Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Kako se udebljati?

  1. #1
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno Kako se udebljati?

    Pošto nemam vagu doma, nikad ne znam koliko imam kg, i prije neki dan sam bila kod prijateljice i vagala se kod nje i ostala sam

    I inače sam uvijek bila mršavija, tako da mi je deset kila koje sam dobila u trudnoći bilo suuper, ali sad sedam mjeseci nakon poroda imam manje nego prije trudnoće. Mislim znam da je uz dojenje, nespavanje i jako aktivnu bebu teško održati neku kilažu, ali....

    Trudim se jesti što više, što češće, pijem i nekakve vitamine i ne vidim baš neki pomak.
    Ima li netko čarobnu formulu kako se udebljati ????

  2. #2
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    isti slučaj...par dana neredovnijeg jela, više trke nego što je uobičajeno, i ja - gubim kile. kod mene pomaže suprotno od navedenog - ne toliko količinom, nego redovnošću brinuti o obrocima i odmarati se kadgod stignem. nije baš neka uteha, ali bar možemo jesti šta i kolikogod želimo...-)
    i, super ti je avatar, jel' to tvoja maca?

  3. #3
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Je, moja je maca Uselila se u tu kutiju čim sam izvadila stvari iz nje

    To da možemo jesti sve, u pravu si, ja tamanim sladolede, čokolade, kekse.. obožavam slatko!! A jedem puno puta, ali količinski ne baš previše, moj tata me uvijek zeza da jedem ko mali vrabac
    Ali, već mi je neugodno, sve visi sa mene... Kad sam rodila baš sam bila onako, taman kako treba, a sad je sve to otišlo

  4. #4
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Istu temu sam i ja otvorila lani, preklani. Ne znam recept jer nisam baš uspila, ako se baš jako trudim onda dobijem kil-dva a čim se malo zaboravim padne mi kilaža. Kažu da s godinama dođu i kile pa se više ne zamaram. A i ljeti se super osjećam sa svojim manjkom kila, baš mogu nosit što me volja

  5. #5
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ma mene to inače ne brine, mislim uvik se nađe neki dušobrižnik (ne znam otkud mi ova riječ) da komentira, ali nije da me previše dira. Međutim nikad ovako malo nisam imala pa me to malo šokiralo. Poslije poroda sam si kupila nova dva para traperica jer stare nisam zakopčati i sva sam bila ponosna, međutim sad, ne da su mi te velike, nego su mi velike i stare traperice
    Ma, bit će bolje...

  6. #6
    mali princ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    56

    Početno

    Evo još jedne da se javi sa istim "problemom"! U prvoj trudnoći sam se udebljala 19 kg, uz dojenje i trčanje za malim kroz par mjeseci sve otišlo! I vratila se na 52 kg! Sad imam 68 i još mjesec dana do poroda..naaadaaam se da će barem nešto ostati! Mislim da bi se udebljala jedino da odem na mjesec dana u neki hotel, da ležim i uživam uz švedski stol! Jednostavno je takav metabolizam! Isto volim slatko, jedem češće od drugih ali manje obroke, jednostavno ne mogu funkcionirat da imam samo dva obilna obroka dnevno, a večeram u 23!
    Nema nam druge nego stalno paziti koliko jedemo, kad smo site, probat još malo....eventualno piti b kompleks, on potiče apetit!

  7. #7
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    evo jedne zavidne vama na brzom metabolizmu ako ste zdrave i vesele-čemu briga
    ako se već brinete da možda nije u redu u smislu da previše gubite na kilaži, odite obvezno na kontrolu štitnjače, da ne čekata na Rebru ima vađenje hormona u svim privatnim laboratorijima i nalazi se čekaju manje od tjedan dana dok ovi u bolnici 1mj dana..........

  8. #8
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://gorila.hr/profile/niky/2011/0...biti-kilograme

    a moj savjet vam je- jedite sve u većoj količini- tijesto, meso skupa ( a ne ko mi deblji, meso s salatom ni slučajno s krumpirom, rižom, tjesteninom), opalite po kruhu s raznim namazima-ne zaboravite na sve staviti još i majonezu, ha,ha, znači pašteta, margarin, majoneza i komadić salate, i onda na to popiti mljieko,...sir, vrhnje, dimljeni sir, razni saftovi i umaci, bijeli kruh, jesti po noći, kolači, pite, sladoledi, pečena jaja a sirom i špekom npr. za doručak itd. za ručak talijanski način; prvo jelo;tjestenina (a ne juha kao kod nas),drugo; meso s krumpirom, desert .......naravno sve na bazi vrnja za kuhanje, suhomesnati proizvodi itd......... brzo bi ja vas udebljala cure, ali stvarno neznam što će vam kile-ja bi s vama rado mjenjala

  9. #9
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    slažem se da nije loše povećati količine hrane, ali nije dobro ni ovoliko se (kao ja) natrpavati slatkišima. uništiću pankreas, plašim se. evo, danas sam pored redovnih obroka pojela još i dve palačinke sa nutelom, jednu baklavu i tri princes-krofne. malo li je? a i nezdravo je, totalno...
    štitnjača mi je ok, ovo je stvar genetike...
    Posljednje uređivanje od Vishnja : 22.05.2011. at 18:29

  10. #10
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja bih provjerila štitnjaču i krvnu sliku, ako je sve ok, ne bih se nimalo time zamarala. Čak što više, hvala Bogu da je to "problem", a ne debljina.

  11. #11
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ma i kod mene je genetski, svi smo tanašni. A to kao ono s kosom, tko ima ravnu pati za valovitom i obrnuto. Bitno da je zdravlje u redu, doći će to valjda sve na svoje!
    ivana zg, hvala za link, zanimljivo! Definitivno bi trebala povećati unos žitarica. Za mnoge žitarice sam prvi put sad čula kad sam D. počela uvoditi dohranu..

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Ja nemam taj problem ali ima mm.

    Njemu kile bježe ako ne spava dovoljno. Daklem, uz sve ovo o prehrani trebalo bi voditi računa (koliko se može) da se organizmu osigura odmor (npr. za majke dojilje poželjno je popodnevno drijemanje dok bebica spava), osigurati si pomoć u kući barem tu i tamo i neku aktivnost koja smanjuje stres, taman bilo 15 min šetnje dnevno.

  13. #13
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ovo sa spavanjem je živa istina
    ja imam kilažu taman, ali ako ne jedem redovito
    i dvije noći se ne naspavam kako treba sa mene sve odlazi...

    isto se ne mogu zamisliti da jedem dva ili nedajbože jedan obrok na dana, ma koliko da je. ja imam bar 4 obroka, to mi je taman, a zaleti se nekad i više, ako sam aktivnija i tako.
    po meni je ključ znači redovno objedovati i dovoljno odmarati.

  14. #14
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    taman danas razmišljam iskopati staru temu, kad vidim ovo! ja sam već polako očajna!
    ostala trudna sa 49/168, dobila 9 kg u trudnoći (užasno psihički teška trudnoća + još niz drugih okolnosti koje su me pogodile u to vrijeme), nakon poroda došla na 50, malo je ali barem sam se dobro osjećala, jela sam koliko mi je trebalo, nisam neki pero-ždero, ali volim stvarno jesti sve (osim junka - kod nas nema gluposti kod kuće jer to ni mm ni ja ne volimo).
    međutim zadnjih mjesec-dva osjećam da gubim kile, kad idem se vagati jučer ono 46 kg. znam da će sad neki reći budi sretna, ali vjeruj te mi ni manjak kila nije lijep. najgore mi je što osjećam da me dojenje iscrpljuje.Nia je jako lijepo prihvatila dohranu, ali još uvijek je veeeeeeliki cicioljubac. stvarno ne želim odreći se dojenja, jer velika mi je bila želja dojiti i prije nego sam ostala trudna! ali ako ovako nastavi ne znam što ću!
    znam da mi ne možete pomoći, ali došla sam se malo pojadati!

  15. #15
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ja sam u jednom trenu bila tako smršavila da su me susjedi zaustavljali po cesti i pitali što mi je, zašto sam propala i da li sam bolesna Mislim, strukić ko kod ose, ali imam i mršavo lice, pa ako mi je linija za deset, lice ko kod kostura. I onda sam rekla - e nećeš.
    I kupila onog hamburger špeka masu. I tri puta dnevno sam si šniticu kruha obložila debelim šnitama špeka i jela. I dodavala sam maslinovo ulje u sve živo što sam jela. I djeci i sebi sam koji put češće napravila pohance ili fritule ili nešto na ulju. Grozno, gutaš onaj sendvič i onaj špek, guta on tebe. Al sam si mislila - pa to je kao pol mog dlana. Mogu ja to, tri puta dnevno, recimo (nisam baš to redovno, kako sam stigla, jelte, ali sam se trudila).
    Ja uspjela.
    Za Uskrs nisam mogla u haljinu iz mršave faze
    Iskreno, sebi sam sad malo too much, malo mi je trbuh narastao više nego što sam planirala, ali zato mi svi govore da izgledam zdravo. Eto, nemreš sve...

  16. #16
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    mislim da kod mene psiha igra veliku ulogu! nikad nisam bila debela, još sam onako baš sitne građe, ali sam bila fit! cijeli život se nečim bavim, trbuh mi i danas nakon 3 trudnoće izgleda kao da sam svaki dan u teretani.
    mislim da je kod mene ostavilo posljedice sve što sam prošla u zadnje 4 godine! ali to promijeniti ne mogu! nekada sam jela puuuuuuuno manje, a imala više kila! dojenje ostaviti ne mogu, jednostavno ne mogu. samo da kile više ne idu na dolje! sva sreća, pa barem nisam ravna, barem me tu ima!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    http://gorila.hr/profile/niky/2011/0...biti-kilograme

    a moj savjet vam je- jedite sve u većoj količini- tijesto, meso skupa ( a ne ko mi deblji, meso s salatom ni slučajno s krumpirom, rižom, tjesteninom), opalite po kruhu s raznim namazima-ne zaboravite na sve staviti još i majonezu, ha,ha, znači pašteta, margarin, majoneza i komadić salate, i onda na to popiti mljieko,...sir, vrhnje, dimljeni sir, razni saftovi i umaci, bijeli kruh, jesti po noći, kolači, pite, sladoledi, pečena jaja a sirom i špekom npr. za doručak itd. za ručak talijanski način; prvo jelo;tjestenina (a ne juha kao kod nas),drugo; meso s krumpirom, desert .......naravno sve na bazi vrnja za kuhanje, suhomesnati proizvodi itd......... brzo bi ja vas udebljala cure, ali stvarno neznam što će vam kile-ja bi s vama rado mjenjala
    oprosti ali ovo mi se ne cini kao dobar savjet jer ovako nece dobiti samo kile nego i dijabetes i infarkt!
    bitno je jesti zdravo i obilnije i cesce, a ne se pretrpavati junk food-om..

  18. #18
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Lotta, molim te, isprazni inbox!

    Thanks!

  19. #19
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Jesam!

  20. #20
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Eto i mene u ovima koje ne mogu dobiti kile ni pod razno, a gube ih čim ih netko mrko pogleda. Mene je do sada već dva puta spasilo to što mi je usljed stresa ( najvjerojatniji razlog ali i pijenja tableta za smanjenje kiseline u želudcu) prolupala štitnjača pa sam prvi puta prije druge T dobila 10 kg u 4 mj, napuhala se itd, ali par mj nakon toga se ispuhala i izgledala super s tim kilama kada se štitnjača uredila bez tableta. Drugi puta lani sam u 6 tj dobila cca 7 kg, isto štitnjača, došla na 72 kg i izgledala si super ( prije toga 2,5 godine na kilaži istoj kao nakon drugog poroda gdje sam dobila 7 a izgubila 13 kg). Dakle od 7 mj prošle godine do sada sam izgubila 10 kg bez ikakvog truda ( osim da koju i zadržim ali ne uspijeva) i usprkos tome što sam trenutno u 17 tj trudnoće ne mogu nabaciti koju kilu, samo idu dolje. Više sam luda i strah me uopče stati na vagu.

  21. #21
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Probaj svaki dan između doručka i ručka pojesti burek i popiti pol litre pive, pa još između ručka i večere pojesti veliku porciju čevaćića i dvije pive, pa ćeš vidjeti kako ćeš biti lijepa i okrugla.

  22. #22
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Probaj svaki dan između doručka i ručka pojesti burek i popiti pol litre pive, pa još između ručka i večere pojesti veliku porciju čevaćića i dvije pive, pa ćeš vidjeti kako ćeš biti lijepa i okrugla.
    hahahaha, može, čim prestanem dojiti, bacam se na tu terapiju!!

  23. #23
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja nisam u vašoj ultramršavoj kategoriji, ali u tom periodu - druga polovica porodiljnog - sam oba puta bila lakša nego prije trudnoće. jela sam za dvije trudnice (puno slatkog, čisti manjak energije), ali sve je odlazilo na noćna buđenja i dnevnu jurnjavu. stvari se stabiliziraju kad počnem raditi, pa kad djetešce počne pristojno spavati, a nakon 2-3 godine ostane i kila-dvije viška.

  24. #24
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    ja nisam u vašoj ultramršavoj kategoriji, ali u tom periodu - druga polovica porodiljnog - sam oba puta bila lakša nego prije trudnoće. jela sam za dvije trudnice (puno slatkog, čisti manjak energije), ali sve je odlazilo na noćna buđenja i dnevnu jurnjavu. stvari se stabiliziraju kad počnem raditi, pa kad djetešce počne pristojno spavati, a nakon 2-3 godine ostane i kila-dvije viška.
    Zvuči obečavajuće!!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    1

    Početno

    ljudi moji i ja imam jedan takav problem,nemogu se nikako udebljati,majka sam 3 djece.imam 26 ,visoka sam 160cmteška 42 kg.svi govore da sam pre mršava,to i sama znam svaka kos mi se pozna na tijelu.A POŠTO SAM ODUSTALA OD HOLLYWOODA. počela sam piti vitamine,i ujutro maslinovo ulje (ČULA SAM DA ONO POMAŽE) ,ali kod mene ništa,jedem normalno,vadila sam krv ODLIČNA ,štitnjačuu ,ma sve je ok..ali kile nikako... dosta mi je da se na meni zaustavljaju pogledi sa nekim žaljenjem,,jer pogotovo za liku i našu ljepu domovinu ,biti mršav to je neprihvatljivo i k tome još i mama s 3 djece.jesam aktivna skakučem po kuči od 0 do 24 sata,živčana šta ja znam (KAŽE MUŽ STALNO)al mislim da uz klince ,nemoguče OSTATI RAVNODUŠAN. SVAKI SAVIJET JE DOBRO DOŠAO..HELLP..

  26. #26
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Eto malo sam čačkala po ZDRAVLJU , tražeći ima li što o bolovima u donjem djelu leđa, jer me večeras ubija. Tako sam naletila na ovu staru temu, vidim po datumu, i pomislila kako je baš stvorena za mene, visoka sam 170 a teška 52. i nikako se udebljeti, a jedem sve što mi se nađe pod rukom. Možda smo jednostavno tako stvorene. Neznam, ali mislim da nema pomoći.

  27. #27
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    navucite se na kekse iz lidla, one chocolate chunk cookies
    kad me čopi kriza pa počnem mlatiti po njima, za par dana me počne svrbiti oko struka i šlaufić se počne puniti.

    ne znam ništa drugo što je meni tako fino, zarazno, a tako efikasno diže kile.

    jedan paket dnevno (ja ga bez beda sredim) i sigurno će se vidjeti rezultati.

    nije zdravo, ali je fino :D

  28. #28
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Ajoj Kayyya da samo znaš koliko keksa, pašte, kruha, dizanih peciva, masnoće, a sada pogotovo čvaraka ja pojedem..... ali ništa.

  29. #29
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    ma znaš što?
    bolje je odraditi dobar trening za guzu i ruke, ramena i cice, pa se fino utegnuti i ponosno prošetati tanak struk i prćasto dupe, nego se zamarati kako se udebljati.
    bolje utegnuta i vitka, nego mršava i mlitava sa željom za par špek-kila više

  30. #30
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Jel ti stitanjaca, hormoni ok?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1

    Početno

    You shoul eat foods which hascalories and proteins specially fat and do some workout to gain weight.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •