Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 66 od 66

Tema: Endometrioza

  1. #51

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Evo drage moje, da vam napišem svoje iskustvo sa endometriozom.
    Sada kada se trenutno oporavljam od operacije sam puno pametnija oko cijele ove situacije i nadam se da će moj post pomoći mnogim ženama koje su zbunjene i preplašene oko cijele ove situacije.
    Znači, u svojoj 27. godini sam saznala da imam endometriozu na oba jajnika i hidrosalpinx na jajovodu. To je bila dijagnoza prije operacije. Na laparaskopskoj operaciji se utvrdilo da na lijevom jajniku imam cistu 4,5 cm, a na desnom oko 7-8 cm i da mi je desni jajovod proširen. Uz sve to, oba jajovoda su bila međusobno zaljepljena i njih dvoje su još bili priljepljeni na debelo crijevo. Sve ostalo je bilo puno priraslica. Dijagnoza ne zvuči baš lijepo zar ne?
    Sve ovo sam prepustila doktoru Kalafatiću iz Petrove koji je jedan divan čovjek, o specijalnosti da niti ne pričam.
    On je sve to uspio očistiti, odlijepiti i zamislite, sve je ostalo na svome mjestu kako je i bilo. Znači, ništa nije izvađeno, oba jajnika i oba jajovoda još uvijek imam
    Ovo sam napisala jer znam da vas je strah oko ishoda i znam da ima jako puno žena koje ne žele pisati o tom periodu života ali dobar doktor i vjera vas može spasiti od ove muke.
    Bolovi i simptomi su prestrašni: bol prilikom stolice, povraćanje samo za vrijeme menstruacije, bol u želucu za vrijeme menstruacije koja nalikuje gastritisu, bol u leđima što je normalna menstruacijska bol, bolovi tokom menstruacije x10, vrlo obilne menstruacije, jednostavno nemogućnost funkcioniranja od bolova tih prvih dana menstruacije. Bez obzira na uredan PAPA nalaz i uredan ciklus od 28 dana, moguće je imati endometriozu.
    Što se mene tiče, prehrana bez glutena, bez šećera i laktoze i mlijeka i mliječnih proizvoda mi je pomogla da pretrpim ove tegobe. Uz to sam pila čaj od vrkute mjesecima koji olakšava cijelu tu muku. Također, fertility masaže tj. masaže za plodnost koje su ujedno masaže za cirkulaciju doljnjeg dijela abdomena pomaže kod bolnih menstruacija i isto tako, pomaže kod plodnosti i općenito prokrvljenosti i bolje cirkulacije.
    Moj savjet svim ženama je da slušaju svoje tijelo, probaju ovo čega sam se ja mjesecima držala i da idu privatno ako ih njihova ginekologica ne sluša i kaže da su ti simptomi normalni jer nisu.
    Još nisam izvadila šavove i još nisam bila na kontroli tako da ne znam daljnji tijek ali doktor je priopćio da ne bi trebalo biti problema sa prirodnim začećem tako da samo hrabro moje dame!

  2. #52
    SexySpru avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    53

    Početno

    Hello,
    Ja imam jedno pitanjce vezano uz tvoj post noisette. Kažeš da si pila vrkutu, a meni je doktorica na MPO rekla da vrkuta pospješuje rast endometrija i nek to ne pijem. Btw. ja isto imam endometriozu i izgleda da mi je začepila jajovode, sad sam u prirodnom IVF-u čekam betu, ali doktor je rekao ako sad ne uspijem da moram na laparoskopiju.

  3. #53
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Endometrioza i endometrij su dva različita pojma.

  4. #54
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Jesu, ali sexyspru zna na sto misli. Kod endometrioze tkivo maternice se nalazi izvan same maternice. I svaki preparat koji utjece na zadebljanje endometrija moze dovesti do jakog bujanja tkiva izvan nje i pogorsanja endometrioze.
    Ne znam mehanizme rada vrkute tako da ne znam kako djeluje na endometriozu, ja ju nisam pila.

  5. #55
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Imam endometriozu (operiranu, ali nije to kraj priče) i klonim se svega što (dokazano ili nedokazano) pospješuje rast endometrija bilogdje. Raznorazni čajevi, ananas, soja i sl.
    Prehrana koju noisette spominje (bezglutenska i bez mlijeka) po meni nema nikakve veze s tim, ako se može doći do domaćeg mlijeka (da nije krava na hormonima, a ne zbog laktoze).

    noisette, sretno dalje. Ne znam jesi li dobila terapiju da na neko vrijeme obustaviš proizvodnju estrogena. Pošto ja nisam u idealnom terminu operirana, odmah nakon menstruacije, išla sam još na kiretažu maternice i još sam 6 mjeseci uzimala terapiju da spriječim produkciju estrogena. U svakom slučaju meni je puno bolje bilo nakon svega toga, premda nisam realizirala trudnoću. Ali kod nas je i muški faktor, tako da nismo mjerodavni što se toga tiče.

  6. #56
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    ja sam uzimala vrkutu samo u trudnoći prva 3 mjeseca, imam isto endometriozu meni nije odmogla, prije trudnoće nisam pila ni to, niti se držala neke posebne prehrane. Pogoršala mi se usljed klomifena koje sam uzimala više uzastopnih ciklusa pa onda hormonske stimulacije zbog IVF-a nakon čega sam isto operirana

  7. #57
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Vidis kak sam blesava. Totalno sam smetnula s uma endometriozu kad sam uzimala piskavicu jer mi je mlijeko palo. Razmisljam samo o raku dojke, a o endo nista

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Uh bas sam zalosna sto sam procitala ovo vezano za vrkutu imala sam ciste na oba jajnika, zadnji put 2010. Sad ce biti godinu dana da sam prestala s Yasminom, hvala Bogu do sada se nije javila cista, ali tek nakon 11mj uspjeli ostvariti trudnocu. Nazalost, biokemijsku. I to je bio ciklus u kojem sam pila vrkutu i stolisnik, caj za plodnost (list maline, kopriva, zob, sipak) i tinkturu konopljike, jela ananas - endometrij mi je uvijek bio na donjoj granici, oko 8mm, u tom sretnom ciklusu 9.5mm. Uopce nisam povezala da bi to sve moglo lose utjecati s obzirom na povijest endometrioze...

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    1

    Početno

    moja žena ima endometriozu i trenutačno se pokušavamo nositi s time.

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Dijelim s vama svoje iskustvo u zelji da vam tegobe budu olaksane, kao sto je to bilo i kod mene.

    Ja imam endometriozu vec nekoliko godina. Imala sam nekih godinu dana redovno svaki mjesec odnosno prvi dan menstruacije takve bolove u predjelu stomaka, da sam se skoro svaki put nesvijestila. Oci su mi frcale. Vjerujem da mnoge od vas poznaju ovaj simptom.

    Jednog dana mi jedna prijateljica preporucila caj vrkutu. Pocela sam je piti skoro svaki dan 1 veliku solju. Moji bolovi su doslovno nestali od prvog mjeseca nakon sto sam pocela piti caj. Bilo je nevjerovatno. Nemam vise bolova, a caj ne pijem vise redovno.

    Ne tvrdim da je endometrioza izlijecena, ali bar nemam tih groznih simptoma. Eto, zelim vam puno srece i uspjeha s ovim cajem. Od srca se nadam, da ce jos nekome pomoci. Pozdrav!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Drage zene pomagajte..imam 32 god i trebam na laparaskopiju lijevog jajnika... dogovoren mi je termin u rijeckoj bolnici sada 5.6.a sutradan bi kao trebala dobit mengu i sadmed. sestra mi govori da ne mogu onda na operaciju a zvala sam ginekologu iz zg i reko mi je da to nije problem..pa sad neznam sto da radim..vec sam luda od svega toga da ne idem u detalje..zanima me dali se moze operirati jajnik ujutzo a ja tipa popodn dobijem mengu..neki savjet nesto??bila bih zahvalna

  12. #62

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Meni se nakon operacije endometrioza vratila već nakon 3 mjeseca, iako sam bila na kontracepciji. Prvo sam bila na Qlairi, koja nije djelovala, onda sad dva mjeseca na Lyndinettama 30 uz koje imam bolne i obilne menge, dakle - opet ne djeluje.

    Sad me žele staviti na Visanne, ali one su mi stvarno preskupe i čitam užasne nuspojave.

    Na razumijem zašto 6 mjeseci uz kontracepciju imam obilne i bolne menge, dakle kao i inače što sam imala. Zar nije svrha kontracepcije to umanjiti??? Ima li tko sličan slučaj? Već sam očajna...

  13. #63

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Ja sam na Lyndinnette 20 imala obilne, bolne ne samo menge, nego bolili su me jajnici svaki božji dan, užas užasa!! Da, svrha kontracepcije je umiriti jajnike, što očito tebi nije učinilo. Kao ni meni! Pila sam ih samo 2 ciklusa prošle godine jer sam bila između IVF postupaka... Sad su mi postupci zabranjeni radi endometrioze IV. stupnja, katastrofa, ne smijem više primati nikakvu stimulaciju, pa smo htjeli prirodnjak, ali nažalost FSH mi je sa 8 narastao na 34! Koma.. sad sam nigdje, moram se odlučiti na operaciju, treću po redu, a do tada bih kao trebala piti ili Lydnintete 30 (doktorica mi je rekla da su mi ove 20 bile kao preslabe i da me zato jako bolilo svaki dan) ili Adexu o kojoj ne nalazim ništa osim da to uzimaju cure s aknama (kao alternativa Diane 35 za koje smatram da bi trebale biti zabranjene) :D

  14. #64
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Imam poznanicu koja je imala endometr.i trebala je na operaciju ali ju je odbila. Jako je proučavala knjige i što uzrokuje e. Izbacila je iz prehrane meso u potpunosti promijenila opcenito prehranu na zadravije i bolje. Sve se povuklo nakon nekoliko mjeseci. Doktorica je bila u čudu. Njoj je puno bolje, proslo je vec nekoliko god. Na operaciji nije bila, tu i tamo pojede piletinu s rostilja, ribu i to je to. A isto tako imam prijateljicu koja ju je imala, jako puno mesa jela, previse kg navukla...prosla jako puno operacija i jako puno komplikacija imala...ali da proba izbaciti meso nije htjela. Zasto ne probati.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    mašnica slažem se da vrijedi probati, ali ja sam probala apsoultno SVE! Odbila sam treću operaciju 2016. godine i od tada umirem. Dvije i pol godine nisam jela meso, mlijeko, mliječne, gluten, živjela sam samo na kvinoji i povrću, tu i tamo riba, uzimala sam sve moguće suplemente koji bi trebali pomoći, čajeve, med, matična. Izgubila sam 10 kila, pala na anoreksičnu kilažu, otpalo mi pola kose, imala sam proljev non stop od silnih sokova, sirove prehrane, dobila anemiju... Za mene se to pokazalo lošim potezom. Uzimala sam sto čajeva, tinktura, pripravaka, išla na sto raznih terapija, ma joj kad se samo sjetim. Za moj slučaj nema pomoći. Problem s endometriozom je što je ona specifična bolest koja se nepredvidivo ponaša, spoj je genetike, prehrane, stresora iz okoline, potisnutih emocija i xy nepoznatih faktora.. Jednoj ženi pomogne takva prehrana, drugoj ženi niti malo. Jednoj ženi pomogne vrkuta, drugoj bude gore od toga, jednoj ženi pomogla hopeopatija, meni bilo užasno na tim pripravcima, bolest poludila, htjela sam skočit kroz prozor od bolova... Nažalost prepuštene smo same sebi i da isprobavamo na sebi razne metode pokušaja i pogreške... iskreno, umorna sam od svega. Borim se 15 godina i nikad mi ništa nije zapravo pomoglo, jedino mi je olakšalo bolove masaža želuca i trbuha općenito, sve ostalo - 0 bodova, bolest je tu i grize na sve strane.

  16. #66
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Djevojka_sa_sela, da postoji tako jednostavno rješenje za ovakav problem, ne bi on bio tajan. Bila sam u europskom centru za endometriozu, pregledana sam od tri velika europska stručnjaka, sumnjam da bi mi zatajili tako jednostavan odgovor, pogotovo što i ja odbijam treću operaciju i znam o čemu govoriš, zašto je ta treća tako dramatična. Ja sam u malo boljoj situaciji od tebe, jer imam užasne nalaze, a nemam simptome. Svi se bojimo hitne intervencije.

    mašnice, bez zle namjere, meni kosa na glavi skoči od prijedloga da promijenim prehranu. I meni se doktori čude koječemu oko moje situacije. Medicina je jako kompleksna. Puno kompleksnija od mesa i krumpira. Čak i saslušam prijedloge i anegdotalne slučajeve, ali mi to ne pomaže, nego se još jadnije osjećam zbog toga.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •