna. Kad sam bila u Mulleru vidjela sam da klupko debele kvalitetne vune košta preko 60 kn. Ne znam ide li za par šlapica cijelo klupko vune.

  4. #254
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam vremena za štrikanje. Osim toga, zatrpali su nas sa pletenim šlapicama sa svih strana.
    Podijelila sam link jer su mi ove baš lijepe.
    Beti, dolje je ovčja koža, a gore čista vuna. Kad sam bila u Mulleru vidjela sam da klupko debele kvalitetne vune košta preko 60 kn. Ne znam ide li za par šlapica cijelo klupko vune.
    Kad odeš u HRVATSKU tvornicu Unitas, koja ima tvornički dućan, ne košta toliko kao u Muelleru.

    A potpisujem Beti da je 43 USD katastrofalno previše. Ja sam pomislila da je zbog đona (kožnog) ali nije, to je nekakva usr*** felpa dolje - skliže se.

    A što se vremena tiče, kad bi svi mi manje surfali a više radili, više bi bilo i vremena. Ovo nije kritika tebi nego isto i meni. Internet je pošast. Uostalom, lijepo je Beti rekla - ne moraš sama napraviti. Naručiš od nekoga da ti napravi baš ono što želiš. Ove koje si linkala napravljene su od debele niti i to je stvarno brzo gotovo. U subotu sam na provincijskom placu vidjela heklane papuče, žena za njih traži istu cifru (čak i manje) u kunama - 40 do 60, ovisno koliko su jednostavne ili manje jednostavne.

  5. #255
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ima li hrvatska tvornica Unitas debelu, mekanu, merino vunu?
    Na nj str piše da je ovčja koža dolje. Što je felpa?
    Ako mi se surfa, surfa mi se... imam čitavu kutiju šlapica s kojima ne znam što bih. Ne plete mi se.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 27.11.2017. at 13:31

  6. #256
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li hrvatska tvornica Unitas debelu, mekanu, merino vunu?
    Na nj str piše da je ovčja koža dolje. Što je felpa?
    Ako mi se surfa, surfa mi se... imam čitavu kutiju šlapica s kojima ne znam što bih. Ne plete mi se.
    Unitas ima uglavnom pamučne materijale. 1 štrena vune/pletiva je obično 5 dag.

    Felpa je materijal od kojeg se rade trenirke, s jedne strane je frotirast, s druge gladak. Isto je pamuk, ali može biti i mješavina.

    Ako trebaš, možeš naručiti specijalne vune (merino i drugu) pa čak i alpaku kod Papillona, Samobor i to za dosta manje para nego u Muelleru - evo: https://www.papillon.com.hr/product-...no-sivo-zelena

  7. #257
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Prošla sam sve i to je bila kategorija e ili f debljine, ali je ovo iz Mullera bilo jako flafasto i nijanse su bile šarene, lijepe i prelijevale se. Pitam se zbog čega tolike razlike u cijeni.

    Ako bih već radila nešto to bi bile švedske kape i pulovere.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 27.11.2017. at 14:19

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •