Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 88 od 88

Tema: Male crne skakajuće bube

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    kad vidim što znači imati stjenice, buhe su mačji kašalj

    ja non stop plazim po podu i posvuda, nema nigdje ništa

  2. #52
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Kako čekamo svog malog psića, čitam baš neku knjigu o njezi i odgoju istih, pa sam naišla na dio o vodi sa sapunicom.

    Ona služi kao uloviš buhe da ih ubaciš unutra prije nego tu vodu frkneš u wc(da se lakše podave). Nema riječi o tome da će one same uskakati unutra. Teška dezinformacija.

    ZO, kako je stanje?

  3. #53
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Fora bi trebala biti u tome da će skakati prema izvoru topline (ok ovdje je netko napisao da idu na svjetlo ali mi je logičnije ovo što sam ja čitala). Zato postaviš žarulju iznad posude sa sapunicom. Ali kako rekoh nije mi uspjelo...
    A loviti buhe ručno i ubacivati ih u vodu sa sapunicom... pa, ako baš nemaš drugog posla radila sam ja i to, ali se množe takvom brzinom da jednostavno nema nade u uspjeh tih prirodnih metoda

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    pa eto nema ničega više za sad, plazim po podu stalno, svaka mucica mi diže kosu na glavi

  5. #55
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    pa eto nema ničega više za sad, plazim po podu stalno, svaka mucica mi diže kosu na glavi
    , o jadna moja, ne mogu ni zamisliti kako ti je!
    nadam se da više nikada nećeš naći ni jednu bubu!

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    hvala SikaPika, nije najgore što se može dogoditi naravno, ali je bome koma kad se osjećaš grozno u vlastitoj kući, za sada još uvijek ne vidim ništa, ali izađe mi koja pikica koja svrbi tu i tamo , više ne znam, možda sam luda već, pa me već i bezveze svrbi sve

  7. #57
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Jeli netko možda probao ovo PETVITAL Bio Insect Shocker? Nemamo ih puno, ali nekoliko ih skakuće po krevetu iako mačak ne spava na njemu... U 5 god otkad ga imamo ovo je prvi put da se nešto takvo dogodilo, a još k tome ne ide van.

    Imam malom pužaka, nikakve kemikalije ni deratizacije mi nisu opcija. Ovo je na bazi ulja, znam da je inače ljubimca dobro namacati uljem s par kapi metvice protiv buha, ne znam jel isto vrijedi i za sagove i madrace. I kako to onda isprati?

  8. #58
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Nama su se lani naselile buhe u sobi, isto imamo mačku već godinam ai nikada se to nije ranije nije dogodilo. Počelo je proljeće, ja sam joj zaboravila staviti ampulicu i eto...
    Malena mi je imala 8-9 mj. i nije dolazio u obzir nikakva otrov. Sve živo sam oprala u mašini što se dalo oprati, isparaznila ormare, sve usisala od poda do stropa. Onda sam još sa parnim čistaćem sve prošla. Nakon par dana sam opet sve usisala.
    Uspili smo ih se tako riješiti, na sreću.

  9. #59
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Ajme, šta mi je došlo da idem uopće čitati ovu temu, sve me sad svrbi, imam osjećaj da me grize 100 buha odjednom...

    ZO, nadam se da je sve prošlo o.k.

  10. #60
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, šta mi je došlo da idem uopće čitati ovu temu, sve me sad svrbi, imam osjećaj da me grize 100 buha odjednom...

    ZO, nadam se da je sve prošlo o.k.

    Istooooo mislim , aaaa

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    dobro je prošlo kako je moglo biti

    našpricali sve od poda do stropa, mjesec dana bili na moru, došli doma i sve živo oprali, preokrenuli, sredili i čekali šta će se desit
    i sva sreća, nema ih više
    nisu imali kaj jesti dok nas nije bilo, pa su valjda i od gladi pocrkale
    mislili smo da ćemo morati zvati deratizaciju, sve sam imala pripremljeno, ali dobro je završilo
    ni ja se nisam usudila ni pročitat temu ponovno, evo napišem post i odoh odavde, ne usudim se ni pomislit kako je bilo
    al da se još ježim na svaku životinjicu, oooo da

  12. #62

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    1

    Početno

    ZO pomazi!!!!!!!!!!!! prijavio sam se na ovaj forum samo radi tebe !
    supruga i ja imamo ovaj tvoj problem.... male crne bubice skakuce ujedaju... sve isto sto si napisala... imamo curicu od nepunih 2 mjeseca i malca od 2 godine.... svi otrovi padaju u vodu, s cime spricati????? sta raditi???? pomoc! hvala unaprijed!

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ajme žao mi je i zbog buba i što nisam prije vidjela

    mi smo natopili kuću sa Biokill sprejom, kupili u veterinarskoj
    sve smo našpricali, doslovno sve
    pomoglo je to što smo nakon špricanja išli na more, nije nas bilo mjesec dana
    kad smo došli sve oprali, od poda do stropa
    ne smijem se ni sjetiti, povraća mi se odmah
    ali eto, nije ih bilo više poslije....
    i još uvijek gledam svaku mucicu na podu
    ne znam, možda da uzmeš provjerenog deratizatora da ti to ubije, odete na dan-dva iz kuće
    ovo što sam ja radila je uuuuuuužas puno posla, mogla sam si to nekako priuštiti, ali tebi s bebom od dva mjeseca i djetetom od dvije godine - teško
    držim fige, neka netko tu preporuči neku deratizaciju s kojom možda ima friško iskustvo

  14. #64
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    i ja imam problem s nekakvim bubama
    nisu ovakve kakve je imala ZO, al ne znam sto su i ne mogu ih se rijesiti
    ove moje se pojavljuju tamo di je hrana- spajza i kuhinja
    nakotile su se u stvarima koje nisam dugo koristila
    tamno smedje su, sjajne, nekako okruglaste i velike svega 1 mm, i gamad leti
    temeljito sam pocistila i kuhinju i spajzu, pobacala skoro sve sto se tamo nalazilo, dezinficirala, poslije kapala lavandu, stavila i onaj raid koji ide u ormare....
    i nakon mjesec dana evo ih opet!!! vidim tek tu i tamo koju, sve sam pregledala, opet hrpu toga pobacala, al ne mogu naci di su se nakotile

    je li imao netko slicne bube?
    ja ne znam ni sto su....
    kako ih se rijesiti? help

  15. #65
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    nažalost ne mogu naći ime naših deratizatora od prije već dvije i pol godine. mi smo dobili buhe u kući od našeg buvljivog mačka. pisala sam više puta o tome. nas biokil nije spasio, samo profesionalci. nakon što su našpricali otišli smo na dva dana, a onda oprali samo dijelove koji su eli bili dostupni (ona je tek počela puzati). znači iza kreveta, ormara i sl. nismo dirali, tako su nas savjetovali (ustvari su nam savjetovali da peremo što manje, da bi djelovalo što bolje).

  16. #66
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ma meni je problem sto niti ne znam kakve su ovo bube
    ocito idu na hranu, al kako ne znam sto su, ne znam ni kako ih se tocno rijesiti
    znam da bi profici najbolje pomogli, al trenutno to ne mogu iz vise razloga...

  17. #67
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    evo odgovora...

    http://forum.roda.hr/threads/46389-Crne-bubice

    bljak ali se preživi...

  18. #68
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ni nama Biokill nije pomogao. Nasprejali smo cijelu kuću uzduž i poprijeko nekoliko puta, i previše boca potrošili. Srećom smo skužili da se kote u tepihu i čim smo ga izbacili, nestale su.

  19. #69
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    da to je žižak, meni su se nakotili u božićnoj pšenici koju sam nadobudno prošle godine ostavila i za ovu (kao da ne kupujem novu)
    bili su u svemu... bacila sam tu pšenicu, rižu, brašno, sve žitarice, čajeve, otvorenu slatku papriku, tjesteninu.... SVE
    obrisala police alkoholom, oprala svo suđe koje imam u suđerici i od tada nema niti jedne

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    u staroj kuhinji sam imala razne gamadi,
    zato sada kad imam novu (vec treca godina)
    sve te stvari cuvam u frizideru.
    sva brasna, psenicu, griz i slicno.
    u ormaricu jedino drzim rizu i testeninu,
    ali male kolicine koje utrosim za par nedelja.

  21. #71
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ma jok, nije to ovo sa slike http://www.hlasek.com/sitophilus_granarius_ak2639.html
    ove moje su nekako okruglaste, ono, oblik bubamare, samo male i tamnosmeđe ajme opisa
    ne mogu naći izvor, sve sam pobacala, očistila, al svako malo naletim na koju
    znači, nisam ih potamanila....
    znam da ću morati opet sve detaljno pregledati i počistiti, al da bar onda znam čime da ih se riješim....
    joj fuuuuuuuj

  22. #72

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja ću samo susosjećati s tobom jer znam koliko ti je grozno
    brrrrrrrrr

  23. #73
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    Stara tema, friski problem!!!

    Prije 2 tj uocila sam buhu u stanu i dva ugriza na nozi, al ja sam tu buhu ubila i mislila sam da sam rjesila problem. ali uslijedilo je ciscenje stana, biokill, neki otrov po podu spricala.. i naplakala sam se i nanervirala i sva sam bila izgrizena... ali napokon mislim da sam ih se rjesila u stanu.

    Problem je sljedeci da mi je dvoriste puno buha vani, cim izadem naskoce na mene, mm.. djete ni ne pustam u dvoriste. Dvaput bila deratizacija i one i dalje skacu.. Kako? Nemam vise snage, zivim u takvom grcu vec 2 tjedna. Stalno me sve svrbi, i imam osjecaj kao da gmizu po meni, ali mislim da je na psihickoj bazi.. I sutra ce doci deratizacija, ali i oni neznaju vise sta bi......?

  24. #74
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    I ja evo vodim borbu s buhama pa da vas pitam, kad netko kaže da našpricam sve s biokillom... mislim što "sve"? zna li netko gdje one "borave", stanuju, u užem smislu... kako da se izrazim... naime, evo sad u radnoj skače jedna po podu, a jučer sam detaljno našpricala s biokillom pod, kauč i stolicu. sad ja tu imam knjiga i papira gomilu, stoje onako na otvorenim policama - ima li potrebe, smisla špricati po tome? Mislim to očito ne mogu oprati ni prebrisati, pa ako to poslije diram, imam taj otrov na rukama...?

  25. #75
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    manal, sve treba oprati - sve. Uh.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    sve, sve...i odselit na koji dan, pa sve oprat, izbacit što ne možeš dobro oprat, ajme kad se sjetim

  27. #77
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Pa koliko usisavam i perem, nikad mi nije bilo toliko čisto, a imam osjećaj da živim u štali kad mislim na njih svakih par sekundi...
    Sutra ću se barem informirati u veterinarskoj u vezi tog njihovog tretiranja... Muž još evo ni jednu nije vidio niti ga je ugrizla. Tako da se nadam da nije tako strašno, da ne bih uspjela i sama s biokillom i kill-me-usisavanjem
    Cure, jeste li i sve iz ormara vadile i prale? Mislim, naravno da uopće ne stignem sve u jednom danu...

  28. #78

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    pročitaj ovu temu od starta, svako se borio kako je znao i umio, uglavnom vjerojatno se hrpa njih negdje začahurila, a ostatak ekipe hoda naokolo


    nema šanse da sve napraviš za jedan dan

  29. #79
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    pročitaj ovu temu od starta, svako se borio kako je znao i umio, uglavnom vjerojatno se hrpa njih negdje začahurila, a ostatak ekipe hoda naokolo
    nema šanse da sve napraviš za jedan dan
    mhm. okay, hvala! mislim da jesam čitala sve, opet ću ipak, možda nađem još odgovora. Ali pitam se, zar svaki kvadratni metar kuće trebam pošpricati? Špricala sam podove (pukotine u parketu i oko lajsni...), tepihe i namještaj. A mislim, mogu li biti na ormaru? Pretpostavljam da sada jakne ne bi smjele visiti otkriveno na vješalici u hodniku? Ludim

  30. #80
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    manal, znas li izvor buha?
    da li su dosle preko kucnog ljubimca (macka npr)?
    ako da, koncentriraj se posebno na mjesta gdje je ljubimac boravio, i gdje se i sada krece
    njega isto obavezno treba tretirati nekim sredstvom protiv buha (ogrlica, ili spricanje svakih mjesec dana, ili ampula)


    za pocetak prvo sve dobro usisaj, sve podove, namjestaj
    buhe vole tapecirano - kauci, kreveti, tepisi, stolci ako su tapecirani, madraci .... sve to temeljito usisaj
    posteljinu pobacaj u vesmasinu, isto i svu odjecu koja je izvan ormara.
    onda naspricaj sve biokillom i ostavi pola sata da se dobro izlufta

    usisavanje i spricanje treba ponavljati svaka 2-3 dana, jedno 10 dana do 2 tjedna.

    ima na netu brdo clanaka o buhama i kako ih rjesiti, vidi stranice veterinarskih ambulanti, pet shopova isl.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    mhm. okay, hvala! mislim da jesam čitala sve, opet ću ipak, možda nađem još odgovora. Ali pitam se, zar svaki kvadratni metar kuće trebam pošpricati? Špricala sam podove (pukotine u parketu i oko lajsni...), tepihe i namještaj. A mislim, mogu li biti na ormaru? Pretpostavljam da sada jakne ne bi smjele visiti otkriveno na vješalici u hodniku? Ludim
    ja sam se bazirala na podove i tekstilne stvari, više na parkete ( pločice u hodniku baš nisam toliko špricala, ali sam ziher podove, svaki kvadratni metar, jednom pošpricala )
    nisam vadila stvari iz ormara niti špricala nekaj kaj je visilo na vješalici
    nisam špricala po policama i sl.
    izbacila sam tegle sa cvijećem van
    meni je zec bio izvor, i on je dobio izgon ( na kraju mu je bilo bolje nego u kući, iako nije on kriv nego MM koji je bio zadužen za njegovo čišćenje i održavanje gajbe )
    mi smo neposredno nakon događaja išli na more tako da sam si mogla priuštiti da mi prostor bude našprican biokillom i zatvoren 3 tjedna, pocrkale su valjda onda i jer nije bilo nikakvog domaćina na kojem bi se hranile...brrrrrrrr

  32. #82
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    Uzas kad se sjetim.. Jos su mi u glavi, ja sam mm rekla dodu li jos jednom da se selim odavde. Sve ciscenje, pranje i tretiranje bilo je na meni jer on je terenac i samo je vikendom doma. Padala sam s nogu i bila tek mjesec dana trudna, morala sam mirovat jer sam imala mali hematom, ali nisam bila na miru pol sata na dan. Ja podove nisam spricala biokilom (nego neki bijeli smrdljivi otrov iz veterinarske) neznam koliko bi me to onda na kraju izaslo jer i ovako samo za namjestaj kupovala sam 1 biokill dnevno. A o ukupnom iznosu koji smo potrosili bolje da ne pricam. I jos mi nije ugodno izaci van u dvoriste. Kad ste se vi rjesile tog straha i dali ste ga uopce imale?

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    a gle, prođe te....ali valjda još uvijek ( a prošlo je dosta vremena ) štrecnem na neku crnu mrvu na podu
    ali realno, kad ti prođe cca mjesec dana, a da ih nema ne vjerujem da onda više ima šanse da se pojave

  34. #84
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Hvala vam svima na savjetima i iskustvima, pogotovo jer je nezgodna tema, možda netko pomisli: kakva neugoda, kod njih mora da je prljavo... znam ljude koji bi tako rezonirali. a i mm valjda misli "to je samo zbog mačaka!" a on ih ne voli tješi me onda da su i ljudi bez ljubimaca imali problem, i ne ponovilo vam se nikad više! danas smo i mm i ja opet sve čistili, pa preksutra ponavljam špricanje. oprali smo garnituru i tepihe paročistačem, nadam se da neće imati nekakav kontraefekt, da im se još svidi tuširanje, ako nisu pocrkale od biokilla... ?

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    držim fige da priča ide prema kraju
    nema to veze sa nečistoćom, jednostavno ih doneseš izvana i party počinje, ako imaju domaćina juhuhu
    kad se sjetim kakve su mi noge bile, požderale su me oko zglobova, negdje do pola listova
    i to samo mene sva sreća - djecu nisu dirale, a ni muža
    brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  36. #86

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    1

    Početno Buhe

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    držim fige da priča ide prema kraju
    nema to veze sa nečistoćom, jednostavno ih doneseš izvana i party počinje, ako imaju domaćina juhuhu
    kad se sjetim kakve su mi noge bile, požderale su me oko zglobova, negdje do pola listova
    i to samo mene sva sreća - djecu nisu dirale, a ni muža
    brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
    Kod mene su noge crvene i pozderane oko zglobova, kako ste to lijecili, a sto se tice buha u kuci, poceo sam rijesavati te male gamadi

  37. #87

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Ajme i nas snasla ova boljka, kad su se djeca prije valjda 10 dana probudila sva izgrizena, mi smo krivili komarce, dok mi jucer mladi nije poceo govoriti da nalazi buhe po sebi( u dvoristu imamo macke pa je na njima vidio, a ja naivno mislila da nece buhe otici s macke).Danas usisavala puna 3 sata, oprala sve i sve naspricala biokilom, drzala cca sat vremena zatvorene sobe koja sam spricala, da bi se veceras spustila na pod i gotovo se onesvjestila koliko ih jos skakuce, na krevetu isto vidjela 1...pa kako su prezivile spricanje?
    Sutra jovo nanovo jel? Cime mogu sinu tretirati ugrize, dosta se i zakrvavilo od cesanja.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Dezinsekcijska sluzba danas rijesila izazov, vjerujem konacno, tako oni kazu jer navodno nije uzelo maha, a ono sto sam smatrala ugrizima kod starijeg, dr.kaze da je alergija.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •