Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Nasilje u obitelji

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno Nasilje u obitelji

    Tražim,tražim,onio što sam našla ne daje odgovor na pitanje.

    Naime radi se o kolegici,čije 11mj staro dijete sada spava u mojoj sobi,jer je nju muž popodne istukao(dakle ne jednom udario već istukao) te sad oboje noće u pritvoru čakajući istražnog suca ujutro da odredi daljnji postupak.Pretpostavljam da je to neka novost ili predostrožnost da se ne bi pobili do jutra ili nekog drugog datuma.Ostala sam jako iznenađena time što su ih oboje priveli.

    Zanima me sve što mi možete reći.Kakav je postupak dalje?Što sud najčešće određuje?(naime radi se o izvanbračnoj zajednici,žive skupa 2-3g,otac djeteta je prijavljen kao takav i priznao je dijete,do sada nije bilo prijava niti takvih obračuna)

    Imeđu ostalog,jadne one koje su morale to proći,kako ste se snašle dalje?Jer meni se čini,a iskreno i najtoplije se nadam da griješim,da moja kolegica ne bude,psihički,došla više k sebi.Danas,kad sam došla po nju,kad me molila da dođem po nju,da ju tuče,da pobjegne,vidjela sam da jednostavno više nije svoja.Znam sve,stres zbog svega...ali koliko vam je trebalo da se oporavite,da dođete k sebi,ako ikad...?

    I najviše od svega,kako ste postupale prema nasilnicima,postoji li neki način kojim ste mu naplatile ponašanje,zakonom nekažnjiv?

    Ako sam možda na krivom mjestu postala ili nešto krivo napisala isprike unaprijed.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    Btw javila sam se PU nadležnoj kod kojih su,jer je dijete kod mene,zvala sam da vidim što se događa jer nisam pojma imala gdje su i šta je,a kažem,dijete je kod mene,a na posao treba ići u ponedjeljak.Zanima me,a li ću zbog toga,nekako biti uključana u bilo kakvu proceduru?

  3. #3
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Uf sandra23 neznam ali lijepo od tebe što si pomogla oko djeteta.

    Pretužno!

  4. #4
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    ajoj, neznam odgovore, čuvaj mrvicu. pa zar tu nije CZSS trebao hitno intervenirati (preuzeti skrb o djetetu)?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    Iskreno mislim da je bolje da je tu,i manja trauma i ona bi sigurna sišla s pameti da je dijete još u nepoznatim rukama. CZSS je uključen,tako mi je rekla policajka koja je zvala da provjeri moje podatke-vjerovatno će revidirati slučaj.Ona sutra navodno ide doma pa ne vjerujem da bi joj dijete oduzimali jer je nju muž istukao,pa to mi je nečuveno?!?!

  6. #6
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    ajoj, neznam odgovore, čuvaj mrvicu. pa zar tu nije CZSS trebao hitno intervenirati (preuzeti skrb o djetetu)?
    mozda u americkim filmovima

    ali ja mislim da sandra ne bi ni htjela da bebu od prijateljice joj odnesu u nepoznato, zena se njoj javila za pomoc

    ne znam nista o postupcima, ali vjerujem da ce tvoju prijateljicu sutra pustiti, a ako ne, da ce sefovi razumjeti i dati ti da iskoristis godisnji/slobodan dan
    ni telefon autonomne zenske kuce nije vikendom dostupan, a tamo bi ti sigurno znali odgovore na sva pitanja

  7. #7
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nisam vidjela post

  8. #8
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    mozda u americkim filmovima

    ali ja mislim da sandra ne bi ni htjela da bebu od prijateljice joj odnesu u nepoznato, zena se njoj javila za pomoc

    ne znam nista o postupcima, ali vjerujem da ce tvoju prijateljicu sutra pustiti, a ako ne, da ce sefovi razumjeti i dati ti da iskoristis godisnji/slobodan dan
    ni telefon autonomne zenske kuce nije vikendom dostupan, a tamo bi ti sigurno znali odgovore na sva pitanja
    ma nemoguće da to ne funkcionira u hr.pa kad czss pođe tražiti izgubljenu djecu? iz prvog posta (na kojeg sam odgovarala) se nije dalo zaključiti da je czss uključen. apsolutno ne zagovaram odvođenje bebe u instituciju, nego sam mislila da bi socijalni radnik sandri23 mogao odgovoriti na neka pitanja, i pomoći njoj i djetetu o kojem sad brine da što bezbolnije izguraju.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    Ne nitko nije došao. Drago mi je da nije,ali nadam se i da je da bi dijete odveli bakama ili tako nekome,a ne u ustanovu(za sad još nitko nije obaviješten jer se nadamo da će se sutra sve pozitivno riješiti). Poslije mi je rečeno da je CZSS uključen ali kažem valjda će imati nešt za reći ili će pratiti stanje u obitelji.Ne znam.

  10. #10
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Kako je sve proslo i da li je uopce proslo ? Kako su beba i tvoja prijateljica? Kako tuzno....

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    Razišli su se.On nije pokazao nikakvo žaljenje ili dao ikakvu ispriku.Još je dodao da je uvrijeđen jer kako je ona mogla izjaviti pred sudom da se ona sad boji da ju opet ne udari? Lud čovjek.
    Da novac za dijete i tu i tamo ga uzme na par sati.
    CZSS je obavio sa oboje razgovor i oni doduše moraju ići na nekakvo psihosocijalno savjetovanje koje još nije počelo.

  12. #12
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    imam nekog iskustva s tim i moram reci da mi je skroz nevjereovatno da su ih oboje priveli i pritvorii, pogotovo jer je jos i klinac u igri
    pa jel ona njega isto tukla???

  13. #13
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa Vidi poruku
    imam nekog iskustva s tim i moram reci da mi je skroz nevjereovatno da su ih oboje priveli i pritvorii, pogotovo jer je jos i klinac u igri
    pa jel ona njega isto tukla???
    potpis
    i meni je nevjerojatno da su zatvoriil majku malog djeteta, ma bilo bi mi užasno da su je odveli i na par sati
    hvala Bogu da su se razišli

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa Vidi poruku
    imam nekog iskustva s tim i moram reci da mi je skroz nevjereovatno da su ih oboje priveli i pritvorii, pogotovo jer je jos i klinac u igri
    pa jel ona njega isto tukla???
    moguce da je svojim licem grubo mlatila po njegovim sakama, i to pred djetetom......

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •