Stranica 1 od 16 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 767

Tema: izvrstan interview

  1. #1
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno izvrstan interview

    Stvarno vrijedno pažnje.
    O antivakcinalnom pokretu.
    Izvrstan! interview
    http://www.medscape.com/viewarticle/741343
    A super mi je i najava naslova nove knjige:
    "How Alternative Medicine Hurts Us and Why We Let It Happen." The current working title is "Killing Them Softly."

  2. #2
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Je, super ti je interview, direkt od Dr. PrOffita. To je kao kad ti lisica dade interview o opasnostima žičane ograde postavljene oko kokošinjca.
    Radi se o čovjeku koji je vlasnik patenta za rotavirus cjepivo i većina svega što govori je u teškom sukobu interesa.

    Postoje stvarne opasnosti antivakcinacijskog pokreta, ali ih siroti prOffit nije nabrojao.
    Jednako tako postoje i stvarne stranputice provakcinacijskog kartela, a Dr. prOffit je jedna od njih.

    Digresija: Kada "Pinokio" kategorički nešto tvrdi u korist vladajućih jednostavno znaš da laže. Isto je i s Dr. prOffitom.

  3. #3
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    slatkica....
    očito je gdje se educiraš:
    http://adventuresinautism.blogspot.c...-interest.html

  4. #4
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Baš. Offit je legenda već neko duže vrijeme. Čudi me da si ga se tek sada sjetio. Čovjek se poput našeg Richtera redovito prazni u javnosti i osobno mislim da je pro-taboru učinio više štete nego svi ostali pro-frikovi zajedno.

    Obrati pažnju na koji način u ovom tvom interview-u prezentira silne izboje zaraza među cijepljenima

    Čudo jedno kako lova fokusira um

  5. #5
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ali čovjek baš lijepo i pametno govori.

    kaj ne?


  6. #6
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ne.

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Volim ovakve, muške topiće. I tema intrigantna. Ali predaleko su učesnici meča jedan od drugoga sa svojim stavovima. Nadam se zanimljivoj borbi i dalje.

  8. #8
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Volim ovakve, muške topiće
    sad bi dadica i ja mogli raspravljati o tome zašto se žemske javljaju na više muške topice.....

    dakle, Davore, misliš li da su žene koje se javljaju na supermuške teme u kojima se na veleumnoj razini raspravlja o svjetskim problemima poput korupcije i prfiterstva u medicini, muškobanjaste, dlakave i imaju dubok, hrapav glas?

  9. #9
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    dakle, Davore, misliš li da su žene koje se javljaju na supermuške teme u kojima se na veleumnoj razini raspravlja o svjetskim problemima poput korupcije i prfiterstva u medicini, muškobanjaste, dlakave i imaju dubok, hrapav glas?

  10. #10
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    sad bi dadica i ja mogli raspravljati o tome zašto se žemske javljaju na više muške topice.....

    dakle, Davore, misliš li da su žene koje se javljaju na supermuške teme u kojima se na veleumnoj razini raspravlja o svjetskim problemima poput korupcije i prfiterstva u medicini, muškobanjaste, dlakave i imaju dubok, hrapav glas?
    ne nego jedne od rijetkih koje su se probile u zatvoreni krug muškoga svijeta

  11. #11
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    evo muškobanjastih.
    javljaju se jedna po jedna.....

  12. #12
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    vidim, Ivana, da si se ti odavno već probila u zatvoreni krug muškog svijeta...
    http://www.cybermed.hr/forum/bolesti...i_i_cjepljenje

  13. #13
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

  14. #14
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    ha ha, meni je smiješno kako je mujica brzo odustao od rasprave

    sad kad pričate o temperaturi kao reakciji na cjepivo i lupocetu...
    moje je dijete neki dan primilo 5u1 Engerix (tako se zove?)... cijeli dan je bila ok, čak joj nisam ni gledala rukicu je li natekla, nisam ju htjela gnjaviti, no kod tuširanja skužim da je nateklo, izmjerim temp., iznad 38, a rano ujutro 38,3
    nisam joj dala Lupocet nego sam ju istuširala, pala je na 37,9, a kasnije je padala sve više
    Lupocet se i u ovom slučaju ne daje prije nego temp. prijeđe 38,5, odnosno više, ne?

  15. #15
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    pa sve smo raspravili dadica i ja. ja mislim da čovjek lijepo govori i pametno, a dadica misli da nije tako. što se tu ima više raspravljati?

    Da, ako je temperatura posljedica cijepljenja, jednako se prema njoj postavlja kako da je i od neke prirodne infekcije.
    Posljednje uređivanje od mujica : 24.05.2011. at 11:33

  16. #16
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Dadica! Baš slatko

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno

    Kad ste već tu , Dadica i Mujica , a nisam već dugo pisala, dal je ovo vijest (stara) iz Hrvatske:

    Ministarstvo zdravstva nije uspjelo na sudu dokazati da je otac koji je lani odbio cijepiti sedmogodišnje dijete protiv MoPaRu-a, DiTe + IPV bolesti (ospice, zaušnjaci, rubeola, difterija, tetanus...) kriv zbog neprovođenja imunizacije po Zakonu o zaštititi pučanstva od zaraznih bolesti, pa neće biti novčano kažnjen. Zagrebački prekršajni sud nepravomoćno ga je oslobodio jer sud nije mogao sa sigurnošću utvrditi je li atopijski neurodermitis od kojeg je dječak obolio s tri mjeseca posljedica cijepljenja. Kako nije isključena mogućnost da je dječaku bilo narušeno zdravstveno stanje zbog cijepljenja sutkinja je oca oslobodila. Inače, po zakonu su kontraindikacije na cjepivo opravdan razlog za odbijanje cijepljenja, a procjena pedijatara je da je u populaciji manje od pet posto djece koja imaju alergijeske reakcije na cjepivo.
    http://www.kreni.com/naslovi/redirect/4389596

    Pa me uputite gdje ste na formu pisali o ovom?
    Jer čini mi se da je vijest poprilično nezamjetno prošla, a ja je doživljavam početkom....

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ako je temperatura posljedica cijepljenja, jednako se prema njoj postavlja kako da je i od neke prirodne infekcije.

    Pa se , sukladno tome, godinama NISU prijavljivale nuspojave, odmahivalo se rukom, rečenicom 'Nije to od cjepiva', to je koincidencija - UVIJEK se poklapala famozna viroza, trodnevna groznica i slične pojave nakon cijepljenja, ali NIKAD nisu bile posljedica cjepljenja...

  19. #19
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Koliko sam ja pročitala, nitko nije rekao da temperatura nije posljedica cijepljenja. Temperatura je posljedica cijepljenja, lagana i brzo prolazna.
    NAJVAŽNIJA posljedica cijepljenja je zaštita od teških, pa i smrtonosnih bolesti. To bi trebalo imati na umu.

  20. #20
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj suzaks prvotno napisa Vidi poruku
    Kad ste već tu , Dadica i Mujica , a nisam već dugo pisala, dal je ovo vijest (stara) iz Hrvatske:

    http://www.kreni.com/naslovi/redirect/4389596

    Pa me uputite gdje ste na formu pisali o ovom?
    Jer čini mi se da je vijest poprilično nezamjetno prošla, a ja je doživljavam početkom....
    Iz Hrvatske je.

    Naravno da je kontraindicirano primijeniti cjepivo ako je na prethodnu dozu istoga nastala teška nuspojava.
    A sud ovdje nijemogao utvrditi je li nastala ili nije.
    I OK je da se ne cijepi ponovno tim cjepivom za koje postoji dovoljna vjerojatnost da je uzrokovalo bolest.
    Pa je logično da je sud dosudio da se ne mora cijepiti DTP ili DT cjejpivom.

    Ali potpuno je besmisleno da se ne cijepi MPR cjepivom.

    Ali što ćemo kad odluku moraju donijeti ljudi o nećemu o ćemu ne znaju......

  21. #21
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    dakle, Davore, misliš li da su žene koje se javljaju na supermuške teme u kojima se na veleumnoj razini raspravlja o svjetskim problemima poput korupcije i prfiterstva u medicini, muškobanjaste, dlakave i imaju dubok, hrapav glas?

  22. #22
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    NAJVAŽNIJA posljedica cijepljenja je zaštita od teških, pa i smrtonosnih bolesti. To bi trebalo imati na umu.
    a od koje to ?!?
    Dok se takvo cjepivo ne pojavi smatram da su nuspojave JOŠ VAŽNIJE posljedice cijepljenja.

  23. #23
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Joj, Davore, kaj bumo sad opet ispočetka morali tebe uvjeravati da su difterija, tetanus, hripavac, ospice, rubela kod trudnice, milijarna tuberkuloza, Hib meningitis, fulnminantni hepatitis B, dječja paraliza itd.... teške bolesti?

    Nećemo valjda sve ispočetka?

  24. #24
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, Davore, kaj bumo sad opet ispočetka morali tebe uvjeravati da su difterija, tetanus, hripavac, ospice, rubela kod trudnice, milijarna tuberkuloza, Hib meningitis, fulnminantni hepatitis B, dječja paraliza itd.... teške bolesti?

    Nećemo valjda sve ispočetka?
    Nemoj se truditi, bar ja ne bih na tvom mjestu.

  25. #25
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    mujica već odgovorio.

    A smijati se na moguće posljedice npr. dječje paralize ( i danas djeca oboljevaju, čitaj malo) mi je u najmanju ruku neodgovorno.

  26. #26
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    mujica već odgovorio.

    A smijati se na moguće posljedice npr. dječje paralize ( i danas djeca oboljevaju, čitaj malo) mi je u najmanju ruku neodgovorno.
    Nije neodgovorno, nego je jezivo.

  27. #27
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Dan danas djeca oboljevaju (npr u Indiji) od djecje paralize, a zarazila su se fekalijama djeteta koje je primilo oralno Polio cijepivo. Tako je izbila epidemija u nekim selima (citala u novinama dok sam zivjela tamo, reakcija u novinama je bila da se moraju pobrinuti SVU dijecu cijepiti. Moja reakcija je bila mogli ste niti jedno ne cijepiti... ali to je samo moje osobno misljenje)

  28. #28
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    sad bi dadica i ja mogli raspravljati o tome zašto se žemske javljaju na više muške topice.....

    dakle, Davore, misliš li da su žene koje se javljaju na supermuške teme u kojima se na veleumnoj razini raspravlja o svjetskim problemima poput korupcije i prfiterstva u medicini, muškobanjaste, dlakave i imaju dubok, hrapav glas?

    ja ispekla kokice

  29. #29
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    o, da.... izbijale su i epidemije uzrokovane cjepnim oralnim polio virusom.
    U populacijama koje su slabo procijepljene (Nigerija, Flipini, Haiti, Kina, Egipat.......)

    da su prestali cijepiti (radi izbjegavanja prijenosa cjepnog virusa) imali bi istovremeno epidemije uzrokovane cjepnim i divljim virusom.

    ali su pojačanim cijepljenjem zaštitili stanovništvo i od divljeg i cjepnog virusa, pa je prestala cirkulacija i jednog i drugog virusa.

    Ali to stvarno nema veze sa načelnim stavom o koristi cijepljenja. To je posljedica loše provedbe cijepljenja i svojstava tog cjepiva.

    A mi ionako već četvrtu godinu cijepimo isključivo inaktiviranim polio cjepivom, pa to za nas nije bitno.

  30. #30
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Nije neodgovorno, nego je jezivo.
    x

  31. #31
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    ...A smijati se na moguće posljedice npr. dječje paralize ( i danas djeca oboljevaju, čitaj malo) mi je u najmanju ruku neodgovorno.
    Gle, prije nego kreneš u bilo kakvu debatu, probaj sortirati jabuke i kruške pa ti se neće dogoditi da pobrkaš posljedice dječje paralize s učincima cijepljenja o kojima je ovdje riječ.

    Drago mi je da opažaš kako baš cijepljeni oboljevaju od bolesti "protiv" koje su cijepljeni. Koliko vidim upravo to je krajnji domet cjepiva, a ako baciš pogled na prOffitov "interview" (lisica) vidjet ćeš da je i on sustavno pobrojao sve veće izboje među cijepljenima i onako usput za to optužio necijepljene (zli pilići).

    Što se tiče polia, baci samo pogled na wikipediu i tamo ćeš naći popis izboja cjepnog polia (VAPP):
    Outbreaks of VAPP occurred independently in Belarus (1965–66), Canada (1966–68), Egypt (1983–1993), Hispaniola (2000–2001), Philippines (2001), Madagascar (2001–2002),[43] and in Haiti (2002), where political strife and poverty have interfered with vaccination efforts.[44] In 2006 an outbreak of vaccine-derived poliovirus occurred in China.[45] Cases have been reported from Cambodia (2005–2006), Myanmar (2006–2007), Iran (1995, 2005–2007), Syria, Kuwait and Egypt.[46] Since 2005, The World Health Organization has been tracking vaccine-caused polio in northern Nigeria caused by a mutation in live oral polio vaccines.[47]

    Nemam apsolutno ništa protiv da prOffit i njemu slični ustraju na paradoksu kao doktrini, jer na taj način će svatko sposoban samostalno razmišljati nadoći na ideju da cijela ta parada nema povoljnih zdravstvenih učinaka, prenapuhana je i da bi se uopće održala poseže za najprljavijim oblicima marketinga. Nije mi drag jer takvi devastiraju fondove kojima bi se zdravlje moglo stvarno unaprijediti (lisica... žičana ograda ... zli pilići).

    Da se razumijemo, nemam apsolutno ništa (efikasnoa) protiv cijepljenja i neka se cijepi tko hoće, samo neka me puste na miru da o medicinskim zahvatima na sebi i svojim bližnjima odlučujem bez pritisaka i nametanja nepostojeće odgovornosti.

    Kad već potežeš pitanje odgovornosti, jesi li u stanju preuzeti odgovornost za nuspojave cijepljenja? Ni država ni ministarstvo nisu. Dakle, imaš li barem milijun kuna za obeštetiti prvu slijedeću žrtvu vrlog, na primjer polio cjepiva? Obrati pažnju koliko je teško pronaći odgovornu osobu ili instituciju u Hrvatskoj, UPRAVO NA PRIMJERU POLIA, Paraliziran zbog cjepiva: Obitelj Zdrilić iz Ravne Gore dobila odštetu od 1,3 mil. kn Novci su im dosuđeni tek nakon više od desetljeća pravne bitke, a ni tada nije bilo jednostavno pronaći odgovornu instituciju koja će ih platiti. Toliko o odgovornosti.

    Uzgred, fakat nemam baš ništa protiv tebe i rado ću s tobom i dalje debatirati

  32. #32
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    S obzirom da koristimo inaktivirani polio od 2008, više nema opasnosti od postvakcinalnog poliomijelitisa.
    Dok smo koristili OPV, javljao se jedan postakcinalni polio na 300000 do 1000000 doza. A to je nula do jedan slučaj godišnje. Bez cijepljenja imali smo nekoliko desetaka pa i stotina godišnje.

    Iz toga je nedvojbeno očito da cijepljenje štiti. Bolje jedan oboljeli nego sto, zar ne?
    I za tog jednog koji oboli država mora biti spremna preuzeti odgovornost i naknadu štete.

    Mene zanima jesi li ti Davore spreman snositi štetu i odgovornost kada oboli od dječje paralize netko tko se odbije cijepiti.

    Jesi li spreman preuzeti takvu odgovornost za svoje dijete? Ili ćeš ako ti necijepljeno dijete oboli od polija pokušati naći krivca u drugima? (cijepljena djeca su zaštićena i od mutiranog cjepnog virusa)

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno

    A to je nula do jedan slučaj godišnje

    Viš kak to bzvz zvuči....ilitiga malo...kad se ne radi o tvojem djetetu...

  34. #34
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj suzaks prvotno napisa Vidi poruku
    Viš kak to bzvz zvuči....ilitiga malo...kad se ne radi o tvojem djetetu...
    Trideset do petsto slučajeva godišnje zvuči puno ozbiljnije.

    Neovisno o tome čije je dijete.

    A ako te ne zanimaju druga djeca, nego samo tvoje, onda imaš na izbor cijepiti dijete s rizikom od nula do jedan na 200000 (toliko se djece godišnje cijepi protiv polija) ili ne cijepiti dijete pa prihvatiti rizik od 100 na 500000 (toliko je otprilike broj djece do 12 godina starosti koja su oboljevala godišnje od polija u RH dok se nije cijepilo).
    To ispada usporedba rizika od 0-5/milion u odnosu na 200/milion. Pa ti biraj.

    (govorimo ovdje o cijepljenju sa OPV-om nasuprot necijepljenju. danas se koristi IPV, koji uopće ne izaziva postvakcinalni polio)

  35. #35
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Vidiš kako je zgodno živjeti izvan vremena i ne biti u stanju prihvatiti da su se neke stvari u međuvremenu ipak promijenile. Iako znaš na koji način se fasuje polio i znaš da su putevi zaraze u međuvremenu iščezli, svejedno tupiš brojke iz vremena kada su se iz propagandnih razloga sve enteroviroze trpale u polio.

    Veliš da cjepivo nedvojbeno štiti od polia. Misliš nedvojbeno štiti od bolesti koja se sada može dobiti jedino od cjepiva i to u zemljama koje su toliko zaostale da još uvijek daju OPV Bolje niti jedan bolestan nego jedan nastradali od cjepiva, zar ne? Ah, zaboravio sam, ti živiš u '50-tima. Predivna vremena.

    Prije par godina si zdušno branio OPV, kao imunogenije je od IPV itd. Sada se ploča okrenula pa ti OPV više ne valja. Tvoje vlastito mišljenje očito nećemo čuti, pa je valjda normalno da tupiš podatke izgubljene u prostoru i vremenu i međusobno nekorelirane. Zamisli, ima tu puno ljudi koji shvaćaju kakvu nebulozu podvaljuješ.

    I na kraju dječje fore s odgovornosti.

    Što se odgovornosti države tiče lijepo se na primjeru obitelji Zdrilić vidi o kakvoj se odgovornosti radi. Nakon 14 godina pravne borbe dosuđena je mizerna svota obzirom na stanje koje je to vrlo cjepivo ostavilo. I na kraju su se još neko vrijeme natezali oko toga tko treba te novce isplatiti. Kad ti nekome razbiješ auto, tvoje osiguranje pokrije štetu, a čak i ako ima ozlijeđenih odšteta se ne čeka 14 godina. Usporedbom auto odgovornosti s ovom sprdačinom koju tvoji vode zaključujem da odgovornost ima jako različita lica.

    Ne shvaćam najbolje što si mislio pod preuzimanjem odgovornosti za svoje vlastito dijete. Ja htio/nehtio jesam odgovoran za svoje dijete. Mogu eventualno pogrešno zamisliti da je netko, recimo država, odgovoran umjesto mene i napraviti neke loše odluke, recimo podvrgnuti dijete štetnom medicinskom zahvatu, da bih potom na svoj užas i užas svojih bližnjih shvatio da sam cijelo vrijeme ipak jedino ja bio odgovoran.

    O odgovornosti medicinara koji cijepi nema se puno što pisati: odgovorni su pod prijetnjom masne globe dati točnu informaciju i postupku pristupiti po odobrenju roditelja. Za nuspojave nisu odgovorni. Zapravo je za nuspojave opet roditelj odgovoran jer mora u takvom slučaju o svojem trošku voditi povećanu brigu o obogaljenom djetetu, pokrenuti tužbu itd. To nitko neće napraviti umjesto njega.

    Ja, a koliko vidim ni drugi necjepiše, nikoga ne nagovaramo na necijepljenje. Odbio sam svakoga tko mi se ikada obratio da umjesto njega odlučim što činiti s cijepljenjem. Takve odluke nastaju nakon vlastitog promišljanja. Ja imam svoj stav, gradim ga s raspoloživim informacijama i ne sramim ga se braniti. Ako kao rezultat napada na taj moj stav cjepiva dobiju loš imidž to je isključiva posljedica manjkave argumentacije.

    Ti kao stručnjak i profesionalac nisi odgovoran za štetne posljedice toga što radiš i ne postoji mehanizam osiguranja kojim bi ti se to uopće omogućilo. Važno ti je samo ostvariti plan i program, a mrtvi i ranjeni se ne računaju. Mi roditelji, cjepiše i necjepiše podjednako, potpuni autsajderi i nestručnjaci, jesmo odgovorni za svoju djecu. Dakle, tebe baš ništa ne košta kockati se s nečim što ionako nije tvoje. Iz tvoje nedodirljive pozicije je posve prirodno manipulirati s idejom odgovornosti u svrhu ostvarenja plana i programa.
    Ili naški, lako je tuđim q..cem koprive mlatiti.

  36. #36
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Ti kao stručnjak i profesionalac nisi odgovoran za štetne posljedice toga što radiš i ne postoji mehanizam osiguranja kojim bi ti se to uopće omogućilo. Važno ti je samo ostvariti plan i program, a mrtvi i ranjeni se ne računaju. Mi roditelji, cjepiše i necjepiše podjednako, potpuni autsajderi i nestručnjaci, jesmo odgovorni za svoju djecu. Dakle, tebe baš ništa ne košta kockati se s nečim što ionako nije tvoje. Iz tvoje nedodirljive pozicije je posve prirodno manipulirati s idejom odgovornosti u svrhu ostvarenja plana i programa.
    Ili naški, lako je tuđim q..cem koprive mlatiti.
    Ti tvrdiš da mujica ne cijepi svoju djecu?
    Toliko o tuđem q..cu i koprivama.

  37. #37
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ako cijepi svoju vlastitu djecu to je njegova stvar, ali kad sudjeluje u ekipi koja propiše novi kalendar cijepljenja i u njega uđe, na primjer, ona katastrofa od gardasila, onda ... se tu radi o puno kopriva.

  38. #38
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Ako cijepi svoju vlastitu djecu to je njegova stvar, ali kad sudjeluje u ekipi koja propiše novi kalendar cijepljenja i u njega uđe, na primjer, ona katastrofa od gardasila, onda ... se tu radi o puno kopriva.
    A meni je dovoljno da cijepi svoju vlastitu djecu, ako ih cijepi.
    Ali zgodno, onda je to njegova stvar.

  39. #39
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    O, Davore, dugo se nisi javljao na temama o cijepljenju, pa sam već zaboravio koliko si izgubljen slučaj bez imalo nade da dođeš k pameti.

    Kao prvo, OPV ima prednosti i mane u odnosu na IPV. OPV je jednako imunogeniji od IPV-a kao što je bio i prije par godina. Jednako valja kao što je i tada valjao. Otkud ti uopće ideja da sam promijenio mišljenje o tome?

    Moj se stav nije nimalo promijenio vezano uz OPV vs. IPV.

    Ja ne živim u pedesetima, nego u 2011. Polio se lani vratio u zemlje bivšeg Sovjetskog saveza koje su imale nezadovoljavjuće cjepne obuhvate. I kad bi dovoljan broj ljudi kod nas činio kako ti propovijedaš (a ne činiš, jer si djecu cijepio), polio bi se vratio i u Hrvatsku.

    Treće, Gardasil nije u programu cijepljenja, pa mi nije jasno zašto ga uopće spominješ u kontekstu programa cijepljenja. Ali itekako ima svoje mjesto u programu i trebao bi biti. Međutim, trenutno nema novaca za to.

    Četvrto, za nuspojave cjepiva, kao i za nuspojave bilo kojeg lijeka, nitko nije odgovoran ako se radi o nuspojavama koje se očekuju i ako se ne radi o nekakvoj pogrešci u primjeni ili u kvaliteti cjepiva. Primjenju se i cjepiva i lijekovi prihvaćajući rizik nuspojava jer se zna da je taj rizik puno manji od rizika necijepljenja ili ne uzimanja lijeka kad je potreban.

    I na kraju, što se odgovornosti tiče, neću niti nemam vremena iznositi sve dokaze koji govore u prilog cijepljenju djeteta. Ali svatko tko zna odvagati koristi i rizike cijepljenja i necijepljenja, a na temelju dokazanih činjenica će svoje dijete cijepiti prema kalendaru. Neovisno o tome je li cijepljenje obavezno ili dobrovoljno (preporučeno).

    Onaj tko dijete ne cijepi je neodgovoran, čini mu zlo i krši ustavno pravo djeteta na zdrav život.

    Isto tako onaj koji lupeta gluposti kao ti, je itetkako odgovoran za nečiju nesreću uzrokovanu komplikacijama bolesti.

    Na žalost, ne postoji odgovornost prema zakonu za takva nedjela, ali postoji moralna odgovornost koju osjeća svatko tko ima savjest.
    Posljednje uređivanje od mujica : 29.05.2011. at 01:12

  40. #40
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Gle, sve si lijepo potvrdio, ja nemam što dodati.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Prije par godina si zdušno branio OPV, kao imunogenije je od IPV itd. Sada se ploča okrenula pa ti OPV više ne valja. Tvoje vlastito mišljenje očito nećemo čuti, pa je valjda normalno da tupiš podatke izgubljene u prostoru i vremenu i međusobno nekorelirane. Zamisli, ima tu puno ljudi koji shvaćaju kakvu nebulozu podvaljuješ.

    I na kraju dječje fore s odgovornosti.

    Što se odgovornosti države tiče lijepo se na primjeru obitelji Zdrilić vidi o kakvoj se odgovornosti radi. Nakon 14 godina pravne borbe dosuđena je mizerna svota obzirom na stanje koje je to vrlo cjepivo ostavilo. I na kraju su se još neko vrijeme natezali oko toga tko treba te novce isplatiti. Kad ti nekome razbiješ auto, tvoje osiguranje pokrije štetu, a čak i ako ima ozlijeđenih odšteta se ne čeka 14 godina. Usporedbom auto odgovornosti s ovom sprdačinom koju tvoji vode zaključujem da odgovornost ima jako različita lica.

    .
    Potpisujem!

  42. #42
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    i kaj, Suzaks,
    da sad tebi opet pišem isti odgovor koji sam na to Davoru napisao, ili će si dati truda i pročlitati što sam njemu na to odgovorio?
    Da vidiš koliko je to što je napisao pogrešno.
    Posljednje uređivanje od mujica : 31.05.2011. at 09:29

  43. #43
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa... to u tvojem odgovoru ne piše
    Osim floskula s moralnom odgovornošću koje su novi moment (ponestalo argumenata) sve ostalo si baš lijepo potvrdio.

    Zapravo je super vidjeti koliko se energije ulaže u otklanjanje odgovornosti od establišmenta koji daje cjepiva. Ovako smo 100% ziher da ćete nas svaki put ostaviti na cjedilu kad vam vradžbine omanu.

    Dakle, ti nisi odgovoran, niti uopće postoji mehanizam pomoću kojega bi mogao postati odgovoran za posljedice davanja cjepiva.
    Posljednje uređivanje od Davor : 31.05.2011. at 22:29

  44. #44
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A tko i koji mehanizam su odgovorni za posljedice nedavanja cjepiva? Ili nema nikakvih posljedica nedavanja cjepiva?

    Ako je to što pišete stvarno istina i cjepljenje izaziva strašne posljedice, a necijepljenje nema nikakvih, pa što onda sve zemlje svijeta godinama cijepe svoje državljane (jer cijepe se i djeca i odrasli)?

    Treba dobro znati sve što treba o cjepivu i o bolesti protiv koje je to cjepivo i tada mudro ( i odgovorno) odlučiti da li cijepiti ili ne. A ne biti apsolutno protiv cjepljenja, zar ne?

  45. #45
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ti si Davore, isto jedan od onih kojima nema smisla ništa objašnjavati. Ako ne vidiš napisane argumente ili odbijaš shvatiti ono što piše, to nema nikakvog smisla.

    A što se odgovornosti tiče, to nije nikakav novi moment.
    Propisivanje cijepljenja svakom djetetu je jako velika odgovornost. (neovisno o tome tko isplaćuje potencijalne odštetne zahtjeve, moralna je odgovornost velika i zna se na kome je ako pogrešna odluka učini štetu) Da bi netko preuzeo takvu odgovornost mora biti jako siguran da je to bolje za zdravlje stanovništva nego ništa ne činiti.
    I da bi u to bio siguran mora jako puno znati o posljedicama takve odluke, kao i o posljedicama drukčije odluke - ništa ne činiti.

    Najlakše je kukavički ne činiti ništa i reći - nisam ja kriv što toliki obolijevaju i trpe posljedice. Bolest je prirodna.

    A još je lakše ne imati nikakvu odgovornost i sa strane priprdavati kao što ti činiš.

  46. #46
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    @Beti3:
    OK, a sad mi reci na temelju koje mudrosti možeš zaključiti da cjepiva uopće djeluju? Naime, to da dječje bolesti uopće postoje u cirkulaciji znamo jedino kada izbiju među cijepljenima koji su ionako ogromna većina populacije, što je po svemu apsurdna situacija. Jednostavno nemaš kontrolnu grupu kojom bi dokazala tvrdnju djelotvornosti, a bolesni cijepljeni upravo dokazuju suprotno.

    Mene ti je zabrinula sumjerljivost udjela cjepnih bolesti s divljima prije ere cijepljenja. Mujica i slični izbacuju tendenciozne brojke iz ere prije cijepljenja koje su lukavo uzimane u godinama maksimuma, a ne prosječne. Na primjeru zaušnjaka znamo ali smo namjerno zaboravili da se takvi maksimumi događaju svakih, recimo, 5 godina. Podijeliš li te brojke s trajanjem perioda u godinama, dobiješ udio sumjerljiv udjelu cjepnih boleština + fantastičnu količinu neprijavljenih nuspojava.
    S poliom je situacija još gora, jer se čini da su povijesni podaci frizirani. Ako imaš zemlju u kojoj su jedini slučajevi polia bili cjepni kojeg su isto tako fasovali cijepljeni ljudi, zanima me koji je razlog za cijepljenje? Cjepivo? Baš.

    Kužiš li što hoću reći? Ne prepoznajem korist. Na apsurdu ne možeš graditi ideju o svetosti cjepiva. OK, to funkcionira kod religija, ali mi se ne čini da ti je to bilo na umu.

    Odgovornost cjepitelja (osobe ili institucije itd.) evidentno ne postoji i svodi se na ispiranje mozga od strane Offita, mujice i sličnih. Njihovi ciljevi su jednostavni: 1) cijepiti što više i 2) izvući se bez posljedica. Sličnu logiku prate i delikventi u dućanu s delikatesama.

    Zdravstvena sloboda, kao dio Ustava, ovdje još nije ni spomenuta. Moj izbor je moja stvar, a siguran sam da antivakcinacijskoj ideji radiš veliku uslugu kad takav izbor napadaš teškom artiljerijom i bez jasno prepoznatljivih argumenata. Iluzorne posljedice nedavanja cjepiva nisu argument - necijepljena djeca su zdrava.

    @mujica
    :
    Slobodan si iznijeti bilo kakve argumente kojima ćeš me uvjeriti da su cjepiva baš super. Za sada ti baš ne ide
    Posljednje uređivanje od Davor : 01.06.2011. at 00:01

  47. #47
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj miniminia prvotno napisa Vidi poruku

    ja ispekla kokice
    i ja
    i uzela radlera

  48. #48
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    vidim, Ivana, da si se ti odavno već probila u zatvoreni krug muškog svijeta...
    http://www.cybermed.hr/forum/bolesti...i_i_cjepljenje
    tek sad vidim kako sam ga ugnjavila-pretjerala sam-bilo mi je samoj sve to naporno čitati-fakat je bio pristojan prema meni...ali pod jednim drugim nikom gdje smo razglabali bio je jakoooooooo nepristojan


    SikaPika koliko ja znam cijepljenom djeteu se ne preporučuje nikakvo tuširanje ni kupanje-nama su to izričito naglasili

    Pa se , sukladno tome, godinama NISU prijavljivale nuspojave, odmahivalo se rukom, rečenicom 'Nije to od cjepiva', to je koincidencija - UVIJEK se poklapala famozna viroza, trodnevna groznica i slične pojave nakon cijepljenja, ali NIKAD nisu bile posljedica cjepljenja...
    ovo potpisujem iz vlastitoga iskustva-jednom mi je medicinska sestra koju sam zvala tokom noći u zaraznu ili klaićevu nakon što mi se mala cijepila s 3mj-rekla-gospođo tako malo djete nemože imati trodnevnu groznicu, ja vam samo mogu neslužbeno reći da vam je to o cijepiva kojeg ste jučer primili, ali ako dođete ovamo na hitnu, to vam nažalost službeno nitko neće potvrdit

    tako je i bilo svaki put kada bi mi djete imalo temp,osipe nakon cijepiva, ali baš svaki put bi završili na hitnoj a oni bi rekli da je to viroza, pa sam ja jednom po...la i rekal; da je baš neobićno kako moje dijete ima svaki put virozu kada se cijepi a kad se ne cijepi je zdavo ko dren...i da ne razumijem da ne žele potvrditi nus pojave cijepiva koje su kao normalne i moguće navedene od proizvođaća u samome cijepivu...oni su rekli da se to nemože dokazat

    pa evo sada pitanje :na koji način da netko dokaže nus pojave cijepiva?
    -ne postoji?
    ne postoji test krvi koji bi to dokazao?
    ili bi možda po novom trebalo reći da je svaka viroza nakon cijepljenja nus pojava cijepljenja?
    -i da je svaka ta viroza okidač kod moga djeteta za bronhitis i asmu-što znači da ju cijepivo i uzrokuje? ili..?

  49. #49
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    @mujica:
    Slobodan si iznijeti bilo kakve argumente kojima ćeš me uvjeriti da su cjepiva baš super. Za sada ti baš ne ide
    Ne pada mi na pamet. Uludo sam potrošio na tebe tri godine, jer nisi u stanju razumjeti jer gledaš na svijet kao da si šišmiš koji visi naopačke, pa mu je gore ono što je dole i obratno.

    A što se tiče zdravstvene slobode, kao dijela Ustava, onaj koji ne cijepi svoje dijete krši Ustavno pravo djeteta na zdrav život, koje je zajamčeno člankom 70. Ustava, koji glasi
    Svatko ima pravo na zdrav život.
    Država osigurava uvjete za zdrav okoliš.
    Svatko je dužan, u sklopu svojih ovlasti i djelatnosti, osobitu skrb posvećivati zaštiti zdravlja ljudi, prirode i ljudskog okoliša.
    Tko si ti da svom djetetu uskratiš pravo na zdravlje zbog svog neznanja?

  50. #50
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    SikaPika koliko ja znam cijepljenom djeteu se ne preporučuje nikakvo tuširanje ni kupanje-nama su to izričito naglasili
    ha, ha.... a kako dugo nakon cijepljenja se ne smije kupati? mjesec, dva? tri?

Stranica 1 od 16 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •