Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: Pranje igračaka

  1. #1
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno Pranje igračaka

    Imamo dosta plišanih igračaka s kojima se D. rado igra i redom ih sve trpa usta, pa se mislim koliko često bi ih trebala prati.. Ja ih sve ubacim u mašinu, na ručno pranje, otprilike jednom u dva tjedna. Ne stavim omekšivać, već samo malo tekućeg deterđenta (kojeg sam sama smiksala).

    Zanima me koliko vi često perete igračke? Jel bi trebalo češće?

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja perem kad se vidno zaprljaju, to je cca 1x godišnje. možda i rjeđe...
    ako završe u blatu ili tako nešto, odmah ih operem

  3. #3
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Jednom do dvaput godišnje.

  4. #4
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    rijetko

  5. #5
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ok, ali moja malena ima 6 mj. i imamo mačku koja izlazi i vani, a igračke nerijetko završe na podu. Neću ih ni ja sigurno tako često prati kad ih prestane toliko žvakati (mislim beba, ne mačka).

  6. #6
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Nisam ni onda češće prala. Ali ja nemam mačku. Da mi mačka plazi po stanu i stan bih vjerojatno češće prala

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Lotta prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, ali moja malena ima 6 mj. i imamo mačku koja izlazi i vani, a igračke nerijetko završe na podu. Neću ih ni ja sigurno tako često prati kad ih prestane toliko žvakati (mislim beba, ne mačka).
    ...a to sa žvakanjem će prestati oko 2 godine, tako da ćeš se još naprati igračaka.
    Osobno, kada bih već prala (a ne perem, jer su svi plišanci uklonjeni), prala bih na većoj temperaturi,barem 40 da ubije više bacila. Kao dezinfekciju možeš ih izložiti i jakom suncu, ili ih ubaciti u vrećicu i zalediti u škrinji na 24 sata.
    Ali nemoj se nervirati, uskoro će i beba biti na podu, a ne samo igračke.

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam ni onda češće prala. Ali ja nemam mačku. Da mi mačka plazi po stanu i stan bih vjerojatno češće prala
    Ma mačke su čiste, preporučam. Moj stan je sa mačkom jedanko čist, kao i bez nje.

  9. #9
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    ...a to sa žvakanjem će prestati oko 2 godine, tako da ćeš se još naprati igračaka.
    Osobno, kada bih već prala (a ne perem, jer su svi plišanci uklonjeni), prala bih na većoj temperaturi,barem 40 da ubije više bacila. Kao dezinfekciju možeš ih izložiti i jakom suncu, ili ih ubaciti u vrećicu i zalediti u škrinji na 24 sata.
    Ali nemoj se nervirati, uskoro će i beba biti na podu, a ne samo igračke.
    Da, vjerujem da će sad tek početi pravo veselje
    Ovaj moj program "ručnog pranja" je na 40, pa je to valjda ok. Mogla bi iskoristiti sunce, hvala na ideji!!

  10. #10
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ma mačke su čiste, preporučam. Moj stan je sa mačkom jedanko čist, kao i bez nje.
    I one koje idu unutra-van?

  11. #11
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Ali nemoj se nervirati, uskoro će i beba biti na podu, a ne samo igračke.
    upravo tako

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    I one koje idu unutra-van?
    Moja je više vani nego unutra (imamo dvorište), i nuždu vrši vani. I jako dobro zna gdje joj je mjesto, pa ne ide na krevete, kauće i sl.
    Hoću reći da moja ne maže kuću, a što se tiče vanjske pravštine , i djeca mi plaze po dvorištu , tako da je to domaća prljavština (barem mikrobiološki gledano).
    Ali ja sam prilično opuštena što se tiće vanjske prljavštine i kućnih ljubimaca na domaćem terenu, ja se bojim kolektiva (sa djecom i ljudima) u zatvorenom prostoru, posebno bolničkih.

  13. #13
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ma nisam ni ja neki mačkomrz, al ove koje su oko mene obitavaju u smeću koje susjeda drži na balkonu pa imam blagu averziju prema njima :/

  14. #14
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    mi imamo psa (koji dakle sigurno ide nutra - van nekoliko puta dnevno), zivimo u jako malom stanu, Luka non stop visi na psu, sve igracke su stalno posvuda (ukljucujuci i kujin krevet) pa se ne uzrujavam... igracke perem kad mi dodje da su mozda prljave ili se vidno zaprljaju...
    previse higijene nije dobro... meni je bitno da je obucen u cisto, spava u cistom i da pere ruke prije jela - ostalo se ne nerviram

  15. #15
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Hm, nisam ni ja neki prevelik čistunac, vjerujte mi... Već mi je muka što ću morati prati svako jutro podove kad malena počne puzati. A to sve zato jer mačka često po noći donosi svoje ulovljene trofeje, a tu bude svega!! A iz tog razloga su i igračke tako često u mašini.
    Što se tiće samih mačaka, one su izrazito čiste životinje. Moja isto nikad ne ide po krevetima i kauču, ima svoj jastuk i kutiju (vidi avatar )
    [B]Cubana[B], ulične mačke su druga priča.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Plišane (kratkodlake) perem nekoliko puta godišnje, kad perem i deke.

    Dok su djeca bila mala, prala sam ih recimo jednom mjesečno, po potrebi češće. U periodu izbijanja zubića i slinjenja prala sam ih bome puno češće, sa svakom posteljinom. One koje često ne koriste

    Dugodlake smo većinu ipak izbacili jer jako navlače prašinu, ali moji dečki i dan danas ih obožavaju i unatoč alergijama ne oduzimam im najmilije plišane ljubimce.

    Eto tako je kod nas. Iako su dečki veliki, neke igračke su im tako prirasle srcu da nikakvo odvajanje ili uklanjanje igračaka ne dolazi u obzir.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    tako da je to domaća prljavština (barem mikrobiološki gledano).
    Kaj znači "domaća prljavština mikrobiološki gledano"?

    Misliš da se od tih bakterija dijete ne može razboljeti?

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Nisam stigla napisati do kraja...

    Možda sam ja preekstremni slučaj, ali prošlo ljeto pokupila sam Campylobacter jejuni koja je navodno uzrok mog teškog neurološkog oboljenja zbog kojeg sam sad invalid.

    C.j. često imaju životinje koje od nje ne obolijevaju ali ljudi mogu oboljeti kad su npr. u kontaktu sa izmetom životinje. Ja nisam bila uopće u kontaktu s životinjama, jedino sam sjedila na dvorištu u blizini gnijezda lastavica, čijeg je izmeta valjda bilo po travi.

    Druga mogućnost je bila voda iz pumpe na dvorištu koji su svi drugi u obitelji pili i to radimo otkad znam za sebe, i tom vodom se sve zalijeva, i isto je ima po tlu.
    Bakterija se lako pokupi i nema veze kaj je "domaća", kad je imunitet oslabljen može napraviti pošteno sranje.
    Posljednje uređivanje od Sirius Black : 20.05.2011. at 11:32

  19. #19
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Sirius, a piletina? Nedovoljno termički obrađena. Nije li to vjerojatniji put zaraze?

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    u mom slučaju nije bila, i nisam jela ništa što nije jela curica tad stara 2god. i 9mj., i ostali članovi obitelji, trovanje hranom isključeno

  21. #21
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    I mene je jedino strah tog izmeta (mačke, psi) i smeća (susjeda u prizemlju drži kantu sa smećem na balkonu pa se svuda motaju mačke, još sam štakore čekam)

  22. #22
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj znači "domaća prljavština mikrobiološki gledano"?

    Misliš da se od tih bakterija dijete ne može razboljeti?
    U teoriji može, naravno. U slučaju narušenog imuniteta opasnost je puno veća. Ali kao što sam rekla ja sam prilično opuštena u slučaju plaženja po podu i života sa mačkom (ostalih životinja nema u blizini mi smo u gradu). Ono na što nisam opuštena je priprema hrane, pogotovo mesa, strogo pazim na uvjete kupovine, transport iz dućana i pripremu,te čišćenje kuhinje i suđa.

    Naš mali susjed je dobio upalu kosti na nozi nakon što je pokupio salmonelu iz piletine sa roštilja. Ostalih 20 ljudi je puno bolje prošlo, nekima ništa, nekima proljev, a on je dobio osteomijelitis na potkoljenici bez obzira na tjedan dana hospitalizacije zbog proljeva .

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    20

    Početno

    Igračke ofurim ručnim parnim čistačem svakih par tjedana.

  24. #24
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj emma1 prvotno napisa Vidi poruku
    Igračke ofurim ručnim parnim čistačem svakih par tjedana.
    I ja plišane. Ove koje nisu plišane operem kao suđe ili alkoholom ako su na baterije.

  25. #25
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    A kako perete plisance na cijoj etiketi pise da se ne smiju prati, a takvih je vecina?
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 30.05.2011. at 09:28

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    Mozes naspricati s otopinom alkohola i vode (stavis u spricaljku), tako sam ja svojedobno one koje se ne smiju prati.
    Mene zanima kako perete gumene igracke za kadu, unutra mi ulazi prljavstina..ne znam da li da ih prokuham ili bacim

  27. #27
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj lore prvotno napisa Vidi poruku
    Mozes naspricati s otopinom alkohola i vode (stavis u spricaljku), tako sam ja svojedobno one koje se ne smiju prati.
    Mene zanima kako perete gumene igracke za kadu, unutra mi ulazi prljavstina..ne znam da li da ih prokuham ili bacim

    Ne svidja mi se ta ideja, pa on sve stavlja u usta, ne bi bas da stavlja alkohol...

    Gumene igracke nemoj opkuhavati, guma se moze rastopiti.

    Operi ih i istisni vodu odmah nakon kupanja.

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    alkohol ti ispari..u vodi je samo malo alkohola za sterilizaciju, tako mi je preporucio pedijatar..a kak ces drukcije ako ne idu u masinu_

  29. #29
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    A kako perete plisance na cijoj etiketi pise da se ne smiju prati, a takvih je vecina?
    Ja ih sve ubacim u mašinu na 40 i nije im ništa.

  30. #30
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Lore ja sam sve za kupanje bacila, jednostavno mi nije moguće iz svake takve za vodu do kraja ispumpati tu vodu van,
    tako da sam odustala, Ili imaju neke u kojima se ne zadržava voda ili imaju neku kratko pa bacim.
    To je bilo moje riješenje, jednostavno su mi te za vodu igračke baš najgore.

  31. #31
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    A kako perete plisance na cijoj etiketi pise da se ne smiju prati, a takvih je vecina?
    Sve se pere, sto ne prezivi pranje ide u smece

  32. #32
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Sve se pere, sto ne prezivi pranje ide u smece
    to je i moj moto. Jedino su im problematični oni koji imaju mehanizam za sviranje unutra, kod njih moram improvizirati.

  33. #33
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kako perete plišane i punjene igračke na kojima piše da ih se ne moči u vodi?

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kako perete plišane i punjene igračke na kojima piše da ih se ne moči u vodi?
    Na onom kratkom programu 30oC za sportsku odjeću, u vrećici za fino rublje. Ako ne prežive, idu u smeće. Obično prežive, čakiviše temperature i kratki program sušilice, ali znaju se lagano razobličiti. Našim plišanim psima kloparaju glave od silnog pranja. Dok su djeca bila mala, prali su se u prosjeku 1x tjedno.

    Ali s vremenom sam počela čitati deklaracije i kupovati samo igračke koje se mogu prati u vešmašini ili suđerici. S druge strane, nemaš utjecaja na igračke koje su poklon. Imamo već godinama božićnog medu koji se ne smije prati jer ima baterije i svira. Dugodlaki je. Čistim ga tako da ga na balkonu dobro naprašim talkom, ostavim da talk pokupi masnoću i prljavštinu, a drugi dan doobro isprašim i usisam. Nije sjajno, ali je bolje.

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Isprasis po turu? Ideja više ostavite igračke preko noći vani da se malo smrznu

  36. #36
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Taj talk - to je puder za bebe, zar ne?

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Taj talk - to je puder za bebe, zar ne?
    Da. Dooobro usisaj igračke nakon tretmana da to klinci ne udišu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •