Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 232 od 232

Tema: No sham-poo -> real poo :)

  1. #201
    Njetočka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    88

    Početno

    Evo danas punih 5 dana real poo tretmana.

    Imam relativno kratku kosu pa iako je sklona mašćenju nekako mi je sve to lakše. Ona na izgled nije masna (ne mogu se načuditi) iako je samo na vodi, ali na dodir je i još k tome gruba i baš mat. Ali još smo u "čistilištu"!

    No, ja radim pramenove jer mi je kosa neke baš bljak boje. Prije sam ju farbala, ali sam odustala od farbe jer mi dotiče vlasište pa sam prešla na pramenove. Sada se nekako grozim i to staviti na svoju real poo kosu.
    Pramenovi ne dotiču vlasište, da li svejedno nekako dospije ta kemija u organizam?

    Kao što je Davor rekao mi žene jesmo podložnije većem socijalnom pritisku iako osobno ne u toj mjeri da me doživljavaju kao lutku....

  2. #202

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Paaa... ideja je dopustiti prirodnim mehanizmima vlasišta da stvari dotjeraju u stabilno stanje i bez vanjske pomoći. Ako to gledaš samo kroz prizmu odustajanja od korporativne kozmetike, onda si već napravila priličan pomak. Nemam najblažeg pojma koliko će ti se kosa mastiti nakon takvog tretmana. Ako ti se masti manje nego obično onda si našla jednostavniji pristup za dosegnuti real-poo nirvanu. Period uhodavanja je inače stvarno zahtjevan.
    masti se manje

    inače sam ovo ljetobila pranje svela na jednom tjedno, ostalo u moru dva puta dnevno - nije bilo bolje, izgledala sam malo čudnovato, onako anarhistički

    onaj dio komercijalne kemije koji ću morati ostaviti na upotrebu je depilacijska krema za prepone - ne mogu izdržati čupanje, radije bih rodila svaki put, a od brijanja dobivam gnojne piknjice

  3. #203
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Njetočka prvotno napisa Vidi poruku
    Pramenovi ne dotiču vlasište, da li svejedno nekako dospije ta kemija u organizam?
    Mislim da ne obzirom da se pramenovi izvlače na knap i tretiraju odvojeno od vlasišta. Vjerojatno bi se dalo nekako izvesti bez utjecaja na real-poo prilagodbu.

  4. #204
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Moze li pranje bez sampona funkcionirati ako se kosa pere svaki drugi-treci dan? Moja je duga i imam puno posla sa susenjem. Inace sa samponom perem jednom tjedno.
    Sto se bebe tice kosica je cista i meka i bez sampona, tjemenica nije nestala, ali nije nistavgore nego uz najskuplji bebi sampon.

  5. #205
    Njetočka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj ovca_i_janjad prvotno napisa Vidi poruku
    od brijanja dobivam gnojne piknjice
    I meni ponekad od brijanja dođu neki prištići, baš piknjice. Iako manje otkad koristim prirodni home made sapun na bazi maslinovog ulja. Pa si razmišljam što bi stavila nakon brijanja da mi umiri kožu.

    Sjećam se ovog ljeta, maloga od 10 mj. ispikali komarci čudo jedno. On je imao vruće fleke baš velikog promjera na mjestima uboda. Sve smo pokušali da ga zaštitimo, ali nije pomagalo, komarci bi ga i dalje napadali. Onda sam srela susjeda aromaterapeuta koji se konsternirao kada je vidio maloga i odmah donio neka ulja. Uglavnom između ostalog na lice mu je stavio sjećam se kamilicu u lavandinu, ako sam dobro rekla. Ubrzo se te vruće fleke s lica povukle i mali konačno odahnuo. Jedino što se sjećam je da je rekao da ta kamilica smiruje promjene na koži.

    E sada da li bi pomogla kod ti piknjica nakon brijanja? Ili nešto od te smirujuće kamilice? Ako sam ja to dobro povezala.

  6. #206
    Njetočka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa Vidi poruku
    Moze li pranje bez sampona funkcionirati ako se kosa pere svaki drugi-treci dan?
    Može. Bit je da ne koristiš šampon. Ali, evo meni je već ovo 6 dan "real poorifikacije" moje kose gdje perem samo s vodom i blago rečeno tek sada primjećujem da je očajna. Još do sada se nije tako činila. Ako odbaciš šampon čeka te ovo moje stanje. Kao da sam sasula na nju lak za kosu. Novogodišnju zurku kako sam namjestila tako je bila cijelu večer. Jedino šiške su relativno okej. Imam osjećaj da bi bila ista i da ju ne operem i da ju operem samo vodom.

    Čekam Davorovu nirvanu i smišljam nove metode kamuflaže...

  7. #207
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    To ćeš još malo pričekati. Mislim da je ljeto, unatoč znojenju, puno bolja sezona za početak.

  8. #208
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    davore, a to i sport ide li skup?

  9. #209
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    'đe me nađe
    Ja i sport :rofl: obrati pažnju na http://forum.roda.hr/threads/10507

    Ako misliš na znojenje uslijed rekreacije ili nekog drugog oblika fizičke aktivnosti - DA apsolutno. Znojenje izvlači makarsvašta na površinu i onda se sve to lijepo opere s vodom i super. Smrad se pojavi obično od kojekakvih napetosti i stresa, ali ni približno od fizičkog napora.
    Znam da je to dosta teško dočarati neiniciranima, ali eto - svašta se promijeni. Tjelesni mirisi postanu sasvim OK.

  10. #210
    Njetočka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    88

    Početno

    Davore, mogu shvatiti da moja kosa trenutačno "proizvodi" masnoću u znak protesta što sam joj uskratila šampon i da će se s vremenom i to smanjiti, ali kako će ovu već nastalu masnoću voda oprati? Joj, taj prijelazni period je baš koma. Ne izgleda na van to toliko strašno, koliko je kosa na dodir fuj, bljak, hrać!

  11. #211
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Tjelesni mirisi postanu sasvim OK.
    ili nos prestane radit

  12. #212
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ili nos prestane radit
    znaš onaj vic o baki i doktoru?
    zapravo, neću, pošaljem ti ga na FB

    ali ja moram potvrditi da je ( na nivou socijalnih kontakata ) Davor u potpunosti u pravu što se njega tiče

  13. #213
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    znam taj

  14. #214
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    hajde za nas koji nismo od fb

  15. #215
    Njetočka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    88

    Početno

    Evo nakon 10 dana pranja samo s vodom kosa je bila očaj, gruba, masna. Sada sam ju oprala sa sodom i jabučnim octom i prekrasna je, čista, super čista i mekana. Kao da sam ju oprala sa najfinijim šamponom.

    Ovo mi je bilo dovoljno da se uvjerim, na šampone se više ne vraćam!

  16. #216
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Super! Sad si negdje na pol puta.

  17. #217
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    ja sam u posljednje vrijeme na Becutanu
    mislila sam da će mi kosa od njega biti mlitava, ali uopće nije
    dapače, nekada poludi pa izgledam kao da sam ju isfenirala

    sad me zaintrigiralo ovo sa sodom i octom
    probat ću

    iako me M. i MM već gnjave da stalno smrdim na ocat jer toniziram lice s njim, a MM ocat smeta (čak zelenu salatu jede bez octa)

  18. #218
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ja krecem, ali malim koracima (kosa jos na samponu). pitanje- pranje intimnih djelova i ispod pazuha? samo voda ili dodajete nesto "prirodno" vi koji imate iskustva

  19. #219

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj Njetočka prvotno napisa Vidi poruku
    Evo nakon 10 dana pranja samo s vodom kosa je bila očaj, gruba, masna. Sada sam ju oprala sa sodom i jabučnim octom i prekrasna je, čista, super čista i mekana. Kao da sam ju oprala sa najfinijim šamponom.

    Ovo mi je bilo dovoljno da se uvjerim, na šampone se više ne vraćam!
    također!

  20. #220

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    ja krecem, ali malim koracima (kosa jos na samponu). pitanje- pranje intimnih djelova i ispod pazuha? samo voda ili dodajete nesto "prirodno" vi koji imate iskustva
    pazuha sa običnim sapunom, ulola čini mi se

    muf oduvijek i zauvijek samo s vodom, osim za vrijeme menge

  21. #221
    Njetočka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    ja krecem, ali malim koracima (kosa jos na samponu). pitanje- pranje intimnih djelova i ispod pazuha? samo voda ili dodajete nesto "prirodno" vi koji imate iskustva
    Soda i ocat za kosu će te oduševiti, sumnjam da ću ju skoro opet trebati prati jer je skroz čista, iako ne znam da li bi bilo isto da nisam prethodno izdržala 10 dana pranja samo sa vodom.
    Što se tiče intimnih djelova - samo voda, a ispod pazuha koristim prirodni sapun koji su napravile ženskice iz mog grada u kućnoj radinosti (maslinovo ulje, NaOH, oparak lavande, pčelinji vosak, cvijet lavande, et.ulje lavande) koža mekana, mirišljava. Čak je i moj brat probao sapun i rekao da mu više ne trebaju kreme za ruke jer su se od njega oporavile.

  22. #222
    Njetočka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    sad me zaintrigiralo ovo sa sodom i octom
    probat ću
    iako me M. i MM već gnjave da stalno smrdim na ocat jer toniziram lice s njim, a MM ocat smeta (čak zelenu salatu jede bez octa)
    Ja sam stavila žlicu sode i žlicu vode i napravila pastu i njome dobro istrljala kosu i vlasište, potom isprala. Nakon toga voda pomiješana sa jednom žlicom jabučnog octa. Opet isprala. Pazi da ti ocat ne dospije u oči. Ocat se osjeti dok je mokra, provjereno ne osjeti se nakon sušenja.

  23. #223
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Nekako mi se čini da je to malkicu previše sode.

  24. #224
    Njetočka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Nekako mi se čini da je to malkicu previše sode.
    Joj, tako sam našla na nekom portalu, valjda sam dobro prevela s engleskog. Evo dio članka.

    "Dissolve about 1 tablespoon of baking soda in just enough water to make a paste. Apply this to your roots only; work it in and let it sit for a minute.

    In order to stimulate blood flow, clean your pores and get off built up grime, use your finger tips to scrub your scalp. Start by making a circle on the top of your head in the area you’d wear a crown. Focus on the back of this circle to begin with. Next, fill in the circle. This is where your part will be; grease here affects the way your hair looks. Trace while still scrubbing with your fingertips around the bottom edge of the circle. Keep making scrubbing circles underneath each one, drawing lines in circles around your head.

    Lastly, scrub the back of your skull and your temples/sideburns. This will result in less grease and more growth. After doing this, your scalp will feel alive. Many women swear their hair grows faster after a visit to the salon — it does, and this massage method is why.

    When scrubbing, you’re actually rubbing your fingers back and forth in short movements. Be gentle; you don’t want to break your hair. Next, pour about 2 tablespoons of apple cider vinegar into a cup and add water. (I keep two plastic 12-ounce cups in my shower and just mix when I get in.) After you rinse the baking soda out, pour the apple cider vinegar over the ends of your hair, let it sit for a minute and then rinse it out. That’s all there is to it!"

  25. #225
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Iz velike znatiželje sam to probao maloprije, ali bez octa. Za koji dan ću znati je li dobro ili loše za real-poo ravnotežu.

  26. #226
    Njetočka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    88

    Početno

    Našla sam "troubleshooting" kod sode i octa ako nešto pođe krivo.

    Long Hair:
    Comb your hair from scalp to tips before you go into the shower to loosen dirt and detangle. You may need to use a bit more baking soda in your mix (one tablespoon per 250mls/1 cup of water. If you need more, use two tablespoons and two cups, or three tablespoons and three cups. Don't overuse your baking soda, or you will end up with dry hair! Less is more.)

    Frizzy Hair:
    You're probably using too much baking soda, or leaving it in your hair too long. Try adding honey, or rubbing a little bit of moisturizing oil onto your hair (coconut, jojoba, sweet almond, extra virgin olive oil...).

    Greasy Hair:
    Some people experience an adjustment, or "de-tox" period of greasiness as they transition to no-poo. Do not over-wash, it will pass soon! If you've been using your routine faithfully and experience greasy hair, try using less ACV in your rinse, cut out honey if you've been using it, try switching to a citrus rinse, or use a comb instead of a brush to style your hair.

    If you have greasy hair and need a quick fix on a day when you're not washing your hair, try applying a tiny bit of cornstarch to your scalp and combing through to the ends. Remember, greasy hair does not mean dirty hair, it probably doesn't need to be washed!

    Dry hair:
    If your hair is very dry, you may have used too much baking soda and should lesson the amount. You may also need to use more ACV in your rinse. Also, try smoothing a tiny bit of oil into your hair either after you shower, or in the morning. A tiny bit is all you need. Coconut oil works well, and smells great!
    If you find your hair is chronically dry, and you like the idea of a hot oil treatment every so often, you can follow one of these recipes, the latter is best for dry hair and the former is a hot oil treatment for occasional use :

    -- 1 teaspoon soybean oil
    -- 2 teaspoons castor oil
    Combine ingredients then warm on low heat. Massage mixture into the scalp and hair. Wrap hair in a hot towel for 15 minutes. Shampoo & rinse out.


    -- 1/2 cup of dried rosemary leaves
    -- 1/2 cup olive oil
    Combine ingredients then heat up until warm. Strain. Coat the entire scalp and ends of hair with the oil mixture. Wrap hair in saran wrap and a towel over that, leave on for 15 minutes. Wash hair twice to remove the oil. Use this treatment twice a month or when your needs a deep conditioning. Leaves your hair shiny and rehydrated.

    If you want, or need the occasional deep condition, especially if you have very long hair with breakage at the ends, you can try a mix with one small jar of real mayonnaise and 1/2 of an avocado. Mash them together in a bowl with your hands until it's a minty green colour, then smooth onto your hair. Put on a shower cap, or wrap your hair in saran wrap and leave on for 20 minutes before thoroughly rinsing clean. If you're using this only for the tips of your hair, or for very short hair, half the ingredients.

    If you swim regularly in pools, or have very chlorinated water you may find your hair dries easily. To help prevent chlorine damage after you've gone swimming, try mixing one egg, one eggshell's worth of olive oil with one quarter of a peeled cucumber. Blend together, spread evenly onto hair, leave in ten minutes and then rinse well. See also [I have hard water!]

    If you regularly blow-dry, stop! Scrunch with a towel and then let your hair air-dry. Curling, straightening or kinking your hair using hot irons can also attribute to drying and breakage. You can also try using a boar-bristle brush to brush your hair with, this will distribute your hair's natural oils evenly. Though be warned that you don't need to use it all the time, and using it too much might actually make your hair feel more oily then usual!

    White Build-up:
    You're probably using too much baking soda! Remember, you only need one tablespoon per cup (250mls) of water, for long hair, you only need a maximum of 2-3 tablespoons. It doesn't seem like much, but it goes a long way. For easier distribution, keep a little cup with some baking soda in the shower and take a pinch and apply to wet hair, then rub in.

    Itchy hair/scalp:
    Try infusing your rinse with tea tree, rosemary or lavender essential oils (only a few drops at the most!) Try changing your rinse routine. Add a bit of honey, try a rosemary tea rinse... experiment! For itchy scalp caused by build-up or dryness, try adding a few pinches of brown sugar (not white, as it will dissolve) to your wash and rubbing it through. Be sure to rinse thoroughly. If you use any oils on your scalp (like jojoba, or coconut), stop and see if that makes a difference. See also [I have hard water!]

    Dandruff:
    Skin cells flake and slough off the body all the time, normally skin go through the cycle of dying and being replaced once a month. If this process is sped up and the skin cells aren't removed, you get dandruff. Although the real causes of dandruff are still unknown, most theories involve the sebaceous glands being plugged, or overproducing.

    To help control dandruff you can use a mild acidic solution on your scalp, before shampooing, about twice a week.

    -- 1/2 cup Water
    -- 1/2 cup of White Vinegar
    Combine ingredients then apply directly to the scalp. Use before shampooing. Apply twice a week.

    If you're using any oils on your scalp (coconut, jojoba, etc - not essential) stop and see if that helps. Also try adding some brown sugar to your baking soda wash and massage it into your scalp to help slough away flakes. Don't use white sugar, it will just dissolve.

    Limp or weak hair:
    You are over-conditioning! Cut back on how often you use a conditioning rinse. If you're using hot oil treatments, try going a little longer between them. Think about which moisturizing ingredients you're using in your routines, and cut back where you can.

    I have hard water!
    There are several things you can do if you have hard water, which can be very drying and cause damage to hair. If you can afford to install a water softener, which range anywhere from a few hundred to over a thousand dollars, have it done. If you can't, use distilled water or boiled water to wash your hair with. It won't remove all the impurities, but it can make a difference. If you live in the U.S. and aren't sure if you have hard water, you can try looking at this map.

  27. #227
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    još jedno pitanje- kad se krece na kosu: jel vi svaki da "perete" kosu sa vodom? ili sam ja nesto krivo shvatila? molim odgovor, bas bi htjela probati s kosom, jako mi pada oduvijek (i puno nove stalno raste), mozda se ustabili to padanje.

  28. #228
    Njetočka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    88

    Početno

    Ja nisam prvih 3 dana prala kosu, dalje sam prala svaki dan, ali samo s vodom, ukupno 10 dana. Voda nije bogzna kaj oprala i kosa je bila masna i gruba, ali sreća što su mi šiške u cijeloj priči dobro prolazile pa nisam odavala dojam neke kronjerice... Nakon 10 dana oprala sa sodom i octom i kosa evo drugi dan prekrasna, kao friško oprana, ni najmanje masna i ne izgleda kao da ću ju morati skoro prati. Ja sam ovom metodom prezadovoljna.

  29. #229
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    hvala, isprobat cu tako. da li je to pranje sa s. i o. tek privremena faza, a krajnja bi bila da uopče više ne moramo uoptrebljavati nista osim vode ili je to tako sa no shampoo metodom?

  30. #230
    Njetočka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    hvala, isprobat cu tako. da li je to pranje sa s. i o. tek privremena faza, a krajnja bi bila da uopče više ne moramo uoptrebljavati nista osim vode ili je to tako sa no shampoo metodom?
    Iskustvom do te faze nisam došla.

    Neki pišu da je dovoljna voda. Ako kreneš samo vodom trebat će negdje cca 2 tjedna - mjesec dana prilagodbe. Ako ubaciš S/J.O. onda će ta prilagodba trajati duže, ali će ti prijelazna faza biti ugodnija. Neki ostanu na S/J.O. Neki ne koriste ni sodu ni ocat nego smiksaju krastavce i limunov sok i tim operu kosu, ako baš ogladne ispod tuša mogu malo i otpit.

    Cilj je kako sam ja shvatila da na kosu ne stavljaš ništa što inače ne bi pojela. Tako da sve gore navedeno je bolja alternativa od šampona.

  31. #231
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Prošla su dva cijela dana i potvrđujem da nisam zadovoljan s tolikom količinom sode bikarbone. Previše isušuje. Osim toga ima i abrazivno djelovanje ako se koristi kao pasta tako da ju sigurno neću koristiti u tom obliku.
    Vjerojatno bi jedna žličica dobro otopljene sode bikarbone bila OK, ali to neću isprobavati još jedno tjedan dana.

  32. #232
    Njetočka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    88

    Početno

    Ja opet raspalila vodom po kosi. Kod idućeg pranja smanjiti ću količinu sode pa ću vidjeti.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •