Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 281

Tema: gdje kupiti ebook reader? i koji preporučujete

  1. #1
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno gdje kupiti ebook reader? i koji preporučujete

    bitan mi je dovoljno velik ekran koji ne umara, da se može čitati i na plaži, i u mraku sobe dok svi spavaju

  2. #2
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Osnovno pitanje je - za čitanje čega? Da li čitaš stručnu literaturu (npr. pdf-ove s grafovima u boji formata A4) ili samo knjige.
    Da li trebaš označavati tekst i pisati bilješke ili samo čitaš?
    Da li čitaš i na stranim jezicima (pa ti treba riječnik za pogledati koju riječ) ili čitaš samo hrvatski?
    Da li te smeta da imaš dodatnu svjetiljku ili ne?
    Da li trebaš i vezu na Internet? Ako da - kakvu (mobilnu? WiFi)?

    Pojasni pls malo pa će se već naći neka preporuka...

  3. #3
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja imam Kindle, i odlican mi je. Kao da citas knjigu, nema backlight, bateriju trosi stvarno minimalno.

  4. #4
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Taj backlight, mislim da meni treba, jer često čitam nakon što mm i k. zaspu, i to u krevetu, a mm mrzi kad palim svijetlo po noći, rano ustaje na posao. Treba mi samo za knjige, iako čitam i skenirane skripte, kao pripremu za faks, ali to mogu i na laptopu. Bitna mi je lakoća uređaja, da se stranice lako i brzo okreću bez skrolanja, jer i sama brzo čitam, da mi ne umara oči, da je ekran velik i veličina slova normalna kao u knjizi.
    Čitam i na stranim jezicima, voljela bih i da mogu hvatati bilješke, ako se može povezati usb kabelom, ne treba mi internet, skinem na laptop, pa prebacim.
    Dakle e čitač sa backlightom, ali da se može čitati i na plaži, da ne zrcali sve okolo i blješti, barem 6" ekran, sa riječnikom i mogučnošću hvatanja bilješki.

  5. #5
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    hvala unaprijed

  6. #6
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam Kindle, i odlican mi je. Kao da citas knjigu, nema backlight, bateriju trosi stvarno minimalno.
    kako skidaš knjige, kabelom ili?

  7. #7
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Taj backlight, mislim da meni treba, jer često čitam nakon što mm i k. zaspu, i to u krevetu, a mm mrzi kad palim svijetlo po noći, rano ustaje na posao. Treba mi samo za knjige, iako čitam i skenirane skripte, kao pripremu za faks, ali to mogu i na laptopu. Bitna mi je lakoća uređaja, da se stranice lako i brzo okreću bez skrolanja, jer i sama brzo čitam, da mi ne umara oči, da je ekran velik i veličina slova normalna kao u knjizi.
    Čitam i na stranim jezicima, voljela bih i da mogu hvatati bilješke, ako se može povezati usb kabelom, ne treba mi internet, skinem na laptop, pa prebacim.
    Dakle e čitač sa backlightom, ali da se može čitati i na plaži, da ne zrcali sve okolo i blješti, barem 6" ekran, sa riječnikom i mogučnošću hvatanja bilješki.
    Mislim da nema takvog idealnog uredjaja...
    Ako ima backlight onda trosi bateriju, i tezi je (vise slojeva ekrana, teza baterija). Mislim da i nema puno ebook readera s backligthom (mislim da ima neki Sony, nisam ga probala osobno).

    Ako je bitan backlight i ekran u boji onda se koriste tableti a ne ebook readeri (npr. iPad) ali za citanje zamara oci, tezak je i po suncu nije citljiv. Baterija kratko traje. Ali to je de-facto zamjena za laptop.

    E-book reader tipa Kindle nema backlight nego moras kupiti malu dodatnu LED svjetiljku koju montiras na njega (ima hrpa posebnih takvih za njega) i to sluzi kao izvor svjetla po mraku. Zato ima sve drugo - lagan, ne zrcali, ne umara oci, baterija dugo traje. Kindle ima i ugradjen englesko-engleski rijecnik kojis super dodje kad citas engleski tekst, i tastaturu za pisati biljeske (kratke naravno) - tastatura je po meni bolja od touchscreen rjesenja jer je puno izdrzljivija, ovi touchscreenovi su obicno osjetljiviji. Ima i WiFi pa se mozes spojiti na kucnu mrezu za prebacivanje fileova, a mislim i za surfanje.

    6'' je ok za tekstove, ako trebas citati A4 pdf (i to dvostupcani) onda moras kupiti veci ekran (npr Kindle DX).

    Ja inace imam Kindle (mali) 2. generacije, i za knjige mi je super, ali mi za skripte i pdf-ove nije bas naj... Premali ekran.

    Pogledaj na www.kindle.com, vecina je zadovoljna njime, dostava radi u HR (ali treba nadoplatiti parsto kuna za proceduru carinjenja i pdv). Ima i drugih za kupiti po HR ducanima, treba se malo raspitati vidjela sam u par ponuda i kataloga ali se sad ne sjecam tocno gdje...

  8. #8
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Kindle DX je i moj favorit, ali je još uvijek preskup. Trenutno sam u fazi nagovaranja frendice iz Kanade da mi nađe korišteni i donese kad stigne na ljetovnje, naime ja sam sa PayPalom i karticama na Vi.

  9. #9
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    kako skidaš knjige, kabelom ili?
    to je jedna od super stvari kod kindle-a da on ima besplatnu 3G mrežu preko koje skidaš knjige. na uređaju se spojiš na kindle store, pregledaš koje knjige i časopisi te zanimaju i nakon što odabereš knjiga je skinuta na uređaj u roku minute. plaćaš samo cijenu knjige koja ti se kasnije skida sa kreditne kartice koju si registrirala kad si kupila uređaj. e sad, tu dolazi do malog problema ako kupuješ rabljeni uređaj jer je svaki uređaj registriran uz kreditnu karticu zbog naplate skidanih knjiga. kindle čak preko svoje 3G mreže ima i besplatni internet, koji je doduše jako ograničenih mogućnosti ali za neke osnovne potrebe može poslužiti. doduše tako je bilo prije jedno 3 mjeseca kad sam zadnji puta koristio opciju interneta, ne znam da li se što u međuvremenu promijenilo. na njega možeš staviti i mp3-ce pa uključiš slušalice i za vrijeme čitanja sa njega slušaš glazbu. ima on i neke zvučnike ali ja preferiram slušalice. to naravno više troši bateriju. neki klasici tipa shakespeara ili mary shelly koštaju u kindle storeu samo jedan dolar. postoji i aplikacija za pc pomoču koje možeš na pc-u čitati sve iste knjige koje si već kupila na kindleu. ja sam si igračku poklonio za Božić 2009. i totalno sam oduševljen. nažalost nemam vremena da ga koristim koliko bih želio, ali mi je super dok putujem na posao ili s posla u busu.

  10. #10
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    imam gomilu e-knjiga na laptopu, zar ne mogu njih prebaciti na kindle DX preko USB-a besplatno?

  11. #11
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Za internet, uostalom, imam laptop i flat rate, htjela bih da i mala kad krene u školu na čitaču čita lektiru, posebno klasike, jer nam je školska knjižnica oskudna, a dosta tih knjiga imam u e-book izdanju, hoću da nju nakon čitanja ne boli glava kao mene nakon čitanja. Može li se taj 3G isključiti? Nemam ni PayPal ni kartice, pa moram kupiti ili polovni ili preko nekoga, ne želim da nekome nenamjerno skidam s računa ako nešto krivo pritisnem, posebno nakon što mi je učinio uslugu i nabavio mi uređaj.

  12. #12
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Kindle ima wireless, preko njega mozes prebaciti sve s laptopa. I muziku

  13. #13
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ovako
    - mali Kindle (najnoviji) ima WiFi a opcija je i GSM (ovo o cemu dadycool prica) - pa mozes preko WiFi (ako imas doma) se spojiti na laptop i skidati knjiege
    - stari mali Kindle nema WiFi nego samo GSM
    - Kindle DX nema WiFi nego samo GSM
    - GSM se naravno moze iskljucti
    - knjige mozes prebacitvati kablom najnormalnije, jedino ces ih mozda morati konvertirati u neki drugi format - ima 2-3 besplatna programa za to, stvarno nije komplicirano
    - ako ce ti frendica kupovati u US rabljeni tada mu GSM moras iskljuciti jer je prilagodjen za US trziste, za ostatak svijeta dolazi neka druga verzija (uredjaj je isti ali je kartica drugacija)
    - za kupovinu preko interneta mozes inace uzeti posebnu kreditnu karticu - tzv. prepaid - na koji uplatis koliko novaca zelis potrositi i onda s njom placas. Tako nema opasnosti za tebe da ce netko potrositi tvoj novac jer uplatis novac onaj dan kad zelis nesto kupiti i nakon toga opet nema novaca na kartici.
    - mislim da Amazon nudi i rabljene Kindlove (ali nisam 100% sigurna), a naravno i eBay ih je pun
    Posljednje uređivanje od sillyme : 28.05.2011. at 10:54

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    kindle je amazon podlost

    mi imamo sony e reader, najveci model koj mozes nabaviti u europi i kosta oko 200 eura

    mene zanima da li ima hr knjiga i djecijih knjiga na hrvatskom za nabaviti

  15. #15
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    KOji ima ebook reader osim Kindlea ekran veći od 9 inča?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

  17. #17
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Tablica na linku od stray_cat je dosta zastarjela, s obzirom da pise "Apple tablet" - not released, a vec je izasao iPad2

    Kad sam vec spomenulu iPad, tezina mu je slicna kao KindleDX - to nije za lagano drzanje u ruci dulje vrijeme, morate osloniti uredjaj na nesto. Dodatni element tezine je cover (futrola) koja je must-have za imati i cim kupujete reader ili tablet odmah nabavite i zastitu...

    Najveci Sony je koliko sam vidjela 7'', a za touchscreen verzije upozoravaju (ocekivano) na glare jer mora imati dodatnu zastitu...

    Malo sam googlala sto se nudi u HR - nije neki izbor...

    Eh da - oprez pri hr knjigama, dosta citaca ne podrzava hr fontove pa se mora konvertirati. Tu je Kindle koliko sam vidjela dosta dobar, meni je sve radilo...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 29.05.2011. at 18:44

  18. #18
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja cu isto dati glas kindlu.

  19. #19
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Kakva su vam iskustva sa kupnjom na e-bayu? htjela bih uštedjeti, ali me opet strah da ne dobijem neko smeće, a nisu baš jeftini

  20. #20
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Pratim temu...

  21. #21
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Gledam na Njuškalu, prodaju Kindle 3 za 1500 d0 1700 kn! Možeš nabaviti novi za 1200 skupa s carinom... Pa tko tu koga...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    po meni ti je najjeftinije kupiti u ducanu, dobiti garanciju i imas osiguran servis ako nesto ode

    ne bi nikad kupila polovnu tehnicku robu jer bi se pozderala da se pokvari i radije ni nemam nista ako nemam love da si kupim posteno (ne velim da biti marka i skupo)

  23. #23
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Evo da javim svima koje zanima, ne naručujte Kindle s Amazona, ne zbog nekvalitete, već zbog bezobraznog i nekorekktnog odnosa kurirske službe UPS/Overseas expressa- zastupnika za Hr. Prvo sam 2 dana nakon naruđbe dobila poruku od neke Jasminke da pošaljem mail adresu kako bi mi poslali upute za carinjenje. Ok, pošaljem, mislim, sigurno je Jasminka s carine. Dolazi na mail zahtjev za punomoć od JASMINKE IZ OVERSEASA, kopiju osobne te obrasci i uplatni broj za Hacom. Pošaljem sve dokumente, i tražim da mi reće koliki su troškovi, kaže oko 400 kn.Hoćete li moći dostaviti na otok? Naravno, određenim danima šaljemo na otoke, samo vi platite predraćun koji vam šalje kolegica, i mi carinimo i šaljemo.Račun je iznosio 530 kn jer oni na iznos Pdv-a i carine dodaju svoj iznos od 150 kn za posredovanje kod carine plus Pdv. Zovem da se požalim, kolegica je ranije otišla zovite u ponedjeljak. Pošaljem im mail, na kraju platim da mi još i skladištninu ne zaračunaju, i nakon što je sve plačeno zovu da mi kažu da na otok ne dostavljaju, HP-om ne može, ali da mogu ostaviti nekome od mojih prijatelja i rodbine u Dubrovniku. Dakle 2 dana i 150 kn ( 30 us dolara) iz Amerike u Hrvatsku, 6 dana i 150 kn plus pdv iz Hrvatskog Leskovca do Dubrovnika, i još nije kod mene, dostavili su ga danas mom mužu na posao u Orašac, sa druže snađi se kako ćeš ga ti ženi dostaviti. Nikad više.

  24. #24
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zasto uopce mora biti posredovanja? Zar ne postoji mogucnost da sam snosis troskove carine, a onda se i petljas s eventualnim problemima oko nje?

    Inace je dvodnevna dostava iz Amerike za Hrvatsku u iznosu od $30 vise nego besplatna. Ako postoji mogucnost izbjegavanja ove gdje Jasminke i cudnovatih usluga, onda se isplati narucivati samo zbog ovog dolarskog iznosa.

  25. #25
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Mene nisu obavijestili o drugim mogučnostima, maltene je bilo, mi imamo tvoj paket, ili šalji pare ili vraćamo.

  26. #26
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    Hvala, sad sam našla odgovore na (skoro) sva pitanja o e-book readeru..
    isvetica, gdje si našla hrvatske knjige, koje negdje spominješ, da ih imaš na laptopu?

  27. #27
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Prva knjiga na Kindleu pročitana,Pdf format, mučila se u početku malim slovima, sad kad sam skužila okrenuti ekran, nerazdvojni smo. Samim aparatom sam zadovoljna, o nabavi sam pisala. Proguglajte malo e knjige na hrvatskom, i dobiti ćete krcato linkova.

  28. #28
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Bas mi je drago da ti se ipak svidja, cekam cijelo vrijeme neku recenziju
    Da li si na kraju uzela obicni ili DX?

    Inace, ja sam za mali Kindle znala neke glupe dokumente "isprintati" u pdf ali s namjestenom stranicom A5 ne A4 - onda bi mi bilo ok i portrait citanje... samo sto to ne mozes napraviti s gotovim pdf-om ako je vec u A4

  29. #29
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    mali Kindle sam nabavila, i one korice-zaštitu sa ugrađenim svijetlom i to ROZE (da mi ga muž ne mrkne )

  30. #30
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Mi smo isto uzeli Kindle preko Amazona, no naša iskustva s ovim istim kurirskim kućama su izvrsna, valjda je stvar što se kod nas ne radi o otoku. Također bih pohvalila Amazon - prvi Kindle koji je stigao se brzo pokvario (navodno neki problem s coverom), odgovorili su na reklamaciju odmah, poslali novi prije nego smo vratili stari, unaprije platili poštarinu za povrat starog, ma sve super.

    Isvetica, nemoj čitati knjige u PDF formatu već ih konvertiraj u format odgovarajući za Kindle i onda ćeš lijepo moći podesiti slova. Ja koristim Mobipocket, besplatan je i vrlo jednostavan. Ako ti treba pomoć, javi se.

  31. #31
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    možete li preporučiti neku stranicu za skidanje e-knjiga? besplatno, naravno

  32. #32
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    Balarosa, mislim da ću te gnjaviti za instrukcije za narudžbu preko Amazona ... čim nagovorim ukućane da nam je novi član neophodan, hehe

  33. #33
    starlight avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1

    Početno

    isvetica, možeš li mi reći koliko te sve zajedno došao kindle sa zaštitnim koricama uz sve carine i poštarine? Evo ja sam u fazi naručivanja istog modela i korica pa bi mi puno pomogla. Hvala! )

  34. #34
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Kao prvo isprike svima kojima nisam stigla odgovoriti na pitanja, jer mi je bio krepan laptop, a u međuvremenu je tema zamrla.
    Redom: za knjige na Hr i Srpskom ukucajte Bane prijevoz.
    Kindle mi je krepao. pojavile se crte po ekranu i smrznuo se, zvala sam im customer service, i stvarno su srusretljivi, obećali poslati novoga. Koštao me cijena uređaja i korica + shipment, koliko im piše na stranici+ 200 kn HACOMu+ 523 kn od čega 150 platila samo overseasu za "uslugu", a ostalo pdv na kindle i korice.
    Sada meni treba iskustvo sa vraćanjem, jer ću od Jasminke dobiti slom živaca ako opet bude išlo preko njih. Iskustva - itko?

  35. #35
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Mi smo vraćali nazad iz istog razloga. Nismo imali ništa troškova tj. ako smo platili nešto su nam vratili nazad. Čini mi se da je išlo sve preko Overseasa, Amazon nam je poslao novi prije nego smo mi vratili stari. MM je kontaktirao s Amazonom i bio oduševljen susretljivošću. Ako te nešto baš konkretno zanima, pitaj pa ću vidjeti s njim.

    Inače, guglajući sam našla da je moguće da je uzrok tog problema baš u koricama. Mi ih isto imamo (crne, s metalnim držačima) i navodno su ti metalni držači krivi za kvar. Ne znam je li točno, ali novi više ne držim u koricama. Onda se nismo sjetili reklamirati i to, a sad je kasno, ali možda da vidiš da ti i za njih vrate novac.

  36. #36
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    balarosa mi smo na nasem amazon racunu dobili vucer za kupovinu novok covera. tako da bi nas onaj sa svijetlom dosao 0 kn ili ti ga 0$.
    da problem moze biti u coveru ako je kozni, bez svijetla, ali su ga povukli negjde oko uskrsa, ako se dobro sjecam. nisam gledala vec neko vrijeme, ali trebali su te metalne kukice zamijentiti plasticnim.
    ja drzim svoj kindle u coveru, ali nije zakacen za kukice, ljeno mi je izvaditi ih.

  37. #37
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Redom: za knjige na Hr i Srpskom ukucajte Bane prijevoz.
    hvala na odlicnom sajtu!

    ostavljam i ja jedan link, ako nekome moze biti od pomoci:
    http://www.4shared.com/dir/dw-6AwSM/sharing.html

  38. #38
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Evo sve sam ( manje više riješila) 164 dolara su mi uzeli da poslije vrate. Trebam li opet se peglati sa kopijama osobne? nemam faks doma, a do pošte je 15 km. Naravno da sam bacila račune od Overseasa , imam samo mail s predračunom, kažu da bi mi vratili novce. Koliko će me doći telefonski račun za pola ure s Amerikom ( nisam vićna slovkanju na eng.)? I pitala sam za cover, nije tvornička greška, mala ga je strgala, pa ništa od toga. Najgore mi je što mi je crknuo usred knjige . Kako ću sad doznati što se dogodilo s Afrom?!?

  39. #39
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    jel mogu nekom od vas s e-citacima poslat jedan file da mi ga pogleda i javi mi moze li se taj moj file koristiti na istom?
    ako neko hoce biti pokusni kunic ) posaljite mi mejl na prijelom.mukica@gmail.com

  40. #40
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Evo se i ja mislim da kupim kindle, uglavnom jer mi se ne da vise cekat na igru prijestolja u knjiznici Vlasnici, jeste li zadovoljni?

  41. #41
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    da

  42. #42
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Evo se i ja mislim da kupim kindle, uglavnom jer mi se ne da vise cekat na igru prijestolja u knjiznici Vlasnici, jeste li zadovoljni?
    Pricekaj jos malo, uskoro stize Kindle whitepaper s ugradjenim pozadinskim osvjetljenjem (ja slinim ali kako vec imam Kindle cetvrte generacije sar ni godinu dana bilo bi previse konzumeristicki od mene ic kupovati opet novi )

  43. #43
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    sillyme nije li bas car kindla da nema pozadinsko svijetlo koje umara oci?

  44. #44
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    sillyme nije li bas car kindla da nema pozadinsko svijetlo koje umara oci?
    Ne kad svaki dan lezis bar pol sata u mraku i cicom uspavljujes bebu i pri tome ocajnicki pokusavas ostati budan. Imam ja lampicu ali nije mi to bas neki gust, nejednoliko pada svjetlo, s vremenom slabi svjetlo, pa zamjenske baterije - uglavnom, radije bih da ima pozadinsko svjetlo ako je kak spada kad citam u mraku, pod uvjetom naravno da je na danjem svjetlu normalno citljivo kao i do sada.

    U stvari lampica mi je prakticno krepala ovo ljeto jer sam isla citat (uspjesno ) zadnji nastavak onoga sto bi i Jadranka citala
    Posljednje uređivanje od sillyme : 14.09.2012. at 10:19

  45. #45
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ok imas sprecificne potrebe koje ipak brzo prodju

    ja stalno skicam onaj novi kindle fire

  46. #46
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ja stalno skicam onaj novi kindle fire
    Ja sam ga isto gledala, pa se nisam nista usudila... vidjela sam vec dosta tableta (jer to je tablet) i vecina me nije odusevila. Dok ne naidje neki tablet koji bi mi bio po mjeri ostajem na kombinaciji laptop + ebook reader + mobitel.

    Ja bih pak rado da izadje ultratanki e-ink reader formata dx ali u boji - da napokon mogu citati pdf-ove formata A4, i da pri tome mogu "zvrljati" biljeske po njemu s olovkicom (po ekranu) i onda jos negdje isprintati s tim biljeskama. Ima nekih naznaka prema tome ali nije to jos na nivou da bih ista kupila.

  47. #47
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    U stvari na kraju cu vjerojatno morati kupiti tablet za tu svrhu... sto znaci da ce umarati oci, bit ce tezi nego zelim i jos cu biti nezadovoljna kako radi... Ali nadam se bar da ce onda imati lan prilkljucak i korice s qwerty tastaturom pa da bar mogu pisat kak spada, tipkanje po virtualnoj tastaturi nije neka sreca.

  48. #48
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ga isto gledala, pa se nisam nista usudila... vidjela sam vec dosta tableta (jer to je tablet) i vecina me nije odusevila. Dok ne naidje neki tablet koji bi mi bio po mjeri ostajem na kombinaciji laptop + ebook reader + mobitel.

    Ja bih pak rado da izadje ultratanki e-ink reader formata dx ali u boji - da napokon mogu citati pdf-ove formata A4, i da pri tome mogu "zvrljati" biljeske po njemu s olovkicom (po ekranu) i onda jos negdje isprintati s tim biljeskama. Ima nekih naznaka prema tome ali nije to jos na nivou da bih ista kupila.
    imamo istu kombinaciju i iste potrebe

    necaknnja mi je ljetos kupila fire i zadovoljna je. ipak pricamo o teen curi.
    i znam da je tablet, ali mislim da je best buy, ali je nezgodno sto oni van USA ne mogu puno toga, dok je za kindle reader ipak sve dostupno.

  49. #49
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja bi samo knjige citala na njemu. I definitivno bi ih citala po mraku, iz slicnih razloga kao Sillyme, ja se kad mali zaspe cesto nasadim kod njega na krevet pa citam knjige pod svjetlom neke lampice za citanje kojom sam skroz zadovoljna. Tablet smo imali, al bio mi je skroz nespretan pa smo ga se rijesili, touchscreen mu je bas bio problematican, nikako
    nisam mogla pogodit sto zelim, tako da to ne bi.

    Nego, jel stvarno feeling s kindlom kao da se cita knjiga, tj. kao da se cita s papira, i jel stabilan (nekvarljiv, neresetirajuc)?

    Sillyme, htjela bi procitat trecu knjigu prije trece sezone, da vidim kako je to, a nisam jos ni drugu procitala, neki dan sam je mislila kupit u knjizari, ali kad sam vidila u kakvo ju jemegalomansko 100 kilogramsko pakiranje algoritam spremio, odustah, a i cijena im je jaca, prvi dio sam kupila na aerodromu po upola manjoj!

  50. #50
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja bih si isto rado kupila Kindle - ali kako gdje i na koji način ga vi kupite (ili planirate kupiti). Naručujete preko neta ili vam ga netko donese!?

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •