Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: amniocenteza

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    12

    Početno amniocenteza

    Evo ja sam prvi put s vama. Neznam zasto prije nisam znala za ovaj forum. Ali uzasno zelim s nekim podjeliti svoju bol.
    Proslo je jos malo pa 6 godina od kad sam zbog komplikacija amniocenteze i u 21 tjednu izgubila svoju curicu.
    Deset dana nakon amniocenteze poceli su mi bolovi. Otisla sam svom ginekologu, a dan poslje i u bolnicu. Cetiri dana sam lezala i imala trudove, a doktori su me uvjeravali da je trudnoca normalna i da imam upalu mjehura. Cetvrti dan dosao je doktor u vizitu i rekao da imam trudove i da cu trebati roditi. Za djete vise nema pomoci, sad trebamo spasiti vas. Plodna voda mi je bila potpuno zagnojena. Rodila sam curicu 350g tesku, mrtvu. Dio mene je umro s njom. Nisam plakala pred drugima, nisam mogla.
    Ostala sam ponovno trudna, na njen rođendan rodila prekrasnog sina. Prije godinu dana rodila sam i drugog sina, ali jos mi fali moja curica. Nemam ni grob na koji bi se isla isplakati. Krivim sebe jer sam isla na amniocentezu! Svake godine na dan kad sam je rodila ne funkcioniram! Mislila sam da ce s vremenom biti lakse.

  2. #2
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    anabžao mi je draga, znamo svi da bol ostaje ali radi tvoja mala dva sinčića moraš naći snage za dalje i vjerovati da je tvoja anđelica sada na najljepšem mjestu!

  3. #3
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    anab strašno mi je žao zbog tvog gubitka.
    neznam šta da ti napišem, a da ti bude lakše, nek ti samo vodi misao da imate najlišeg anđela koji vas čuva i voli. i koji ti daje snagu da budeš hrabra i najbolja mama za svoja dva sinčića.

  4. #4
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Anab, jako mi je žao zbog tvojeg gubitka. I znam da će gubitak tvoje curice uvijek boliti. Želim ti samo da radost življenja uz tvojeg sinčića nadraste bol zbog gubitka curice.

    ----------------------------
    Moram napisati da doktori jako rijetko upozoravaju na komplikacije zbog amniocenteze.

    U mojoj trudnoći, zbog godina, amniocenteza je bila preporučljiva. No, moj ginekolog mi je rekao da moram biti svjesna da se posljedice izvođenja aminocenteze prate u svega narednih 15 dana. Da se statistički zanemaruje ono što se dešava nakon tih 15 dana i da su jako česti prekidi trudnoće nakon 21 tjedna kao i prijevremeni porodi.

    I zato posebno majke koje su imale pobačaje, prijevremene porode morale bi biti jako jako oprezne prilikom eventualnog odlučivanja na amniocentezu.

  5. #5
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ana b, kao i kod mamme san, u mojoj trudnoći je zbog godina, amniocenteza bila preporučljiva.

    Jako, jako mi je žao zbog tvog gubitka

    Ali tvoja curica nije nestala - moja malenkost duboko vjeruje da vas vidi,

    voli i čuva

    I nikako nije slučajnost da se njezin brat rodio na njen rođendan

    Oprosti ako idem preintimno, molim te.

    Namjera mi je olakšati ti koliko je to uopće moguće...

    Čitala sam i srela tako tople knjige o anđelima napisane na osnovu

    istinitih događaja - od sveg srca ti preporučam da potražiš jednu takvu

    knjigu, ako ona već nije našla tebe

    I molim te, molim te, nemoj kriviti sebe - nisi ništa kriva!
    Posljednje uređivanje od Teica : 18.05.2011. at 11:52

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Draga ana b, jako mi je žao zbog tvog gubitka .

    Ja sam sama bila u dvojbama da li na amniocentezu nakon teško stečene trudnoće (MPO). Liječnik mi je rekao isto kao i mammisan za ovih 15 dana, a rekao je da se komplikacije nastale nakon tog razdoblja ne vezuju na amniocentezu, ali i da nemaju puno povratnih informacija tj. da ne dobiju uvijek feedback je li bilo kakvih komplikacija ili ne (privatnik).

    Također, rekao je da bilo kakvi gubici trudnoća ili krvarenja u prethodnim trudnoćama treba uzimati kao faktor rizika za amniocentezu.

    Isto tako, upozorio je na mogućnost rizika, tj. bilo mu je važno da shvatimo koliki su rizici od svega - od gubitka teško stečene trudnoće uslijed invazivne dijagnostike versus šanse da će se roditi dijete s Down sindromom, a upozorio je da glavna opasnost od amnioa nije, kao što smo se mi bojali, da će ozlijediti plod, nego upravo infekcija plodne vode.

    Nadam se da ćeš prestati kriviti sebe za gubitak trudnoće i da ćeš naći neki svoj mir.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.05.2011. at 12:33

  7. #7
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Potpisujem cure, i jako mi je žao da si tu; nama je prošlo 5 godina od gubitka prve bebe, djevojčice, i isto ne mogu zaboraviti niti jedan detalj, sječam se svakog dana trudnoće, pokreta, lupkanja...drži se i ljubi svoje dečke.

  8. #8
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Roza Groza, please, isprazni inbox!

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    12

    Početno hvala vam

    Hvala vam na ovim rijecima, stvarno je nekad potrbno cuti rijeci podrske od nekoga ko je to prozivio.
    Nazalost, mene moj ginekolog nije upozorio na posljedice, rekao je da je to rutinska metoda. I ja nemogu prezaliti sto je nisam sama istrazila nego sam mu vjerovala. Najgore od svega sto da nesto nije bilo u redu vjerovatno nebi sama nikad prekinula trudnocu.
    Eto sad mogu samo zaliti jer povratka nema. Osjecam se krivom sto jos uvijek patim, a imam dva predivna sina, da mozda to nije fer prema njima, neznam. To valjda tako treba biti, da zalimo za svojim anđelima dok smo zivi, mislimo na njih i sjecamo ih se.
    Jos jednom vam puno,puno hvala!

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ana b, jest metoda rutinska, ali je i invazivna, i mislim da je fer od liječnika da upozori sve kako je.

    Ja sam na kraju prelomila odlazak na amnio (tj. MM i ja smo se odlučili za amnio), iako sam čula i o gubicima trudnoća nakon amnio, nadajući se da sam dobro procijenila što bi/nam bilo prihvatljivije.

    Teške su to stvari... nemoj se mučiti s time što bi bilo ako bi bilo, ako ikako možeš . Znam da je to lakše reći, nego učiniti jer nisam bila u toj identičnoj situaciji.

    Ja sam prošla tri gubitka trudnoće, ali dva totalno rana, a jedna u prvom trimestru, iako sam odmah znala da će se trudnoća prekinuti najvjerojatnije sama od sebe jer nije bila u redu (u MPO-u se to sve točno prati i odmah po dupliranju bete je skoro pa kristalno jasno ako nešto nije OK).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.05.2011. at 16:23

  11. #11
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    Ana b, tvoja curica ti je na najljepši mogući način poslala poruku da je zauvijek uz tebe tako što ti je poslala drugo dijete točno na datum svog rođenja (da nemaš nikakve sumnje da ti baš ona šalje utjehu). Teško je ne biti tužan, ali opet ovo nije trajni gubitak, samo malo odgođen susret (bar ja to tako osjećam).

  12. #12
    visnja08 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    326

    Početno

    Ana ..šaljem ti jedan veliki zagrljaj

  13. #13
    Mali Vili avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    42

    Početno

    Ana b strašno mi je žao zbog tvoje curice. Gubitak naše djece niti jedno drugo dijete koje dođe iza njih ne može izbrisati ali ipak može ublažiti. Neka te to tješi.

  14. #14
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    ana jako mi je zao zbog vaseg gubitka

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    12

    Početno partyka

    Mogu vam reci da se ovako dobro nisam osjecala od kad se to dogodilo. Hvala vam na tome. Jer jedno je kad te tjese ljudi kojima te zao, a nesto sasvim drugo je cuti te rijeci od ljudi koji su to prosli. Partyka hvala bas si me smirila, neznam zasto ja na to nisam tako gledala. Evo cak se i smijem. Lijepo, hvala!
    Zahvaljujem Bogu svaki dan na zdravim sinovima i mislim na one koji nisu mozda te srece! I voljela bi da sam vas prije nasla, ali za utjehu nikad nije kasno!

  16. #16
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    ana b, jako mi je žao zbog tvog gubitka...
    nemoj kriviti sebe, jer nikada ne znamo što bi bilo da nisi tako izabrala nego nekako drugačije...kako kažu ljudi, uvijek može gore...
    moj svjetli trenutak dogodio se kada sam pomislila, što ako to sve nije prokletstvo, nego zapravo, blagoslov...naša beba nije imala razvijen mozak, nitko nije primjetio do 25. tjedna i onda je bilo na nama da odlučimo - a što smo mogli odlučiti...
    ipak, danas razmišljam kako je sve moglo biti puno groznije da nisam imala pregled još 4 tjedna, a i nakon toga... kako je rekao tvoj liječnik, spašavamo tebe...

    znam da ti to možda nema smisla, ali, kao što su ti već neke cure napisale, nije slučajnost da se sinčić rodio baš toga dana...

    želim ti da uspiješ pronaći mir i uživati u svojoj obitelji, a kako je jedna forumašica rekla, možda to još nisu sva tvoja djeca

  17. #17
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj ana b prvotno napisa Vidi poruku
    Partyka hvala bas si me smirila, neznam zasto ja na to nisam tako gledala. Evo cak se i smijem...
    ana neke stvari su tako očite i nama preblizu da ih nažalost ne vidimo dok nam netko na to ne ukaže...
    i ja sam svoje dijete rodila 3 dana prije rođendana mojih anđela (a rodila sam 4,5 tjedana ranije nego sam trebala) i u njemu sam vidjela "spas" - trebala sam roditi za Božić, a micek mi je poslan ranije da lakše prebolim gubitak...tako ja na to gledam, a kao što su ti cure već rekle to je i tvoj slučaj...

  18. #18
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj mala laia prvotno napisa Vidi poruku
    ... a kako je jedna forumašica rekla, možda to još nisu sva tvoja djeca...
    ovako i ja razmišljam...neznam zašto, ali nekako vjerujem da nam se svi anđeli moraju vratiti...

  19. #19
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    ovako i ja razmišljam...neznam zašto, ali nekako vjerujem da nam se svi anđeli moraju vratiti...
    i ja cesto pomislim da ce mi se svi moji andeli vratiti.... nekad mislim da se sve ovo sta nam se dogodilo, svima nama, da nas je ucinilo jos hrabrijima (nazalost) i boljim.... neznam...... samo se nadam i iz dubine svoje duse zelim, da ako Bog dan, sljedeci put kad budem trudna da nam budu blizanci, jer mi nekolicina doktora rekla da mi preporucavaju jos samo jednu trudnocu.....a iskreno, neznam kako bih psihicki izdrzala vise od jos jedne.... pa tako, ako budem te srece da budu blizanci... e , tek tada mislim da ce sve nekako doci na svoje.......

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    145

    Početno

    ana b

  21. #21
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    ana.. žao mi je što si prošla, žao mi je zbog gubitka.. žao mi je što te sjećanje na bebu i dalje veže.. sve tu smo mi takve.. zato se valjda tu virtualno i družimo..
    tisuće zašto? tisuće kako?

    vis a vis amniocenteze.. ja sam ih dvije prošla...
    jedna od druge različite od neba do zemlje..

    Prvu radila na uputnicu u Zajčevoj.. tri puta mi je boo trbuh i na kraju sam se onesvijestila.. izboo me kao ikebanu... bila sam hospitalizirana 10 dana i onda mi ju ponovili.. boli su me iglama debelim kao kolac.. užas.. nalaz čekala 5 tjedana i prešla onaj zakonski rok dozvoljen za pobačaje (23 tjedna) tako da mi je bilo svjedno kakav je nalaz jer da je bio i loš pobaciti više nisam mogla po zakonima repoblike Hrvatske... nalaz je došao sa mojih 24 tjedna i bio je uredan.. beba umrla u 28 tjednu.. ne od posljedica RACZ već od moje duboke venske tromboze..

    Drugu sam radila privatno.. prije zahvata brisevi, poslije zahvata 2 kure antibiotika preventivno (novocef) i nalaz je došao za 10 dana a iglom kojom su me boli jedva da sam ju vidjela i osjetila..

    kada sam se raspitivala o RACZa jesam.. davila sam sve živo i neživo čak i inu33 (ina33 pussuuuuuuuuuuu ti šeljem)... svi su mi dali isti odgovor...
    'ako se RACZ izvede po pravilima struke (a to su preventivni brisevi, antibiotik poslije kao prevencija, mirovanje do 5 dana) komplikacija uglavnom nema'
    svi doktori mi rekli isto - mama veći je rizik da rodite dijete sa Down-om ili nekom drugom kromospopatijom (1:125) nego što je rizik da ćete pobaciti - u vašem slučaju rizik je veći za Down nego za pobačaj...

    uglavnom... da sam ponovno trudna, morala bih na RACZ jer sam blizu 40 tih... opet bi ju napravila privatno...

    jako bitna stavka je kod zahvata gdje je posteljica.. jer ako je sprijeda neki buše kroz nju a neki ju izbjegavaju. u obe trudnoće mi je bila sprijeda a u prvoj je bušio kroz nju a u drugoj ju je izbjegao)

    znači nije samo zahvat, već tko taj zahvat radi?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Dobro vecer cure izgubila sam curicu sa 11mjeseci zivota zbog genetske greske cat eye sindroma koji je nasljedila mene htijela bi ici na drugo dijete i jedina opcija mi je amniocenteza mogu cuti neka misljena hvala

  23. #23

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Ja sam izgubila bebu 11mjeseci staru zbog cat eye sindroma kojeg je nasljedila od mene i moram ici na tu pretragu

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    5

    Početno .

    Citiraj mačkulina prvotno napisa Vidi poruku
    ana.. žao mi je što si prošla, žao mi je zbog gubitka.. žao mi je što te sjećanje na bebu i dalje veže.. sve tu smo mi takve.. zato se valjda tu virtualno i družimo..
    tisuće zašto? tisuće kako?

    vis a vis amniocenteze.. ja sam ih dvije prošla...
    jedna od druge različite od neba do zemlje..

    Prvu radila na uputnicu u Zajčevoj.. tri puta mi je boo trbuh i na kraju sam se onesvijestila.. izboo me kao ikebanu... bila sam hospitalizirana 10 dana i onda mi ju ponovili.. boli su me iglama debelim kao kolac.. užas.. nalaz čekala 5 tjedana i prešla onaj zakonski rok dozvoljen za pobačaje (23 tjedna) tako da mi je bilo svjedno kakav je nalaz jer da je bio i loš pobaciti više nisam mogla po zakonima repoblike Hrvatske... nalaz je došao sa mojih 24 tjedna i bio je uredan.. beba umrla u 28 tjednu.. ne od posljedica RACZ već od moje duboke venske tromboze..

    Drugu sam radila privatno.. prije zahvata brisevi, poslije zahvata 2 kure antibiotika preventivno (novocef) i nalaz je došao za 10 dana a iglom kojom su me boli jedva da sam ju vidjela i osjetila..

    kada sam se raspitivala o RACZa jesam.. davila sam sve živo i neživo čak i inu33 (ina33 pussuuuuuuuuuuu ti šeljem)... svi su mi dali isti odgovor...
    'ako se RACZ izvede po pravilima struke (a to su preventivni brisevi, antibiotik poslije kao prevencija, mirovanje do 5 dana) komplikacija uglavnom nema'
    svi doktori mi rekli isto - mama veći je rizik da rodite dijete sa Down-om ili nekom drugom kromospopatijom (1:125) nego što je rizik da ćete pobaciti - u vašem slučaju rizik je veći za Down nego za pobačaj...

    uglavnom... da sam ponovno trudna, morala bih na RACZ jer sam blizu 40 tih... opet bi ju napravila privatno...

    jako bitna stavka je kod zahvata gdje je posteljica.. jer ako je sprijeda neki buše kroz nju a neki ju izbjegavaju. u obe trudnoće mi je bila sprijeda a u prvoj je bušio kroz nju a u drugoj ju je izbjegao)

    znači nije samo zahvat, već tko taj zahvat radi?
    .

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Mozete li mi preporuciti gdje da odem privatno na amniocentozu i koliko kosta pretraga hvala unaprijed

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ginekos ili Podobnik. Za cijene nisam 100% sigurna, cini mi se dr. Kos 5500, Podobnik 6500 kn.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •