Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Rođenje bebe i očinstvo

  1. #1
    Lu28 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    11

    Početno Rođenje bebe i očinstvo

    Pozdrav svima
    Dugo vas citam i do sada sam uspjela naci sve potrebne odgovore na forumu, ali sad cu morati i ja malo zagnjaviti

    Dakle, za otprilike dva tjedna trebam roditi, a s ocem djeteta nisam u kontaktu posljednjih mjesec dana. Nismo u braku. Ne znam ako ce se on uopce htjeti javiti kad se beba rodi, pa me zanima kako ide postupak s prijavom djeteta? Što ako otac ne bude priznao dijete? Da li ja to moram negdje prijaviti ili kako ide taj proces? Sto je s alimentacijom?

    Hvala vam puno

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    3

    Početno

    mislim da možeš tražiti utvrđivanje očinstva i onda je on obavezan plaćati alimentaciju, a ako to ne čini- možeš ga tužiti.

  3. #3
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Ako u matičnom uredu pri prijavi djeteta navedeš ime oca, oni ga neće moći uvesti u rodni list, ali će uputiti predmet na CZSS koji će ga pozvati da se izjasni po tom pitanju.

  4. #4
    Lu28 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala, vec smo na sudu i te radosti :S

  5. #5
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Cini se da i nas ceka ova muka.
    Je li može neko reci kako ide taj postupak, znaći nakon sto ja prijavim dijete i njega navedem kao oca bez njegovog prisustva kako ide dalje postupak??

    Ja sam se trudila dosta toga dogovorit ljudski s njim al više nemam živaca pa mi se cini da cu sudskim putem ici. Da li ja odmah mogu uz zahtjev za dnk analizom tražiti alimentaciju i skrbništvo, znaci sve u jednom postupku da ide?

  6. #6
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    i kako ide što se tice financiranja tog postupka

  7. #7
    Nata_Lija avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Citiraj Ninunanu prvotno napisa Vidi poruku
    i kako ide što se tice financiranja tog postupka
    Ja sam angažirala odvjetnika - on je sastavio tužbu (nakon što je kontaktirao oca djeteta e-mailom, a ovaj nije odgovorio), predao ju na sud, tražio da me oslobode sudskih troškova jer primam 2660 kn roditeljske naknade, I sad čekam razvoj događaja; 2000 kn je trošak izrade tužbe, a kad se dokaže očinstvo, dobit ću povrat troškova (bar u teoriji). Sud dalje daje nalog za DNA dokazivanje očinstva.

    Prije svega sam pokušala izravno s ocem dogovoriti priznavanje očinstva, poslala sam mu e-mail, dobila odgovor "ne", odvjetnik me tražio dokaz da sam pokušala ostvariti kontakt, pa pošalji I ti mail, da imaš dokaz da si se trudila, mada u konačnici mislim da to nema nikakvu težinu. Zatim je CZSS poslao 2 poziva koja ovaj nije ni podigao, pa je odvjetnik pokušao, I sad smo, eto, na sudu. To je zadnje rješenje, ako možeš, pokušaj se dogovoriti, reci mu da od obveze ne može pobjeći, da si može samo natovariti na glavu enormne troškove (mislim da je 9.000,00 sudsko vještačenje), ako je imalo pametan, priznat će očinstvo I dogovoriti se oko alimentacije. 1.300,00 kn alimentacije mjesečno je sudska praksa.

  8. #8
    Nata_Lija avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    I da, sve se u jednom postupku može, štoviše, najbolje u jednom postupku zatražiti I dokazivanje očinstva I alimentaciju; skrbništvo već imaš.

  9. #9
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Nata mnogo ti hvala na odgovoru.
    Problem je sto on ne želi priznat dijete dok se napravi dnk, sad valjda se to sve moze obavit prije nego što to sve krene na sud?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •