Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: organizirana ljetovanja - prakticni savjeti

  1. #1
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno organizirana ljetovanja - prakticni savjeti

    Jeste li slali djecu na ljetovanja, u kampove/odmaralista?

    Molim vas za vasa iskustva i prakticne savjete. Koliko love im treba, kamo ce s njom, koje stvari nositi, koliko, jesu li nosili mobitele ili im je to samo teret...
    Kao sto vidite, apsolutno nemam iskustva. Niti sam do sada slala dijete niti sam ja odlazila u odmaralista.
    Zahvalna sam na svakom dobrom savjetu

  2. #2
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moja djeca su išla s vrtićem i školom, dakle pod nadzorom teta i učiteljica, s kojima smo mogli biti u kontaktu. Jelo je tamo bilo osigurano, a za džeparac sam im dala 100-200 kn za tjedan dana. Treba im to za sladoled, sokić, za kakav poklončić koji žele donijeti za svaki slučaj, ako zatreba. Učiteljicama smo na početku putovanja dali zdravstvenu iskaznicu, a isto tako i određenu količinu keksića i čokoladica, da se djeca zaslade poslije ručka, ali umjereno. Ne treba nositi puno odjeće, jer se oni tamo slabo presvlače, ali moraju imati neke udobnije cipele i topliju odjeću i neku laganu kabanicu. Trebaju imati svoju bočicu za vodu, ruksak za stvari kad se ide na izlete. Mobitel - to je stvar odluke; mom sinu su prošle godine u školi u prirodi ukrali mobitel, pa je ove godine nosio kartice za tel. govornicu. To znači da ne možete doći do djeteta ni ono do vas u svakom trenutku. Mislim da bih većem i odgovornijem djetetu dala mobitel.

  3. #3
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Zdenka, hvala ti na savjetima. Morat cu se kontrolirati jer naginjem pretjerivanju kaj se pakiranja tice

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Moji su išli s vrtićem (u školi, nažalost, nema toga osim u sklopu terenske nastave) i na roditeljskom sastanku smo dobili POPIS STVARI i upute što ne davati (mobitel, općenito elektroniku) i što svakako ponijeti (igračku za uspavljivanje). Ako to još niste dobili, slobodno pitaj - to smanjuje brigu oko pakiranja jer unutra piše koliko majica, koliko hlačica, koliko kakvih ručnika i slično.

    U vrećicu se stavlja zdravstvena iskaznica, upute o davanju lijekova ako treba (moj sin mlađi ima astmu i zna se sam služiti inhalatorom, ali treba ga nadzirati) kontakt telefone i druge korisne informacije. Količina novca - kao i Zdenka - 20 kn/dan (isto se daje odgajatelju ili učitelju).

    Kad je sin lani išao na terensku nastavu u 4. osnovne, nosio je mobitel i jedini u razredu se sjetio ponijeti punjač

    Slatkiše su nosili u zajedničkoj kutiji (stajalo kod učiteljice) a u ruksaku vodu i slane štapiće ako je bila organizirana hrana za put ili sendvič ako se to tražilo.

  5. #5
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Tara je išla s vrtićem na ljetovanja, uglavnom dobili smo popis što djetetu spremiti od robice, najčešće sam se držala popisa, tu i tamo bi joj stavila možda haljinicu više, ili majčicu. Imali su plaćeni hotel, 4 obroka, animaciju tokom dana, što se tiče đeparca to bi se dogovorili da svi roditelji daju isti iznos, najčešće je to bilo oko 100 kn.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •