Caos svima Imam 22 godine i imala sam endometriozu 3 puta, poslednja je bila pre tacno godinu dana kada sam je i operisala. Svaki put mi je pucala. I imala sam žarista na crevima, materici i ne znam ni sama gde vec. Prva ne znam koje je velicine bila,jer tokom tih bolova sam otisla u privatnu bolnicu da operisem slepo crevo ali je nadjena ta cista, druga preko 10cm, a treca 6 cm. Inace redovno sam isla na preglede, ali kako u studentskoj ambulanti nikoga nije briga, nisu mi rekli da je to mozda i cokoladna cista, vec da je vodena i da ce puci, da ne brinem za nju. Misleci da je to cista pred menstr. nisam isla narednih 5 meseci kod ginek. do jednog napada kada mi je pukla ta od preko 10cm, a otkrivena druga od 6cm. Usledila je operacija 3.ciste koju sam pomenula. Date su mi yaz pilule koje pijem vec godinu dana. Nije mi se od tada vracala endo.(za divno cudo), ali imam stalne bolove. Jajnici me iz cista mira zabole, peku, osetim kao da pucaju... Doktorica mi je rekla, da su mi jako unistili levi jajnik tokom te dve operacije, jako je mali, i da nema bas neku ulogu i funkciju, a plus je i oblozen velikim brojem priraslica. Drugi je normalne velicine. Mene sada zanima da li bih mogla da zatrudnim iako pijem pilule yaz? Momak i ja bi jako zeleli da imamo dete, ali se bojim da prestanem da ih pijem, jer mislim da bi mi se vratila kao i svaki put do sada. A sama pomisao na to me uzasava. Bezveze je osecaj... zelimo dete, pokusavamo ali ja pijem tablete, i znam da je nemoguce tako zatrudneti, bar mislim, ali se i dalje nadam, misleci da mi je tako bolje, jer se nece nista vratiti. Dosadile su mi tablete, osecam se drugacije nego kad ih nisam pila. Pomalo depresivno. Ne znam ni sama, nadam se da ce neko procitati ovo, i odgovoriti. Hvala i pozdrav svima!