Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Dva potoka

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno Dva potoka

    Da li je netko bio na izletištu Dva potoka kod Zaprešića? Idemo tamo na izlet s vrtićem (čitaj trogodišnjakom) pa me zanimaju dojmovi... kakva je hrana, što ima za vidjet... navodno ima neki zoološki vrt....??

    sve me zanima... pišite....

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    mi bili jesenas i odusevljeni!
    super uredjeno za klince...
    ima mali kao parkic s toboganom, ljuljackom, ima jezerce s ribicama, oooogromna livada za igrati nogomet, trcati... od zivotinja su vile svinje i divlja svinja, zecici, konj, kojeg se moze jahati, srne i bambiji
    jelo nam je bilo fino, juhica bas jaaako fina...
    sigurna sam da cete uzivati...

  3. #3
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    i mi odemo tamo svako toliko. hrana i ponuda kao u svakom drugom restaču, nemamo zamjerki, ono što oduševljava da su veliki pivnički stolovi na livadi i djeca cijelo vrijeme slobodno bršljaju po livadi. nama je baš super tamo! jedino u sezoni bude gužva pa nije loše nazvati da se rezervira stol.

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To je restoran sa okolinom uređenom za igranje djece, ima nekoliko životinja u kavezima, konja kojeg se može jahati, livadu i "parkić" u kojem je dobar dio sprava potrgan, na hranu često pročitam pritužbe ali meni je dobra. Sve u svemu, mjesto na koje mi volimo otići na ručak, ali ako sam dobro shvatila da vrtić tamo vodi djecu na izlet to mi je poptupno neshvatljivo.

  5. #5
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Mima, MM i ja smo bili tamo na ručku i bili su klinci iz vrtića, i baš im je bilo super (nama nešto malo manje).

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I dalje mi nije jasno da djeca idu u krčmu na izlet ??

    Uz to - "parkić" u Dva potoka se sastoji od sklepanih sprava, sigurnosni uvjeti su tamo nikakvi. Ja volim to mjesto, mi smo tamo imali i krstitke, i znamo otići tamo na ručak - apsolutno mi je to najdraže mjesto od tih takozvanih "seoskih gospodarstava" oko Zagreba, ali da je to mjesto za vrtićki izlet ne bih nikad rekla.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    To je restoran sa okolinom uređenom za igranje djece, ima nekoliko životinja u kavezima, konja kojeg se može jahati, livadu i "parkić" u kojem je dobar dio sprava potrgan, na hranu često pročitam pritužbe ali meni je dobra. Sve u svemu, mjesto na koje mi volimo otići na ručak, ali ako sam dobro shvatila da vrtić tamo vodi djecu na izlet to mi je poptupno neshvatljivo.
    da vrtićka grupa od sina ide tamo pa tako i ja s njim.... ovo sa potrganim spravama mi se baš i ne sviđa....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    I dalje mi nije jasno da djeca idu u krčmu na izlet ??

    Uz to - "parkić" u Dva potoka se sastoji od sklepanih sprava, sigurnosni uvjeti su tamo nikakvi. Ja volim to mjesto, mi smo tamo imali i krstitke, i znamo otići tamo na ručak - apsolutno mi je to najdraže mjesto od tih takozvanih "seoskih gospodarstava" oko Zagreba, ali da je to mjesto za vrtićki izlet ne bih nikad rekla.
    pa vrtić je tamo organizirao izlet valjda zbog tog igrališta i mini zološkog vrta.... ovo je super naspram izleta prošle godine kad smo sa dvogodišnjacima išli u takozvano Dragošje na Žumberak gdje se snimaju Najbolje godine...a tamo ni parkića, ni ničeg,klincima bilo turbo dosadno....

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    al dobro mojem malom je bitno da se nekud vozimo autobusom i da se ide na izlet...

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Gle, to su sprave koje su oni uglavnom sami napravili - npr. tobogan kojem je dio za spuštanje daska prekrivena nekakvom tapetom, pa trampulin ukopan u zemlju, nekakva njihaljka - klupa - hoću reći da to sigurno nije igralište koje zadovoljava bilo kakve sigurnosne uvjete; i uostalom svuda stoje velika upozorenja da djecu treba nadzirati i da se sprave koriste na vlastitu odgovornost.

  11. #11
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    A i taj zoološki vrt mi je malo upitan... Kakav zoološki vrt. Imaju nekoliko domaćih životinja i to ne u nekom predobrom stanju. Hm.
    Za sprave potpisujem, nisu sigurne nimalo... uopće se nisam mogla opustiti.

  12. #12
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    mi bili prije 4 (cca) godine, slavili 1. rođendan..i super nam je bilo

  13. #13
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    lijepo je ali sprave su zaista opasne/polupotrgane i zoološki vrt (ok,ja inače imam averziju prema istima,iako je super iskustvo za dijete vidjeti neku životinju izbliza) je grozan.neke životinje imaju doslovno 2cm prostora za okrenut se. ako vrtići idu tamo stvarno bi mogli to (sprave) srediti.čudo da netko nije već stradao.

  14. #14
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    Mi bili neki dan i ne znam o kojim opasnim spravama pricate. To jesu sve home made spravice ali u tome i je bit. Po meni nisu opasne, u nekim parkicima ima puno gorih...
    Inace svaka pohvala za dva potoka, nama je bilo super!!!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    evo i mi smo bili na izletu.... sprave jesu home made ali nijedna koju sam vidjela nije bila potrgana! Bilo nam je ok, ali divlje svinje recimo zbilja imaju male kaveze metar sa metar, ne mogu se ni okrenut, pesek je na lancu toliko kratkom da ne može ni mrdnut nikud.... nije mi se svidio taj odnos prema životinjama.... inače je okolina jako lijepa, s potočićem okolo... i da , ne znam jel to do organizacije vrtića ali hrana nam je bila katastrrofa, količinski jako jako malo i došlo je hladno.... uz to još sok za slaganje za 3 kn valjda onaj najjeftiniji..... to mi se nije svidjelo.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je netko bio na izletištu Dva potoka kod Zaprešića? Idemo tamo na izlet s vrtićem (čitaj trogodišnjakom) pa me zanimaju dojmovi... kakva je hrana, što ima za vidjet... navodno ima neki zoološki vrt....??

    sve me zanima... pišite....
    Morao sam napisati sljedeći post, bilo gdje, naime:
    Jučer smo bili 1. put na tome izletištu - Dva Potoka. Naš sin je uživao, bili smo vani, rasklimani parkić, ne održava se ali - njemu dobro, veselica, djeci ne treba previše, pokoja životinja, ništa spektakularno.
    Mi smo odlučili u najboljoj namjeri nešto i pojesti, cijene nisu ni blizu pristupačne, reklo bi se više - ambiciozne. No dobro, misliš si, klopa mora biti dobra, vrijedi probati.
    Uglavnom, bečki i zagrebački na 4-5 načina (različite vrste mesa..!?), ćevapi za 45 kn i još poneka zagorska 'delicija' na meniju. OK, žena uzima zagrebački, ja bečki, pommes krumpir uz to i salata.
    To smo naručili. Kruh se mora naručiti i platiti posebno.
    Krumpir je bio hladan i prepun ulja. Starog ulja, okus ga izdaje. Meso nedovoljno pečeno i raspada se kako ga takneš priborom za jelo, pohano skidam sa mesa jer je sumnjivog okusa, otpada samo ionako, meso blijedilom i mirisom odaje da stoji prije pečenja dugo. Predugo. Salata, stara, vjerojatno iz škrinje, uglavnom, jako ju treba začiniti kako se ne bi osjetio trulkasti okus kod zelene salate. Zelje jasno ostavlja dojam dolaska iz škrinje.

    Nismo pojeli do kraja, popili smo jednu bocu mineralne i taj 'prekrasan obrok' platili preko 220 kuna !
    Sve bi se i moglo 'kamuflirati' možda dobrim odnosom konobarice prema gostima. Ali i tu je uspjeh polovičan. Dok jedna gospođa pokazuje trud i znakove ljubaznosti, druga otvoreno komentira goste čim im okrene leđa !? I to u ne lijepom tonu, sreća da su ljudi okrenuli njezinu mrzovolju na šalu, netko drugi bi joj mogao, s pravom i zamjeriti. Ne čiste se stolovi do kraja, ostaci hrane i suđa od prethodnih gostiju su nam stajali na stolu cijelo vrijeme.

    Eto, ukratko, nisam dugo vremena jeo lošiju hranu, ambijent je nešto bolji ali osoblje ruši kompletni događaj, koji ni izmučene životinje ne mogu popraviti.
    Nisam zloban niti zao, samo želim da se i druge obitelji ne zavaraju sa prelošom ponudom koja se reklamira kao vrhunska.

    Toliko,
    Lp,
    Robert

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Baš mi je žao da ste tako loše prošli, meni je u Dva potoka uvijek u redu. Nikakvo čudo, ali OK, pristojno i korektno.

    Imali smo tamo i proslave za krštenje i pričest, i isto je sve bilo u redu, uvijek su svi bili zadovoljni hranom.

    Istina je da oni nemaju neke zagorske specijalitete niti se uopće na to furaju, nego su obična krčma, no meni je to draže jer sam po raznim tzv. seoskim gospodarstvima jela vrlo loše tzv. "domaće ručkove".

    Roštilj, pohano (baš mi se sviđa što mogu naručiti pileći zagrebački), pa i štrukle (koje su fine ali masne) - sve mi je to kod njih sasvim korektno.

  18. #18
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Je li neko bio skoro,da li se nešto promjenilo?Namjeravamo stariju počastiti izletom za rođendan,pa pišite kako je.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Podižem, ima novijih iskustava?
    Kamo s djecom nakon Krapine, da ima igralište, životinje?

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    ak je naglask na životinjama onda Pva potoka, a ako je pogledati životinje i iz auta napose perad ima dosta toga oko Krapine i prema Pregradi

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Ma negdje za protegnut noge na zraku i pogledat životinje. Imaju srne?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •