Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 88

Tema: Male crne skakajuće bube

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno Male crne skakajuće bube

    Imam problem!

    u dnevnoj sobi po podu su mi se pojavile male crne bube, duguljaste su, i jako skaču, jedva ih se ulovi, a ako i uspijem uloviti koju nemoguće ju je ubiti jer se treba držati čvrsto među prstima jer inače skoči i ode

    stavim je pod vodu i ode u lavabo

    znaju se uhvatiti za kožu i kao da se prikelje, vjerojatno i piju krv

    nisu buhe jer znam kako buha izgleda, barem ona koja je meni poznata

    ovo je veličine nekih 2mm, podsjeća me na vinsku mušicu

    koji je to vrag, ujedaju, na tom mjestu ostane točka crvena i svrbi ko ludo
    Posljednje uređivanje od ZO : 17.05.2011. at 12:17

  2. #2
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Mačje buhe. Ne izgledaju kao pseće koje su puno veće i smeđkaste.

  3. #3
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    http://bs.wikipedia.org/wiki/Buha

    vidi da ima više vrsta, slične su, a opet različite.

  4. #4
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    i ja se slažem s dr Jojboli Ivančicom, mačje buhe

  5. #5
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    joj fuj...i da to su buhe od mačke! Imala svekrva dok je čuvala tuđu mačku. Sva sreća u to vrijeme nismo dolazili k njoj..Brrrrrr

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    povraća mi se kad ovo čitam

    šta da radim??

    imam dva mala puzača, kako da tretiram bilo što, moram cijelu kuću sredit, ajme, ajme

  7. #7
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mogu ti ja pitati sveki, uglavnom, ono što se sjećam je da SVE moraš oprati sredstovm protiv buha. Znam da je ona rekla da je kupila i neki sprej i sve špricala s tim da ih se riješi. Nije lako. Ona je recimo macana držala na krevetu (e sad mi stvarno fali onaj smajlić koji bljuje) i buhe su je grizle po noći, bilo ih je i na krevetu, brrrr. Sretno!

  8. #8
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    imala je probelm mamitzi, evo topic http://forum.roda.hr/threads/52666-ma%C4%8Dije-buhe?

    znam uglavnom da je bila sluzba za dezinsekciju

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    ja sam ih jednom davno pokupila ....
    to je bio prestrašan period.
    ne samo da sam bila sva izujedana, već ih se nikako nisam mogla riješiti.
    na kraju sam kupila neki prašak (čitaj otrov) u apoteci, posula svuda po mojoj sobi, krevetu, posteljini, tepihu .... i preselila se na par dana kod roditelja.
    da ne kažem da sam se skinula do gola ispred roditeljskog stana, jedino se još nisam polila vodom ispred praga, ali svu odjeću sam svukla i mama je momentalno iskuhala.
    par dana nisam bila u svom stanu, a zatim svu posteljinu oprala, podove usisala ....
    ali nisam imala puzače, vjerojatno bih onda i sve tepihe oprala ili ih se riješila ...

    moje iskustvo sa spomenutim buhama je prestrašno, ali ja sam strašno osjetljiva na takve ugrize

  10. #10
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    e da mozes je pp-ati da ti napise koji red, jer nije cesto na forumu.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    aje pliz pitaj iako ne mogu zamislit da nešto špricam, pa da mi djeca po tome pužu

    ajme majko otkud buhe, u ovu kuću nikad nije ušla mačka, netko mi donio na sebi valjda, pa se nakotile

    baš mi je toga trebalo sad

  12. #12
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Zeznuto ti je to ako su se već nakotile u ogromnim količinama. Ja znam da smo znali kad sam još bila klinka našpricati cijelu sobu, sve podove, tepihe sa sredstvom protiv buha i onda držati jedno vrijeme pa dobro usisati. Nekad smo morali i ponavljati. Nevjerojatno je kojom brzinom se razmnožavaju. Ako mačka ima buhe i skoči njih par, u par dana imaš cijelu koloniju.
    Meni to nije bilo ništa gadljivo, samo što kad te ugrize svrbi za pop... pogotovo je nezgodno za djecu.

    Obavezno da mace stalno imaju nešto od tih sredstava na sebi, jer ih lako pokupe od drugih mačaka s kojima dolaze u kontakt.

    Možda da ipak zoveš deratizaciju ako ih stvarno ima previše. Dok ne dođu, svaku koju nađeš obavezno pritisni između 2 nokta, moraju puknuti, inače si ih samo omamila i nisi ništa učinila.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    sad sam pročitala vezano za problem kod mamitzi

    ajmeeeeeeeeeeeeeeeeee

  14. #14
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    A koliko misliš da ih ima, cca? Ako ih je 20-30, možeš to i sama potamaniti. Traži, i svaku stisni kako sam rekla. I izbaci tepihe van, dobro usisaj, prebriši i našpricaj tepihe prije nego li ih vratiš.

  15. #15
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    napisala sam joj mail pa ce se valjda javiti, ali ne ocekuj je brzo.
    ne mogu se sjetiti da li je njihova beba bila tad puzacica i znam da im je to bila koma, bas zbog bebe, ali sve je proslo OK. a na tom topicu stavljen je neki recept s orahovim granama. evo kopiram i ovdje
    Ništa da se nadovežem. Imamo mačku, steriliziranu, sad 5-ta godina. Imali smo jesenas buhe koje su skakale i po meni i Lari pa smo stavili po stanu prvo grančice od oraha one zelene jer orah pušta miris koji buhe ne vole. Buhe su krepale a mi sve pousisali oprali i sad je dobro. Redovito maci stavljamo frontline ampulu al što ćeš buhe su jesenas ipak odradile svoje. Maca spava u stanu po zimi stalno, nuždu obavlja vani (traži sama van), po ljeti zna prespavati i vani. Eto, tako je kod nas. Sad je sve ok

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    prvo izbacujem tepihe, muž mi ide na veterinarsku po neko sredstvo, moram još istražiti šta ću sa djecom

    ne bih rekla da ih je puno, ne vidim ih ovako sad, a tražim cijelo vrijeme

    zelene orahove grane, probat ću, ne može štetiti

    i dalje mi je muka, ali od kukanja ništa

  17. #17
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa Vidi poruku
    A koliko misliš da ih ima, cca? Ako ih je 20-30, možeš to i sama potamaniti. Traži, i svaku stisni kako sam rekla. I izbaci tepihe van, dobro usisaj, prebriši i našpricaj tepihe prije nego li ih vratiš.
    fakat nemam pojma o tim buhama, ali kako moze znati koliko ih ima? cista radoznalost, kako prebrojatiu buhe

    za one kojima se neda traziti evo zivotni ciklus buha

    Odrasla buha živi na svom domaćinu. Čim locira potencijalnog domaćina, buha skoči na njega i u roku od 24 sata počinje leći jajašca. Dnevno položi oko 40 jajašca. Ako se životinja ne češe, buha na njoj može preživjeti i 100 dana, no većina opstane 2 do 3 tjedna jer životinje češanjem i grickanjem uspiju odstraniti dio buha, i to otprilike 20% prisutne populacije. Buha siše krv domaćina, a znatan dio te krvi izlučuje fecesom koji služi kao hrana larvi koja će se izleći iz jajašca. Položena jajašca ne ostaju na domaćinu jer nisu ljepljiva, već se otkotrljaju na tlo. Za nekoliko će se vremena iz takvog jajašca izleći odrasla buha ovisi o uvjetima u okolini. Iz jaja se za 20 dana izleže larva koja se može preobraziti u buhu ili ostati učahurena. Naime, ako su uvjeti povoljni, izaći će iz čahure odmah; ako uvjeti nisu povoljni (nema potencijalnih domaćina, hladno je, nema dovoljno vlage), buha može ostati u čahuri mjesecima i čekati povoljan trenutak. To i jest najveći problem u kontroli infestacije buhama. Treba imati na umu da se ta zakukuljena buha nalazi na podu u vašem stanu.
    ja bi zvala DDD sluzbu da to sve potamane.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    one su očito već neko vrijeme ovdje jer problem sa crvenim točkama koje svrbe imam već neko vrijeme, ali nisam ih tada uočila, ja mislila da je alergija na neku hranu, sve živo prestala jesti

  19. #19
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    eto pomogle ti buhe u pripremi za plazu, vidis da nisu ni tako lose

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ajd nek sam se i uspjela nasmijat na račun gamadi

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    pazite ovo, kako uloviti buhe....

    Buhe? Buhe u današnje vrijeme? Ne, nemojte se čuditi. Svuda oko nas ima buha. Imate li kućnog ljubimca, lako je moguće da donese neželjene goste u vaš dom. Tepisi, otirači, tapecirani namještaj – sve to je raj za buhe.

    Kako si pomoći?
    Na tanjur stavite nekoliko kapi tekućeg sapuna i malo vode. Uzmite svjetiljku, stavite na pod, a kraj nje tanjur. Kako buhe vole svjetlost, skočiti će u tanjur i pritom se utopiti

  22. #22
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    fakat nemam pojma o tim buhama, ali kako moze znati koliko ih ima? cista radoznalost, kako prebrojatiu buhe
    Pa ne možeš ih prebrojati, ali vidiš gdje koju na podu, ili kako ih puuuno skakuće. Vjeruj mi, imala sam često bliske susrete s istima, iz iskustva pričam.

  23. #23
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ja sam buhata mamitzi.
    kad mi se to dogodilo drugi put- da eli iz kose iskoči buha najprije sam plakala (to je jako korisno rješenje), a onda sam otišla na internet i zvala po redu servise za dezinsekciju. tepihe sam iznjela van u dvorište.
    došli su dečki, sve, baš sve pošpricali, osim kinderbeta i unutrašnjosti ormara, otišla sam mojim roditeljima na vikend i onda poslije sve detaljno prala.
    toliko mi se to smučilo da je medo štedo živio par mjeseci isključivo vani.
    inače, mjesec, dva prije konačnog obračuna sve smo sami špricali sa sredstvom koje smo kupili kad vetrinara i tepihe smo filip i ja nakon špricanja klofali u snijegu gdje su se danima smrzavali.
    nažalost ne mogu naći broj servisa za dezinsekciju. dezinsektori kažu da ako nemaš malu djecu ni ne treba sve prati nakon špricanja, međutim ja sam imala puzačicu pa sam se stbvarno namučila.
    sada medo ide jednom mjesečno! kod veterinara ! na špricanje (više nema kućne radinosti i svaka 3 mjeseca), pa ipak ponekad mi se buhe priviđaju.

  24. #24
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    Kako si pomoći?
    Na tanjur stavite nekoliko kapi tekućeg sapuna i malo vode. Uzmite svjetiljku, stavite na pod, a kraj nje tanjur. Kako buhe vole svjetlost, skočiti će u tanjur i pritom se utopiti
    Ovo sam probala, ali nisam ni jednu ulovila...

  25. #25
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    mi smo ih imali nedavno i jedva smo se riješili. uglavnom - biokill, imaš ga i u DM-u, puno puno špricanja, pa onda usisavanje, pa brisanje, pa tako danima za redom. usisavanje nakon špricanja je dosta bitno. puno sam se raspitivala, navodno ta kemija iz biokilla nije štetna a to je jedina supstanca koja ih ubija, može biti od drugih proizvođača pod drugim nazivima ili ju možeš kupiti oriđiđi, pa razrijeđivati

  26. #26
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    biokilom smo mi danima špricali, usisavali, špricali mačku i smrzavali biokilirane tepihe. nažalost bili smo mirni nekoliko tjedna a onda se pojavila prava najezda. pa smo zvali stručnjake.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    koja mene borba čeka

    jučer nismo ništa napravili jer muž nije kupio biokill, jedino smo krenuli izbacivati tepihe, ali nismo daleko dogurali jer nismo imali koga pozvati u pomoć, a dečki traže svoje, jednostavno nisam stigla

    danas definitivno moram stići sve što sam naumila, tepisi van, špricanje, odnijet ću tepihe na pranje nakon što ih našpricam, ja ću rješavat podove i ostalo

    pola noći sam provela budna, imam nove točke po sebi, vidim ih svugdje, a noćas mi se učinilo da ih i čujem

    ajme kako me svrbi

    hvala na savjetima, znači ne puše foru s tanjurom?

    moram se barem smijat jer mi se glava počinje raspadat od nespavanja i razmišljanja

    jedino što me tješi je da ćemo valjda nekako uspjet, vidim da ste svi riješili problem, pa makar to bilo i sa DDD
    Posljednje uređivanje od ZO : 18.05.2011. at 08:55

  28. #28
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    biokilom smo mi danima špricali, usisavali, špricali mačku i smrzavali biokilirane tepihe. nažalost bili smo mirni nekoliko tjedna a onda se pojavila prava najezda. pa smo zvali stručnjake.
    vjerojatno su stigle prije tragične smrti ostaviti jajašca, inače se preporuča tretirati i prostor i životinje par puta u razmaku od nekoliko tjedana.

  29. #29
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    ja sam uvijek mislila da one žive samo na živim domačinima a ne po tepisima. dok sam bila klinka su znale sa mačkom nutra al se to uvijek riješilo čim bi mačka bila protjerana van Očito smo imali sreće!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    padam s nogu

    pošpricali tepihe sa biokilom, iznesli ih van, sutra idu na pranje, unutra sve našpricali, nakon par sati sve oprali

    krepala sam doslovno, gade mi se, našla sam jednu kako plazi po meni, valjda je bila omamljena brrrrrrrrr

    sad uživam u ideji da su sve sretno pokrepale i da sam sve očistila

    sve ću ponoviti za tjedan dana, prije mora

    s obzirom da nas neće biti doma cca mjesec dana, ako ih je ostalo, da li će pokrepati jer nas neće biti da nam piju krv? ili žive od nečeg drugog? ajmo buhoznalci

  31. #31
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Neću te bedirati, ali iz mog dugogodišnjeg buhoslovnog staža, nakon višetjednog izbivanja iz kuće smo u jednom navratu doživjeli živčani slom. Dočekalo nas je moore buha u jednoj sobi. To se trebalo doživjeti. Ne sjećam se više kako ih je mama potamanila, ali znam da je bilo opako. Tako da, hm, nadam se da se vama ovo neće desiti.

  32. #32
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    mogu dugo preživjeti bez domaćina. i ja sam čula za ove priče nakon povratka kući

  33. #33
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    koji horor

    sad sam se sjetila nečega, ali kao savjet za buhe u vrtu
    papir se namoči u šećeru (ili nekakvom ljepilu) i onda se s njim maše iznad biljke na kojoj ima buha, one skaču i lijepe se
    e sad, to bi bilo korisno na mjestima na kojima ih vidiš

    sretno!
    uh, što sugestija radi, sve me svrbi

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa Vidi poruku
    Neću te bedirati, ali iz mog dugogodišnjeg buhoslovnog staža, nakon višetjednog izbivanja iz kuće smo u jednom navratu doživjeli živčani slom. Dočekalo nas je moore buha u jednoj sobi. To se trebalo doživjeti. Ne sjećam se više kako ih je mama potamanila, ali znam da je bilo opako. Tako da, hm, nadam se da se vama ovo neće desiti.
    OMG, pa nevjerojatno

    ja ću sve luđački našpricat prije nego idemo, sve pozatvarat, pa ćemo vidjet

    ja opet noćas nisam mogla baš spavat, stalno su mi u glavi, a o ćohanju da ne pričam, vidim sad da nema novih točki

    da mi je netko i u šali rekao da ću se boriti sa buhama fino bi se od srca nasmijala, svašta nam se dešavalo po kući, ali da će me buhe jest

  35. #35
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Špricati-usisavati-špricati-usisavati...pa unedogled. Mi imamo jaki usisavaš i djeluje. Biokill ili bolje ako klinci ne plaze po podu neopitroid prah, pustiti par sati pa usisati.

    Nama povremeno izbjegnu kontroli pa ih tako potamanimo.
    Kad sam bila klinka imali smo veeeliku sobu viška, zatvorenu i punu kojekakve krame, e tamo su se nakotile da si u sekundi imao crne noge do koljena i čulo se kako trupe buha skaču po papirima ! Onda smo nabavili vani neke bayerove "bombe", sprej koji se aktivira kao ručna bomba ubaciš i izletiš iz sobe a on se onda ispušta par sati. Idući dan razluftaš i gotovo. Ako imate gdje zbrisati na vikend ja bi tako .

  36. #36
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ZO pa ako idete na more, zasto ne pozoves DDD prije nego odete i potamanis gamad?

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Moja kuma je bacila tepih i stari kauč u koji su se naselile buhe (mačak donio). Ništa drugo nije pomoglo.

    Ja nisam imala buhe, ali jesam žohare dok sam stanovala u novozagrebačkom neboderu. Zvala sam ove: http://www.dddsvajger.freeservers.com/

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ZO pa ako idete na more, zasto ne pozoves DDD prije nego odete i potamanis gamad?
    ja bi, ali je muž uvjeren da ćemo to riješiti ovako, ako ih bude kad se vratimo obećao je zvati DDD i sve živo počistiti nakon toga, pa ćemo vidjeti, njemu na dušu, a udavit ću ga ako tako bude

    nego, uhvatila ja savršeni odrasli primjerak i sad još muž tupi da to uopće nije buha, ne mogu je nikako dobro uslikat

    ima 2-3mm, kao da ima oklop,crna, odvojena je glava i tijelo, duguljasta je i ima dva reda narančastih poprečnih pruga na leđima, malo me zbunile pruge, priznajem ima li negdje galerija buha?

  39. #39
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    koji horor

    sad sam se sjetila nečega, ali kao savjet za buhe u vrtu
    papir se namoči u šećeru (ili nekakvom ljepilu) i onda se s njim maše iznad biljke na kojoj ima buha, one skaču i lijepe se
    e sad, to bi bilo korisno na mjestima na kojima ih vidiš

    sretno!
    uh, što sugestija radi, sve me svrbi
    SikaPika, da ti ne misliš na biljne uši ili neke druge biljne nametnike? jer ne znam baš da se buhe mogu namnožiti u većim količinama po vrtu - ja bi ih sigurno bar tu i tamo fasovala da je tako

  40. #40
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    ja bi, ali je muž uvjeren da ćemo to riješiti ovako, ako ih bude kad se vratimo obećao je zvati DDD i sve živo počistiti nakon toga, pa ćemo vidjeti, njemu na dušu, a udavit ću ga ako tako bude

    nego, uhvatila ja savršeni odrasli primjerak i sad još muž tupi da to uopće nije buha, ne mogu je nikako dobro uslikat

    ima 2-3mm, kao da ima oklop,crna, odvojena je glava i tijelo, duguljasta je i ima dva reda narančastih poprečnih pruga na leđima, malo me zbunile pruge, priznajem ima li negdje galerija buha?
    dobru zabavu

  41. #41
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    omajgad

  42. #42
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Budući da vas ne bude doma, ja ne bih riskirala. Kompletna deratizacija stana odmah po odlasku i nakon toga platite kompletno čišćenje stana prije dolaska, ali kompletno svega.
    Financijski će više koštati, ali bolje jedno trajno rješenje, nego puno polovičnih.

  43. #43
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    pomikaki, da, mislila sam na buhač... nekako si kontam, buha je buha pa ako ih ima puno, barem da ih u letu uhvati

    majke mi, ja sam mislila da se ovakve stvari događaju samo na filmovima (sjećate se kako su Gilmorice jednom imale termite?)

    mi smo prošle godine imali mačku u stubištu (kad kažem mi, mislim na cijelu zgradu), svima je bilo žao izbaciti ju jer se taman omacila, no kako je bilo kojekakvih tepisona i smeća (fuj, ne znam ni tko je to ostavio) u dnu stubišta, tamo su se nakotile buhe..., a dolje smo i mi držali Mašin triciklić..., naravno, donijeli smo buhe unutra, ali bilo je valja pet komada... meni se to nije učino neki bed, a sveki i MM su totalno bedirali...
    kad vas čitam, vidim da smo izbjegli katastrofu, ja sam misila kako dođu, tako odu... ono, bit će tri, vidjet će da nema neke koristi od nas (nemamo tepihe, zavjese...) pa će otići
    dobro smo prošli

  44. #44
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    ZO ,jesi ti sigurna da su to buhe? Narančaste pruge, to mi baš ne liči po opisu na buhe.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Zo meni se čini da imate kućne stjenice(tzv bad bugs)

    pa malo onda istraži i u tom pravcu,brrr,počela sam se češati samo čitajući ovaj topic

    na avatar sam se rastopila...pusa tvojim dečkima

  46. #46
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Budući da vas ne bude doma, ja ne bih riskirala. Kompletna deratizacija stana odmah po odlasku i nakon toga platite kompletno čišćenje stana prije dolaska, ali kompletno svega.
    Financijski će više koštati, ali bolje jedno trajno rješenje, nego puno polovičnih.
    Identično sam ovo htjela napisati.

    Ne bi NIKAKO riskirala, pogotovo sa dva mala puzavca, a nema vas mjesec dana, savršeno da se riješite gamadi.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa Vidi poruku
    ZO ,jesi ti sigurna da su to buhe? Narančaste pruge, to mi baš ne liči po opisu na buhe.
    ma ni meni, stvarno ne mogu po slikama skužit što je to

    te pruge su onako kao tri povezane točke i čine liniju, buba je sitna i fakat duguljasta, ovo sve što gledam po slikama su nekakve plosnate debele, jasno mi je da me možda oko vara jer je ovo sve turbo povećano, ma ne znam

    imam jedan ulovljeni primjerak kojeg čuvam u kutijici, koga da pitam kaj to je? ja ih više ne vidim, sad sam hrpu toga već oprala do boli, nigdje nisam ništa našla

    ja bi isto najradije pozvala DDD, ali koliko me strah te gamadi toliko me strah i tog otrova, ko će mi očistiti cijelu kuću prije nego se vratim, kak da to koordiniram, živim u poluselendri, kada da sve sama počistim, kuda ću s djecom svo to vrijeme, sad to sve perem na rate između redovitih poslova kojih ima hrpa i ubijam se

    nekako se nadam da smo ih se riješili, pa nisam valjda najgori slučaj , vidim da su neki uspjeli i sami

    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, vrištim u sebi već 3 dana

  48. #48
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Pa ima puno firmi koje rade sa biološkim sredstvima na bazi buhača, ali ne znam da li to djeluje i na stjenice, ako su stjenice u pitanju. Ako imaš sliku možeš poslati ekipi na pmf (odsjek za biologiju - imali su neki link gdje se moglo postavljati takva pitanja, ali ne mogu sad to naći.... ) Ja bih ipak pitala stručnjake koji se bave tamanjenjem te gamadi.

    Možeš li organizirati da se vratiš sama dan-dva prije ostatka obitelji i obaviš čišćenje (ili pozoveš servis)? Ti vragovi su gadni, i buhe i stjenice, ponekad ih se čovjek ne riješi godinama... Sretno!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ma ne mogu uslikat vraga nikako, mala je, ne mogu izoštriti sliku, vidi se samo crna točka

    ne mogu se vratiti ja prije, ne može muž sam sa dvojicom i silnim stvarima, fakat nas treba dvoje

    vidjet ću još šta ću, sad mi muža nema dva dana doma, ne mogu se pomaknut, ja ću istražit DDD i servise, pa ćemo se dogovorit kako ćemo

    ronin , javi se kad dođeš u selo

    svima veliko hvala na trudu, pomoći i savjetima

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    nisu stjenice, one ne skaču, a ove bube su skakale, nemoguće ih je bilo uhvatiti i ubiti jer su žilave i brze

    pregledala sam hrpu slika i još nisam ništa pametnija

    izgledale su nekako ovako

    http://i45.tinypic.com/73peeh.jpg

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •