Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Smijem li zamrznuti....

  1. #1
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno Smijem li zamrznuti....

    http://www.coolinarika.com/recept/731243/ i
    http://www.coolinarika.com/recept/709874/

    znači, smije li se i može ovo pripremiti unaprijed i zamrznuti i kako?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Možeš zamrznuti gotov tijesto prije nego ga razvaljaš, pa onda kad ga budeš htjela praviti odmrzneš do kraja, razvaljaš, motaš kiflice i pečeš.Ili razvaljaj tijesto, motaj kiflice i stavi ih na nekakvu tacnu jednu do druge (nemoj ih priljepiti) i zamrzni, kad se zamrznu, možeš ih premjestiti i u vrećicu. A kad ih budeš htjela peći zamrznute ih poslažeš na papir na tepsiju, možeš ostaviti malo da se odmrznu ili odmah u pećnicu (samo se onda malo duže peku).A možeš ih u konačnici zamrznute i gotove, pečene, pa onda samo kasnije malo ugriješ. (ali to je najmanje fina varijanta od sve tri iako ni tada nije loše)

  3. #3
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Švrćo prvotno napisa Vidi poruku
    Možeš zamrznuti gotov tijesto prije nego ga razvaljaš, pa onda kad ga budeš htjela praviti odmrzneš do kraja, razvaljaš, motaš kiflice i pečeš.Ili razvaljaj tijesto, motaj kiflice i stavi ih na nekakvu tacnu jednu do druge (nemoj ih priljepiti) i zamrzni, kad se zamrznu, možeš ih premjestiti i u vrećicu. A kad ih budeš htjela peći zamrznute ih poslažeš na papir na tepsiju, možeš ostaviti malo da se odmrznu ili odmah u pećnicu (samo se onda malo duže peku).A možeš ih u konačnici zamrznute i gotove, pečene, pa onda samo kasnije malo ugriješ. (ali to je najmanje fina varijanta od sve tri iako ni tada nije loše)
    Ovako i ja radim.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako i ja radim.
    i ja

  5. #5
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    super, hvala curke!

    za ove kiflice sam vjerovala da može, ali nisam znala za praščiće...

  6. #6
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Obratite pažnju na to da se tijesto što prije zamrzne. Nakon što oblikujete peciva, što prije u duboko, ne smiju se još dignuti.
    Prilikom odmrzavanja potpuno i polako odlediti i dignuti, dakle mora se vidno povećati volumen.

  7. #7
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    radila sam danas krpice sa zeljem i slaninom, da li mogu što je ostalo staviti u posudu i zamrznuti?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •